DARBECİLER EMPERYALİZMİN MAŞALARI VE KUKLALARI OLMUŞLARDIR
AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, 12 Eylül Darbesi´nin 37. yıldönümüne ilişkin açıklamalarda bulundu. Demirel açıklamasında, “Tarihin her döneminde darbeciler dış güçlerin, emperyalizmin maşaları ve kuklaları olmuşlardır dedi.
Tarih: 13.9.2017 10:21:08

AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel, “29 Ekim 1923´te kurulan Cumhuriyetimizin ilk askeri darbesi 1960´da yapılmış ve o günden sonra birçok darbe ve darbe girişimi gerçekleşmiştir. 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat, 27 Nisan E- Muhtırası ve akıllarımızdan hiçbir zaman çıkmayacak olan 15 Temmuz hain darbe kalkışması başta olmak üzere toplam 8 darbe ve darbe kalkışması gerçekleşti. Tüm bu darbeler ve kalkışmalar dış güçlerin desteği ile gerçekleşmiş ve ülkemiz her darbe sürecinde birçok sıkıntıya girmiştir. Özellikle 12 Eylül askeri darbesinde binlerce insan cezaevlerinde işkencelere maruz kaldı, siyasetçiler derdest edildi ve ülkemiz kara günler yaşadı. Milletin o dönemki idaresi askeri vesayet tarafından yok sayıldı ve devletin tüm ruhu darbeci bir anlayışla dizayn edildi. 12 Eylül Darbesi´nin gerçekleştiği sırada ABD´de  ‘ Bizim çocuklar işi becerdi´ denildi. 12 Eylül Askeri Darbesi tamamen emperyalizmin kurguladığı bir oyundu ve bu oyun milletimiz tarafından ağır bedellerle ödendi. Tarihin her döneminde darbeciler,  dış güçlerin, emperyalizmin maşaları rolünde olmuşlardır. 12 Eylül´de bu rolüde Kenan Evren ve arkadaşları üstlenmişti. Pentagona bildirilen ve ABD´nin bizim çocuklar dediği çocuklarda aynen onlardı” dedi.

AYNI RUHUN ÇOCUKLARIDIR

“ABD´nin bizim çocuklar dediği kişiler, 12 Eylül´den sonra hem 28 Şubat´ta hem 15 Temmuz´da milletimizin karşısına çıktılar” diyerek sözlerini sürdüren Demirel,  “Ancak 15 Temmuz´da tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisinde yıllarca sızan ve yuvalanan hainlerin kalkışması eskisi kadar kolay olmadı ve kısa bir sürede milletimizden en net cevabı aldılar. 12 Eylül´de milletimize kara günler yaşatanlar ile 15 Temmuz´da karşımıza çıkanlar birebir aynıdır. 12 Eylül´de milletin iradesini postalları altına alanlar, 15 Temmuz´da tanklarla milletimizi ezenler, F-16´lar ile milletimizi bombalayanlar aynı ruhun çocuklarıdır. Bu çocuklar ABD´nin bizim çocuklar dediği işbirlikçiler ve maşalarıdır” şeklinde konuştu.

MİLLETİMİZ ARTIK MÜSAADE GÖSTERMEYECEKTİR

Demirel sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben bu duygu ve düşüncelerimle 12 Eylül Askeri Darbe girişimi başta olmak üzere, tarihin her döneminde ülkemize kara günler yaşatan darbeleri ve vesayet odaklarını kınıyor, Rabbimden bir daha o günleri milletimize yaşatmamasını temenni ediyorum. Unutulmasın ki milletimiz bundan sonra ne vesayet odaklarına, ne darbelere artık müsaade göstermeyecektir”Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TRAFİKTE ACI TABLO
TRAFİKTE ACI TABLO
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
Günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından biri olan Alzheimer´ın insanların korkulu rüyası olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, "Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer´da da stres en önemli etkenlerden biri" dedi.
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
Bugüne kadar oynadığı 11 oyunla İnegöl halkının beğenisini toplayan Uğultu Tiyatro Grubu, Ballı Süt adlı oyunlarıyla yeniden seyircileriyle bulaşacak. Uğultu Tiyatro Grubu, geçtiğimiz aylarda sahneledikleri Ballı Süt oyunu yeniden sahneleyecekler.
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
2017-2018 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından müfredatta yapılan değişikliği değerlendiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddettiklerini belirtti.
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
Emniyet Genel Müdürlüğü, okullarının açılmasıyla birlikte çocukların güvenliğinin sağlamak için ailelere tavsiye mesajı yayınladı. Emniyetin yayınladığı mesajda, aile ile çocuklar arasında olması gereken ilişki de ele alındı.
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
Yol genişletme çalışmaları nedeniyle Mesudiye alt geçidi önüne bariyerler konularak trafiğe kapatılırken, araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu Bursa-Ankara karayolu üzerinden geçmek zorunda kalan yayalar ölümle burun buruna geliyor. CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, özellikle yayaların geçişiyle ilgili acilen tedbir alınması gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
Mimar Sinan Bulvarı üzeri yeni hastane mevkiinde meydana gelen kazada, görev yaptığı kırsal mahalleye gitmekte olan bayan öğretmen yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü ağır yaralandı.
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı caddesi üzerinde meydana gelen kazada, hafif ticari araç ile çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tartışmalı "bağımsızlık" referandumunda ısrar ederken, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinden yapılması planlanan referanduma tepki geldi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
23°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
21°
11°
Pazar
Güneşli
24°
11°
Pazartesi
Bulutlu
26°
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37