İLK ADIM´DA YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılış programı dün okul binasında düzenlendi.
Tarih: 12.9.2017 09:52:41

Kemalpaşa Mahallesi Yeşil Yayla Sokak numara 20 (Adliye Binası Arkası) adresindeki okul binasında düzenlenen açılış programına Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından programın açış konuşmasını yapan Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, “Geçen sene olduğu gibi bu yılda bizi mutlu ve heyecanlı bir yıl bekliyor. Bakışları, duruşları olabildiğince temiz yürekleriyle ve zihinleriyle kondular yüreklerimize. Biz şimdiden çok sevdik birbirimizi öğrencilerimizle, gerçekten çok sevdik. Sonra çok çabuk alıştık birbirimize, alışamayanları da o kadar güzel kattık ki kendimize her geçen gün katlanarak bağlanıyoruz birbirimize. Önümüzde zor ve bir o kadar da keyifli bir yol var. Okumayı yazmayı kendimizi anlatıp, karşımızdakini anlamayı, güzel cümleler kurmayı, annemiz olan duygularımızı yazıyla ifade etmeyi, sorumluluklarımızın farkına varmayı, duyarlılıkla ifade etmeyi, ağacın kesilmesi karşısında tepki göstermeyi, birbirimize olan hislerimizi kağıda dökmeyi, düşümüzü anlatmayı ve daha bir çok şeyi. Her gün öğreniyor, öğrendikçe kendimizi keşfediyoruz. Kafa karıştıran birçok soruyla da karşılaştık mesela bir güle öğretmenim; bu küçük dokuz mu? Evet, sorular artıkça zihnimizde ki sis perdesini kaldırıyor. Bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığı karşısında hayata yetebilme, ben olabilme yolunda ilerliyoruz. Güzel anılarla dolu bir yıl geçireceğiz hep birlikte inşallah. Şimdiden emeği geçecek tüm öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim” dedi.

DİĞER KURUMLARA ÖRNEK OLUR

16 sene okul öncesi öğretmenlik ve müdürlük yaptığını ifade eden Ergin, “Şuanda da Allah nasip etti, böyle bir kuruma sahip olduk. Kurumumuzda şuanda branş öğretmenlerimiz lisans öğretmen ve iyi bir uyum yakaladık. Aynı zamanda psikoloğumuz var. Bu anlamda kendi bünyemizde eğitim kalitesini çok güzel bir kaliteye çıkartmayı hedefliyorum. Belki diğer kurumlara örnek olur. İnşallah bizde onlar gibi çalışmalara imza atarız” diye konuştu.

ÖZEL OKULLAR ARTMALI

İnegöl´de özel okulların sayılarının artmasından yana olduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “2017-2018 eğitim öğretim yılının başlangıcında özel kurumlarımızdan, Özel İlk Adım Anaokulunun eğitim kurumlarımız arasına katılmasından memnuniyetimi ifade ederek, çalışanlarına ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını Allah´tan temenni ediyorum. El değiştirerek de olsa yeni bir kurum sayılır. Yeni sahipleri ile eğitim kervanına katılmış bulunuyorlar. Bizim ister özel eğitim kurumlarımız olsun, ister resmi eğitim kurumlarımız olsun hepsi bizim eğitimimize, çocuklarımıza hizmet eden kurumlarımızdır. Bir yönüyle tabiî ki sorumluluğu bize ait olan ancak mali yönlerden kendi dengelerini oluşturan kurumlarımız. Bu okulumuz ile birlikte 7 tane özel anaokulu, 6 tanede resmi anaokulu olmuş oluyor. Bütün kurumlarımız içinde özel okullarımızın sayısı 32 adet oluyor. Yine diğer kurslarla birlikte 74 tane özel eğitim kurumlarımız bulunmakta. Bu ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir gelişme. Biz özel okullarımızın sayıların artmasının yanayız. Bakanlığımızda bundan yana. Eğitimde özelleştirme ne kadar artars rekabet o kadar artar. Özel kurumlarımız hep kendi içinde hem de resmi kurumlarımız ile birlikte rekabet içerisinde öğrencilerin daha iyi yetişmesi için çaba sarf eder. Ne kadar özel okul varsa milli eğitim olarak o kadar yükümüzü alırlar. Temennim özel okullarda öğrenci oranını %10´un üzerine çıkması. Eğer çıkarsa İnegöl´de ciddi rahatlama olacaktır. Kurumumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yöneticilerine başarılar diliyorum. Nihayetinde biz bu sektöre girecek iş sahiplerine bir çağrıda bulunuyorum. Eğer ilgi alakanız varsa sizleri de bekliyoruz, herkese yer var. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

HER İŞİN BAŞI EĞİTİM

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ayrı bir heyecan içerisinde. Eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizde öyle. Allah kolaylık versin. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki yerini tartışmaya gerek yok. En ufak sorunda bile her işin başı eğitim diyoruz. Anne karnında başlayan eğitimin, mezara girene kadar devam ettiğini biliyoruz. Çocuklar birer cevher. Beyaz bir kağıt olarak düşünebilir. Aileler ne kadar ilgili alaka gösterirse ve üzerine de bu konuda mesleki birikimi olan idarecilerin katkılarıyla vatana, millete faydalı evlat olarak yetişmiş olurlar. Bizlerde belediye olarak katkı koymaya çalışıyoruz. Yakın zamanda oluşturduğumu 5. Mevsim Kültür Merkezimizde bir kreş faaliyete geçiriyoruz. Beraberinde İnegöl Belediyesi Ortaokulu´nu hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah eğitimle ilgilide İnegöl´de güzel işler olacağını şimdiden görebiliyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

TOPLUMUN EN ÖNEMLİ UNSURU İNSANDIR

Kaymakam Ali Akça ise, “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının okul öncesi için ilk okul birinci sınıflar için ilk ders zili çaldı. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim öğretim yılımızın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki, toplumun en önemli unsuru insandır. İnsan unsurunun içinde de en değerli kesin çocuklardır. Çocuklar geleceğimiz ve hayatımızdır. Hayat sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedir. Biz yarınlarımız olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız bunun için tek bir araç var oda eğitim.  Okul öncesi eğitim ile ne kadar erken tanıştırırsak o çocuklar yarının Türkiye´sini şekillendirmede o kadar donanımlı olurlar. Eğitim işi çok önemli bir iştir. Sadece kamuya bırakılmayacak kadarda değerlidir. Kamu yani devlet eğitimle ilgili çok önemli yatırımlar yapıyor. Ama bununla ilgili STK ve özel kurumlarında yapması gerekenler vardır. Özel eğitim kurumlarının artması rekabeti de beraberinde getirir. Rekabette başarıyı artırır. İnşallah güzel bir gelecek sunar bu kurum. Yine buraya öğrencilerine gönderen veliler açısından çocukların donanımlı yetişmesi velilere göz aydınlığı olur. Çocuklarımız bu okulda millilik ve yerlilik kavramını küçük yaşta umarım öğrenirler. Hem bu topraklara hem bu toprakların insanlarına sevdalı bir şekilde yetişirler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılışı gerçekleştirildi. Programı kokteyl ile son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADIM YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafo istasyonunda görevli güvenlik görevlisi, kendi tabancasıyla kafasına ateş ederek canına kıydı. Gencin intihar etmeden bir saat önce paylaştığı “önce hayaller, sonra insanlar ölür” paylaşımı dikkat çekti.
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu´nun borcunun ödenmesi üzerine serbest kalırken, evine dönen Recep Sert, Levent´e teşekkür etti.
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta merkezi olarak hazırlanan Türkiye geneli Cuma Hutbesinde bu haftanın konusu “Allah Katında Din İslam´dır” oldu.
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
Doğa Koleji 5. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Camiini ziyaret etti.
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert´e, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) şubesinden destek geldi. Sert, borcunun ödenmesi sonucu serbest bırakıldı.
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı´nca esnaf olarak çalışıp da kalfa ya da usta unvanı almak isteyenler için yeni düzenleme yapıldı. Buna göre, sınavları geçerek kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan esnaf, mesleğiyle ilgili alanlarda işyeri açma imkanına sahip olacak.
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
Kış sezonu öncesi yağışsız elverişli havaları değerlendiren İnegöl Belediyesi, Turgutalp Mahallesi Üniversite ve Özçelik Sokak´ta asfalt çalışmalarını tamamladı.
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İnegöl´e bağlı Hamzabey mahallesi üzerindeki Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrika inşaatından düşen usta ağır yaralandı.
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
El emeği göz nuru ipek ve yün yorganlar artık tarihe karışıyor. Yeni evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen el emeği yorganların sayısı her geçen gün azalıyor. Hazır yorganların fiyatlarının ucuz olması git gide el işi rengarenk yorganların evlere girmesine engel oluyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
BİR ELİNDE VİSKİ BARDAĞI DİĞER ELİNDE TÜRK BAYRAĞI
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
Değerlerimiz “Verilen Sözü Yerine Getirmek “
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
LEJYONERLER DEĞİL, İSTEYENLER KAZANDI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
12°
Pazartesi
Sağanak
-2°
Salı
Parçalı bulutlu
10°
-2°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:02 07:44 12:59 15:35 17:55 19:24