BAŞKANDAN ÇİFTE HEDEF!
17 haftalık ilk yarı maratonunu değerlendiren İnegölspor Başkanı Eşref Güç, “Bulunduğumuz yeri başarı olarak görüyorum, İnegölspor’un aslında her zaman iki hedefi olması lazım.
Tarih: 18.12.2014 11:06:31

Her zaman bunu iddia ediyorum. Birinci hedefi şampiyonluksa, ikinci hedefi altyapıdan futbolcu yetiştirmek olmalıdır”

Spor Toto 2. Ligde 2014/15 futbol sezonu ilk yarısı hafta sonu oynanan müsabakalar ile geride kalırken, Kırmızı Grupta devreyi 31 puanla ikinci sırada tamamlayan temsilcimiz İnegölspor’da Başkan Eşref Güç, 17 haftalık maratonu değerlendirdi. İlk hedefin şampiyonluk olduğunu dile getiren Güç, ikinci hedefin altyapıdan oyuncu yetiştirmek olduğunu söyledi.

BANDIRMA DAHA AVANTAJLI

İlk devrenin genel değerlendirmesini yapan Kulüp Başkanı Eşref Güç, “17 haftalık ilk devre su gibi geçti. Benim şahsi fikrim en aşağı 34 puan hesaplıyordum. Yani maç başına iki puan. 34’ün üstünü yapan bir tek Bandırmaspor var ve onlar şuanda yarışın içerisinde daha avantajlılar. İkinci yarı 51 puanlık ortak bir puan var. Üç puanlık sistemde neyin ne olacağı hiçbir zaman belli olmaz. Geride kalan bu 17 haftada hatalarımızı, eksiklerimizi, yetersiz olduğumuz yerleri gördük. Kalecimiz ayrı bir özelliği olan bu liglerin en başarılı kalecilerinden birisi. Defansta İnegöl’den Bilal ve Kemal kardeşimiz öyle oldukça başarılı işlere imza atıyorlar. Alişan’ın tecrübesi var, gerçekten güzel oynuyor. Sağbekte bir sıkıntı çektik. Uğur sakatlığından dolayı geç adapte oldu. Uğur gerçekten tecrübeli, bize faydalı olacak bir oyuncu. Yanlışta olabilir, yüzde 20-30 yanılma payı her zaman vardır. Keşke her transferde isabet oranı yüzde yüz olsa ki, yüzde yüz olsa zaten buralarda olmayız. Buradan ders çıkartacağız, ikinci yarı daha dikkatli olacağız. Orta sahada dörtlüye Yasin’i monte ettik. Yılmaz, Emrah ve Muharrem. Son haftalarda orta sahamızda müthiş bir düşüş var. Bizde şöyle bir yetersizlik oldu. Emrah’ın yerinde oynamadığını düşünüyoruz, hoca da öyle düşünüyor aslında ama alternatif olmadığı için oraya oynatmak durumda kalıyor. Bu transferi yapamadığımız için Emrah orada oynuyor. Emrah aslında karşı rakibi kovalayan futbolcu, kendisini kovalatan futboldu değil. Yani baskıyı Emrah’ın yapması lazım. Genelde görev aldığı bölgede iyi oynadı ama birkaç hatası oldu. Bunlar olacak. Ama biz futbolcumuza sahip çıkıyoruz. Örneğin orta sahada dört futbolcumuzdan birisi iyi olmazsa gözükmez ancak son haftalarda iki üç futbolcumuzda oyundan düştüler. Bizim puan kayıplarının sebebi de biraz budur. Forvet gol atamıyorsa arkadan destek gelmesi gerekiyor, arkadan birisinin gol atması gerekiyor. Bunları yapamadık ancak şu mevcut kadroyla, yaptığımız harcamalarla en iyi yerdeyiz. Şuanda 31 puandaysak, bunu iyi görüyorum” dedi.

Başkan Güç değerlendirmesine şöyle devam etti:

RAİF OLSA FARKLI OLURDU

Raif olsaydı farklı olur muydu diye düşünürsek, benim şahsi fikrim olurdu. Raif yetenekli bir futbolcu, kendisini heran pozisyonun içinde bulan bir futbolcu. Mümin’de öyle ama fazla yetenekli değil. Son vuruşları iyi değil. Zaten son vuruşları iyi olsa Mümin bu lige fazla gelir. Mükemmel fiziği var ancak son vuruşları iyi değil. Buna da şükür. Bu kadroyla buraya kadar geldik. Okan’a da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Son haftalarda Okan’da fena değil. Okan bizim kazanacağımız futbolcu değil. Okan zaten kendinden emin futbolcu ve kendisi bunu da biliyor. Eminim ikinci yarı bize daha faydalı olacak. Bize artı puanlar getirecektir bence.

İLK HEDEF ŞAMPİYONLUK, İKİNCİ HEDEF FUTBOLCU YETİŞTİRMEK

Transfer konusu bütçe meselesi, mutlaka fedakarlıklar olacak ancak İnegölspor’u zor duruma düşürecek, ilerde İnegölspor’u borçlu duruma düşürecekse asla ve asla transfer yapmayız. İnegölspor’un aslında her zaman iki hedefi olması lazım. Her zaman bunu iddia ediyorum. Birinci hedefi şampiyonluksa, ikinci hedefi altyapıdan futbolcu yetiştirmek olmalıdır. İnegölspor’un en büyük sıkıntısı, tesis sıkıntısıdır. Bu tesislerle, şu durumda her hafta altyapıdan 4-5 futbolcu kadroya giriyor. Kadroya girmeyi bırakın, ilk 11’de yer bulan futbolcularımızda var. İşte bu hafta Mahmut Şeker örneği. Genç kardeşimiz hem üçüncü golü attı hem de iki asisti var. Mükemmel top oynadı. Bu hafta Mahmut, diğer hafta Muhammet kardeşimiz olur. Hocamızda bunlara önem gösteriyor. Altyapıdan da futbolcu kazandırmak için uğraşıyor, önem gösteriyor. İnegölspor’un hedefi öncelikle bunlar olması gerekiyor. Bütçe meselesine gelince, kafamızda belirli bir rakam var. Bu rakamı 50-100 bin lira aşabilir miyiz, aşabiliriz. Çünkü hedef var. Ne diyoruz, biz şampiyon olursak, kendimizi PTT 1. Ligde bulacağız. Olmazsa play-off’tan çıkmak gayet zor. Orayı hak eden bir şehre sahibiz.

Şuanda lider konumda bulunan Bandırmaspor ile aramızda 5 puan fark var. Aslında bu farkı kapatma fırsatını yakaladık ancak kaçırdık. Yenildiğimiz Bandırmaspor maçı bizim için bir beraberlik maçı olsaydı, üç puanı korumuş olacaktık. Şuanda belki de iki puan önde olacaktık. O maçı kazansaydın lider olacaktın ve farklı bir pozisyona gelecektin. Nasip değil. Aslında futbolcular istiyorlar, belki de çok fazla motive olmaktan bu işler oldu. 5 puan kapanmayacak bir fark değil. Hatta ilk yarının son üç maçında bunu yakaladık, değerlendiremedik. Devreyi lider bitiririz hesapları yapıyordum, o fırsatlarda geldi elimize. Bandırmaspor, Sarıyer’e yenildi, biz Bugsaş ile berabere kaldık. Bugsaş maçında rakip oyuncu Emrah’ı üç kez çekip bıraktı, hakem arkadaş bunu görmeliydi. İddia ediyorum, Bugsaş ile 10 maç yapılsa, üçten fazla fark atarız. Olaya maçtan maça bakmak lazım. Her maç ayrı olay. İlk yarı itibariyle iyi yerde olduğumuzu söyleyebiliyorum.”

OSMANLI’DAN EMRAH METOĞLU TAMAM

İkinci yarı transferlerle alakalı çalışma yapacağız. Bir transferle alakalı anlaştık gibi. Bir santrafor düşünüyoruz. Bir sağ önde olabilir, birde forvet arkası düşünüyoruz. Defansta sıkıntımız yok, alternatif fazla. Hücuma dönük bir orta saha alırsak, orta alan çok daha rahat edecek. Alternatif oyuncu olunca hocada daha edecek, o zaman Emrah belki yerinde oynayabilecek. Bizim ligden de olabilir, PTT 1. Ligden de olabilir. Birkaç isim var. Bunları neden telaffuz etmek istemiyoruz? Çünkü rakiplerde arayış içerisinde, gizli bir yarış var. Bir oyuncuyla alakalı kendisi ve menajeri ile anlaştık ancak kulübe ile bir sıkıntı olur mu diye bakıyoruz. Tecrübeli, bizim liglerde iş yapabilecek bir oyuncu. Devre aralarında problemli olan futbolcular bırakılıyor. Ya hocası ile problemi olacak ya da parasını alamayacak. Birisini açıklayabilirim, PTT 1. Ligden Osmanlıspor’dan forvet oyuncusu Emrah Metoğlu ile anlaştık. Son vuruşları güzel bir futbolcu. Bursaspor’dan Recep Bölükbaşı Başkanımızın güzel bir teklifi oldu. Furkan diye bir kardeşimizi önerdi, Bandırmaspor’da bu oyuncu ile ilgileniyordu. Ancak bizde zaten genç var, tecrübeli istiyoruz. Orta sahada Balıkesirspor’lu Ertuğrul gibi futbolcu isterim. Hedefe top atabilecek, takımı ateşleyebilecek bir lider oyuncu isterim. Bu tip oyuncu olsa bizim işimizi gayet iyi görecek. Birinci sırada olan oyuncular var, olmazsa iki, üç olabilir. Bir futbolcunun bir kere oynadığı takımla uyumu olacak. En kral futbolcuyu alırız, belki bizde iyi olmayacak. Örneğin, kendi şahsi görüşüm, Raif’in bizdeki gibi başka takımlara faydalı olacağını inanmıyorum. Bizde aşısı tutuyor. Raif gerçekten İnegölspor’un bir parçası, inşallah biran önce iyileşirde sahalara döner.

ÜÇ İSİMLE YOLLAR AYRILDI

Teknik kadromuzun raporu doğrultusunda yeterli görülmeyen Kızılcahamam’dan aldığımız Bursa patentli Emre Pehlivan’a ilettik durumu. Kiralık düşünüyorduk ama bonservisi ile de olabilir. Birde Ünyespor’dan aldığımız Ömer var. Ömer’i kiralık düşünüyoruz. Birde sağbek oynayan Cenk Demirel ile yollarımızı ayırma kararı aldık. Niye yetersiz olduklarını, neden İnegölspor’a faydalı olamadıklarını anlatan kişi hoca olacak. Örneğin Emre son 5-10 dakikada oyunu alınıyor gibi gözüküyor ama kupa maçı dahil olmak üzere şansta verildi. Emre zamanında ağır bir sakatlık geçirdi, belki onunda fonksiyonu var. Hayırlısı olsun.

İnegölspor’un bir kişiye 400-500, 600 bin lira para verecek bir bütçesi yok. Bütçemiz doğrultusunda biz bu paraları yaymak zorundayız. Ha bu PTT 1. Ligde olabilir mi, olur. İnegölspor zor günlerden bugünlere geldi. Yönetimleri suçlamamak gerekiyor, çünkü bu işler kolay olmuyor. Sağolsun Onursal Başkanımız akıl vererek, destek vererek, sponsorlar bularak, kendi imkanları ile eski borçları kapattık. İnegölspor şuanda borçsuz bir kulüp. Hatta bir şey daha söyleyeyim, istediğimiz topçuları ismimizden dolayı alırız. İnegölspor’a gelen futbolcu inanın mutlu oluyor.

ÇOK GÜZEL UYUMUMUZ VAR

Yönetimdeki arkadaşlarımız farklı insanlar, çok güzel uyumumuz var. Allah razı olsun hepsinden, çalışıyor, gayret ediyorlar. Güzel bir sistemimiz var. Bununda mükafatını inşallah şampiyon olarak alırsak çok mutlu olacağız.

YENİCE’YE TEŞEKKÜR

Bize bütün takımlar yardımcı oluyor. Neden? İnegölspor ismini taşıdığımız için. Onlarda bizim bir parçamız. Nasıl bir Bursaspor’u büyük olarak görüyorsak, onlarda bizi büyük olarak görüyorlar. Antrenman konusunda sağolsunlar bize öncelik tanıyorlar, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yenicespor’da bize tesislerini açtı sağolsunlar, bizde onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Şuanda Akademi Liginde oynuyorlar, onların sayesinde oynuyoruz. Bizim Akademi Ligi maçları denk geldiği zaman kendi maçlarını bir saat geç oynuyor. Hiç şikayetçi olmadılar, İnegölspor işin içinde olduğu zaman farklı diye düşünüyorlar.

PROJE BİTMEK ÜZERE

Tesisler konusunda Bursa Büyükşehir Belediyesi projeyi bitirmek üzereymiş, aldığım bilgiler bununla alakalı. Sayın Recep Altepe yeni tesislerin altı ay içinde biteceğine dair bize söz verdi. Seneye inşallah İnegölspor TOKİ bölgesindeki yeni tesislerinde olacak. Projeyi Büyükşehir çiziyor ama orada ilaveleri biz koyabiliriz. Bizden de fikir alınıyor. Eksik olursa biz müdahale edeceğiz. Yapılacak tesisler 40-50 sene İnegölspor’u geleceği götürmesi gerekiyor. Göstermelik yapmamak lazım. İki yada üç tane saha, bir tane suni çim olabilir.”

 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BAŞKANDAN ÇİFTE HEDEF!
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
KURTULUŞ´TA ŞOK AYRILIK!
KURTULUŞ´TA ŞOK AYRILIK!
İnegöl´ün Bölgesel Amatör Ligdeki tek temsilcisi Kurtuluşspor´da Teknik Direktör Murat Endes ile yollar ayrıldı. Sarı-Kırmızılılarda şampiyon teknik adamın yerine deneyimli isim Özgür Şahin getirildi.
İNEGÖLSPOR´DA ŞOK AYRILIK
İNEGÖLSPOR´DA ŞOK AYRILIK
Teknik Direktör Osman Özdemir ile yollar ayrıldı
İNEGÖLSPOR´A ÇİRKİN SALDIRI
İNEGÖLSPOR´A ÇİRKİN SALDIRI
Önceki akşam İnegölspor Sosyal Tesislerine yapılan saldırıda, tesisin camları kırılıp, içerideki görevliler tehdit edilirken,
 EVDE SON RANDEVU
EVDE SON RANDEVU
Play-off için son kozlarını oynayan İnegölspor, sezonun son iç saha maçında yarın Tepecikspor´u konuk edecek.
STARWOOD FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
STARWOOD FUTBOL TURNUVASI BAŞLADI
Orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren Yıldız Ailesinin şirketlerinden biri olan Starwood A.Ş ve Ağaç İş Sendikasının bu yıl ikincisini düzenlediği Halı Saha Futbol Turnuvası, şirket bünyesinde çalışan 17 bölüm takımının katılımı ile başladı.
MAÇ SONU ÇIKAN KAVGADA BİR FUTBOLCU İLE BİR POLİS YARALANDI
MAÇ SONU ÇIKAN KAVGADA BİR FUTBOLCU İLE BİR POLİS YARALANDI
Bursa Bölgesi 1. Amatör Kümede dün Doğugücü ile Erdemlispor arasında oynanan maç sonunda futbolcular arasında çıkan tartışmaya yöneticiler ile taraftarında dahil olmasıyla kavga çıktı. Çıkan olaylarda bir futbolcu ile biri Polis memuru yaralandı.
GÜNGÖR İLE İLK RANDEVU
GÜNGÖR İLE İLK RANDEVU
İnegölspor, yeni teknik patronu Taşkın Güngör yönetimindeki ilk maçında hafta sonu renktaşı Tokatspor´a konuk olacak. Pazar günü saat 14.30´da Gaziosmanpaşa Stadyumunun ev sahipliğindeki müsabakada İstanbul´dan Emre Malok düdük çalacak
İnegölspor´da GÜLLER İSTİFA ETTİ
İnegölspor´da GÜLLER İSTİFA ETTİ
TAŞKIN GÜNGÖR SESLERİ
İNEGÖLSPOR SİFTAHI TARSUS İLE YAPIYOR
İNEGÖLSPOR SİFTAHI TARSUS İLE YAPIYOR
2015-2016 sezonun da PTT 1. Ligine çıkmayı hedefleyen İnegölspor, 2.Ligdeki ilk haftasında deplasmanda karşılaşacağı Tarsus İdmanyurdu maçının hazırlıklarını dün şehir stadından gerçekleştirdi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Ağız Kokusuna Karşı Çözümler
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ŞEFAAT...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Yavuz Selim Bayraktar
Yavuz Selim Bayraktar
GENÇLİĞİN MECLİSİ SOSYAL MEDYA!
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GAZOZUNA!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
GEÇ GELEN GÜZEL GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0758
EURO
4.9720
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
29°
Perşembe
Fırtına
29°
10°
Cuma
Fırtına
24°
16°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
25°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30