Hacı Kemal Fen Ve Anadolu Lisesinden Yoğunlaştırılmış İngilizce Eğitimi
Hacı Kemal Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Muzaffer Uzunoğlu, Özel Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Liselerinin, modern teknolojinin en gelişmiş donanımlarıyla, Avrupa Birliği standartlarına entegre olmuş, yabancı dil öğretiminde Cambridge Üniversitesiyle işbirliğine giderek, tecrübeli öğretmenleriyle yeni eğitim öğretim yılına hazır olduğunu bildirdi.
Tarih: 28.8.2013 09:01:11 / 444 okunma / 0 yorum

İngilizce olarak kendini rahat ifade edebilen, konuşulanları, okuduğunu anlayabilen, ifadelerini yazıya dökebilen,  ve kendine özgüveni olan bireyler yetiştirmeyi amaçlayan,  2013-2014 Eğitim Öğretim yılından itibaren 9.sınıf öğrencilerine yönelik yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitimi verecek olan  Özel Nilüfer Hacı Kemal Lisesi olarak,  yeni eğitim  öğretim sistemine en hazırlıklı  ve donanımlı  okul olarak başlamayı hedeflediklerine vurgu yapan Müdür  Muzaffer Uzunoğlu, “Bu yoğunlaştırılmış yabancı dil eğitiminin belli bir bölümü yabancı öğretmenler (Native speakers) tarafından verilecektir. Ayrıca Nilüfer Eğitim Kurumları olarak bütün branşlarda dinamik ve deneyimli  öğretmen kadrosuyla,  yeni eğitim öğretim yılına hazırız” dedi.

Hacı Kemal Fen  ve Anadolu Lisesi İngilizce Zümre Başkanı Ercan Bayrakçı ise,  “Yabancı dil eğitiminde öğrencilerimiz, yabancı dil öğrenme konusunda  çok iyi seviyeye gelerek, liseden mezun olduklarında yabancı dili büyük ölçüde öğrenmiş olacaklar. Ayrıca okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, Amerika Birleşik Devletlerinde üniversite okuma şansını elde edecektir. Böylece öğrencilerimiz hem yurt içinde hem yurt dışında ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek üzere, istikballerinin temellerini atmış olacaklardır” diye konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bugün 52 Bin Öğrenci Karne Alıyor
Bugün 52 Bin Öğrenci Karne Alıyor
İnegöl’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olarak toplam 186 okulda, 24 Ocak 2014 Cuma günü (Bu gün) karne verileceğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, toplam 52 bin öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını belirtti.
Alanyurt  İlk ve Ortaokulu Şubat’ta Açılacak
Alanyurt İlk ve Ortaokulu Şubat’ta Açılacak
Bursa İl Özel İdaresi tarafından, 2013 yılında yapımına başlanan 24 derslikli Alanyurt İlk ve Ortaokulu inşaatı tamamlandı.
“Çözümün öne çıktığı yoğun bir dönem geçirdik”
“Çözümün öne çıktığı yoğun bir dönem geçirdik”
2013-2014 eğitim-öğretim yılı birinci kanaat dönemini değerlendiren Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, eğitim çalışanları açısından çözümün öne çıktığı bir dönem olduğunu belirtti.
Safvet Kolejinin Minik Pazarcıları
Safvet Kolejinin Minik Pazarcıları
Okulun minik öğrencilerinin, İngilizce dersinde öğrendikleri sebze ve meyve isimlerini, ayrıca alışveriş sırasında
HEM’in KPSS’ye  Hazırlık Kursları Başlıyor
HEM’in KPSS’ye Hazırlık Kursları Başlıyor
Halk Eğitimi Merkezi (HEM) tarafından geçtiğimiz yıl başlanılan KPSS kurslarının üçüncüsü, 2014 yılında yapılacak olan KPSS öncesinde tekrarlanacak. 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 440 kişiye KPSS hazırlık kursu veren Halk Eğitimi Merkezi, bu sene bu rakamı aşmayı hedefliyor.
Sınavlar Çakışınca, MTS Yazılı  Sınavı Bir Hafta Öne Alınıyor
Sınavlar Çakışınca, MTS Yazılı Sınavı Bir Hafta Öne Alınıyor
Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi yazılı sınavı ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavı ve 8. Sınıflara yönelik yapılan Ortak Sınavların mazeret sınavlarının aynı tarihe denk gelmesi sonucunda, Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi yazılı sınav tarihi bir hafta öne alındı
Hacı Kemal Liselerinde “Speellıng Bee “ Coşkusu
Hacı Kemal Liselerinde “Speellıng Bee “ Coşkusu
İnegöl okullar bölgesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında eğitim öğretime açılan Nilüfer Hacı Kemal Liseleri İngilizce Zümre Başkanı Ercan Bayrakçı, dünyaca ünlü olan ve Nilüfer Eğitim Kurumları arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Spellıng Bee” yarışmasının, Hacı Kemal Fen ve Anadolu Liselerinde öğrenciler arasında büyük ilgi gördüğünü bildirdi.
Sosyal Yardımlaşma Vakfından 752 Aileye Eğitim Yardımı
Sosyal Yardımlaşma Vakfından 752 Aileye Eğitim Yardımı
Yılın belirli aralıklarında, İnegöl’deki yoksul ve dar gelirli ailelere yönelik yardımlarını sürdüren Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için, 752 aileye nakdi eğitim yardımı yapacak.
Hacı Kemal Liselerinden  Yabancı  Dile Farklı  Yaklaşım
Hacı Kemal Liselerinden Yabancı Dile Farklı Yaklaşım
Özel Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Liseleri Zümre Başkanı Ercan Bayrakçı, İngilizce eğitimini dersle sınırlı tutmadıklarını, Tea Time (Çay Saati) etkinliği ile yabancı dil öğretmenleri ve öğrenciler bir araya gelerek teoriyi, pratiğe çevirdiklerini belirtti.
DOLAR
2.35
EURO
2.72
ALTIN
98.15
BIST
89889
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Güneşli
Bugün
14 / 6 °C
Fırtına
Pazartesi
13 / 4 °C
Sağanak
Salı
11 / 4 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi