HALI YIKAMACILARDA GÜL GÜVEN TAZELEDİ
İnegöl´de faaliyet gösteren Halı Yıkama firmaları tarafından kurulan İnegöl Halı Yıkamacılar Derneği´nin (İNHAYDER) kongresi öncesinde yönetim kurulu Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen genel kurulda ise Başkan Hüseyin Gül güven tazeledi.
Tarih: 13.1.2018 09:37:35

Belediye Başkanı Alper Taban, İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül ve yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl Berberler Odası Başkanı Erhan Güven, Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, Madeni Sanatkaları Odası Başkanı Süleyman Cavcı ile Halıcıları ağırladı.

Ziyarette konuşan İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül, “Genel kurul öncesinde Başkanımızı ziyaret etmek istedik. Başkanımıza yeni görevinde başarılar dileriz. İnegöl Halıcı Yıkamacıları olarak başkanımız her zaman yanımızdaydı. Her zaman destek bekliyoruz. Şehir dışından gelen ruhsatsız halı yıkamacılar hakkında sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞAN BİR EKİP

Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Genel kurulda göreve gelecek yönetime başarılar dilerim. Halı Yıkamacılar gerçekten uyum içerisinde çalışan bir ekip var. Malumunuz bizler tüm sektörleri denetliyor, kontrol ediyoruz. Bunlarla alakalı olan eksiklikleri de o işletmelere söylüyoruz. Derneğimiz kendi üyeleriyle güzel bir birlikteliği sağladılar ve bizde onlara her halukarda destek olabilmek adına denetimlerimizi gerçekleştirerek, katkı koymaya çalıştık. Asıl olan şudur; yaptığınız işi en doğru ve en düzgün şekilde yapmaktır. Sizlerde bunun gereğini yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Başarılar diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İNHAYDER yönetimi, Başkan Alper Taban´a çiçek takdim ettiler.

BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Ziyaretin ardından, kısa süre önce kurulan derneğin ilk kongresi Zeynel İnegöl Köftecisinde gerçekleştirildi. Kongreye İnegöl Berberler Odası Başkanı Erhan Güven, Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Süleyman Cavcı, İnegöl Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalım ve Bursa Halı Temizlemeciler Derneği Başkanı Ahmet Yıldırım ile dernek üyeleri katıldı.

HER ZAMAN YANINIZDA VE DESTEKÇİNİZİZ

Genel Kurulda konuşan İnegöl Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, “Öncelikle ben ve diğer oda başkanları arkadaşlarımın burada olmasından dolayı memnuniyet duyarken, İnegöl Halı Yıkamacılar Derneğinin de gerçekleştirmiş olduğu birinci olağan genel kurulunun İnegöllü halı yıkamacı esnafına hayırlar ve uğurlar getirmesini diliyorum. Biliyorsunuz ki daha öncelerden de yaşamış olduğunuz problemler hakkında sizlerle istişareler ve toplantılar yapmıştık. O yüzden sorunlarınızı gayet iyi biliyorum. Bu yaşadığınız problemleri çözüm konusunda ben ve diğer oda başkanlarının sizlerin yanında olacağından emin olabilirsiniz. Bizler, sizlerin her zaman yanınızda ve destekçiniziz” dedi.

İŞİN EHLİ OLMAYANLAR HALI YIKAMA İŞİ YAPAMAYACAK

Yeniden Başkanlık görevine getirilen İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül ise, “Bu akşam birinci olağan genel kurulunu gerçekleştirdiğimiz İnegöl Halı Yıkamacılar Derneğinin bir kez daha yanında olan sayın oda başkanlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca beni ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı göreve getiren, kar kış demeden zor şartlar altında mücadele eden dernek üyesi arkadaşlarıma da ayrıyetten teşekkür ediyorum. Daha önceden meslekten sayılmayan halı yıkama sektörü, geçtiğimiz yıl Haziran ayında ülkemizin değişik illerinde faaliyet gösteren dernekler ve Marmara Halı Temizlemecileri Federasyonun öncülüğünde yaptığı girişimlerle 3308 sayılı mesleki eğitim kanuna ilave edilerek meslek haline getirildi. Halı yıkama sektörünün 3308 sayılı mesleki eğitim kanuna ilave edilmesiyle dernek üyesi arkadaşlarımız, İnegöl Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamladıktan sonra Ustalık Belgesi alacak ve işletmeler ustalık belgesi olmadan faaliyetlerine devam edemeyeceklerdir. Ayrıca artık işyeri açma ruhsatları için de belediyelere müracaatlarda, zabıta Müdürlükleri de ustalık belgesi isteyeceklerdir. Böylece işin ehli olmayanlar halı yıkama işi yapamayacak. Başka bir hususta, kamuoyunun yakından bildiği ve takip ettiği olaylardan biriside geçen yıl kurban bayramında yaşanan İnegöllü vatandaşlarımızın halılarının kaybolması. Söz konusu firma Yenişehir ilçesinde faaliyet göstermektedir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bir firma, müşterilerinden topladıkları halıları hijyen ve sağlık kurallarına uymayan, oto yıkama adında faaliyet gösteren yerde yıkamaktadır. Buradan değerli İnegöl halkına sesleniyorum. Lütfen bu tarz firmalara prim vermeyin. İşini layıkıyla yapan, her sorunda problemde yanınızda olacak, derneğimiz üyesi halı yıkama firmalarını tercih etsinler” dedi.

Hüseyin Gül başkanlığındaki yönetim kurulu üyeliklerine Mustafa Bilgin, Cihan Unuak, Ali Demirci, Mehmet Atabey seçilirken, denetleme kurulu ise Ayhan Işık, Mahmut Karışma ve Ömer Akan´dan oluştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HALI YIKAMACILARDA GÜVEN TAZELEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
İnegöl´e bağlı Ortaköy ile Hamamlı mahallesi yolu üzerinde meydana gelen tek taraflı kazada, dereye uçan özel otomobilde 2´si çocuk 5 kişi yaralandı.
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
İnegöl Belediyesi, Belediye Başkanı Alper Taban ve başkan yardımcılarının isimlerini kullanarak telefon ile vatandaşlardan para isteme talebinde bulunan dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, tarımsal faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banlığımızın son dönemdeki farklı teşvikleri ile birlikte, geriye dönüşler cüzi miktarda da olsa gerçekleşiyor" dedi.
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
İnegöl Elektrikçiler Odasının dün gerçekleştirilen ilk olağan genel kurul toplantısında gerginlik yaşandı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 22 Ocak´a ertelenirken, üyelere dağıtılan davetiyelerde ilk genel kurul tarihinin yazılmaması tartışmalara neden oldu.
BU SOFRADA BEREKET VAR
BU SOFRADA BEREKET VAR
MHP İnegöl İlçe Teşkilatı, “Bu Sofrada Bereket Var” sloganı ile düzenlediği sabah namazı buluşması programlarını sürdürüyor. MHP İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Pazar sabahı Yeniceköy mahallesi Cami´nde cami cemaati ile buluştu.
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
İnegöl Belediyesi tarafından 16-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarı için hazırlanan kumbaralar Sinanbey İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere kumbara hediye eden Başkan Alper Taban, tüm ilçe halkını Kitap Fuarına davet etti.
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
Türkiye´de işsizlik oranı, Ekim 2017´de bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,5 puan azalarak yüzde 10,3 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 360 bin kişi azalarak 3 milyon 287 bin kişi olarak kayıtlara geçti.
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
Listesindeki usul hatası yüzünden Mobilyacılar Odasının genel kurulunda Başkan adaylığı kabul edilmeyen Ziya Çalışkan, yaşananlara tepki gösterdi.
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir yaptığı açıklamada, yeni açacakları Yöre Oyunları Ustaöğretici, Bilgisayarlı Muhasebe ve Ön Muhasebe kurslarının kayıtlarının devam ettiğini belirtti.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş eksilmesi ağız ve çene yapısını bozuyor
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
İNEGÖLSPOR ALTYAPISI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS MUHASEBESİ VE YENİ YIL
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8150
EURO
4.6679
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
12°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
10°
Perşembe
Parçalı bulutlu
-4°
Cuma
Parçalı bulutlu
12°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30