ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
İnegöl Belediyesi Kasasına Arsa Satışından 3 Milyon Lira Girdi
Tarih: 16.12.2015 10:23:16

İnegöl Belediyesine ait İnegöl´ün muhtelif yerlerindeki 9 adet arsa dün düzenlenen ihale ile satışa sunuldu. Sani Konukoğlu Konferans Salonunda düzenlenen arsa satış ihalesinde, Belediyeye ait 9 adet arsanın satışı gerçekleştirildi. Toplam 1 milyon 897 bin lira muhammen bedelle satışa çıkan arsaların satışından belediyenin kasasına 2 milyon 970 bin lira para girdi.

MUHAMMEN BEDEL 2 MİLYON LİRA

Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ın, Başkan Vekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Sabri Günaydın, Alper Taban, Adil Kansu, Gülhan Şahin ve Eşref Yiğit ile ilgili daire Müdürlerinin yönetiminde yapılan ihalede İnegöl Belediyesine ait Akhisar mahallesinde 242,79 metrekare ve 276 metrekarelik iki arsa, Alanyurt´ta 122 metrekare ile 171,70 metrekarelik iki arsa, Kemalpaşa mahallesinde 104 ve 189,24 metrekarelik iki arsa, Osmaniye mahallesinde bulunan 250,94 metrekarelik alan, Hamzabey mahallesinde 4 bin 624,52 metrekarelik arsa, Mahmudiye mahallesinde 200 metrekarelik 9 ayrı arsa toplam 1 milyon 897 bin 241 TL´lik muhammen bedelle satışa sunuldu.

GÜZEL BİR MEYDAN OLMASI LAZIM

İhale öncesinde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Belediyemize ait 9 ayrı yerin ihalesi gerçekleşecek. Önümüzdeki hafta Salı günü Tüpçüler Sitesi diye bildiğimiz yerin satışını gerçekleştireceğiz. Hurdacılar Sitesinin yeri de satışa çıkacak. Onunla alakalı bir miktar beklemek durumundayız. Belediyemizin hem devletimizden sağladığı gelirler hem sizden aldığı gelirler hem de bu tip arsa satışlarıyla daha önce insanlara taahhüt ettiğimiz iş ve işlemleri, projeleri yerine getirmek için ekibimizle beraber gayret içerisindeyiz. Malum eski hastanenin olduğu yerler alakalı kamuoyunda da konuşuluyor. Burayı heykelle birleştirerek bir meydan olarak düşünüyoruz. Oradaki Verem Savaş Derneği de çıkacak. Huzurevi binası kalkıyor. Huzurevini Yeniceköy Mahallesine taşıyoruz. Orada belediyenin tek çatı altında toplandığı, inşallah güzel bir meydan olması lazım. Çünkü oranın aktivitesi hastane gittikten sonra düştü. İnşallah yapacağımız projeyle beraber hareketlenecek. Orada Kanser Tarama Merkezi açılıyor” dedi.

KÜLTÜR SARAYININ YIKIMI AY SONU BAŞLIYOR

Kültür Sarayı ile ilgili sürenin ay sonu dolacağını hatırlatan Aktaş, “Bunun yanında Kültür Sarayı bu ay sonu itibariyle 1,5-2 senedir uzattığımız süre doluyor. Üst katlardan kendi yerlerimizle alakalı yıkıma başlayacağız. Alt katlarda farklı mekanlar tutan yer sahipleri olmuş. Bana göre iyi etmişler. Ama bazıları hala bekliyorlar, bir şey olur mu diye. Hiçbir şey olmayacağını buradan ilan ediyorum. Oraya yeni bina yapmayı düşünmüyoruz. Yer altına otopark yapıp, üstüne meydan yapacağız. O da çok güzel bir proje. Çarşı da yayalaştırma düşünüyoruz. İnegölspor tesislerinin olduğu yer İnegöl´ün merkezi noktalarından biri olacak. Tesisler yeni İnegöl´e çıktıktan sonra orada da yeni bir medyan, ticaret ve konut alanları, Cumartesi pazarının orada modernleştirerek güzel bir alan düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmanın ardından başlayan ihale de 9 ayrı arsa 45 bin, 57 bin, 67 bin, 171 bin, 133 bin, 250 bin, 550 bin, 1 milyon 570 bin ve 127 bin lira bedelle satıldı. Yapılan satış sonrasında belediyenin kasasına 2 milyon 970 bin lira para girmiş oldu.

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Darbe girişimi nedeniyle altın fiyatlarında ki yükseliş nedeniyle vatandaşların mağdur olmamasını isteyen İnegöl Kuyumcular Derneği, aldığı yönetim kurulu kararıyla Pazartesi gününe kadar işyerlerini açmama kararı aldı.
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, trafik sirkülasyonunu rahatlamak ve kent estetiğini ortaya koymak adına Alanyurt´ta yeni bir kavşağı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
İnegöl´deki tavuk çiftliğinde çalıştırılmak üzere, aracı kişiden istenen elemanlar geldi ancak elemanları almaya giden çiftlik sahibi kadın hayatının şokunu yaşadı.
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (UEDAŞ) sosyal sorumluluk kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği "Kardeşim Üşümesin" isimli proje ile köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giysi yardımı yapıyor. Proje kapsamında, İnegöl´e bağlı Tahtaköprü mahallesi İlkokulunun da aralarında bulunduğu hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova´daki okullarda öğrenim gören 600 öğrenciye kışlık giysi dağıtıldı.
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
Türkiye´nin en büyük kapalı mobilya alışveriş merkezi Mobiliyum AVM´de İnegöllü sanatçı Mehmet Şakir Ünlü´nün Ahşapkari sanatının örneklerinin yer aldığı sergi izlenime açıldı.
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, İnegöl Belediyesinin desteğiyle, İnegöl Çevre Sağlığı ve İlaçlama Hizmetleri için kurulan ekip, İnegöl´de sivrisinek ve karasinekle mücadelesini sürdürüyor.
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
Kiraz´ın ardından Armut´a umut bağlayan çiftçi de ağır kış şartları ve aşırı yağışlardan darbe aldı. Oluşan lekeler yüzünden üretici armudu satamamaktan yakınıyor.
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, 2013 ve 2014 yıllarında sektörün büyük başarı gösterdiğini, bu yılın ilk yarısına ait sonuçlarda bu istikrarın süreceğine işaret ettiğini söyledi.
DİNİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN NESİLLER YETİŞİYOR
DİNİNİ VE MİLLETİNİ SEVEN NESİLLER YETİŞİYOR
Genç MÜSİAD İnegöl Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Bu Yaz Camideyim” Projesi ilçe merkezinde Çinili Camii ve Ortaköy Mahallesindeki iki Camide başladı.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
CÜZDANININ VATANSEVERLERİ
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
Değerlerimiz “Verilen Sözü Yerine Getirmek “
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ALEM BUYSA KRAL BİZİZ
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
-2°
Salı
Bulutlu
-3°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
12°
Perşembe
Güneşli
13°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:03 07:45 12:59 15:34 17:55 19:24