AMACIMIZ HİZMET KALİTESİNİ YÜKSELTMEK
Toplu taşıma araçlarının şoförleri ile bir araya gelen Belediye Başkanı Alper Taban, 110 otobüsün yenilendiğini hatırlatarak, “Amaç hizmet kalitesini yükseltmek olmalı. Çok güzel araçlar getirmişsin, içindeki hizmet aynı hizmet. Bunun bize faydası yok” dedi.
Tarih: 14.12.2017 09:04:16

Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl´de halk otobüslerinde çalışan şoförler ile bir araya geldi. Pazartesi ve Salı akşamları iki farklı grup halinde Sani Konukoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda; halk otobüslerindeki değişim, hizmet kalitesinin arttırılması ve hem şoförlerin hem de yolcuların yaşadığı sorunlara ilişkin istişareler yapıldı.

AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, ÜZÜM YEMEK

Belediye Başkanı Alper Taban´ın yanı sıra Zabıta Müdürü Osman Kalkan ile İNULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bayram´ın da katıldığı toplantılarda, halk otobüslerinin kameralarına takılan bazı olumsuz davranışların yer aldığı görüntüler de şoförlere izletildi. Toplantıda konuşan Başkan Taban, ulaşımın İnegöl Belediyesi adına önemli bir konu olduğunu ifade ederek, “Vatandaşlarla bir araya geldiğimizde soruyoruz sizce en önemli sorunlarımız neler diye. Vatandaş trafik problemini başta sayıyor. Ama bunun yanı sıra ulaşım başlığı altında halk otobüsleriyle, şoförlerle, güzergahlarla ilgili sorunları da iletiyor. Bizler de zaman zaman İNULAŞ şirket yöneticilerimizle bir araya gelip istişareler yapıyoruz. Bu toplantıda da amacımız üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Mutlaka bizim tarafımızda da eksiklik var. Ama mevcut durum içerisinde eksiklerimizi tamamlamamız lazım. Sizler buradan çıkıp tekrar araçlarınıza döndüğünüzde burada konuşulanlar üzerine bir şeyleri inşa edin” dedi.

TOPLU ULAŞIM SİZLERE EMANET

İNULAŞ farklı bir şirkette olsa İnegöl Belediyesi ile bir aile gibi olduğuna da vurgu yapan Alper Taban, “Göreve başladığımda arkadaşlarımıza şunu ifade ettim; ben de dahil olmak üzere lütfen dedim eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakalım. Çünkü insan öyle bir duruma geliyor ki her işi kendisinin doğru yaptığını zannediyor. Halbuki karşımıza gelen adam durup dururken niye şikayet getirsin. Anlamak lazım karşımızdakini. Dolayısıyla ekibime söylediğim şuydu; arkadaşlar lütfen herkes çalışma sistemini sil baştan, yeniden gözden geçirsin. En verimli şekilde çalışmak durumundayız. Toplu ulaşımla ilgili de emanet sizde. Biz bir aileyiz. İNULAŞ başka bir şirket olabilir ama bizim açımızdan da toplu ulaşımı sevk ve idare eden kadro sizler olduğunuz için biz sizi ailemizden biri olarak görüyoruz” diye konuştu.

TARTIŞMAK YERİNE KOLAY OLANI SEÇİN

Sorunun sadece şoförlerde olmadığını, vatandaş kanadında da ciddi sorunlar yaşandığını hatırlatan Taban, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Kurallara uymak zorundayız. Bundan sonra da daha fazla takip, daha sıkı denetim… Bunlar o kadar faydalı oluyor ki; bu sayede vatandaşı da görüyorsunuz. Ben demiyorum her şeyi şoförler yanlış yapıyor. Vatandaş tarafında da çok ciddi sorunlar var. Daha önce de bunu söylemiştim, şoför arkadaşlarım sizler zor olanı tercih ediyorsunuz demiştim. Her şeyi şoför yanlış yapmıyor, vatandaşta zorluyor bazen şartları. Seni tahrike doğru götürüyor. Bunları da yaşadık. Sen vatandaşla diyaloga girip tartışıp kendini zor durumda bırakıyorsun. Vatandaş otobüsten inip hayatına devam ederken sen o şekilde günde yüzlerce kişi ile muhatap olmak durumunda kalıyorsun. Bizler işin kolay kısmına talip olalım. Bir otobüs günlük ortalama 400 kişi taşıyor. 400 kişiyle muhatap oluyoruz. Her birinin ayrı ayrı huyu suyu var. Burada vatandaşla münakaşaya girsen, tartışsan ne değişiyor? Hiçbir şey değişmiyor. Sorun daha çok büyüyor. Yani karşınızdaki insanlar ne kadar sorun çıkarsa dahi ben olsam tamam kardeşim uzatmayalım der geçerim. Çünkü ben bütün gün 400 kişiyle uğraşacağım.”

AMAÇ HİZMET KALİTESİNİ ARTTIRMAK OLMALI

“Şu çatışma durumundan bir sıyrılmamız lazım. Şimdi 110 tane yeni araç geldi. Ama amaç hizmet kalitesini yükseltmek olmalı. Çok güzel araçlar getirmişsin, içindeki hizmet aynı hizmet. Bunun bize faydası yok. Çatışmak bence zora talip olmaktır. Bir vatandaşımız yazmış, hayatımda gördüğüm en beyefendi şoför bu arkadaşımız demiş. Bunlar da var. Hakkı da yerine teslim edeceğiz. Ancak biz bunların sayısını arttırmalıyız. Bu sizleri de mutlu edecektir. Sen de işinden evine döndüğünde huzurlu, mutlu olmalısın.”

Alper Taban´ın konuşmasının ardından şoförler de yaşadıkları sorunları ifade ettiler. Eksikler ve yapılması gerekenlerle ilgili notların alındığı toplantıların ardından toplu ulaşım alanında daha kaliteli bir hizmet hedefleniyor. HABER MERKEZİ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
İnegöl´e bağlı Ortaköy ile Hamamlı mahallesi yolu üzerinde meydana gelen tek taraflı kazada, dereye uçan özel otomobilde 2´si çocuk 5 kişi yaralandı.
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
İnegöl Belediyesi, Belediye Başkanı Alper Taban ve başkan yardımcılarının isimlerini kullanarak telefon ile vatandaşlardan para isteme talebinde bulunan dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, tarımsal faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banlığımızın son dönemdeki farklı teşvikleri ile birlikte, geriye dönüşler cüzi miktarda da olsa gerçekleşiyor" dedi.
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
İnegöl Elektrikçiler Odasının dün gerçekleştirilen ilk olağan genel kurul toplantısında gerginlik yaşandı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 22 Ocak´a ertelenirken, üyelere dağıtılan davetiyelerde ilk genel kurul tarihinin yazılmaması tartışmalara neden oldu.
BU SOFRADA BEREKET VAR
BU SOFRADA BEREKET VAR
MHP İnegöl İlçe Teşkilatı, “Bu Sofrada Bereket Var” sloganı ile düzenlediği sabah namazı buluşması programlarını sürdürüyor. MHP İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Pazar sabahı Yeniceköy mahallesi Cami´nde cami cemaati ile buluştu.
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
İnegöl Belediyesi tarafından 16-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarı için hazırlanan kumbaralar Sinanbey İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere kumbara hediye eden Başkan Alper Taban, tüm ilçe halkını Kitap Fuarına davet etti.
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
Türkiye´de işsizlik oranı, Ekim 2017´de bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,5 puan azalarak yüzde 10,3 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 360 bin kişi azalarak 3 milyon 287 bin kişi olarak kayıtlara geçti.
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
Listesindeki usul hatası yüzünden Mobilyacılar Odasının genel kurulunda Başkan adaylığı kabul edilmeyen Ziya Çalışkan, yaşananlara tepki gösterdi.
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir yaptığı açıklamada, yeni açacakları Yöre Oyunları Ustaöğretici, Bilgisayarlı Muhasebe ve Ön Muhasebe kurslarının kayıtlarının devam ettiğini belirtti.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş eksilmesi ağız ve çene yapısını bozuyor
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
İNEGÖLSPOR ALTYAPISI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS MUHASEBESİ VE YENİ YIL
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8150
EURO
4.6679
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
12°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
10°
Perşembe
Parçalı bulutlu
-4°
Cuma
Parçalı bulutlu
12°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30