İLK ADIM´DA YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılış programı dün okul binasında düzenlendi.
Tarih: 12.9.2017 09:52:41

Kemalpaşa Mahallesi Yeşil Yayla Sokak numara 20 (Adliye Binası Arkası) adresindeki okul binasında düzenlenen açılış programına Kaymakam Ali Akça, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban, Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Erhan Güven, Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından programın açış konuşmasını yapan Özel İnegöl İlk Adım Anaokulu Müdürü İlknur Ergin, “Geçen sene olduğu gibi bu yılda bizi mutlu ve heyecanlı bir yıl bekliyor. Bakışları, duruşları olabildiğince temiz yürekleriyle ve zihinleriyle kondular yüreklerimize. Biz şimdiden çok sevdik birbirimizi öğrencilerimizle, gerçekten çok sevdik. Sonra çok çabuk alıştık birbirimize, alışamayanları da o kadar güzel kattık ki kendimize her geçen gün katlanarak bağlanıyoruz birbirimize. Önümüzde zor ve bir o kadar da keyifli bir yol var. Okumayı yazmayı kendimizi anlatıp, karşımızdakini anlamayı, güzel cümleler kurmayı, annemiz olan duygularımızı yazıyla ifade etmeyi, sorumluluklarımızın farkına varmayı, duyarlılıkla ifade etmeyi, ağacın kesilmesi karşısında tepki göstermeyi, birbirimize olan hislerimizi kağıda dökmeyi, düşümüzü anlatmayı ve daha bir çok şeyi. Her gün öğreniyor, öğrendikçe kendimizi keşfediyoruz. Kafa karıştıran birçok soruyla da karşılaştık mesela bir güle öğretmenim; bu küçük dokuz mu? Evet, sorular artıkça zihnimizde ki sis perdesini kaldırıyor. Bilginin ve öğrenmenin sınırsızlığı karşısında hayata yetebilme, ben olabilme yolunda ilerliyoruz. Güzel anılarla dolu bir yıl geçireceğiz hep birlikte inşallah. Şimdiden emeği geçecek tüm öğretmenlerime sonsuz teşekkür ederim” dedi.

DİĞER KURUMLARA ÖRNEK OLUR

16 sene okul öncesi öğretmenlik ve müdürlük yaptığını ifade eden Ergin, “Şuanda da Allah nasip etti, böyle bir kuruma sahip olduk. Kurumumuzda şuanda branş öğretmenlerimiz lisans öğretmen ve iyi bir uyum yakaladık. Aynı zamanda psikoloğumuz var. Bu anlamda kendi bünyemizde eğitim kalitesini çok güzel bir kaliteye çıkartmayı hedefliyorum. Belki diğer kurumlara örnek olur. İnşallah bizde onlar gibi çalışmalara imza atarız” diye konuştu.

ÖZEL OKULLAR ARTMALI

İnegöl´de özel okulların sayılarının artmasından yana olduklarını belirten Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, “2017-2018 eğitim öğretim yılının başlangıcında özel kurumlarımızdan, Özel İlk Adım Anaokulunun eğitim kurumlarımız arasına katılmasından memnuniyetimi ifade ederek, çalışanlarına ve öğrencilerimize hayırlara vesile olmasını Allah´tan temenni ediyorum. El değiştirerek de olsa yeni bir kurum sayılır. Yeni sahipleri ile eğitim kervanına katılmış bulunuyorlar. Bizim ister özel eğitim kurumlarımız olsun, ister resmi eğitim kurumlarımız olsun hepsi bizim eğitimimize, çocuklarımıza hizmet eden kurumlarımızdır. Bir yönüyle tabiî ki sorumluluğu bize ait olan ancak mali yönlerden kendi dengelerini oluşturan kurumlarımız. Bu okulumuz ile birlikte 7 tane özel anaokulu, 6 tanede resmi anaokulu olmuş oluyor. Bütün kurumlarımız içinde özel okullarımızın sayısı 32 adet oluyor. Yine diğer kurslarla birlikte 74 tane özel eğitim kurumlarımız bulunmakta. Bu ilçemiz ve ülkemiz için önemli bir gelişme. Biz özel okullarımızın sayıların artmasının yanayız. Bakanlığımızda bundan yana. Eğitimde özelleştirme ne kadar artars rekabet o kadar artar. Özel kurumlarımız hep kendi içinde hem de resmi kurumlarımız ile birlikte rekabet içerisinde öğrencilerin daha iyi yetişmesi için çaba sarf eder. Ne kadar özel okul varsa milli eğitim olarak o kadar yükümüzü alırlar. Temennim özel okullarda öğrenci oranını %10´un üzerine çıkması. Eğer çıkarsa İnegöl´de ciddi rahatlama olacaktır. Kurumumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Yöneticilerine başarılar diliyorum. Nihayetinde biz bu sektöre girecek iş sahiplerine bir çağrıda bulunuyorum. Eğer ilgi alakanız varsa sizleri de bekliyoruz, herkese yer var. Yeni eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

HER İŞİN BAŞI EĞİTİM

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Taban ise, “Yeni bir eğitim öğretim dönemine giriyoruz, öğrencilerimiz ve velilerimiz ayrı bir heyecan içerisinde. Eğitimcilerimiz ve öğretmenlerimizde öyle. Allah kolaylık versin. Eğitim ve öğretimin insan hayatındaki yerini tartışmaya gerek yok. En ufak sorunda bile her işin başı eğitim diyoruz. Anne karnında başlayan eğitimin, mezara girene kadar devam ettiğini biliyoruz. Çocuklar birer cevher. Beyaz bir kağıt olarak düşünebilir. Aileler ne kadar ilgili alaka gösterirse ve üzerine de bu konuda mesleki birikimi olan idarecilerin katkılarıyla vatana, millete faydalı evlat olarak yetişmiş olurlar. Bizlerde belediye olarak katkı koymaya çalışıyoruz. Yakın zamanda oluşturduğumu 5. Mevsim Kültür Merkezimizde bir kreş faaliyete geçiriyoruz. Beraberinde İnegöl Belediyesi Ortaokulu´nu hayata geçirmek istiyoruz. İnşallah eğitimle ilgilide İnegöl´de güzel işler olacağını şimdiden görebiliyoruz. Bu vesile ile öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve idarecilerimize yeni eğitim öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

TOPLUMUN EN ÖNEMLİ UNSURU İNSANDIR

Kaymakam Ali Akça ise, “Bugün 2017-2018 eğitim öğretim yılının okul öncesi için ilk okul birinci sınıflar için ilk ders zili çaldı. Bu vesile ile 2017-2018 eğitim öğretim yılımızın ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepimiz biliyoruz ki, toplumun en önemli unsuru insandır. İnsan unsurunun içinde de en değerli kesin çocuklardır. Çocuklar geleceğimiz ve hayatımızdır. Hayat sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedir. Biz yarınlarımız olan çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamak zorundayız bunun için tek bir araç var oda eğitim.  Okul öncesi eğitim ile ne kadar erken tanıştırırsak o çocuklar yarının Türkiye´sini şekillendirmede o kadar donanımlı olurlar. Eğitim işi çok önemli bir iştir. Sadece kamuya bırakılmayacak kadarda değerlidir. Kamu yani devlet eğitimle ilgili çok önemli yatırımlar yapıyor. Ama bununla ilgili STK ve özel kurumlarında yapması gerekenler vardır. Özel eğitim kurumlarının artması rekabeti de beraberinde getirir. Rekabette başarıyı artırır. İnşallah güzel bir gelecek sunar bu kurum. Yine buraya öğrencilerine gönderen veliler açısından çocukların donanımlı yetişmesi velilere göz aydınlığı olur. Çocuklarımız bu okulda millilik ve yerlilik kavramını küçük yaşta umarım öğrenirler. Hem bu topraklara hem bu toprakların insanlarına sevdalı bir şekilde yetişirler” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle Özel İnegöl İlk Adım Anaokulunun 2017-2018 eğitim öğretim 2. yılı açılışı gerçekleştirildi. Programı kokteyl ile son buldu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ADIM YENİ EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30