ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
İTSO´da seçim maratonu başladı. Başkan Metin Anıl
Tarih: 7.9.2017 09:19:12

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında (İTSO) seçim hazırlıkları başladı. Meslek komiteleri ve meclis üyesi seçimleri 2 Ekim´de, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve birlik genel kurulu delege seçimleri ise 9 Ekim tarihinde yapılacak.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) seçimleri bu sene Ekim ayında yapılacak. 2 Ekim´de Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından 9 Ekim´de saat 10.30-13.00 arasında Yönetim Kurulu, saat 14.00-15.00 arasında Disiplin Kurulu ile saat 16.00-17.00 arasında Birlik Genel Kurulu Delege seçimleri yapılacak. Seçim takvimine göre, seçme ve seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İTSO hizmet binasında askıya çıkarılacak. 20 Eylül 2017 tarihinde ise kesinleşen listeler odaya gönderilecek.

KUŞ ALAYIYLA UÇAR

Başkanlık için yeniden aday olup olmayacağına ilişkin açıklama yapan İTSO Yönetim kurulu Başkanı Metin Anıl, “Ben 8 dönemdir oda seçimlerine katılan bir oda üyesi olarak, bugüne kadar yani her dönemde hiç aday olmadım. Bizim şuan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu olarak görevimiz, 2 Ekim´de başlayıp, 9 Ekim´de tamamlanacak olan seçimlere 127 yıllık odaya, İnegöl´e yakışır, İnegöl sanayicisine, işadamına, tüccarına yakışır bir şekilde seçime götürmek. Şuanda ki birinci görevimiz budur. Aday mısınız? Ben bugüne kadar aday olmadım ki. 2 Ekim´de yapılacak seçimlerde 19 tane meslek komitesi var. Bu 19 meslek komitesinden hangi arkadaşlar meclise gelecek, kim seçilecek bilmiyoruz ki. Bu aşamada kimler aday olacak bilmiyoruz. Aday olarak kimler var bilmiyoruz. Yani soru işaretleriyle dolu bir dönem. Ne zamana kadar? 2 Ekim´e kadar. Bu soru çok erken sorulan bir soru. Yani bu soru 3 Ekim´de sorulacak bir soru. Kuş alayıyla uçar. Biz yıllardan beri bir ekip hareketiyle yürüyoruz. Ekip arkadaşlarımızla daha oturup konuşmadık. Ekip arkadaşlarımızla oturup, konuşacağız, istişare yapacağız. Vaziyete bakacağız ve ona göre hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuru da, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimleri ile ilgili süreç belirtildi.

Yapılan duyuru da, “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 81-82-83 ve 84. maddeleri gereğince İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimlerini yapmakla görevli olan İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı şu hususların ilgililerce bilinmesi ve kamuoyuna duyurulmasını lüzumlu görmektedir.

Seçim takvimi: Seçme-Seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri incelemesi yapılarak onaylanacağı, bu listelerin 12 Eylül 2017-14 Eylül 2017 tarihleri arasında 3 tam iş günü Organize Sanayi Bölgesindeki Oda Hizmet Binasında askıya çıkarılacağı, üye seçmenlerin askı süresi içerisinde listelere karşı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz edebilecekleri, seçimler için yeterli sayıda Sandık Kurulunun İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevlilerinden oluşturulacağı, 20 Eylül 2017 tarihinde kesinleşen listelerin odaya gönderileceği, 21 Eylül 2017-25 Eylül 2017 tarihleri arasında kesinleşen listelerin odaca ilanı (3 tam iş günü), Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin 02 Ekim 2017 günü saat 09.00´dan saat 17.00´a kadar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacağı, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimi geçici sonuçlarının 03 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, ilan süresi içerisinde itiraz yapıldıysa alınan kararların 04 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin kesinleşmesinden sonra 09 Ekim 2017 günü saat 10.30-13.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, aynı gün aynı yerde saat 14.00-15.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu ile aynı yerde aynı gün saat 16.00-17.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerinin yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerine katılacak seçmen üyelere Meclis seçimlerinden sonra duyurunun Ticaret ve Sanayi Odasınca yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu seçimleri sonuçları 10.10.2017 günü ilan edileceği, itiraz varsa aynı gün karara bağlanacağı,

Temel kurallar: Oy verme işlemi gizli oy açık tasnif kurallarına göre yapılır. Kesinleşmiş listelerde adları bulunan gerçek kişiler ile tüzel kişilikleri temsile yetkili olan ve Ticaret Sicili Memurluğunca tasdik edilmiş tüzel kişi temsilci yetki belgelerinde isimleri bulunan kişilerin oy kullanabilmesi için Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 16 Mayıs 2012 tarih ve 262 sayılı kararı gereğince gerçek ve tüzel kişilerin yanlarında 5490 sayılı kanun kanunun 47/1 geçici maddesinde yazılı bulunan belgeleri bulundurmaları, gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise ticaret sicil müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının yazılı olmasının zorunlu olduğu, oy verme işlemi sırasında tüzel kişi temsilcisi gerçek kişi oy kullanma esnasında sunacakları imza sirküleri ve yetki belgeleriyle ilgili açıklama İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca yapılacağı, oy pusulalarının hazırlanmasında herhangi bir sınırlama bulunmadığı ancak, oy kullanma sırasında İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Kurulu mührü bulunmayan zarfların geçersiz sayılacağı,

Seçim günü: Seçim yeri olarak İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının belirlendiği, o gün için bina sandık alanı olarak kabul edildiğinden bina içinde gruplaşmaya yol açacak, oy verme düzenini bozacak herhangi bir faaliyette bulunulmasının sakıncalı olduğunun bilinmesine, Seçim Kanunu uyarınca seçim günü sandık alanına kesici, delici, ateşli silahlarla girmek, yazılı pankart, afiş açma, siyasi amaçlı veya yönlendirici gösteri yapmak, seçim işlemlerini aksatacak davranışta bulunmak yasaktır” denildi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafo istasyonunda görevli güvenlik görevlisi, kendi tabancasıyla kafasına ateş ederek canına kıydı. Gencin intihar etmeden bir saat önce paylaştığı “önce hayaller, sonra insanlar ölür” paylaşımı dikkat çekti.
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu´nun borcunun ödenmesi üzerine serbest kalırken, evine dönen Recep Sert, Levent´e teşekkür etti.
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta merkezi olarak hazırlanan Türkiye geneli Cuma Hutbesinde bu haftanın konusu “Allah Katında Din İslam´dır” oldu.
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
Doğa Koleji 5. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Camiini ziyaret etti.
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert´e, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) şubesinden destek geldi. Sert, borcunun ödenmesi sonucu serbest bırakıldı.
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı´nca esnaf olarak çalışıp da kalfa ya da usta unvanı almak isteyenler için yeni düzenleme yapıldı. Buna göre, sınavları geçerek kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan esnaf, mesleğiyle ilgili alanlarda işyeri açma imkanına sahip olacak.
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
Kış sezonu öncesi yağışsız elverişli havaları değerlendiren İnegöl Belediyesi, Turgutalp Mahallesi Üniversite ve Özçelik Sokak´ta asfalt çalışmalarını tamamladı.
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İnegöl´e bağlı Hamzabey mahallesi üzerindeki Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrika inşaatından düşen usta ağır yaralandı.
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
El emeği göz nuru ipek ve yün yorganlar artık tarihe karışıyor. Yeni evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen el emeği yorganların sayısı her geçen gün azalıyor. Hazır yorganların fiyatlarının ucuz olması git gide el işi rengarenk yorganların evlere girmesine engel oluyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
BİR ELİNDE VİSKİ BARDAĞI DİĞER ELİNDE TÜRK BAYRAĞI
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
Değerlerimiz “Verilen Sözü Yerine Getirmek “
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
LEJYONERLER DEĞİL, İSTEYENLER KAZANDI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
12°
Pazartesi
Sağanak
-2°
Salı
Parçalı bulutlu
10°
-2°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:02 07:44 12:59 15:35 17:55 19:24