ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
İTSO´da seçim maratonu başladı. Başkan Metin Anıl
Tarih: 7.9.2017 09:19:12

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında (İTSO) seçim hazırlıkları başladı. Meslek komiteleri ve meclis üyesi seçimleri 2 Ekim´de, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve birlik genel kurulu delege seçimleri ise 9 Ekim tarihinde yapılacak.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) seçimleri bu sene Ekim ayında yapılacak. 2 Ekim´de Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından 9 Ekim´de saat 10.30-13.00 arasında Yönetim Kurulu, saat 14.00-15.00 arasında Disiplin Kurulu ile saat 16.00-17.00 arasında Birlik Genel Kurulu Delege seçimleri yapılacak. Seçim takvimine göre, seçme ve seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İTSO hizmet binasında askıya çıkarılacak. 20 Eylül 2017 tarihinde ise kesinleşen listeler odaya gönderilecek.

KUŞ ALAYIYLA UÇAR

Başkanlık için yeniden aday olup olmayacağına ilişkin açıklama yapan İTSO Yönetim kurulu Başkanı Metin Anıl, “Ben 8 dönemdir oda seçimlerine katılan bir oda üyesi olarak, bugüne kadar yani her dönemde hiç aday olmadım. Bizim şuan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu olarak görevimiz, 2 Ekim´de başlayıp, 9 Ekim´de tamamlanacak olan seçimlere 127 yıllık odaya, İnegöl´e yakışır, İnegöl sanayicisine, işadamına, tüccarına yakışır bir şekilde seçime götürmek. Şuanda ki birinci görevimiz budur. Aday mısınız? Ben bugüne kadar aday olmadım ki. 2 Ekim´de yapılacak seçimlerde 19 tane meslek komitesi var. Bu 19 meslek komitesinden hangi arkadaşlar meclise gelecek, kim seçilecek bilmiyoruz ki. Bu aşamada kimler aday olacak bilmiyoruz. Aday olarak kimler var bilmiyoruz. Yani soru işaretleriyle dolu bir dönem. Ne zamana kadar? 2 Ekim´e kadar. Bu soru çok erken sorulan bir soru. Yani bu soru 3 Ekim´de sorulacak bir soru. Kuş alayıyla uçar. Biz yıllardan beri bir ekip hareketiyle yürüyoruz. Ekip arkadaşlarımızla daha oturup konuşmadık. Ekip arkadaşlarımızla oturup, konuşacağız, istişare yapacağız. Vaziyete bakacağız ve ona göre hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuru da, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimleri ile ilgili süreç belirtildi.

Yapılan duyuru da, “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 81-82-83 ve 84. maddeleri gereğince İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimlerini yapmakla görevli olan İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı şu hususların ilgililerce bilinmesi ve kamuoyuna duyurulmasını lüzumlu görmektedir.

Seçim takvimi: Seçme-Seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri incelemesi yapılarak onaylanacağı, bu listelerin 12 Eylül 2017-14 Eylül 2017 tarihleri arasında 3 tam iş günü Organize Sanayi Bölgesindeki Oda Hizmet Binasında askıya çıkarılacağı, üye seçmenlerin askı süresi içerisinde listelere karşı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz edebilecekleri, seçimler için yeterli sayıda Sandık Kurulunun İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevlilerinden oluşturulacağı, 20 Eylül 2017 tarihinde kesinleşen listelerin odaya gönderileceği, 21 Eylül 2017-25 Eylül 2017 tarihleri arasında kesinleşen listelerin odaca ilanı (3 tam iş günü), Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin 02 Ekim 2017 günü saat 09.00´dan saat 17.00´a kadar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacağı, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimi geçici sonuçlarının 03 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, ilan süresi içerisinde itiraz yapıldıysa alınan kararların 04 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin kesinleşmesinden sonra 09 Ekim 2017 günü saat 10.30-13.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, aynı gün aynı yerde saat 14.00-15.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu ile aynı yerde aynı gün saat 16.00-17.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerinin yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerine katılacak seçmen üyelere Meclis seçimlerinden sonra duyurunun Ticaret ve Sanayi Odasınca yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu seçimleri sonuçları 10.10.2017 günü ilan edileceği, itiraz varsa aynı gün karara bağlanacağı,

Temel kurallar: Oy verme işlemi gizli oy açık tasnif kurallarına göre yapılır. Kesinleşmiş listelerde adları bulunan gerçek kişiler ile tüzel kişilikleri temsile yetkili olan ve Ticaret Sicili Memurluğunca tasdik edilmiş tüzel kişi temsilci yetki belgelerinde isimleri bulunan kişilerin oy kullanabilmesi için Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 16 Mayıs 2012 tarih ve 262 sayılı kararı gereğince gerçek ve tüzel kişilerin yanlarında 5490 sayılı kanun kanunun 47/1 geçici maddesinde yazılı bulunan belgeleri bulundurmaları, gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise ticaret sicil müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının yazılı olmasının zorunlu olduğu, oy verme işlemi sırasında tüzel kişi temsilcisi gerçek kişi oy kullanma esnasında sunacakları imza sirküleri ve yetki belgeleriyle ilgili açıklama İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca yapılacağı, oy pusulalarının hazırlanmasında herhangi bir sınırlama bulunmadığı ancak, oy kullanma sırasında İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Kurulu mührü bulunmayan zarfların geçersiz sayılacağı,

Seçim günü: Seçim yeri olarak İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının belirlendiği, o gün için bina sandık alanı olarak kabul edildiğinden bina içinde gruplaşmaya yol açacak, oy verme düzenini bozacak herhangi bir faaliyette bulunulmasının sakıncalı olduğunun bilinmesine, Seçim Kanunu uyarınca seçim günü sandık alanına kesici, delici, ateşli silahlarla girmek, yazılı pankart, afiş açma, siyasi amaçlı veya yönlendirici gösteri yapmak, seçim işlemlerini aksatacak davranışta bulunmak yasaktır” denildi. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30