HALI YIKAMACILARDA GÜL GÜVEN TAZELEDİ
İnegöl´de faaliyet gösteren Halı Yıkama firmaları tarafından kurulan İnegöl Halı Yıkamacılar Derneği´nin (İNHAYDER) kongresi öncesinde yönetim kurulu Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret etti. Gerçekleştirilen genel kurulda ise Başkan Hüseyin Gül güven tazeledi.
Tarih: 13.1.2018 09:37:35

Belediye Başkanı Alper Taban, İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül ve yönetim kurulu üyeleri ile İnegöl Berberler Odası Başkanı Erhan Güven, Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, Madeni Sanatkaları Odası Başkanı Süleyman Cavcı ile Halıcıları ağırladı.

Ziyarette konuşan İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül, “Genel kurul öncesinde Başkanımızı ziyaret etmek istedik. Başkanımıza yeni görevinde başarılar dileriz. İnegöl Halıcı Yıkamacıları olarak başkanımız her zaman yanımızdaydı. Her zaman destek bekliyoruz. Şehir dışından gelen ruhsatsız halı yıkamacılar hakkında sizlerden destek bekliyoruz” dedi.

UYUM İÇERİSİNDE ÇALIŞAN BİR EKİP

Belediye Başkanı Alper Taban ise, “Genel kurulda göreve gelecek yönetime başarılar dilerim. Halı Yıkamacılar gerçekten uyum içerisinde çalışan bir ekip var. Malumunuz bizler tüm sektörleri denetliyor, kontrol ediyoruz. Bunlarla alakalı olan eksiklikleri de o işletmelere söylüyoruz. Derneğimiz kendi üyeleriyle güzel bir birlikteliği sağladılar ve bizde onlara her halukarda destek olabilmek adına denetimlerimizi gerçekleştirerek, katkı koymaya çalıştık. Asıl olan şudur; yaptığınız işi en doğru ve en düzgün şekilde yapmaktır. Sizlerde bunun gereğini yapmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. Başarılar diliyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından İNHAYDER yönetimi, Başkan Alper Taban´a çiçek takdim ettiler.

BAŞKAN DEĞİŞMEDİ

Ziyaretin ardından, kısa süre önce kurulan derneğin ilk kongresi Zeynel İnegöl Köftecisinde gerçekleştirildi. Kongreye İnegöl Berberler Odası Başkanı Erhan Güven, Terziler Odası Başkanı Selim Malçok, Madeni Sanatkarları Odası Başkanı Süleyman Cavcı, İnegöl Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Yalım ve Bursa Halı Temizlemeciler Derneği Başkanı Ahmet Yıldırım ile dernek üyeleri katıldı.

HER ZAMAN YANINIZDA VE DESTEKÇİNİZİZ

Genel Kurulda konuşan İnegöl Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, “Öncelikle ben ve diğer oda başkanları arkadaşlarımın burada olmasından dolayı memnuniyet duyarken, İnegöl Halı Yıkamacılar Derneğinin de gerçekleştirmiş olduğu birinci olağan genel kurulunun İnegöllü halı yıkamacı esnafına hayırlar ve uğurlar getirmesini diliyorum. Biliyorsunuz ki daha öncelerden de yaşamış olduğunuz problemler hakkında sizlerle istişareler ve toplantılar yapmıştık. O yüzden sorunlarınızı gayet iyi biliyorum. Bu yaşadığınız problemleri çözüm konusunda ben ve diğer oda başkanlarının sizlerin yanında olacağından emin olabilirsiniz. Bizler, sizlerin her zaman yanınızda ve destekçiniziz” dedi.

İŞİN EHLİ OLMAYANLAR HALI YIKAMA İŞİ YAPAMAYACAK

Yeniden Başkanlık görevine getirilen İNHAYDER Başkanı Hüseyin Gül ise, “Bu akşam birinci olağan genel kurulunu gerçekleştirdiğimiz İnegöl Halı Yıkamacılar Derneğinin bir kez daha yanında olan sayın oda başkanlarıma teşekkür ediyorum. Ayrıca beni ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımı göreve getiren, kar kış demeden zor şartlar altında mücadele eden dernek üyesi arkadaşlarıma da ayrıyetten teşekkür ediyorum. Daha önceden meslekten sayılmayan halı yıkama sektörü, geçtiğimiz yıl Haziran ayında ülkemizin değişik illerinde faaliyet gösteren dernekler ve Marmara Halı Temizlemecileri Federasyonun öncülüğünde yaptığı girişimlerle 3308 sayılı mesleki eğitim kanuna ilave edilerek meslek haline getirildi. Halı yıkama sektörünün 3308 sayılı mesleki eğitim kanuna ilave edilmesiyle dernek üyesi arkadaşlarımız, İnegöl Mesleki Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamladıktan sonra Ustalık Belgesi alacak ve işletmeler ustalık belgesi olmadan faaliyetlerine devam edemeyeceklerdir. Ayrıca artık işyeri açma ruhsatları için de belediyelere müracaatlarda, zabıta Müdürlükleri de ustalık belgesi isteyeceklerdir. Böylece işin ehli olmayanlar halı yıkama işi yapamayacak. Başka bir hususta, kamuoyunun yakından bildiği ve takip ettiği olaylardan biriside geçen yıl kurban bayramında yaşanan İnegöllü vatandaşlarımızın halılarının kaybolması. Söz konusu firma Yenişehir ilçesinde faaliyet göstermektedir. Merdiven altı diye tabir ettiğimiz bir firma, müşterilerinden topladıkları halıları hijyen ve sağlık kurallarına uymayan, oto yıkama adında faaliyet gösteren yerde yıkamaktadır. Buradan değerli İnegöl halkına sesleniyorum. Lütfen bu tarz firmalara prim vermeyin. İşini layıkıyla yapan, her sorunda problemde yanınızda olacak, derneğimiz üyesi halı yıkama firmalarını tercih etsinler” dedi.

Hüseyin Gül başkanlığındaki yönetim kurulu üyeliklerine Mustafa Bilgin, Cihan Unuak, Ali Demirci, Mehmet Atabey seçilirken, denetleme kurulu ise Ayhan Işık, Mahmut Karışma ve Ömer Akan´dan oluştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HALI YIKAMACILARDA GÜVEN TAZELEDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ "ALTERNATİF ÇİMENTO ÜRETİMİ" PROJESİ İLE HARVARD YOLCUSU
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ "ALTERNATİF ÇİMENTO ÜRETİMİ" PROJESİ İLE HARVARD YOLCUSU
Doğa Koleji öğrencileri çimento üretimi için geliştirdiği proje ile başta Harvard olmak üzere dünyanın önde gelen üniversitelerine davet edildi.
YÜKSEK GERİLİME KAPILARAK AĞIR YARALANDI
YÜKSEK GERİLİME KAPILARAK AĞIR YARALANDI
Mobilyacılar sanayi bölgesi Ertuğrulgazi caddesi Gazcılar sokak üzerindeki mobilya imalathanesinde yüksek gerilim hattına kapılan işçi ağır yaralandı.
GAZİLER VE AİLELERİ ÖZDİLEK´TE BULUŞTU
GAZİLER VE AİLELERİ ÖZDİLEK´TE BULUŞTU
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Özdilek Alışveriş Merkezi, İnegöl´deki Gazileri ve ailelerini yemekte ağırladı.
FEN LİSESİNDE NEVRUZ ATEŞİ
FEN LİSESİNDE NEVRUZ ATEŞİ
21 Mart Türk Dünyası Toplulukları Haftası (Nevruz Bayramı) nedeniyle Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi tarafından okul bahçesinde kutlama programı düzenlendi. İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi´nde düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Okul bahçesinde davetlilere pilav, ayran ve gözleme ikram edildi.
KUAFÖRLERİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
KUAFÖRLERİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
İnegöl Berberler ve Kuaförler Odası tarafından üyelere yönelik başlatılan “Eğitim Seferberliği” Royal Hotel´de düzenlenen “Saç Kesimi, Topuz ve Renklendirme” eğitimi ile devam etti.
CHP´DEN AKÇA´YA ZİYARET
CHP´DEN AKÇA´YA ZİYARET
Necmi Demir Başkanlığındaki CHP İnegöl İlçe Teşkilatı yönetimi, Kaymakamı Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
BEŞİNCİ MEVSİM MİNİKLERİ SANATLA BULUŞUYOR
BEŞİNCİ MEVSİM MİNİKLERİ SANATLA BULUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, Beşinci Mevsim Kreşinde eğitim hayatlarına ilk adımı atan minik öğrencilerini sanatla buluşturuyor. Haftada bir gün müzik eğitimi alan kreş öğrencileri, bir gün de kukla ile karagöz Hacivat gösterileriyle eğlenirken öğreniyor.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
Osmaniye mahallesi Ahmet Akyollu caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobilin çarptığı küçük çocuk yaralandı.
ÜZERİNE KİMYASAL DÖKÜLEN İŞÇİ AĞIR YARALANDI
ÜZERİNE KİMYASAL DÖKÜLEN İŞÇİ AĞIR YARALANDI
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Havaalanı caddesi üzerinde faaliyette bulunan fabrikada meydana gelen iş kazasında bir işçi, kimyasal maddenin üzerine dökülmesi sonucu yandı. Vücudunun tamamında ikinci derecede yanık olan işçi İstanbul´a sevk edildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
KALP RAHATSIZLIĞI OLANLARDA DİŞ TEDAVİLERİ
Uğur Bayram
Uğur Bayram
YETİŞ YA DİYANET
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ÇOCUK SUSAR ADALETİ DUYALIM
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
BOYKOT, İCAT, MÜSLÜMAN VE TÜRK
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
FETÖ MAĞDURLARI
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
ZAMAN AKIP GİDİYOR DUR DEMEK OLMAZ!
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
HASED - ŞÜKÜR
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖYLEYSE VAR MI OLDUNUZ?
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
EN UZAK MESAFE
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DİZİLERE MÜDAHALE ŞART
METİN AYDIN
METİN AYDIN
HER MAÇ FİNAL
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Bir Gurbetçinin 28 Şubatı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
MAALESEF OLMADI
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
ABD, İSRAİL´İN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İMAN VE SALİH AMEL
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR AMED´İ GEÇEREK YİNE PLAY-OF KAPISINDA
Sadullah Organ
Sadullah Organ
KRİTİK MAÇTA ANLAMLI GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.9276
EURO
4.8223
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
16°
Perşembe
Sağanak
18°
Cuma
Sağanak
11°
Cumartesi
Bulutlu
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30