İNEGÖL ABDÜLHAMİD DERNEĞİNDEN İSTANBUL´A ÇIKARMA
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir tarafından hanedan üyelerinin yer aldığı Sultan 2. Abdülhamid Han´ın vefatının 100. yıldönümü etkinliklerine, İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yönetimi de katıldı.
Tarih: 13.2.2018 09:58:30

7 ülkeden 40´a yakın hanedan üyesinin katılım gösterdiği ve gün boyu devam eden anma etkinliğe hanedanın davetlisi olarak katılan İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yöneticileri böylesi güzel ve anlamlı bir organizasyonun içerisinde olmanın gururunu yaşadılar.

Sultan Ahmet Camiinde sabah namazı ile başlayan anma etkinlikleri, sırasıyla Sultan 2. Abdülhamid Han´ın türbesini ziyaret, Topkapı Sarayı ziyareti ve hanedan üyelerinin buluştuğu kahvaltılı toplantı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman´ın davetlisi olarak 2. Abdülhamid Han´ın son yıllarını geçirdiği ve Hakk´a yürüdüğü Beylerbeyi Sarayını ziyaret ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın hanedan üyelerini Yıldız Sarayında ağırlaması ile son buldu.

SULTAN AHMET CAMİİNDE SABAH NAMAZI

İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği kurucu başkanı Turgay Yazıcı ve dernek yöneticisi Serdar Sevinç´in hazır bulunduğu etkinlikler Sultanahmet Camii´nde kılınan Sabah Namazı ve ardından okunan mevlit ile başladı. Sultanahmet Camii´ndeki programa Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunları da katıldı.

TÜRBE ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Hamidiye A.Ş´nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte sabah namazı sonrasında vatandaşlara ve Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunlarına çorba, lokum ve Hamidiye su ikram edildi. Buradaki programın ardından tüm katılımcılar yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon TL harcanarak restorasyonu yapılan Sultan 2. Mahmud, Sultan Abdülaziz ve Sultan 2. Abdülhamid Han´ın türbesine geldi. Abdülhamid Han´ın yurt dışında yaşayan 7 farklı ülkeden 40´a yakın torunu türbede okunan Kur´an-ı Kerim´i dinledi ve dua etti. Okunan duaların ardından türbenin bahçesini doldurana vatandaşlara lokum ikram edildi. Vatandaşlar Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunlarına büyük ilgi gösterdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. İnegöl Abdülhamid Han Derneği yöneticileri de Sultan 2. Abdülhamid´in türbesini ziyaret ederek bol bol dua ettiler.

HANEDAN ÜYELERİ BURSA VE İNEGÖL´E GELECEK

Harun Osmanoğlu´nun kızı Nurhan Osmanoğlu´nun mihmandarlık yaptığı hanedan üyeleri dedelerinin 4 kıtayı yönettiği Topkapı Sarayını ziyaret ederek o ihtişamlı yılları yad etmenin mutluluğunu yaşadılar. Duygulu anların yaşandığı ziyarette kısa bir konuşma yapan Nurhan Osmanoğlu, dünyanın dört bir tarafından böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmayan tüm hanedan mensuplarına şükranlarını sundu. Bu birlik ve beraberliğin bozulmamasını ve her daim güçlü bir şekilde geleceğe bakılması gerektiğine vurgu yapan Osmanoğlu, “Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa bir süre önce faaliyete başlasalar da isimlerine yakışır bir şekilde davrandıklarını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmekte. İnşallah derneğimiz vasıtasıyla hanedan üyelerini Payitahta başkentlik yapmış Bursa´da ve Kuruluş toprağı olan İnegöl´de misafir etmek istediğimizi de buradan özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN´DAN SÜRPRİZ ZİYARET

Sultan 2.Abdülhamid´in son yıllarını geçirdiği ve hakka yürüdüğü yer olan Beylerbeyi Sarayında duygu dolu anlar yaşandı. Hanedan üyeleri Sultan 2. Abdülhamid´in vefat ettiği odayı görünce göz yaşlarına hakim olamadılar. Uzun uzun odayı inceleyen hanedan üyeleri Sultan 2. Abdülhamid Han için dua ettiler. Daha sonra Beylerbeyi sarayında hanedan üyelerine sürpriz yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 2. Abdülhamid Han´ın torunlarıyla sohbet etme imkanı buldu. Hanedan üyeleri ile tek tek ilgilenen Meclis Başkanı İsmail Kahraman, “Abdülhamid Han´ı anlamak demek her şeyi anlamak demek olduğunu bugün bir kez daha yaşamanın idraki içindeyiz. Ulu hakanın vefatının 100. yıldönümünde, dünyanın dört bir tarafından gelen torunlarını burada ağırlamak ve onlara gecikmiş olunan itibarı vermek bizler için olmazsa olmaz konulardan biri. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın vizyonu ve dirayeti ile ülkemizim daha güzel günlere geleceğine bir kuşkumuz yok” diye konuştu.

KAHRAMAN´DAN ABDÜLHAMİD DERNEĞİNE ÖVGÜ

Bu özel ziyarette İnegöl´den gelen Abdülhamid Han Derneğine yakın ilgi ve alaka gösteren Kahraman, “Sultan 2. Abdülhamid Han´ı en iyi şekilde anlatmak ve milli tarih şuurunu yeni nesillere en doğru şekilde aktarmak için meşakkatli bir yola çıkan bu gençlerimize Allah zeval vermesin. Böylesi güzel bir çalışmada bizlerin bir destek ve yardımı olursa her zaman yanlarındayız. Bu vesile ile tüm İnegöllü hemşerilerimize de en içten kalbi duygularımla selam ve saygılarımı yoluyorum” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ HANEDANI YILDIZ SARAYINDA AĞIRLADI

Sultan 2. Abdülhamid Hanın vefatının 100. yıl dönümü etkinliklerinin son durağı Yıldız Sarayı oldu. 7 ülkeden 40´a yakın hanedan üyesi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yıldız Sarayında misafir edildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın gece boyunca yakın ilgi ve alaka gösterdiği hanedan üyelerinin mutluluğu görülmeye değerdi.

GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

Ulu Hakan, cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid´in vefatının 100. seneyi devriyesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tertiplediği ve hanedanın davetlisi olarak katılım gösterilen etkinlik hakkında konuşan İnegöl Abdülhamid Kültür ve Eğitim Derneği Kurucu Başkanı Turgay Yazıcı, “Kısa bir süre önce kurulan derneğimiz bildiğiniz üzere Sultan 2. Abdülhamid Hanın vefatının 100.  yıldönümünde Orhan Osmanoğlu ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk´ün katılımlarıyla güzel bir etkinliğe imza attı. İnegöllü hemşerilerimiz bizleri bu özel ve anlamlı gecede yalnız bırakmadılar. Bugünde hanedanın davetlisi olarak İstanbul´a geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tertiplediği ve dünyanın dört bir tarafından hanedan üyelerinin hazır bulunduğu böylesi bir etkinlikte bulunmak bizlere büyük bir gurur yaşattı. İnşallah derneğimiz devlet büyüklerimizin ve hanedanımızın desteği ile güzel çalışmalara imza atacak. Bu vesile ile bizleri ağırlayan başta Nurhan Osmanoğlu olmak üzere tüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. HABER MERKEZİ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
ONLAR KALBİMİZİN, GÖNLÜMÜZÜN IŞIĞIDIR
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Eğitim Bir Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, “Gelecekte Türkiye´yi omuzlayacak, yönetecek olanlar bugünün çocukları ve gençleridir” dedi.
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
ÇOCUKLAR BİR MİLLETİN GELECEĞİDİR
Saadet Partisi (SP) İlçe Kadın Kolları tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Uzun Sokak girişinde çocuklara balon dağıtılarak günleri kutlandı.
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İTSO YÖNETİMİNDEN BAŞSAVCIYA ZİYARET
İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası´nın (İTSO) yeni Yönetim Kurulu, Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Alper İnanç´ı makamında ziyaret ederek yeni dönemde yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi. İTSO Başkanı Yavuz Uğurdağ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı ziyarette İnegöl´ün genel durumu hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
BÜYÜKŞEHİR BANDOSUNDAN MİNİ KONSER
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında İnegöl´e gelen Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu, Sarrafla Çarşısında İnegöllülere mini bir konser verdi.
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
BARAN´IN 23 NİSAN COŞKUSU
Doğduğundan bu yana saçlarına makas değmeyen 7 yaşındaki Baran, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını arkadaşları ile birlikte kutladı.
23 NİSAN COŞKUSU
23 NİSAN COŞKUSU
Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülke genelinde olduğu gibi İnegöl´de de düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.
DÜKKANA DALDI
DÜKKANA DALDI
Osmaniye mahallesi Altay caddesi üzerinde meydana gelen kazada, otomobille çarpışan hafif ticari araç işyerine daldı, sürücü yaralandı.
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir açıklama yapan Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, “Ulusal egemenlik kavramına karşı olanlar, yıllar boyunca bu bayram kutlamalarını karartmak için FETÖ liderinden ödünç aldıkları Kutlu Doğum Haftası icat etmişlerdi” dedi.
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
BALAKUŞ GÜVEN TAZELEDİ
Demokrat Parti (DP) İnegöl İlçe Teşkilatının olağan genel kurul toplantısı önceki gün Sani Konukoğlu konferans salonunda gerçekleştirildi. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan Murat Balakuş güven tazeledi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ŞEFAAT...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Yavuz Selim Bayraktar
Yavuz Selim Bayraktar
GENÇLİĞİN MECLİSİ SOSYAL MEDYA!
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GAZOZUNA!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
GEÇ GELEN GÜZEL GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0848
EURO
4.9862
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
28°
10°
Perşembe
Gök gürültülü sağanak yağış
27°
14°
Cuma
Gök gürültülü sağanak yağış
25°
15°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
26°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30