HEDEFİMİZ İNEGÖL´Ü SPOR ŞEHRİ YAPMAK
Sporu tüm yaş gruplarına yayarak İnegöl halkının spor ile tanışması adına önemli çalışmalara imza atan Spor İşleri Müdürlüğü, 2017 yılı içerisinde pek çok alanda farkındalık ortaya koyan etkinlikler ile İnegöl halkını buluşturmayı başardı.
Tarih: 14.2.2018 09:51:04

Spor İşleri Müdürlüğünün 2017 yılı içerisinde özenle ve titizlikle yürüttüğü çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, “Eğitim amaçlı spor faaliyetlerinden şölenlere, ulusal organizasyonlardan ulusal şampiyonluklara ve başarılı sporcuların ödüllendirilmesine, bunun yanında spor saha ve tesislerinin inşasına kadar, spor ve sporcunun yararına olan her faaliyet ve düşüncenin yanında olmaya çalışıyoruz. Hedefimiz İnegöl´ü spor şehri yapmak” şeklinde konuştu.

“SPORUN HER ALANINDA VARIZ”

Spor ile anılan bir şehir olgusunu öne çıkarmak için Spor İşleri Müdürlüğü aracılığı ile 7´den 70´e vatandaşlarımızı spor ile buluşturmaya gayret ediyoruz diyen Taban, “Müdürlüğümüz çatısı altında ulaşım şefliği, İnegöl Belediyespor ve doğa sporları ve turizm merkezi (dostum) yer almakta. Müdürlüğümüz bünyesinde 41 çalışanımızla sadece bir kesimin değil, bütün İnegöl halkının katılıp yararlanabileceği, 7den 70´e isteyen herkesin spor yapabileceği bir İnegöl için çabalıyoruz. ‘Spor şehri İnegöl´ kimliğine değer katmak için şehrimizin dört bir tarafına Türkiye´nin birçok yerinde bulunmayan semt sahaları, spor salonları ve futbol sahaları kazandırıyoruz. Bu anlayışla Kültürpark içinde hizmete açtığımız Belediyespor salonu, Alanyurttaki Yunus Emre Kapalı Spor Salonu ve yenileme çalışmaları sonrası yeni görünümüne kavuşan Yeniceköy Kapalı Spor Salonu ile sporu şehrin dört bir tarafına yayma hedefimize hızlı adımlar ile ilerliyoruz. Sporun her alanında var olarak yolumuza devam ediyoruz” dedi.

“ULAŞIM ŞEFLİĞİ 7/24 HALKIMIZIN HİZMETİNDE”

Müdürlüğümüz bünyesinde yer alan ulaşım şefliği ile 7/24 hizmet vermekteyiz diyen Taban, “7 otobüs ve 1 adet minibüs ile toplam 239 koltuk kapasitesi ile ilçe halkımızın har daim yanındayız. 2017 yılı içerisinde araçlarımızla 5545 sefer hizmet verilmiştir. Bu seferler 1100´ü okulların faaliyetlerine, 700´ü İnegölspor´a, 425´i cenazelere, 890´nı amatör spor kulüpleri ve derneklere, 2520´si ise belediye ve belediyespor faaliyetlerine tahsis edilmiştir” dedi.

BELEDİYESPOR SALON SPORLARINA İLGİ VE ALAKAYI ARTIRIYOR

Gençlerin, bedensel ve zihinsel gelişmesi, arkadaşlık duygularının oluşması, toplu yaşamanın ipuçlarını bulması adına belediye tarafından 2009 yılında kurulan, İnegöl Belediyespor´un 2017 yılında Voleybol, Basketbol, Atletizm, Bisiklet, Oryantiring, Yüzme, Okçuluk, Yamaç Paraşütü, Dağcılık ve HİS (Herkes İçin Spor) olmak üzere 10 farklı branşta çeşitli faaliyetler düzenlendiğini belirten Taban, “Sporun ilçe geneline yayılması ve özellikle salon sporlarına ilgi ve alakanın artması adına belediyespor bünyesinde çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz. Belediyespor´un ilçemize değer kattığını her geçen gün ortaya koyduğu faaliyet ve projeler ile daha yakinen görmekteyiz” şeklinde konuştu.

“BALKAN KUPASINI KULÜBÜMÜZE KAZANDIRDIK”

“Voleybol Efeler Liginde 14 profesyonel lisanslı sporcumuzla Bursa ilini temsil etmekteyiz” diyen Taban, “Bu sene ligte inişli çıkışlı bir grafik çiziyoruz. Umut ediyorum ki en kısa zamanda tehlikeli bölgeden uzaklaşıp ligin lokomotif bir takımı olarak efeler liginde daha iyi yerlere geliriz. Bildiğiniz gibi kulüp tarihimizde ilk defa katıldığımız uluslararası arenada Balkan Kupasını kulübümüze kazandırdık. 16-17 Eylül tarihlerinde İnegöl´de düzenlenen 2017 Balkan Kupası´nın final maçında temsilcimiz, Romanya temsilcisi CSM Bükreş´i 3-0 mağlup ederek şampiyonluğa uzandı” diye konuştu.

VOLEYBOLDA ALTYAPIYI ÖNEMSİYORUZ

Voleybolda ayrıca tamamı 2009 yılından beri altyapımızdan yetiştirdiğimiz sporcular ile Oylat Kaplıcaları İnegöl Belediyespor takımımızın voleybol 2. liginde şampiyonluğa adım adım yaklaştığını belirten Taban, “Alt yapımızda toplamda 145 erkek lisanslı sporcumuz bulunmakta ve kendi yaş kategorilerinde müsabakalara hazırlanmaktadır. Bunun yanında müsabaka gruplarına dahil olmak üzere çalışmalara devam eden lisanssız 60 sporcumuz daha bulunmaktadır. Altyapımızda bulunan Genç, Yıldız ve Minik erkek takımlarımız Türkiye Voleybol Federasyonunun Bursa´da düzenlediği Türkiye Şampiyonasında toplamda 11,5 puan alarak Efeler ligindeki takımımıza 1.05 puanlık katkı sağlamıştır. Voleybolda ortaya koyduğumuz bu atılımlar ile iddiamızı ortaya koyduğumuza inanıyoruz” dedi.

BASKETBOLDA YETENEKLİ GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ

Basketbol 2.Ligde Serra Sünger İnegöl Belediyespor takımımız iyi işlere imza atıyor diyen Taban, “Basketbol A takımda 13 lisanslı sporcumuz var. Bunun yanında basketbol branşında erkeklerde toplamda 85 lisanslı sporcumuz bulunmakta. Minik erkek, yıldız erkek ve genç erkek kategorilerinde ilçemizi bursa yerel ligde temsil etmekteyiz. Basketbol branşında 2002 ile 2009 doğumlular arasında toplam 5 takımımız bulunduğunu buradan özellikle belirtmek isterim. Basketbol branşında ortaya koyduğumuz bu çalışmalar ile ümit ediyoruz ki ilerleyen dönemde basketbol branşında çıkaracağımız yetenekli ve gelişime açık gençlerimiz ile ulusal ve uluslararası organizasyonlarda şehrimizin adı daha fazla öne çıkacak” şeklinde konuştu.

“SPORU BİR YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Sporu bir yaşam biçim haline getirmek için farklı branşlarda ortaya koyduğumuz çalışmalar ile her yaştan vatandaşın hayatını renklendirmeye çalışıyoruz diyen Taban, “Çocuklarımızdan çok fazla şekilde istek ve talep gördüğümüz yüzme branşında yaz ve kış spor okullarında açtığımız kurslar ile 210 çocuğumuza hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dağcılık branşımızda da 104 Lisanslı dağcı ile eğitimleri devam eden 85 lisans almaya aday sporcumuz ile çalışmalarımız devam etmekte. Yapılan çalışmalarda; 34 sporcuyla Niğde Aladağlar Demirkazık zirvesi tırmanışı (3756 metre), İnegöl Boulder cup (Kısa kaya tırmanışı yarışması),  ve 55 Rotalı Oylat kaya tırmanış şenliği düzenlendi. Ayrıca kısa kaya tırmanış yarışması kapsamında TED Boulder Cup´a katılım sağlandı. İlçemizde ki doğaseverler için düzenli olarak 2 haftada bir ortalama 100 kişi katılımlı treaking (doğa yürüyüşü) düzenlendi. Ayrıca Herkes İçin Spor(HİS) İnegöl Belediyespor Salonu, Alanyurt Yunusemre Spor Salonu, Yenice Spor Salonu ve ilçe stadında yaz/kış ayda ortalama 210 kişiye sabah ve akşam sporları seanslarımız devam etmektedir.”

MOBİLYA KUPASI

Bu yıl 3´üncüsü düzenlenen Mobilya Kupası ile sporun birlik beraberlik ve kardeşlik olduğuna vurgu yaptıklarını belirten Taban, “İnegöl Belediyespor´un ev sahipliğinde Voleybol Efeler Liginin güçleri takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediye, Galatasaray ve Maliye Milli Piyango´nun katıldığı 4´lü turnuvada Maliye Milli Piyango şampiyonluğa uzanırken, Galatasaray ikinci, İnegöl Belediyespor üçüncü olurken İstanbul Büyükşehir Belediye ise turnuvayı dördüncü tamamladı” dedi.

YAZ /KIŞ SPOR OKULLARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Belediyespor bünyesinde öğrencilerin yaz aylarında keyifli, eğlenceli ve fiziksel gelişimleri açısından verimli bir dönem geçirmelerini sağlamak amacıyla her yıl düzenlediğimiz Yaz Spor Okullarımız, ilçemizdeki öğrencilerin gelişimlerine ve boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerine olanak sağlamaya devam ediyor diyen Taban, “Bu yıl 9 branşta açmış olduğumuz yaz spor okulu kurslarımıza toplamda 800 kursiyer katıldı. Ayrıca İnegöl Belediyesi olarak engelsiz yaşam parolasıyla bu yaz döneminde 25 engelli bireyimize yönelik yaz spor kursu açtık. Ayrıca Sporu tüm yıla yayma hedefiyle yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde açmış olduğumuz kış spor okulu kurslarımıza ise ortalama ayda 220 kursiyer devam etmektedir” dedi.

BAŞKANLIK KUPASI

Sporun ve sporcunun dostu olarak bugüne kadar pek çok projeye imza atan belediyemiz, Bursa´nın en geniş kapsamlı spor organizasyonuna imza atmanın haklı gururunu yaşıyor diyen Taban, “Başkanlık Kupası adını verdiğimiz ilçemizde bulunan 53 okuldan 6 branşta 3900 sporcu öğrencinin katılım gösterdiği bu büyük organizasyonumuzun startına 27 Şubat tarihinde vermiştik. Puanlı atletizm müsabakaları hariç birbirinden güzel 560 müsabakanın ortaya koyulduğu ve öğrencilerin spor yaparak öz güven kazanmalarını sağlayan etkinliğimiz 17 Mayıs 2017 tarihine kadar sürmüştü. Başkanlık kupasında toplamda 92 kupa 910 madalya verildi” dedi.

SPORU HER YAŞ GRUBUNA YAYIYORUZ

Sporun her alanında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen Taban, “Özel çocuklar sportif şenliği ile çocuklarımızın mutluluğuna ortak olduk. Düzenlediğimiz Kurumlar arası Voleybol Turnuvası ile birlik ve beraberliğimiz daha da arttı. Sporun her yaş grubuna yaymak adına düzenlediğimiz Bisiklet Şenliği organizasyonlarımızda renkli görüntülere sahne oluyor. Ayrıca bu yıl 150 vatandaşımızla birlikte 15 Temmuz Şehitler Koşusuna katılım gösterdik” ifadelerini kullandı. KURUM BÜLTENİ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HEDEFİMİZ İNEGÖL SPOR ŞEHRİ YAPMAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Naaş-ı Muhteremler´ isimli yetişkin tiyatro oyununu ilçe halkıyla buluşturdu.
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisinin Hayati Bedir Başkanlığındaki İnegöl ilçe yönetimini ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İyi Parti İnegöl Gençlik Kolları tarafından, Afrin operasyonunda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve gaziler için Cuma namazı sonrasında vatandaşlara lokma ikram edildi.
GELECEK GÖKLERDE
GELECEK GÖKLERDE
Türk Hava Kurumunun (THK) kuruluşunun 93´ncı yıldönümü nedeniyle THK İnegöl Şubesi yönetimi, Kaymakam Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin´de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatı başarıyla sürerken, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de vatandaşlar dualar ederek Mehmetçiklerimize manevi destek verip, şehitlerimiz içinde mevlid okutuyorlar.
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
İnegöl Belediyesi´nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak adına yaptığı çalışmalar neticesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu kararına göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler artık Özdilek Köprülü Kavşağından giriş yapmayacak. Ankara istikametinden gelen otobüsler Hikmet Şahin Köprülü kavşağına kadar devam edip karşı yöne geçerek bu istikametten direk otogara giriş yapacak.
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan bayan öğretmen F.B., İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İnegöl ilçe Başkanlığı tarafından Afrin operasyonuna destek amaçlı, “Bayraksız Esnaf Kalmasın” sloganı ile sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında Cafer Paşa Hanı ve çevresinde esnaflara bayrak dağıtıldı.
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Proje Daire Başkanlığı ile Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı işbirliğinde başlatılan Cash For Work (İş Karşılığı Ücret) projesine talep patlaması oldu. İlk etapta açılacak olan ve 100 kişinin katılacağı 4 kursa, 500 kişi başvurdu.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Süt Dişlerini Önemseyin
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
DERNEKLER SİYASETİN ARKA BAHÇESİ MİDİR?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
DERİN SAVAŞ!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SÜRÜCÜ KURSLARINDA EĞİTİM VE TRAFİK
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SEVGİ BİR GÜNLÜK MÜ?
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ROCKY´NİN DÖNÜŞÜ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İSAÖRENSPOR VE DOĞANSPOR MUTLU
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
HELAL OLSUN SİZE
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7523
EURO
4.6967
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Pazartesi
Bulutlu
11°
Salı
Fırtına
13°
Çarşamba
Fırtına
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30