İLK ADIM´DA YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılış programı dün okul binasında düzenlendi.
Tarih: 12.9.2017 09:52:41

Kemalpaşa Mahallesi Yeşil Yayla Sokak numara 20 (Adliye Binası Arkası) adresindeki okul binasında düzenlenen açılış programına Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından programın açış konuşmasını yapan Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, “Geçen sene olduğu gibi bu yılda bizi mutlu ve heyecanlı bir yıl bekliyor. Bakışları, duruşları olabildiğince temiz yürekleriyle ve zihinleriyle kondular yüreklerimize. Biz şimdiden çok sevdik birbirimizi öğrencilerimizle, gerçekten çok sevdik. Sonra çok çabuk alıştık birbirimize, alışamayanları da o kadar güzel kattık ki kendimize her geçen gün katlanarak bağlanıyoruz birbirimize. Önümüzde zor ve bir o kadar da keyifli bir yol var. Okumayı yazmayı kendimizi anlatıp, karşımızdakini anlamayı, güzel cümleler kurmayı, annemiz olan duygularımızı yazıyla ifade etmeyi, sorumluluklarımızın farkına varmayı, duyarlılıkla ifade etmeyi, ağacın kesilmesi karşısında tepki göstermeyi, birbirimize olan hislerimizi kağıda dökmeyi, düşümüzü anlatmayı ve daha bir çok şeyi. Her gün öğreniyor, öğrendikçe kendimizi keşfediyoruz. Kafa karıştıran birçok soruyla da karşılaştık mesela bir güle öğretmenim; bu küçük dokuz mu? Evet, sorular artıkça zihnimizde ki sis perdesini kaldırıyor. Bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığı karşısında hayata yetebilme, ben olabilme yolunda ilerliyoruz. Güzel anılarla dolu bir yıl geçireceğiz hep birlikte inşallah. Şimdiden emeği geçecek tüm öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim” dedi.

DİĞER KURUMLARA ÖRNEK OLUR

16 sene okul öncesi öğretmenlik ve müdürlük yaptığını ifade eden Ergin, “Şuanda da Allah nasip etti, böyle bir kuruma sahip olduk. Kurumumuzda şuanda branş öğretmenlerimiz lisans öğretmen ve iyi bir uyum yakaladık. Aynı zamanda psikoloğumuz var. Bu anlamda kendi bünyemizde eğitim kalitesini çok güzel bir kaliteye çıkartmayı hedefliyorum. Belki diğer kurumlara örnek olur. İnşallah bizde onlar gibi çalışmalara imza atarız” diye konuştu.

ÖZEL OKULLAR ARTMALI

İnegöl´de özel okulların sayılarının artmasından yana olduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “2017-2018 eğitim öğretim yılının başlangıcında özel kurumlarımızdan, Özel İlk Adım Anaokulunun eğitim kurumlarımız arasına katılmasından memnuniyetimi ifade ederek, çalışanlarına ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını Allah´tan temenni ediyorum. El değiştirerek de olsa yeni bir kurum sayılır. Yeni sahipleri ile eğitim kervanına katılmış bulunuyorlar. Bizim ister özel eğitim kurumlarımız olsun, ister resmi eğitim kurumlarımız olsun hepsi bizim eğitimimize, çocuklarımıza hizmet eden kurumlarımızdır. Bir yönüyle tabiî ki sorumluluğu bize ait olan ancak mali yönlerden kendi dengelerini oluşturan kurumlarımız. Bu okulumuz ile birlikte 7 tane özel anaokulu, 6 tanede resmi anaokulu olmuş oluyor. Bütün kurumlarımız içinde özel okullarımızın sayısı 32 adet oluyor. Yine diğer kurslarla birlikte 74 tane özel eğitim kurumlarımız bulunmakta. Bu ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir gelişme. Biz özel okullarımızın sayıların artmasının yanayız. Bakanlığımızda bundan yana. Eğitimde özelleştirme ne kadar artars rekabet o kadar artar. Özel kurumlarımız hep kendi içinde hem de resmi kurumlarımız ile birlikte rekabet içerisinde öğrencilerin daha iyi yetişmesi için çaba sarf eder. Ne kadar özel okul varsa milli eğitim olarak o kadar yükümüzü alırlar. Temennim özel okullarda öğrenci oranını %10´un üzerine çıkması. Eğer çıkarsa İnegöl´de ciddi rahatlama olacaktır. Kurumumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yöneticilerine başarılar diliyorum. Nihayetinde biz bu sektöre girecek iş sahiplerine bir çağrıda bulunuyorum. Eğer ilgi alakanız varsa sizleri de bekliyoruz, herkese yer var. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

HER İŞİN BAŞI EĞİTİM

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ayrı bir heyecan içerisinde. Eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizde öyle. Allah kolaylık versin. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki yerini tartışmaya gerek yok. En ufak sorunda bile her işin başı eğitim diyoruz. Anne karnında başlayan eğitimin, mezara girene kadar devam ettiğini biliyoruz. Çocuklar birer cevher. Beyaz bir kağıt olarak düşünebilir. Aileler ne kadar ilgili alaka gösterirse ve üzerine de bu konuda mesleki birikimi olan idarecilerin katkılarıyla vatana, millete faydalı evlat olarak yetişmiş olurlar. Bizlerde belediye olarak katkı koymaya çalışıyoruz. Yakın zamanda oluşturduğumu 5. Mevsim Kültür Merkezimizde bir kreş faaliyete geçiriyoruz. Beraberinde İnegöl Belediyesi Ortaokulu´nu hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah eğitimle ilgilide İnegöl´de güzel işler olacağını şimdiden görebiliyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

TOPLUMUN EN ÖNEMLİ UNSURU İNSANDIR

Kaymakam Ali Akça ise, “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının okul öncesi için ilk okul birinci sınıflar için ilk ders zili çaldı. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim öğretim yılımızın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki, toplumun en önemli unsuru insandır. İnsan unsurunun içinde de en değerli kesin çocuklardır. Çocuklar geleceğimiz ve hayatımızdır. Hayat sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedir. Biz yarınlarımız olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız bunun için tek bir araç var oda eğitim.  Okul öncesi eğitim ile ne kadar erken tanıştırırsak o çocuklar yarının Türkiye´sini şekillendirmede o kadar donanımlı olurlar. Eğitim işi çok önemli bir iştir. Sadece kamuya bırakılmayacak kadarda değerlidir. Kamu yani devlet eğitimle ilgili çok önemli yatırımlar yapıyor. Ama bununla ilgili STK ve özel kurumlarında yapması gerekenler vardır. Özel eğitim kurumlarının artması rekabeti de beraberinde getirir. Rekabette başarıyı artırır. İnşallah güzel bir gelecek sunar bu kurum. Yine buraya öğrencilerine gönderen veliler açısından çocukların donanımlı yetişmesi velilere göz aydınlığı olur. Çocuklarımız bu okulda millilik ve yerlilik kavramını küçük yaşta umarım öğrenirler. Hem bu topraklara hem bu toprakların insanlarına sevdalı bir şekilde yetişirler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılışı gerçekleştirildi. Programı kokteyl ile son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADIM YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Gelecekte Türkiye´yi omuzlayacak, yönetecek olanlar bugünün çocukları ve gençleridir” dedi.
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
Saadet Partisi (SP) İlçe Kadın Kolları tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Uzun Sokak girişinde çocuklara balon dağıtılarak günleri kutlandı.
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) yeni Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´ı makamında ziyaret ederek yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette İnegöl´ün genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında İnegöl´e gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Sarrafla Çarşısında İnegöllülere mini bir konser verdi.
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
Doğduğundan bu yana saçlarına makas değmeyen 7 yaşındaki Baran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını arkadaşları ile birlikte kutladı.
23 NİSAN COŞKUSU
23 NİSAN COŞKUSU
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi İnegöl´de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.
DÜKKANA DALDI
DÜKKANA DALDI
Osmaniye mahallesi Altay caddesi üzerinde meydana gelen kazada, otomobille çarpışan hafif ticari araç işyerine daldı, sürücü yaralandı.
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, “Ulusal egemenlik kavramına karşı olanlar, yıllar boyunca bu bayram kutlamalarını karartmak için FETÖ liderinden ödünç aldıkları Kutlu Doğum Haftası icat etmişlerdi” dedi.
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
Demokrat Parti (DP) İnegöl İlçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı önceki gün Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Murat Balakuş güven tazeledi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ŞEFAAT...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Yavuz Selim Bayraktar
Yavuz Selim Bayraktar
GENÇLİĞİN MECLİSİ SOSYAL MEDYA!
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GAZOZUNA!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
GEÇ GELEN GÜZEL GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0848
EURO
4.9862
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
28°
10°
Perşembe
Gök gürültülü sağanak yağış
27°
14°
Cuma
Gök gürültülü sağanak yağış
25°
15°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
26°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30