ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
İTSO´da seçim maratonu başladı. Başkan Metin Anıl
Tarih: 7.9.2017 09:19:12

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında (İTSO) seçim hazırlıkları başladı. Meslek komiteleri ve meclis üyesi seçimleri 2 Ekim´de, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve birlik genel kurulu delege seçimleri ise 9 Ekim tarihinde yapılacak.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) seçimleri bu sene Ekim ayında yapılacak. 2 Ekim´de Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından 9 Ekim´de saat 10.30-13.00 arasında Yönetim Kurulu, saat 14.00-15.00 arasında Disiplin Kurulu ile saat 16.00-17.00 arasında Birlik Genel Kurulu Delege seçimleri yapılacak. Seçim takvimine göre, seçme ve seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İTSO hizmet binasında askıya çıkarılacak. 20 Eylül 2017 tarihinde ise kesinleşen listeler odaya gönderilecek.

KUŞ ALAYIYLA UÇAR

Başkanlık için yeniden aday olup olmayacağına ilişkin açıklama yapan İTSO Yönetim kurulu Başkanı Metin Anıl, “Ben 8 dönemdir oda seçimlerine katılan bir oda üyesi olarak, bugüne kadar yani her dönemde hiç aday olmadım. Bizim şuan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu olarak görevimiz, 2 Ekim´de başlayıp, 9 Ekim´de tamamlanacak olan seçimlere 127 yıllık odaya, İnegöl´e yakışır, İnegöl sanayicisine, işadamına, tüccarına yakışır bir şekilde seçime götürmek. Şuanda ki birinci görevimiz budur. Aday mısınız? Ben bugüne kadar aday olmadım ki. 2 Ekim´de yapılacak seçimlerde 19 tane meslek komitesi var. Bu 19 meslek komitesinden hangi arkadaşlar meclise gelecek, kim seçilecek bilmiyoruz ki. Bu aşamada kimler aday olacak bilmiyoruz. Aday olarak kimler var bilmiyoruz. Yani soru işaretleriyle dolu bir dönem. Ne zamana kadar? 2 Ekim´e kadar. Bu soru çok erken sorulan bir soru. Yani bu soru 3 Ekim´de sorulacak bir soru. Kuş alayıyla uçar. Biz yıllardan beri bir ekip hareketiyle yürüyoruz. Ekip arkadaşlarımızla daha oturup konuşmadık. Ekip arkadaşlarımızla oturup, konuşacağız, istişare yapacağız. Vaziyete bakacağız ve ona göre hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuru da, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimleri ile ilgili süreç belirtildi.

Yapılan duyuru da, “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 81-82-83 ve 84. maddeleri gereğince İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimlerini yapmakla görevli olan İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı şu hususların ilgililerce bilinmesi ve kamuoyuna duyurulmasını lüzumlu görmektedir.

Seçim takvimi: Seçme-Seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri incelemesi yapılarak onaylanacağı, bu listelerin 12 Eylül 2017-14 Eylül 2017 tarihleri arasında 3 tam iş günü Organize Sanayi Bölgesindeki Oda Hizmet Binasında askıya çıkarılacağı, üye seçmenlerin askı süresi içerisinde listelere karşı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz edebilecekleri, seçimler için yeterli sayıda Sandık Kurulunun İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevlilerinden oluşturulacağı, 20 Eylül 2017 tarihinde kesinleşen listelerin odaya gönderileceği, 21 Eylül 2017-25 Eylül 2017 tarihleri arasında kesinleşen listelerin odaca ilanı (3 tam iş günü), Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin 02 Ekim 2017 günü saat 09.00´dan saat 17.00´a kadar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacağı, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimi geçici sonuçlarının 03 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, ilan süresi içerisinde itiraz yapıldıysa alınan kararların 04 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin kesinleşmesinden sonra 09 Ekim 2017 günü saat 10.30-13.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, aynı gün aynı yerde saat 14.00-15.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu ile aynı yerde aynı gün saat 16.00-17.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerinin yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerine katılacak seçmen üyelere Meclis seçimlerinden sonra duyurunun Ticaret ve Sanayi Odasınca yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu seçimleri sonuçları 10.10.2017 günü ilan edileceği, itiraz varsa aynı gün karara bağlanacağı,

Temel kurallar: Oy verme işlemi gizli oy açık tasnif kurallarına göre yapılır. Kesinleşmiş listelerde adları bulunan gerçek kişiler ile tüzel kişilikleri temsile yetkili olan ve Ticaret Sicili Memurluğunca tasdik edilmiş tüzel kişi temsilci yetki belgelerinde isimleri bulunan kişilerin oy kullanabilmesi için Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 16 Mayıs 2012 tarih ve 262 sayılı kararı gereğince gerçek ve tüzel kişilerin yanlarında 5490 sayılı kanun kanunun 47/1 geçici maddesinde yazılı bulunan belgeleri bulundurmaları, gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise ticaret sicil müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının yazılı olmasının zorunlu olduğu, oy verme işlemi sırasında tüzel kişi temsilcisi gerçek kişi oy kullanma esnasında sunacakları imza sirküleri ve yetki belgeleriyle ilgili açıklama İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca yapılacağı, oy pusulalarının hazırlanmasında herhangi bir sınırlama bulunmadığı ancak, oy kullanma sırasında İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Kurulu mührü bulunmayan zarfların geçersiz sayılacağı,

Seçim günü: Seçim yeri olarak İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının belirlendiği, o gün için bina sandık alanı olarak kabul edildiğinden bina içinde gruplaşmaya yol açacak, oy verme düzenini bozacak herhangi bir faaliyette bulunulmasının sakıncalı olduğunun bilinmesine, Seçim Kanunu uyarınca seçim günü sandık alanına kesici, delici, ateşli silahlarla girmek, yazılı pankart, afiş açma, siyasi amaçlı veya yönlendirici gösteri yapmak, seçim işlemlerini aksatacak davranışta bulunmak yasaktır” denildi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Gelecekte Türkiye´yi omuzlayacak, yönetecek olanlar bugünün çocukları ve gençleridir” dedi.
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
Saadet Partisi (SP) İlçe Kadın Kolları tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Uzun Sokak girişinde çocuklara balon dağıtılarak günleri kutlandı.
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) yeni Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´ı makamında ziyaret ederek yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette İnegöl´ün genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında İnegöl´e gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Sarrafla Çarşısında İnegöllülere mini bir konser verdi.
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
Doğduğundan bu yana saçlarına makas değmeyen 7 yaşındaki Baran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını arkadaşları ile birlikte kutladı.
23 NİSAN COŞKUSU
23 NİSAN COŞKUSU
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi İnegöl´de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.
DÜKKANA DALDI
DÜKKANA DALDI
Osmaniye mahallesi Altay caddesi üzerinde meydana gelen kazada, otomobille çarpışan hafif ticari araç işyerine daldı, sürücü yaralandı.
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, “Ulusal egemenlik kavramına karşı olanlar, yıllar boyunca bu bayram kutlamalarını karartmak için FETÖ liderinden ödünç aldıkları Kutlu Doğum Haftası icat etmişlerdi” dedi.
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
Demokrat Parti (DP) İnegöl İlçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı önceki gün Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Murat Balakuş güven tazeledi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ŞEFAAT...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Yavuz Selim Bayraktar
Yavuz Selim Bayraktar
GENÇLİĞİN MECLİSİ SOSYAL MEDYA!
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GAZOZUNA!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
GEÇ GELEN GÜZEL GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0848
EURO
4.9862
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
28°
10°
Perşembe
Gök gürültülü sağanak yağış
27°
14°
Cuma
Gök gürültülü sağanak yağış
25°
15°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
26°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30