İMOS´TA OKAN GÜLER DÖNEMİ
İnegöl Mobilya Sanayicileri Derneği (İMOS)´nin Cumartesi günü gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında, Okan Güler başkanlığa seçildi. 6 Nisan tarihinde gerçekleşen İTSO seçimlerinde başkan seçilen Yavuz Uğurdağ, İMOS yönetim Kurulu Başkanlığı görevini Güler´e devretti.
Tarih: 16.4.2018 09:14:31

İMOS eski Başkanı Yavuz Uğurdağ, “2015 yılında gerçekleşen İMOS olağan genel kurulunda üyelerimizin teveccühü ile İMOS başkanlığına seçildik. 2017 yılında gerçekleşen olağan kongrede ise ikinci kez İMOS başkanlığı görevine seçildik. 3 buçuk yıl boyunca pek çok projeye imza attık ve Nisan başında İTSO başkanlığına seçilmemizin ardından büyük bir gururla sürdürdüğüm İMOS başkanlık görevimizi Okan Güler arkadaşıma devretmenin mutluluğunu yaşıyorum” dedi.

PROJELERLE SES GETİRDİK

Uğurdağ, “2015 yılında ilk seçildiğimde kongrede gerçekleştirdiğim teşekkür konuşmasında, İMOS İnegöl´ün en önemli sivil toplum kuruluşudur demiştim. Biz görevde kaldığımız sürece bu bilinçle projeler yaptık ve bu projelerle tüm Türkiye´de ve sektörümüzde ses getirdik. İlk iş olarak MOSFED üyeliğimizi gerçekleştirdik ve İstanbul fuarında söz sahibi olduk. Fuarda üyelerimizin daha iyi şartlarla, daha iyi yerlerde bulunması için çalışmalar yaptık. Sektörümüzde ilk ve tek olan I´m Design tasarım etkinliğini gerçekleştirmeye başladık ve dünyaca ünlü mobilya tasarımcılarını misafir ettik, endüstriyel tasarım bölümü öğrencileri arasında sektörümüzün tanınmasını ve tercih edilmesini sağladık. Bu organizasyonu görevde olduğumuz sürece 4 kez gerçekleştirdik. Kentimizi ve sektörümüzü dünyaya tanıtabilmek için İnegöl Dünya İle Buluşuyor projemizi gerçekleştirdik ve ilk olarak Afrika kıtası ardından Amerika kıtası ve son olarak Asya kıtası ülkeleri büyükelçileri, ticaret ataşeleri ve konsoloslarını kentimizde ağırladık ve kendimizi anlattık” dedi.

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIMIN ÇALIŞMALARINI ÖDÜLLENDİRDİK

Uğurdağ sözlerine şöyle devam etti: “Yıllardır kendi gayretleri ile ticaret hacimlerini ve ihracatlarını arttırmaya çalışan sanayici dostlarımıza bir motivasyon olsun amacıyla İnegöl Mobilyası Yıldızları ödül gecemizi organize ettik. Bu kapsamda pek çok değerli meslektaşlarımın çalışmalarını ödüllendirdik. Bu projelerin hepsi sektöründe tek olan projeler oldu. Atölye İnegöl kapsamında 30 tasarımcı öğrenciyi mobilya sektörüne kazandırdık. Bu projeler kapsamında yurtdışı fuar ziyaretleri, B2B organizasyonları ve Alım heyetleri organize ettik. Üyelerimizin talep ettiği konularda eğitimler düzenledik. Yeniliklerden haberleri olsun amacıyla pek çok farklı konuda bilgilendirme seminerleri yaptık. Hindistan´da bir fuar organize ettik ve İnegöl´ün yurt dışında organize ettiği ilk fuarı gerçekleştirdik. Sosyal medyadan yaptığımız tanıtım çalışmaları ile üyelerimizin tanıtımlarını yaptık. Eğitim kuruluşları ile çalışmalar yaptık, makine aldık, burs verdik. Amacımız hep sektöre fayda sağlamaktı.”

MODEF´TE HİSSE DEVRİ

MODEF hisselerinin devri ile alakalı da konuşan Uğurdağ, “Tüm yaptığımız işlerin yanında belki de en önemlisi MODEF şirketinde Belediye´ye ait olan yüzde 40 hissenin üyelerimizin desteği ile satın alınması projesini gerçekleştirdik ve yaptığımız çalışmalarla İnegöl Mobilyası markasının bugünlere gelmesinde en önemli unsulardan olan fuarımıza tekrar heyecan getirdik” dedi.

YENİ BAŞKANA BAŞARILAR

Okan Güler´e başarılar dileyen Yavuz Uğurdağ, “Okan Güler arkadaşım 2015 yılından bu yana İMOS yönetiminde beraber çalıştığımız ve son dönemde başkan vekili olarak yanımızda olan bir arkadaşımız. Kendisi yaptığımız tüm projelerde aktif fayda sağlamış ve emek vermiş birisi. Bugün gerçekleşen yönetim kurulu toplantımızda başkanlık görevi kendisine verildi. Ben bundan sonra Okan Güler arkadaşıma başarılar diliyorum ve ben de yönetim kurulu üyesi olarak kendisine elimden gelen desteği vereceğimi belirtmek istiyorum” dedi.

Yavuz Uğurdağ´a teşekkür eden İMOS yeni Başkanı Okan Güler ise, “Yavuz başkanım bize aktif ve güçlü bir dernek başkanlığı bıraktı. Amacımız bu aktivitenin artmasını sağlamak ve bize emanet edilen bu görevde bayrağı daha yukarılara taşımak olacak. İMOS, İnegöl ve mobilya sektörü için çok önemli ve kritik bir dernek. Gerek İstanbul fuarı gerekse MODEF gibi çok önemli iki organizasyonda söz sahibi. TOBB sektör kurulunda temsil edilen, hükümet nezdinde verdiği raporlar dikkate alınan bir dernek. Biz Yavuz başkanımızla birlikte uyumlu bir çalışma içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğiz. Önümüzde yeni fuar alanı gibi çok önemli bir proje var. Bu projenin bitirilip hizmete açılması için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Diğer devam eden organizasyonlarımıza devam edeceğiz ve Ocak ayında gerçekleşecek genel kurulumuza daha da güçlü bir dernek olarak gideceğiz. Ben de Yavuz başkanıma İTSO başkanlığında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Gerçekleşen yönetim kurulu toplantısında Mehmet Mestan, Suat Aras başkan yardımcılıklarına, Ergün Topal muhasip üyeliğe, Bilal Şenel ise sekreter üyeliğe getirildi.  KURUM BÜLTENİ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İMOS OKAN GÜLER DÖNEMİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HASTANE KANTİNİ İHALE EDİLDİ
HASTANE KANTİNİ İHALE EDİLDİ
İnegöl Devlet Hastanesi yönetimi ile müstecir arasındaki problem nedeniyle geçtiğimiz yıl Kasım ayında Mahkeme kararıyla kapatılmasının ardından mağduriyetlere neden olan ve yılan hikayesine dönen İnegöl Devlet Hastanesi kantin ihalesi, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldı. İhaleyi Çekirge Devlet Hastanesi´nin kantin işletmeciliğini yapan firma kazandı.
POLİSTEN KAÇAMADI
POLİSTEN KAÇAMADI
Bıçaklı yaralama olayında yaralanıp, ifade vermeyince ekipler tarafından yakalanan şüpheli üzerinden tabanca ve uyuşturucu madde çıktı. Polisleri görünce kaçmaya başlayan şahıs, üzerindeki tabanca ve uyuşturucu maddeleri Forkliftin üzerine attı.
MUHALEFETTEN İTTİFAK SİNYALİ
MUHALEFETTEN İTTİFAK SİNYALİ
Hasan Eroğlu Başkanlığındaki Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatının, Müfit Besler Başkanlığındaki İyi Parti İnegöl ilçe yönetimini ziyaretinde, genel seçimlerde ittifak sinyali verildi.
PENCEREDEN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
PENCEREDEN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
Kemalpaşa mahallesi Çilek sokak üzerindeki evlerinin penceresinden aşağı bakmak isterken beton zemine düşen küçük çocuk ağır yaralandı.
BURSA´DAN TBMM´YE 20 MİLLETVEKİLİ
BURSA´DAN TBMM´YE 20 MİLLETVEKİLİ
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran´da yapılacak seçimlerle belirlenecek 600 Milletvekilinin 81 İl´e dağıtımını yaptı. Bu seçimde 20 Milletvekili çıkaracak Bursa iki seçim çevresine bölündü. Öte yandan, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçiminde aday olmak için görevinden ayrılacaklar, emeklilik veya ayrılma dilekçelerini en geç 26 Nisan Perşembe günü saat 17.00´ye kadar verecek.
HAYATA DÖNDÜREN MÜDAHALE
HAYATA DÖNDÜREN MÜDAHALE
Mesudiye mahallesinde meydana gelen olayda, kendisini iple asarak intihar eden genç kız, 112 acil sağlık ekibinin müdahalesiyle 25 dakika sonra hayata döndü.
HASTANEDE 23 NİSAN COŞKUSU
HASTANEDE 23 NİSAN COŞKUSU
Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kutlanıyor. Bu kapsamda, İnegöl Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde tedavi gören çocuklar, hasta olmalarına rağmen 23 Nisan Bayramını neşe içerisinde kutladılar.
“YERYÜZÜNDE İNSAN: BİREY, TOPLUM, VAROLUŞ VE KÜLTÜR”
“YERYÜZÜNDE İNSAN: BİREY, TOPLUM, VAROLUŞ VE KÜLTÜR”
İnegöl İşletme Fakültesi eski Dekanı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat tarafından “Yeryüzünde insan: birey, toplum, varoluş ve kültür” konulu konferans düzenlendi.
KİRALIK ARACI ZAMANINDA TESLİM ETMEYİNCE!
KİRALIK ARACI ZAMANINDA TESLİM ETMEYİNCE!
İddiaya göre, Kütahya´nın Tavşanlı ilçesinden çalındığı ihbarı yapılan özel otomobili tamir için İnegöl´e getiren şahıs, ihbar üzerine yakalandı.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
"ALLAH´A DİNİNİZİ Mİ ÖĞRETMEYE ÇALIŞMAK..."
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
THE END!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
CANIN SAĞ OLSUN İNEGÖLSPOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0332
EURO
4.9670
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
28°
Çarşamba
Güneşli
27°
13°
Perşembe
Fırtına
26°
13°
Cuma
Gök gürültülü sağanak yağış
25°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30