2017´DE MEGA PROJELER
İnegöl Belediyesinin 2016 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği, 2017 yılında hayata geçirilmesi hedeflenen mega projelerin masaya yatırıldığı yılsonu değerlendirme toplantısı Yalova´nın Termal bölgesindeki Retaj Otel´de gerçekleştirildi.
Tarih: 9.1.2017 08:53:28

İki gün süren toplantıda eğitimden sağlığa, altyapıdan üst yapıya kadar yapılan ve yapılması planlanan projeler açıklandı.

Toplantıya İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Partili ve MHP´li belediye meclis üyeleri ile daire müdürleri ve basın mensupları katıldı. 22 daire Müdürü sunumlarını gerçekleştirdiler.

BASIN UNUTULMADI

10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle toplantıya katılan basın mensupları nezdinde tüm basın mensuplarının gününü kutlayan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel gün nedeniyle hazırlanan pastayı basın mensupları ile beraber kesti.

ÜLKEYİ KARIŞTIRMAK İSTİYORLAR

Toplantının açılış konuşmasın yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplantının hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Belediyemizde 22 daire müdürlüğümüz var. Meclis üyelerimizde bu işle alakalı gayret gösteriyorlar. Yapılan çalışmaları bir araya gelip değerlendirme imkanı çok fazla olmuyor. Bu gibi organizasyonlarda bir araya gelerek gerekli değerlendirmeleri yapabiliyoruz. 2016 hayırlısı ile bitti. 2017 yılında hem belediye olarak hem de ülke olarak temennimiz daha güzel işler yapmak. Zor günler geçiriyoruz. Hala daha bunu İnegöl´de hissetmiyor olsak ta, zor günlerin devam ettiğini özellikle belirtmek istiyorum. Ülkemiz şuan Suriye´de asker bulunduruyor. Sınırlarımızda ciddi hesaplar yapılıyor. Dönem dönem bombalarla insanların huzurlarını bozacak çok ciddi hamleler var. Uyanık olmak, dikkatli olmak lazım. İnanıyor ve ümit ediyorum ki, bu birlik ve beraberliğin artması adına çok önemli buluyorum. El atmadık yer bırakmadılar. Stadyumda, kamuda her an her yerde farklı görüntüler var. Türkiye´ye verilmek istenen mesajı herkes tahmin ediyor. Ülkeyi karıştırmak istiyorlar. Bizi de Suriye ve Irak gibi yapmak istiyorlar. Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere herkes duruşunu sürdürüyor. Türkiye olarak teröre karşı kenetleniyoruz. İktidarıyla muhalefetiyle gerçekten güzel bir duruş sergileniyor. Ülkenin huzuru ve istikrarı her şeyin üzerinde yer alır. Birlik beraberliği gördükçe mutlu oluyoruz. Yerel yöneticiler olarak İnegöl´ü konuşacağız. Bu toplantının ana teması İnegöl´ü konuşmak. Yapılan eksikleri görmek İnegöl´de bir adım daha öteye gidebilir miyizin hesabını yapacağız. En iyi sunum yapan üç daire müdürümüzü de ödüllendireceğiz” dedi.

HİSSE SATIŞLARINDAN 3.5 MİLYON GELİR

Emlak İstimlak Müdürü Ali Yakut, 2016 yılı toplam kamulaştırma harcamalarının 894 bin TL olduğunu ifade ederek, hisse satışlarından dolayı 3 milyon 400 bin TL gelir elde edildiğini aktardı. Yakut, Hurdacılar bölgesindeki belediyeye ait alanın yakında ihale usulü ile satışından da 10 Milyon lira gelir elde edilebileceğini ifade etti. Ağaç İşleri Sanayi bölgesinde TIR parkı projesinin hayata geçirileceğini aktaran Yakut, proje çalışmasının sürdüğünü kaydetti.

İNEGÖL´E 386 OTOPARK

Fen İşleri Müdürü Gazali Şen ise, İnegöl´ün alt yapı, üst yapı çalışmalarını yapmaya devam edeceklerini belirterek, 2016 yılında mahallelerde 386 otopark yapıldığını belirtti. Şen, Müdürlüğün 2016´da 40 milyon lira olan bütçesinin, 2017´de 70 milyon liraya çıkarıldığını da sözlerine ekledi. Müdür Şen, Akhisar mahallesine 3 milyon 800 bin lira maliyetli kapalı pazaryeri yapacaklarını bildirdi.

SKYPARK

Park ve Bahçeler Müdürü Sabri Mert´de, 2016´da 11 milyon lira olan müdürlük bütçesinin 2017 yılı için 15 milyon 300 bin TL´ye çıkarıldığını ifade ederek, “2016 yılı içinde parklar, peyzaj ve benzeri çalışmalar yapıldı. Çiçeklendirmeler yapıldı. Meydan düzenleme çalışmaları yapıldı. Skypark çalışmamız devam ediyor” dedi.

TÜRKİYE´DE TEK MÜDÜRLÜK

Temizlik İşleri Müdürü Yalçın Bayraktar, Temizlik İşleri Müdürlüğünün 2017 yılı bütçesinin 14 milyon 294 bin TL olduğunu belirterek, “180 personelle İnegöl´ün temizlik işlerini yapıyoruz. Türkiye genelinde az sayı ile hizmeti sağlıklı şekilde veren tek belediyeyiz. 70 bin nüfuslu Orhangazi´de 180 personel var” diye konuştu.

METRUK BİNALAR YIKILACAK

Zabıta Müdürü Osman Kalkan ise, kaçak yapıların, metruk binaların tespitleri yapılarak yıkımları için çalışmaların yapıldığını ifade ederek, yıl boyunca işyerlerine yönelik denetimlerde gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HER GÜN SICAK YEMEK

Huzurevi Müdürü Recep Şen, 3´ü bayan olmak üzere 31 sakinin Huzurevinde konakladığını ifade ederek, ayrıca her gün ihtiyaç sahibi 240 kişiye yemek ikramında bulunmakta olduklarını söyledi. Sosyal Yardım İşleri Müdürü Osman Hatipoğlu´da, “2016 yılı içerisinde 7 çiftin düğün cemiyetini gerçekleştirdik. 47 asker ailesine destek sağladık. Ramazan yardımları, 153 aileye eşya, 63 okula kırtasiye yardımı sağladık. 440 aile gıda bankasından yardım alıyor” dedi.

KIRSAL KALKINMA SÜRÜYOR

Kırsal Kalkınma Müdürü Fevzi İnal, Bursa ve İnegöl Belediyesi tarafından çiftçilere yapılan desteklerden bahsetti. İnegöl Belediyesi destekleri ile hava ve iklim şartlarını ölçen erken uyarı istasyonları kurduklarını aktaran İnal, “120 ton bal üretimi yapılan İnegöl´de çiftçilere 380 adet arı kovanı dağıtıldı. 20 kırsal mahalle muhtarlığına ceviz soyma makineleri dağıtıldı. 190 çiftçiye ceviz fidanı, salça çekme makineleri, 160 çiftçiye 3 bin 200 adet kestane fidanı dağıtıldı. 28 bin ton üretimi yapılan İnegöl çileğini 2016 yılında bir adım daha ileriye götürmek için markalaşma çalışması başlattık. Çiftçi eğitim seminerleri düzenlendi. 12 kırsal mahallemizde 40 bin dönüm alanın korunması amacıyla çiftçi malları koruma ekibi oluşturuldu. 5. Tarım Fuarını düzenledik. 16 bin ziyaretçi katıldı. 846 bin liralık bütçe ile destekleri sağladık. Bursa Büyükşehir eliyle sulama göledi çalışmalarımız var. Cerrah mahallesine ürün toplama, Tekke´ye süt toplama merkezleri yapıldı. Muhtarlara bilgisayar dağıtımı yapıldı. 2017 yılı bütçemiz 1 milyon 108 bin lira. Amacımız kırsal kalkınmayı sağlamaktır” dedi.

AYÇİÇEĞİ MASAL PARKI

Etüt Proje Müdürü Fatma Cavcı ise, Müdürlüğün 2017 yılı bütçesinin 1 milyon 118 bin lira olduğunu söyledi. Ayçiçeği masal parkı proje çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Cavcı, Masal parkından 3-15 yaş arası çocukların faydalanacağını belirtti. Bilgi İşlem Müdür vekili Yusuf Baltacı´da 12 Bilgi Kültürevinden öğrencilerin yararlandığını söyledi.

ÜCRETSİZ DEFİN

2016 yılında hakkın rahmetine kavuşan bin 577 merhumun defin işlemlerini ücretsiz olarak yaptıklarını kaydeden Mezarlıklar Müdürü Ekrem Ergün, defin hizmetlerinin ücretsiz yapıldığının altını çizdi.

Son sunumu ise Basın Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Bayhan yaptı. İnegöl ve Bursa´daki yerel ve ulusal gazeteler ile internet sitelerinde İnegöl Belediyesinin hizmetlerinin yer aldığı haberlerin yayınlandığını ifade ederek, İnegöl Belediyesinin hizmetlerini binlerce vatandaşa duyurduklarını kaydetti.

Sunumların ardından Belediye Başkanı Aktaş ve daire müdürleri, meclis üyeleri ile basın mensuplarından gelen soruları yanıtladılar. Basın mensuplarının, Alanyurt botanik parkına, yıkılacak olan İnegölspor Tesislerinin yerine nelerin yapılacağını, İnegöl´e üniversite kazandırılıp kazandırılmayacağı, eski hastane alanına yeni belediye binası ve meydan çalışmalarının yapılmalarının ardından boşalacak olacak mevcut belediye binasının ne olacağı şeklindeki sorulara Başkan Aktaş cevap verdi. Başkan Aktaş, “Alanyurt eski çöplük alanına sosyal tesis yapılacak” dedi. Aktaş, İnegölspor Tesislerinin olduğu yere ise spor parkı yapmak istediklerini kaydetti.

BÜFELERE DÜZENLEME

Büfelerle alakalı radikal bir karar alınacağının altını çizen Aktaş, “Büfelere kaldırım işgalleri uygulanacak. Son yıllarda bazı büfelerin amacı dışında hizmet verdiğini, kendilerin tanınan yer sınırlarını aştıkları tespit edildi. O nedenle kaldırım işgali şeklinde bir karar alacağız. Sınırları aşanlar olursa gerekli cezai işlemler uygulanacak” dedi.

ESNAFA CEVAP

İkinci El Pazarının Alanyurt kapalı pazaryerinde açılması nedeniyle esnafların iş yapamadıkları şeklindeki eleştirilere cevap veren Aktaş, “İkinci el pazarının bir ölçüsü yok. Bir şey lazımsa lazımdır. Her şey yerinde satılıyor. Esnafın sesine kulak vermek lazım. Açık alanda olması mı, kapalı pazaryerinde olması mı daha iyi? Herkesin her şeyi yaptığı ortam, yok böyle bir şey” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE OLMALI

Türkiye genelinde geçen yıl üç ilçede Üniversite açıldığını ifade eden Aktaş, “Bandırma, İskenderun ve Alanya´ya üniversite kazandırıldı. Eğri oturalım doğru konuşalım; İnegöl olarak gerekli kamuoyunu oluşturamadık. Liselere çıktığımız kadar üniversiteye sahip çıkmadık. Üniversite istiyoruz. İnegöl yerleşkesi içerisinde mezbelelik olan bazı binaları yalvara yalvara yıktık. Diş Hastanesi boşaldı, neyi bekliyoruz? Depolar var. Bu bir güç meselesi. Üniversiteyi siyasisinden, işadamlarından, basınına kadar sahiplenmeliyiz. Mesafe almamız gereken bir konu”  ifadelerini kullandı.

Söz alan MHP´li Meclis üyesi İsmail Karaman, “Kamulaştırmaların ağır gitmesi neden? Yıkılan eski Kültür Sarayı alanında yeni proje ne zaman hayata geçecek?” diye sordu. Cevap veren Başkan Aktaş, “Kamulaştırmalarla alakalı hukuki sıkıntılar da var. Ama kamulaştırmalarla alakalı fena değiliz” dedi.

GÖÇ MÜZESİ OLSUN

Aktaş, eski hastane alanına yapılacak olan Belediye binası ve meydan çalışmasının tamamlanmasının ardından boşalacak olan eski belediye binası ile alakalı arzusunun “Göç Müzesi” olmasını istediğini kaydetti.

EN İYİ SUNUMLARA ÖDÜL

Sunumların tamamlanmasının ardından, katılımcılar arasında yapılan değerlendirmede, en etkili sunumu yapan Bilgi İşlem Müdür vekili Yusuf Baltacı birinci, Basın Halkla İlişkiler Müdürü Ahmet Bayhan ikinci, Proje ve Etüt Müdürü Fatma Cavcı üçüncü oldu. Derece alan müdürlere hediye çeki verildi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: 2017 MEGA PROJELER
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ZOROĞLU İLE YOLLAR AYRILDI
ZOROĞLU İLE YOLLAR AYRILDI
TVF Voleybol Efeler Liginde başarılı bir sezonu geride bırakan temsilcimiz İnegöl Belediyespor´da Antrenörü Levent Zoroğlu ile yollar ayrıldı.
BALKONDAN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
BALKONDAN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
Alanyurt Yeni Mahalle Özbirlik Sitesinde 3. kat balkonundan düşen küçük çocuk ağır yaralandı.
 “İBADET HAYATIMIZ VE GÖNÜL DÜNYAMIZ”
“İBADET HAYATIMIZ VE GÖNÜL DÜNYAMIZ”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Cuma hutbesinin bu haftaki konusu “İbadet Hayatımız ve Gönül Dünyamız” oldu.
EKREN´DEN RUHSAT UYARISI!
EKREN´DEN RUHSAT UYARISI!
İnegöl İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren yaptığı açıklamada, tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışıyla ilgili alınması gereken ruhsat işlemlerinin 2 Nisan 2018 Pazartesi gününe kadar uzatıldığını belirtti.
KIRSALIN ULAŞIM SORUNU MASADA
KIRSALIN ULAŞIM SORUNU MASADA
BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, İnegöl´de kırsal mahallelerde yaşanan ulaşım sorunun çözümü için BESOB Esnaf Sarayında mahallelerde taşımacılık yapan esnaflarla bir araya geldi. Çapar, “En hızlı ilerlediğimiz ilçemiz İnegöl Belediyesi oldu. Hem odanın hem belediyenin pozitif yaklaşımı işin kolay kılınmasını sağladı” dedi.
MÜLTECİLERE HİZMET EĞİTİMİ
MÜLTECİLERE HİZMET EĞİTİMİ
İnegöl Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü, Kaymakamlık ve İnegöl Belediyesi işbirliğinde İnegöl´de yaşamakta olan Mültecilere yönelik hizmetler konusunda eğitim semineri düzenlendi.
GÖKTEN ÇAMUR YAĞDI
GÖKTEN ÇAMUR YAĞDI
İnegöl´de akşam erken saatlerde yağan yağmur şehri kaplayan toz bulutuyla birlikte çamura dönüştü. Sabah erken saatlerde iş yerlerine gitmek için araçlarının başına gelen vatandaşlar, araçlarının üzerini baştan aşağıya çamur kapladığını görünce gözlerine inanamadı. Araçlarını temizletmek isteyen vatandaşlar oto yıkamacılarda uzun kuyruklar oluşturdu. İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Sakarya´da da benzer manzaralar yaşandı.
GENÇ YENİDEN İNEGÖL BÖLGE´DE
GENÇ YENİDEN İNEGÖL BÖLGE´DE
İnegöl Bölge Trafik İstasyon Amirliğine yeniden başarılı isim Başkomiser Gökhan Genç getirildi.
MERHUM MOBİLYACILAR İÇİN MEVLİD
MERHUM MOBİLYACILAR İÇİN MEVLİD
İnegöl Mobilyacılar Odası tarafından gelenekselleştirilen Regaib Kandilinde merhum mobilyacılar için Mevlid programı bu yılda sürdü.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
KALP RAHATSIZLIĞI OLANLARDA DİŞ TEDAVİLERİ
Uğur Bayram
Uğur Bayram
YETİŞ YA DİYANET
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ÇOCUK SUSAR ADALETİ DUYALIM
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
BOYKOT, İCAT, MÜSLÜMAN VE TÜRK
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
AFRİN ZAFERİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
ZAMAN AKIP GİDİYOR DUR DEMEK OLMAZ!
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
HASED - ŞÜKÜR
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖYLEYSE VAR MI OLDUNUZ?
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DİZİLERE MÜDAHALE ŞART
METİN AYDIN
METİN AYDIN
HER MAÇ FİNAL
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
KAFKAS KARTALI UÇAMADI
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
ABD, İSRAİL´İN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÜÇ AYLARIN İBADET VE TOPLUM HAYATINDAKİ ÖNEMİ
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR AMED´İ GEÇEREK YİNE PLAY-OF KAPISINDA
Sadullah Organ
Sadullah Organ
KRİTİK MAÇTA ANLAMLI GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.9608
EURO
4.8853
Bursa Hava Durumu
Bugün
Fırtına
13°
Pazartesi
Sağanak
20°
Salı
Sağanak
17°
Çarşamba
Sağanak
14°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30