İKİ ŞEHİR TEK YÜREK
Ağrı´nın Doğubayazıt ilçesi Kaymakamı Ulaş Akhan, İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş´ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Doğubayazıt´ta 7 aylık süreçte yapılan ve yapılması planlanan çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.
Tarih: 13.9.2017 09:39:17

Ağrı´nın Doğubayazıt ilçesinde Kaymakamlık görevinin yanı sıra Belediye Başkan Vekilliği yapan Kaymakam Ulaş Akhan, İnegöl´e gelerek Başkan Alinur Aktaş´ı makamında ziyaret etti. Başkan Alinur Aktaş´ın geçtiğimiz Şubat ayında AK Parti Genel Merkezi tarafından Ağrı´nın Doğubayazıt ilçesine koordinatör olarak görevlendirilmesiyle birlikte iki şehir arasındaki yakın temas yapılan ziyaretlerle devam ediyor.

GÜZEL KATKILARI OLDU

Ziyarette konuşan Kaymakam Ulaş Akhan, “Bugün yaklaşık 7 aydır Doğubayazıt´ımız için bir fiil birlikte çalıştığımız, tecrübelerinden ve fikirlerinden faydalandığımız İnegöl Belediye Başkanımız Alinur Aktaş beyi sıra bizde diyerek ziyaret için İnegöl´deyiz. Kendileri sağ olsun Doğubayazıt´ı sık sık ziyaret ediyorlar. Başkanımızın ilçemize koordinatör olarak atanmasının ardından Doğubayazıt´a Başkanımızın, İnegöl Belediyesinin ve Belediye personelinin gerçekten güzel katkıları oldu. Kendilerine bir kez daha huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum. Bildiğiniz gibi daha önce karşılıklı olarak muhtarlarımız, işadamlarımız, öğrencilerimiz, STK temsilcilerimiz gibi iki şehrin de dinamik unsurları gönül köprüsü çerçevesinde gidip geldiler. Ben özellikle Doğubayazıt´tan İnegöl´e gelen ve başkanımızın ağırladığı misafirlerinden hep güzel şeyler duydum. Burada Sayın Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Bey en güzel şekilde ağırlamış bu vesile ile bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ben kaymakamlık stajımı yaklaşık 11 sene önce İnegöl´de yapmıştım. Burada inanılmaz değişim olduğunu gördüm. İnegöl gerçekten daha fazla büyümüş. Bunu gezdiğim cadde ve sokaklarında, gözlemlediğim sosyal dokusunda ve canlılığında çok net müşahede etme imkanım oldu. Tabi Sayın Başkanımız çok deneyimli bir belediye başkanı. Bunu Doğubayazıt´ta kendilerinin öncülük ettiği çalışmaların hayata geçirilmesinde görmüştüm, ancak İnegöl´de gözlem yapmak tabi daha farklı. Buraya hem teşekkür ziyareti hem de belediyecilikle ilgili bazı konularda yerinde gözlem yapmak için geldim. Ümit ediyorum ki başkanımızla birlikte Doğubayazıt için daha da güzel işlere imza atacağız. Kendisine bir kez daha teşekkür ediyor Doğubayazıt halkının selam ve dualarını da ileterek çalışmalarında kolaylık ve başarılar diliyorum” dedi.

İKİ ŞEHİR TEK YÜREK

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, Doğubayazıt Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ulaş Akhan´ı ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “İki Şehir Tek Yürek sloganıyla çıktığımız bu zorlu yolda Kaymakam beyin de kararlı duruşu ile 7 ay gibi bir sürede Doğubayazıt´ta önemli değişim ve dönüşümlere imza attık. Doğubayazıt´ta fiziksel bir dönüşümün yanı sıra devletimizin vatandaşının yanında olduğunu her aşamada hissettirerek fikri bir değişim ve dönüşümünde mücadelesini verdik ve Ulaş beyin de gerçekten üstün gayretleriyle devam edeceğiz. Aldığımız geri dönüşler sayesinde bu konuda bir başarı elde ettiğimizi görmekteyiz. Bundan yaklaşık 1 yıl öncesine kadar insanlarının sokaklarda tedirgin bir şekilde yaşadığı Doğubayazıt, çocukları sokaklarda özgürce oynayan, kadınları korkmadan alışverişe çıkabilen, dükkânları, işyerleri kepenklerin ardında kalmayan bir Doğubayazıt´a dönüştü. Hatta çok başarılı bir festivale imza atan bir Doğubayazıt´a dönüştü. Henüz yolun çok başındayız. Doğubayazıt için yapacak çok işimiz, kurduğumuz çok hayalimiz var. İnşallah Kaymakamımız Ulaş Bey ile birlikte gerçekleştireceğimiz projelerimizle insanlarının hür ve mutlu yaşadığı bir Doğubayazıt´ı halkımızın da desteğiyle inşa edeceğiz. Bu vesile ile gönül köprüleri kurduğumuz ve kendilerinden de büyük hüsnü kabul gördüğüm Doğubayazıt halkına en kalbi selamlarımı iletmek istiyorum.” dedi.

Kaymakam Ulaş Akhan´a ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Aktaş, konuşmasını Akhan´a çalışmalarında başarılar dileyerek bitirdi.

Ziyaret sonunda Kaymakam Ulaş Akhan, Başkan Alinur Aktaş´a Doğubayazıt yöresine ait kilim hediye etti. KURUM BÜLTENİ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ŞEHİR YÜREK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30