İLK ADIM´DA YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılış programı dün okul binasında düzenlendi.
Tarih: 12.9.2017 09:52:41

Kemalpaşa Mahallesi Yeşil Yayla Sokak numara 20 (Adliye Binası Arkası) adresindeki okul binasında düzenlenen açılış programına Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından programın açış konuşmasını yapan Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, “Geçen sene olduğu gibi bu yılda bizi mutlu ve heyecanlı bir yıl bekliyor. Bakışları, duruşları olabildiğince temiz yürekleriyle ve zihinleriyle kondular yüreklerimize. Biz şimdiden çok sevdik birbirimizi öğrencilerimizle, gerçekten çok sevdik. Sonra çok çabuk alıştık birbirimize, alışamayanları da o kadar güzel kattık ki kendimize her geçen gün katlanarak bağlanıyoruz birbirimize. Önümüzde zor ve bir o kadar da keyifli bir yol var. Okumayı yazmayı kendimizi anlatıp, karşımızdakini anlamayı, güzel cümleler kurmayı, annemiz olan duygularımızı yazıyla ifade etmeyi, sorumluluklarımızın farkına varmayı, duyarlılıkla ifade etmeyi, ağacın kesilmesi karşısında tepki göstermeyi, birbirimize olan hislerimizi kağıda dökmeyi, düşümüzü anlatmayı ve daha bir çok şeyi. Her gün öğreniyor, öğrendikçe kendimizi keşfediyoruz. Kafa karıştıran birçok soruyla da karşılaştık mesela bir güle öğretmenim; bu küçük dokuz mu? Evet, sorular artıkça zihnimizde ki sis perdesini kaldırıyor. Bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığı karşısında hayata yetebilme, ben olabilme yolunda ilerliyoruz. Güzel anılarla dolu bir yıl geçireceğiz hep birlikte inşallah. Şimdiden emeği geçecek tüm öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim” dedi.

DİĞER KURUMLARA ÖRNEK OLUR

16 sene okul öncesi öğretmenlik ve müdürlük yaptığını ifade eden Ergin, “Şuanda da Allah nasip etti, böyle bir kuruma sahip olduk. Kurumumuzda şuanda branş öğretmenlerimiz lisans öğretmen ve iyi bir uyum yakaladık. Aynı zamanda psikoloğumuz var. Bu anlamda kendi bünyemizde eğitim kalitesini çok güzel bir kaliteye çıkartmayı hedefliyorum. Belki diğer kurumlara örnek olur. İnşallah bizde onlar gibi çalışmalara imza atarız” diye konuştu.

ÖZEL OKULLAR ARTMALI

İnegöl´de özel okulların sayılarının artmasından yana olduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “2017-2018 eğitim öğretim yılının başlangıcında özel kurumlarımızdan, Özel İlk Adım Anaokulunun eğitim kurumlarımız arasına katılmasından memnuniyetimi ifade ederek, çalışanlarına ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını Allah´tan temenni ediyorum. El değiştirerek de olsa yeni bir kurum sayılır. Yeni sahipleri ile eğitim kervanına katılmış bulunuyorlar. Bizim ister özel eğitim kurumlarımız olsun, ister resmi eğitim kurumlarımız olsun hepsi bizim eğitimimize, çocuklarımıza hizmet eden kurumlarımızdır. Bir yönüyle tabiî ki sorumluluğu bize ait olan ancak mali yönlerden kendi dengelerini oluşturan kurumlarımız. Bu okulumuz ile birlikte 7 tane özel anaokulu, 6 tanede resmi anaokulu olmuş oluyor. Bütün kurumlarımız içinde özel okullarımızın sayısı 32 adet oluyor. Yine diğer kurslarla birlikte 74 tane özel eğitim kurumlarımız bulunmakta. Bu ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir gelişme. Biz özel okullarımızın sayıların artmasının yanayız. Bakanlığımızda bundan yana. Eğitimde özelleştirme ne kadar artars rekabet o kadar artar. Özel kurumlarımız hep kendi içinde hem de resmi kurumlarımız ile birlikte rekabet içerisinde öğrencilerin daha iyi yetişmesi için çaba sarf eder. Ne kadar özel okul varsa milli eğitim olarak o kadar yükümüzü alırlar. Temennim özel okullarda öğrenci oranını %10´un üzerine çıkması. Eğer çıkarsa İnegöl´de ciddi rahatlama olacaktır. Kurumumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yöneticilerine başarılar diliyorum. Nihayetinde biz bu sektöre girecek iş sahiplerine bir çağrıda bulunuyorum. Eğer ilgi alakanız varsa sizleri de bekliyoruz, herkese yer var. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

HER İŞİN BAŞI EĞİTİM

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ayrı bir heyecan içerisinde. Eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizde öyle. Allah kolaylık versin. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki yerini tartışmaya gerek yok. En ufak sorunda bile her işin başı eğitim diyoruz. Anne karnında başlayan eğitimin, mezara girene kadar devam ettiğini biliyoruz. Çocuklar birer cevher. Beyaz bir kağıt olarak düşünebilir. Aileler ne kadar ilgili alaka gösterirse ve üzerine de bu konuda mesleki birikimi olan idarecilerin katkılarıyla vatana, millete faydalı evlat olarak yetişmiş olurlar. Bizlerde belediye olarak katkı koymaya çalışıyoruz. Yakın zamanda oluşturduğumu 5. Mevsim Kültür Merkezimizde bir kreş faaliyete geçiriyoruz. Beraberinde İnegöl Belediyesi Ortaokulu´nu hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah eğitimle ilgilide İnegöl´de güzel işler olacağını şimdiden görebiliyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

TOPLUMUN EN ÖNEMLİ UNSURU İNSANDIR

Kaymakam Ali Akça ise, “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının okul öncesi için ilk okul birinci sınıflar için ilk ders zili çaldı. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim öğretim yılımızın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki, toplumun en önemli unsuru insandır. İnsan unsurunun içinde de en değerli kesin çocuklardır. Çocuklar geleceğimiz ve hayatımızdır. Hayat sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedir. Biz yarınlarımız olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız bunun için tek bir araç var oda eğitim.  Okul öncesi eğitim ile ne kadar erken tanıştırırsak o çocuklar yarının Türkiye´sini şekillendirmede o kadar donanımlı olurlar. Eğitim işi çok önemli bir iştir. Sadece kamuya bırakılmayacak kadarda değerlidir. Kamu yani devlet eğitimle ilgili çok önemli yatırımlar yapıyor. Ama bununla ilgili STK ve özel kurumlarında yapması gerekenler vardır. Özel eğitim kurumlarının artması rekabeti de beraberinde getirir. Rekabette başarıyı artırır. İnşallah güzel bir gelecek sunar bu kurum. Yine buraya öğrencilerine gönderen veliler açısından çocukların donanımlı yetişmesi velilere göz aydınlığı olur. Çocuklarımız bu okulda millilik ve yerlilik kavramını küçük yaşta umarım öğrenirler. Hem bu topraklara hem bu toprakların insanlarına sevdalı bir şekilde yetişirler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılışı gerçekleştirildi. Programı kokteyl ile son buldu.Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADIM YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TRAFİKTE ACI TABLO
TRAFİKTE ACI TABLO
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
Günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından biri olan Alzheimer´ın insanların korkulu rüyası olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, "Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer´da da stres en önemli etkenlerden biri" dedi.
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
Bugüne kadar oynadığı 11 oyunla İnegöl halkının beğenisini toplayan Uğultu Tiyatro Grubu, Ballı Süt adlı oyunlarıyla yeniden seyircileriyle bulaşacak. Uğultu Tiyatro Grubu, geçtiğimiz aylarda sahneledikleri Ballı Süt oyunu yeniden sahneleyecekler.
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
2017-2018 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından müfredatta yapılan değişikliği değerlendiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddettiklerini belirtti.
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
Emniyet Genel Müdürlüğü, okullarının açılmasıyla birlikte çocukların güvenliğinin sağlamak için ailelere tavsiye mesajı yayınladı. Emniyetin yayınladığı mesajda, aile ile çocuklar arasında olması gereken ilişki de ele alındı.
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
Yol genişletme çalışmaları nedeniyle Mesudiye alt geçidi önüne bariyerler konularak trafiğe kapatılırken, araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu Bursa-Ankara karayolu üzerinden geçmek zorunda kalan yayalar ölümle burun buruna geliyor. CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, özellikle yayaların geçişiyle ilgili acilen tedbir alınması gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
Mimar Sinan Bulvarı üzeri yeni hastane mevkiinde meydana gelen kazada, görev yaptığı kırsal mahalleye gitmekte olan bayan öğretmen yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü ağır yaralandı.
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı caddesi üzerinde meydana gelen kazada, hafif ticari araç ile çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tartışmalı "bağımsızlık" referandumunda ısrar ederken, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinden yapılması planlanan referanduma tepki geldi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
23°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
21°
11°
Pazar
Güneşli
24°
11°
Pazartesi
Bulutlu
26°
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37