BU ŞEHRİ HEP BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, önceki akşam AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Teşkilatlarını ziyaret etti. Ziyaretlerde konuşan Taban, “İnegöl Belediyesini, şehrimizi tek başına yönetmek gibi bir şansım yok. Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz” dedi.
Tarih: 15.11.2017 09:32:35

İlk olarak AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatını ziyaret eden İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban´ı, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. İnegöl Belediye meclis üyelerinin de hazır bulunduğu ziyarette bir konuşma yapan Başkan Alper Taban, “Kendimi misafir olarak kabul etmiyorum. Her ne kadar kuruluş ayarlarında olmasak ta, 2005 yılından beri partimizin çeşitli kademelerinde görev yapan bir kardeşinizim” dedi.

SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Taban, “Bu kadroda böyle güzellikler çıkabiliyor. Partimizin siyasi büyükleri gerçekten partinin sesine kulak veriyor. Bugün belki nasibimizi yaşıyoruz. 8 Kasım itibariyle görevi devraldık. Bu görevi bizle layık gören bu güzel teşkilata sonsuz teşekkür ediyorum. Şunu da belirteyim, biz bu görevi almakla sevinç çığlıkları falan atmadık. Boyumuzda uzamadı ama çok büyük bir sorumluluk aldığımın farkındayım. Burada söylerken bazen bu noktada acaba diye bir duyguya kapılıyorum ama aklıma teşkilatım geldiğinde inanın büyük güç ve destek alıyorum. Diyorum ki, bizim yönetimimiz var, bizim meclisimiz var, bizim gençlik kollarımız var, kadın kollarımız var, mahalle teşkilatlarımız var. Bunlar bizim için çok büyük destek ve güç katıyor. Bu sinerji böyle oluşuyor aslında. Ben burada inşallah en fazla önemsediğim konulardan biri istişareler olacak. Yeri gelecek yönetim kurulumuz ile, kadın ve gençlik kollarımız ile, mahalle toplantılarımız ile istişareler olacak. Tabii ki yönetim veya yöneticilik aşamasında tek taraf teşkilat değil, halkında nabzını tutabilmek gerekiyor. Halkımızın destek ve taleplerine ulaşmamı gerekiyor. Başkanımız çıtayı epey yükseltmişti, biz buna daha neler yapabilirizi konuşacağız. 16.5 ayda en fazla yorulmaya, bu görevi verdiğiniz için talip olduk. Olmasaydı da inanın yine çok mutlu olacaktım. Yine görevimizi sürdürecektik. Biz belki işin başında olmaya gayret edeceğiz. Bunları söylerken size güvenerek söylüyorum onu ifade edeyim. Ben tekrar tekrar böyle bir göreve bizleri layık görmenizde dolayı çok çok teşekkür ediyorum. Hepiniz iyi varsınız arkadaşlar” dedi.

ADEM DEMİREL, ALPER TABAN´IN HER ZAMAN YANINDA OLACAK

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ise, “Yaklaşık bir aydır uzun ve yoğun bir süreç geçirdik. Bu sürece bağlı olarak gerek Alinur Aktaş başkanımız, gerek Ayhan Salman başkanımız, gerekse Alper Taban başkanımız bizleri onurlandırdılar. Kendilerine tekrar görevlerinde başarılar diliyorum. AK Parti kadroları yeniliğe ve değişime açık kadrolardır. Bu görevler bizim için bir bayrak yarışıdır. Bayrağı en yukarıya teslim etmek, milletin gönlüne dokunmak ve adalet ile yöneticilik yapmak bizlerin görevidir, sorumluluğudur. Kimseyi eleştirmiyoruz, kimseyi kınamıyoruz, suçlamıyoruz. Konuşmaktan ziyade özellikle İnegöl´de işimize bakıyoruz, millet ile gönül gönül çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çalışmalarımızı sürdürmeden öncede bismillah demek için, ilçe halkımızı ve bizlerim manevi değeri olan İshakpaşa Hazretlerinin türbesine giderek dualar ile yeni süreci başlattık. Bunlar aslında küçük ama bir o kadar önemli davranışlar. Maneviyatsız bir çalışma prensibi asla başarılı yürütülmez. Şeyh Edebali´den, Osmangazi´den ve hikmetli tüm büyüklerimizden ilham alarak ancak başarıyı yakalayabiliriz. Bu noktada Allah´a şükürler olsun hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Şunu da ifade etmeden geçmeyeceğim. İlçe kongreleri yaklaşıyor. Şahsımda 3 yıldır sürdürdüğüm görevimi başka arkadaşlara devredeceğim. Alper başkan sanmasın ki Adem Demirel bizi yalnız bırakıyor. Adem Demirel, Alper Taban´ın her zaman yanında olacak ve çalışmalarına canı gönülden tüm arkadaşları ile birlikte destekleyecektir. Biz her zaman görev adamıyız. İlçe başkanlığı da bir görev, mahalle başkanlığı da bir görevdir. Ben tekrar ziyaretiniz için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı ziyaretinin ardından, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, bazı yönetim kurulu üyeleri ve meclis üyeleri ile birlikte Milliyetçi Hareket Partisi İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

MİLLETİN İRADESİNİ SAVUNDUK

Ziyarette ilk konuşmayı yapan MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “Türkiye çok zor bir süreçten geçiyor. Bin yıldır Anadolu topraklarında kardeşçe yaşamamız birilerinin zoruna gittiği gibi o birileri de bizler üzerinde oyun kurmaya devam ediyor. Çeşitli aktörler hiç ummadığımız yerlerden çıkıyor ve fitne tohumu saçıyor. Devletimizin hainler ile amansız bir mücadele ettiği bu süreç de birde 15 Temmuz hain darbe girişimini maalesef hep beraber yaşadık. Aslında bir darbe girişiminden öte bir işgal kalkışmasıydı. Allah´a şükürler olsun ki, milletimizin feraseti ile o hainlerin oyunları başlarına yıkıldı ve bu ülkede Türk Milleti´nin sözünün üzerinde bir sözün olmadığı bir kere daha ispatladı. Defalarca partimiz birçok tuzağa, birçok pusuya çekilmeye çalışıldı. Allah´a şükür ki bunları da bertaraf ettik. 15 Temmuz sürecinden sonra meydanlarda köprüleri, yolları, hastaneleri değil, bu memleketin bir meselesi olduğunu, bu meselenin hayati bir mesele olduğunu anlatmamız gerekmektedir. Mesele artık memleket meselesidir. Mesele vatanın var olma meselesidir” diye konuştu.

MUVAFFAKİYETLER DİLİYORUM

Başkan Bedir, “Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz günlerde bazı belediye başkanları kendi siyasi partileri ile yaptıkları istişareler sonucu istifa etmiş ve bu belediyelerin içinde şehrimiz Bursa´nın da Belediye Başkanı bulunmaktaydı. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Büyükşehir Belediye meclis üyelerinin oyları ile seçilmiş ve görevine başlamıştır. Devamın da İnegöl Belediye meclis üyeleri İnegöl Belediye Başkanını seçmek için toplanmış ve Milliyetçi Hareket Partisi meclis üyelerimizin de oyları ile Alper Taban İnegöl Belediye Başkanı olmuştur. Bizde durumdan ziyadesiyle memnun olduk. Her iki başkana da muvaffakiyetler diliyorum" şeklinde konuştu.

GAYRET GÖSTERECEĞİM

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise, “ Evinizi barkınızı bizlere açtınız, Allah razı olsun, teşekkür ederiz. Biz bu akşam sizlere bir teşekkür ziyareti yapalım istedik. Bizde AK Parti ailesi olarak aranızdayız. Bizlere bu imkânı ve vakti verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Malumunuz 8 Kasım tarihinde İnegöl Belediye Meclisi´nde bir seçim gerçekleşti. Buradaki hali hazırdaki meclis üyelerimizin içerisinden bir belediye başkan adayı belirlenmesi gerekiyordu. Meclisimiz o gün ki kanaatini bizden yana kullandı. Tabii ki ben o gün ki konuşmamda da belki çok heyecanlıydım ama bugünde ifade etmek isterim. Bana göre gerçekten oraya gelmiş olan tüm meclis üyeleri bu işi layıkıyla yapabilecek arkadaşlarımız. Bunda hiçbir eksiklik olduğunu düşünmüyorum. Çünkü muhakkak suretle herkesin kendine göre avantajları var. O mecliste bir kişinin başkan olması gerekiyordu ve sağ olsun Milliyetçi Hareket Partisi´nden arkadaşlarımızın da desteği ile AK Parti´mizin desteği ile ortak bir kanaate varılmış oldu. Ben tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.

ORTAK HİSSİYATLAR VAR

Başkan Taban konuşmasını şöyle sürdürdü: “İnegöl Belediyesi´ni, şehrimizi tek başıma yönetmek gibi bir şansım yok. Bu şehri hep birlikte yöneteceğiz. Pek çok programda ifade ettim, benim aklım bana yeter ama ben inşallah ortak aklın çalıştırılması noktasında gayret göstereceğim. İstişare kültürünü daha fazla yakalayamaya çalışacağım. Tabii şuanda bir seçim döneminin başında değiliz, biz bu kalan sürede planlanmış olan işlerimizi zaten her halükarda tamamlamak gibi bir gayretimiz olacak. Her zaman siyasi partilerimiz, STK´lar ile mümkün mertebe dirsek temasında olarak, teşvik-i mesai içerisinde olarak onların görüşlerini, önerilerini, eleştirilerini, varsa sitemlerini ve taleplerini her birini duymak istiyoruz. Çünkü ortak hissiyatlar var. Herkesin belli bir yaşam alanı var. Herkes o tecrübeler ile sabit. Benim yaşım kadar tecrübem var ama benden küçük olanında, büyük olanında tecrübesi var. Biz bu tecrübelerin hepsinden faydalanmak istiyoruz. Onun için şehirde bu ortak akıl kültürünü ortaya koyabilirsek ki, küçük ve büyük sorunun ne olduğu noktasında kanaatlerimiz zaten var ama bunları biraz olgunlaştırmak durumundayız. Bunları da bu geri bildirimler ile sağlayacağız. Biz hayırlısıyla Perşembe günü görevimize başladık. Ekibimizi, kadromuzu hemen toparladık. Gerekli talimatları kendilerine yeni döneme dair beklentilerimizi aktardık. Arkadaşlarımıza bu yolda çalışmalarını başlatmaları gerektiğini söyledik. Şimdi de bu konunun takipçi ve kontrolcüsü olacağız. Akabinde de yeni yeni daha ne varsa konuşacağız. Burada uzun uzun çok şey belki anlatılabilir ama işi özeti bu. Daha ziyade sizlerin sormak istediği bir konu varsa ben cevap vermek isterim.”

SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ise, “Malumunuz 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında tavrını en net bir şekilde ortaya koyan Milliyetçi Hareket Partisine teşekkür ediyorum. Gerek 15 Temmuz sürecinde, gerek 16 Nisan´da, gerekse yerelde konu olan birçok olayda devletin yanında dimdik duran arkadaşlarımızı kutluyorum. Söz konusu vatan ise gerisi teferruattır anlayışı, bugün Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi kadrolarında vücut bulmuştur. Birçok sıkıntıda devletin ve milletin yanında duran, milli iradeye saygı noktasında diğer muhalefet partilerine örnek olan Milliyetçi Hareket Partisi, görevden alınan belediyelerin yerine yapılan seçimlerde de, var olan meclis üyeleri ile birlikte adaylarımızı desteklediler. Bunun tek bir nedeni vardır, o da milli iradeye saygıdır. Bu noktada da Milliyetçi Hareket Patisi Genel Başkanı Doktor sayın Devlet Bahçeli´ye ve tüm teşkilatlarına teşekkür ediyoruz. İnegöl´de ise bizim adayımız olan Alper Taban başkanımızı destekleyen MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir ve ona bağlı çalışan MHP´li meclis üyelerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHRİ BİRLİKTE YÖNETECEĞİZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafo istasyonunda görevli güvenlik görevlisi, kendi tabancasıyla kafasına ateş ederek canına kıydı. Gencin intihar etmeden bir saat önce paylaştığı “önce hayaller, sonra insanlar ölür” paylaşımı dikkat çekti.
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu´nun borcunun ödenmesi üzerine serbest kalırken, evine dönen Recep Sert, Levent´e teşekkür etti.
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta merkezi olarak hazırlanan Türkiye geneli Cuma Hutbesinde bu haftanın konusu “Allah Katında Din İslam´dır” oldu.
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
Doğa Koleji 5. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Camiini ziyaret etti.
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert´e, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) şubesinden destek geldi. Sert, borcunun ödenmesi sonucu serbest bırakıldı.
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı´nca esnaf olarak çalışıp da kalfa ya da usta unvanı almak isteyenler için yeni düzenleme yapıldı. Buna göre, sınavları geçerek kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan esnaf, mesleğiyle ilgili alanlarda işyeri açma imkanına sahip olacak.
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
Kış sezonu öncesi yağışsız elverişli havaları değerlendiren İnegöl Belediyesi, Turgutalp Mahallesi Üniversite ve Özçelik Sokak´ta asfalt çalışmalarını tamamladı.
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İnegöl´e bağlı Hamzabey mahallesi üzerindeki Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrika inşaatından düşen usta ağır yaralandı.
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
El emeği göz nuru ipek ve yün yorganlar artık tarihe karışıyor. Yeni evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen el emeği yorganların sayısı her geçen gün azalıyor. Hazır yorganların fiyatlarının ucuz olması git gide el işi rengarenk yorganların evlere girmesine engel oluyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
BİR ELİNDE VİSKİ BARDAĞI DİĞER ELİNDE TÜRK BAYRAĞI
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
DEĞERLERİMİZ “Doğruluk
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
LEJYONERLER DEĞİL, İSTEYENLER KAZANDI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Fırtına
17°
Pazar
Sağanak
13°
Pazartesi
Sağanak
Salı
Parçalı bulutlu
10°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:01 07:43 12:59 15:35 17:56 19:25