DP´DEN İNULAŞ YETKİLİLERİNE ÇAĞRI!
Demokrat Parti (DP) İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, İnegöl´de toplu taşıma araçlarından yana yoğun şekilde şikâyet aldıklarını belirterek, kötü muameleden trafiği tehlikeye atma noktasına kadar gelen bu şikâyetlerin yetkililerce değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
Tarih: 13.1.2018 09:45:08

DP İnegöl İlçe Başkanı Murat Balakuş, “Malum bilindiği üzerine İnegöl´ümüzün en büyük problemlerinden biride trafik sorunudur. İktidar, muhalefet, STK´lar ile çeşitli projeler ve öneriler ile bu soruna çare üretmeye çalışılıyor. Hepsinden Allah razı olsun. Bunun yanında İnegöl´ümüzün toplu taşıma alanında büyük yükünü çeken, yenilenen ve güzelleşen halk otobüsleri ile ilgili muhalefet partisi olarak bazı konulara değinmek istiyoruz ve bu konuları görevimiz gereği aldığımız şikâyetler neticesinde, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda kamuoyunda paylaşıyoruz” dedi.

Balakuş, “Belli zaman aralılarında bana ve yönetim kurulu üyelerime ulaşılması vasıtası ile bu tip şikâyetleri dinlemiştik ve bu vatandaşlarımızı kurum yönetimine ve belediyemizin gerekli birimlerine yönlendirerek görüşmelerini tavsiye etmiştik. Lakin bunun üzerinde ısrarla durmamıza rağmen vatandaşlarımızdan şikâyetlerini ve taleplerini ilettikleri halde çözüm bulamadıklarını beyan etme sureti ile ve bizden kamuoyu önünde sesleri olmamız istemeleri hasebi ile siz değerli basın mensupları ile paylaşmayı uygun bulduk. Tabi bu eleştirileri ve önerileri yaparken bu kurumumuzun tamamını ve çalışan tüm personeli asla kast etmediğimizi buradan beyan etmek isteriz. Edilen şikâyetlerin içeriğine gelince bazı şoför arkadaşlarımızın şehir içerisinde çok tehlikeli araç kullanarak, araç içerisindekileri ve trafiktekileri tehlikeye soktuğu, bu ihmaller sebebi ile tartışmalar hatta kavgalar yaşandığı ayan beyan ortadadır” dedi.

Başkan Balakuş, “Bir diğer konu bazı araçların acelesi olması hasebi ile yolcu almak ya da indirmek noktasında talep edilen duraklarda durmadığı, ısrar edenlere de kötü muamelede bulunduğu, sakin duraklarda yaşlı yolcuların işaret etmelerine rağmen ücretsiz pasoları nedeni ile durup alınmadığı, araç dur-kalk noktalarında yaşlı ve çocuklu kadınlara hakaret edildiği ve uygunsuz muamele edildiği, geçiş üstünlüğü bulunan araçlara yol verilmediği gibi şikâyetleri yoğun şeklide alıyoruz, Lakin başında da dediğimiz gibi bizler tamamen bir kurumu ve layığı ile görev yapan şoför arkadaşlarımızı asla kastetmiyoruz. Hatta onların penceresinden bakarak zor şartlar altında çalıştıklarını, her çeşit insan tipi ile muhatap olduklarını, onlarında çok şikâyeti olduğunu, büyük sıkıntılar yaşayarak stres içerisinde ekmek parası mücadelesi içinde olduklarını asla unutmuyoruz. Şikâyet konularına sebep olan arkadaşlardan ve yetkililerden naçizane ricamız kendilerinin de yaşlılarının ve ailelerin olduğunu ve onlara yapılmasını istemedikleri bu tip şeyleri ne şart altında olursa yapılmaması gerektiğini hatırlamalarıdır. Yetkililere yapılan şikâyetlerin de ciddi şeklide değerlendirilmesini talep ediyoruz. Ayrıca şahsım ve yönetici arkadaşlarımla toplu taşıma araçlarını daha fazla kullanarak bu konuların takipçisi olacağımızı buradan beyan ederek, İnegöl kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNULAŞ YETKİLİLERİNE ÇAĞRI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
İnegöl´e bağlı Ortaköy ile Hamamlı mahallesi yolu üzerinde meydana gelen tek taraflı kazada, dereye uçan özel otomobilde 2´si çocuk 5 kişi yaralandı.
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
İnegöl Belediyesi, Belediye Başkanı Alper Taban ve başkan yardımcılarının isimlerini kullanarak telefon ile vatandaşlardan para isteme talebinde bulunan dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, tarımsal faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banlığımızın son dönemdeki farklı teşvikleri ile birlikte, geriye dönüşler cüzi miktarda da olsa gerçekleşiyor" dedi.
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
İnegöl Elektrikçiler Odasının dün gerçekleştirilen ilk olağan genel kurul toplantısında gerginlik yaşandı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 22 Ocak´a ertelenirken, üyelere dağıtılan davetiyelerde ilk genel kurul tarihinin yazılmaması tartışmalara neden oldu.
BU SOFRADA BEREKET VAR
BU SOFRADA BEREKET VAR
MHP İnegöl İlçe Teşkilatı, “Bu Sofrada Bereket Var” sloganı ile düzenlediği sabah namazı buluşması programlarını sürdürüyor. MHP İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Pazar sabahı Yeniceköy mahallesi Cami´nde cami cemaati ile buluştu.
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
İnegöl Belediyesi tarafından 16-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarı için hazırlanan kumbaralar Sinanbey İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere kumbara hediye eden Başkan Alper Taban, tüm ilçe halkını Kitap Fuarına davet etti.
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
Türkiye´de işsizlik oranı, Ekim 2017´de bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,5 puan azalarak yüzde 10,3 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 360 bin kişi azalarak 3 milyon 287 bin kişi olarak kayıtlara geçti.
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
Listesindeki usul hatası yüzünden Mobilyacılar Odasının genel kurulunda Başkan adaylığı kabul edilmeyen Ziya Çalışkan, yaşananlara tepki gösterdi.
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir yaptığı açıklamada, yeni açacakları Yöre Oyunları Ustaöğretici, Bilgisayarlı Muhasebe ve Ön Muhasebe kurslarının kayıtlarının devam ettiğini belirtti.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş eksilmesi ağız ve çene yapısını bozuyor
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
İNEGÖLSPOR ALTYAPISI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS MUHASEBESİ VE YENİ YIL
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8150
EURO
4.6679
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
12°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
10°
Perşembe
Parçalı bulutlu
-4°
Cuma
Parçalı bulutlu
12°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30