ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
İTSO´da seçim maratonu başladı. Başkan Metin Anıl
Tarih: 7.9.2017 09:19:12

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odasında (İTSO) seçim hazırlıkları başladı. Meslek komiteleri ve meclis üyesi seçimleri 2 Ekim´de, yönetim kurulu, disiplin kurulu ve birlik genel kurulu delege seçimleri ise 9 Ekim tarihinde yapılacak.

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) seçimleri bu sene Ekim ayında yapılacak. 2 Ekim´de Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin ardından 9 Ekim´de saat 10.30-13.00 arasında Yönetim Kurulu, saat 14.00-15.00 arasında Disiplin Kurulu ile saat 16.00-17.00 arasında Birlik Genel Kurulu Delege seçimleri yapılacak. Seçim takvimine göre, seçme ve seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri 12-14 Eylül 2017 tarihleri arasında İTSO hizmet binasında askıya çıkarılacak. 20 Eylül 2017 tarihinde ise kesinleşen listeler odaya gönderilecek.

KUŞ ALAYIYLA UÇAR

Başkanlık için yeniden aday olup olmayacağına ilişkin açıklama yapan İTSO Yönetim kurulu Başkanı Metin Anıl, “Ben 8 dönemdir oda seçimlerine katılan bir oda üyesi olarak, bugüne kadar yani her dönemde hiç aday olmadım. Bizim şuan İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve yönetim kurulu olarak görevimiz, 2 Ekim´de başlayıp, 9 Ekim´de tamamlanacak olan seçimlere 127 yıllık odaya, İnegöl´e yakışır, İnegöl sanayicisine, işadamına, tüccarına yakışır bir şekilde seçime götürmek. Şuanda ki birinci görevimiz budur. Aday mısınız? Ben bugüne kadar aday olmadım ki. 2 Ekim´de yapılacak seçimlerde 19 tane meslek komitesi var. Bu 19 meslek komitesinden hangi arkadaşlar meclise gelecek, kim seçilecek bilmiyoruz ki. Bu aşamada kimler aday olacak bilmiyoruz. Aday olarak kimler var bilmiyoruz. Yani soru işaretleriyle dolu bir dönem. Ne zamana kadar? 2 Ekim´e kadar. Bu soru çok erken sorulan bir soru. Yani bu soru 3 Ekim´de sorulacak bir soru. Kuş alayıyla uçar. Biz yıllardan beri bir ekip hareketiyle yürüyoruz. Ekip arkadaşlarımızla daha oturup konuşmadık. Ekip arkadaşlarımızla oturup, konuşacağız, istişare yapacağız. Vaziyete bakacağız ve ona göre hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

Öte yandan, İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığından yapılan duyuru da, İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimleri ile ilgili süreç belirtildi.

Yapılan duyuru da, “5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Kanunun 81-82-83 ve 84. maddeleri gereğince İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri, Meclis Seçimleri, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delegesi seçimlerini yapmakla görevli olan İnegöl İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı şu hususların ilgililerce bilinmesi ve kamuoyuna duyurulmasını lüzumlu görmektedir.

Seçim takvimi: Seçme-Seçilme hakkını kazanmış seçmenleri içeren seçmen listeleri incelemesi yapılarak onaylanacağı, bu listelerin 12 Eylül 2017-14 Eylül 2017 tarihleri arasında 3 tam iş günü Organize Sanayi Bölgesindeki Oda Hizmet Binasında askıya çıkarılacağı, üye seçmenlerin askı süresi içerisinde listelere karşı İlçe Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz edebilecekleri, seçimler için yeterli sayıda Sandık Kurulunun İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından kamu görevlilerinden oluşturulacağı, 20 Eylül 2017 tarihinde kesinleşen listelerin odaya gönderileceği, 21 Eylül 2017-25 Eylül 2017 tarihleri arasında kesinleşen listelerin odaca ilanı (3 tam iş günü), Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Komiteleri ve Meclis Üyesi seçimlerinin 02 Ekim 2017 günü saat 09.00´dan saat 17.00´a kadar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında yapılacağı, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimi geçici sonuçlarının 03 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, ilan süresi içerisinde itiraz yapıldıysa alınan kararların 04 Ekim 2017 günü 1 tam iş günü ilan edileceği, Meslek Komiteleri ve Meclis Üyeleri seçimlerinin kesinleşmesinden sonra 09 Ekim 2017 günü saat 10.30-13.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, aynı gün aynı yerde saat 14.00-15.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Disiplin Kurulu ile aynı yerde aynı gün saat 16.00-17.00 arasında Ticaret ve Sanayi Odası Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerinin yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu Delege seçimlerine katılacak seçmen üyelere Meclis seçimlerinden sonra duyurunun Ticaret ve Sanayi Odasınca yapılacağı, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Disiplin Kurulu ve Birlik Genel Kurulu seçimleri sonuçları 10.10.2017 günü ilan edileceği, itiraz varsa aynı gün karara bağlanacağı,

Temel kurallar: Oy verme işlemi gizli oy açık tasnif kurallarına göre yapılır. Kesinleşmiş listelerde adları bulunan gerçek kişiler ile tüzel kişilikleri temsile yetkili olan ve Ticaret Sicili Memurluğunca tasdik edilmiş tüzel kişi temsilci yetki belgelerinde isimleri bulunan kişilerin oy kullanabilmesi için Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının 16 Mayıs 2012 tarih ve 262 sayılı kararı gereğince gerçek ve tüzel kişilerin yanlarında 5490 sayılı kanun kanunun 47/1 geçici maddesinde yazılı bulunan belgeleri bulundurmaları, gerçek kişilerin listede, tüzel kişi temsilcilerinin ise ticaret sicil müdürlüğünden alacakları yetki belgesinde Türkiye Cumhuriyeti Kimlik numarasının yazılı olmasının zorunlu olduğu, oy verme işlemi sırasında tüzel kişi temsilcisi gerçek kişi oy kullanma esnasında sunacakları imza sirküleri ve yetki belgeleriyle ilgili açıklama İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca yapılacağı, oy pusulalarının hazırlanmasında herhangi bir sınırlama bulunmadığı ancak, oy kullanma sırasında İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı Kurulu mührü bulunmayan zarfların geçersiz sayılacağı,

Seçim günü: Seçim yeri olarak İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasının belirlendiği, o gün için bina sandık alanı olarak kabul edildiğinden bina içinde gruplaşmaya yol açacak, oy verme düzenini bozacak herhangi bir faaliyette bulunulmasının sakıncalı olduğunun bilinmesine, Seçim Kanunu uyarınca seçim günü sandık alanına kesici, delici, ateşli silahlarla girmek, yazılı pankart, afiş açma, siyasi amaçlı veya yönlendirici gösteri yapmak, seçim işlemlerini aksatacak davranışta bulunmak yasaktır” denildi. Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADAYLIK İÇİN HENÜZ ERKEN
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TRAFİKTE ACI TABLO
TRAFİKTE ACI TABLO
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
Günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından biri olan Alzheimer´ın insanların korkulu rüyası olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, "Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer´da da stres en önemli etkenlerden biri" dedi.
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
Bugüne kadar oynadığı 11 oyunla İnegöl halkının beğenisini toplayan Uğultu Tiyatro Grubu, Ballı Süt adlı oyunlarıyla yeniden seyircileriyle bulaşacak. Uğultu Tiyatro Grubu, geçtiğimiz aylarda sahneledikleri Ballı Süt oyunu yeniden sahneleyecekler.
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
2017-2018 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından müfredatta yapılan değişikliği değerlendiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddettiklerini belirtti.
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
Emniyet Genel Müdürlüğü, okullarının açılmasıyla birlikte çocukların güvenliğinin sağlamak için ailelere tavsiye mesajı yayınladı. Emniyetin yayınladığı mesajda, aile ile çocuklar arasında olması gereken ilişki de ele alındı.
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
Yol genişletme çalışmaları nedeniyle Mesudiye alt geçidi önüne bariyerler konularak trafiğe kapatılırken, araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu Bursa-Ankara karayolu üzerinden geçmek zorunda kalan yayalar ölümle burun buruna geliyor. CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, özellikle yayaların geçişiyle ilgili acilen tedbir alınması gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
Mimar Sinan Bulvarı üzeri yeni hastane mevkiinde meydana gelen kazada, görev yaptığı kırsal mahalleye gitmekte olan bayan öğretmen yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü ağır yaralandı.
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı caddesi üzerinde meydana gelen kazada, hafif ticari araç ile çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tartışmalı "bağımsızlık" referandumunda ısrar ederken, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinden yapılması planlanan referanduma tepki geldi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
23°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
21°
11°
Pazar
Güneşli
24°
11°
Pazartesi
Bulutlu
26°
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37