İNEGÖL ABDÜLHAMİD DERNEĞİNDEN İSTANBUL´A ÇIKARMA
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve dünyanın dört bir tarafından hanedan üyelerinin yer aldığı Sultan 2. Abdülhamid Han´ın vefatının 100. yıldönümü etkinliklerine, İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yönetimi de katıldı.
Tarih: 13.2.2018 09:58:30

7 ülkeden 40´a yakın hanedan üyesinin katılım gösterdiği ve gün boyu devam eden anma etkinliğe hanedanın davetlisi olarak katılan İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği yöneticileri böylesi güzel ve anlamlı bir organizasyonun içerisinde olmanın gururunu yaşadılar.

Sultan Ahmet Camiinde sabah namazı ile başlayan anma etkinlikleri, sırasıyla Sultan 2. Abdülhamid Han´ın türbesini ziyaret, Topkapı Sarayı ziyareti ve hanedan üyelerinin buluştuğu kahvaltılı toplantı, TBMM Başkanı İsmail Kahraman´ın davetlisi olarak 2. Abdülhamid Han´ın son yıllarını geçirdiği ve Hakk´a yürüdüğü Beylerbeyi Sarayını ziyaret ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın hanedan üyelerini Yıldız Sarayında ağırlaması ile son buldu.

SULTAN AHMET CAMİİNDE SABAH NAMAZI

İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneği kurucu başkanı Turgay Yazıcı ve dernek yöneticisi Serdar Sevinç´in hazır bulunduğu etkinlikler Sultanahmet Camii´nde kılınan Sabah Namazı ve ardından okunan mevlit ile başladı. Sultanahmet Camii´ndeki programa Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunları da katıldı.

TÜRBE ZİYARETİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ve Hamidiye A.Ş´nin ev sahipliğinde düzenlenen etkinlikte sabah namazı sonrasında vatandaşlara ve Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunlarına çorba, lokum ve Hamidiye su ikram edildi. Buradaki programın ardından tüm katılımcılar yürüyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 Milyon TL harcanarak restorasyonu yapılan Sultan 2. Mahmud, Sultan Abdülaziz ve Sultan 2. Abdülhamid Han´ın türbesine geldi. Abdülhamid Han´ın yurt dışında yaşayan 7 farklı ülkeden 40´a yakın torunu türbede okunan Kur´an-ı Kerim´i dinledi ve dua etti. Okunan duaların ardından türbenin bahçesini doldurana vatandaşlara lokum ikram edildi. Vatandaşlar Sultan 2. Abdülhamid Han´ın torunlarına büyük ilgi gösterdi ve hatıra fotoğrafı çektirdi. İnegöl Abdülhamid Han Derneği yöneticileri de Sultan 2. Abdülhamid´in türbesini ziyaret ederek bol bol dua ettiler.

HANEDAN ÜYELERİ BURSA VE İNEGÖL´E GELECEK

Harun Osmanoğlu´nun kızı Nurhan Osmanoğlu´nun mihmandarlık yaptığı hanedan üyeleri dedelerinin 4 kıtayı yönettiği Topkapı Sarayını ziyaret ederek o ihtişamlı yılları yad etmenin mutluluğunu yaşadılar. Duygulu anların yaşandığı ziyarette kısa bir konuşma yapan Nurhan Osmanoğlu, dünyanın dört bir tarafından böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmayan tüm hanedan mensuplarına şükranlarını sundu. Bu birlik ve beraberliğin bozulmamasını ve her daim güçlü bir şekilde geleceğe bakılması gerektiğine vurgu yapan Osmanoğlu, “Bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmayan İnegöl Abdülhamid Han Kültür ve Eğitim Derneğimize de teşekkürlerimi sunuyorum. Kısa bir süre önce faaliyete başlasalar da isimlerine yakışır bir şekilde davrandıklarını görmek bizleri ziyadesiyle mutlu etmekte. İnşallah derneğimiz vasıtasıyla hanedan üyelerini Payitahta başkentlik yapmış Bursa´da ve Kuruluş toprağı olan İnegöl´de misafir etmek istediğimizi de buradan özellikle belirtmek istiyorum” dedi.

TBMM BAŞKANI İSMAİL KAHRAMAN´DAN SÜRPRİZ ZİYARET

Sultan 2.Abdülhamid´in son yıllarını geçirdiği ve hakka yürüdüğü yer olan Beylerbeyi Sarayında duygu dolu anlar yaşandı. Hanedan üyeleri Sultan 2. Abdülhamid´in vefat ettiği odayı görünce göz yaşlarına hakim olamadılar. Uzun uzun odayı inceleyen hanedan üyeleri Sultan 2. Abdülhamid Han için dua ettiler. Daha sonra Beylerbeyi sarayında hanedan üyelerine sürpriz yapan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 2. Abdülhamid Han´ın torunlarıyla sohbet etme imkanı buldu. Hanedan üyeleri ile tek tek ilgilenen Meclis Başkanı İsmail Kahraman, “Abdülhamid Han´ı anlamak demek her şeyi anlamak demek olduğunu bugün bir kez daha yaşamanın idraki içindeyiz. Ulu hakanın vefatının 100. yıldönümünde, dünyanın dört bir tarafından gelen torunlarını burada ağırlamak ve onlara gecikmiş olunan itibarı vermek bizler için olmazsa olmaz konulardan biri. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın vizyonu ve dirayeti ile ülkemizim daha güzel günlere geleceğine bir kuşkumuz yok” diye konuştu.

KAHRAMAN´DAN ABDÜLHAMİD DERNEĞİNE ÖVGÜ

Bu özel ziyarette İnegöl´den gelen Abdülhamid Han Derneğine yakın ilgi ve alaka gösteren Kahraman, “Sultan 2. Abdülhamid Han´ı en iyi şekilde anlatmak ve milli tarih şuurunu yeni nesillere en doğru şekilde aktarmak için meşakkatli bir yola çıkan bu gençlerimize Allah zeval vermesin. Böylesi güzel bir çalışmada bizlerin bir destek ve yardımı olursa her zaman yanlarındayız. Bu vesile ile tüm İnegöllü hemşerilerimize de en içten kalbi duygularımla selam ve saygılarımı yoluyorum” dedi.

CUMHURBAŞKANIMIZ HANEDANI YILDIZ SARAYINDA AĞIRLADI

Sultan 2. Abdülhamid Hanın vefatının 100. yıl dönümü etkinliklerinin son durağı Yıldız Sarayı oldu. 7 ülkeden 40´a yakın hanedan üyesi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından Yıldız Sarayında misafir edildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın gece boyunca yakın ilgi ve alaka gösterdiği hanedan üyelerinin mutluluğu görülmeye değerdi.

GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ

Ulu Hakan, cennet mekan Sultan 2. Abdülhamid´in vefatının 100. seneyi devriyesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tertiplediği ve hanedanın davetlisi olarak katılım gösterilen etkinlik hakkında konuşan İnegöl Abdülhamid Kültür ve Eğitim Derneği Kurucu Başkanı Turgay Yazıcı, “Kısa bir süre önce kurulan derneğimiz bildiğiniz üzere Sultan 2. Abdülhamid Hanın vefatının 100.  yıldönümünde Orhan Osmanoğlu ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk´ün katılımlarıyla güzel bir etkinliğe imza attı. İnegöllü hemşerilerimiz bizleri bu özel ve anlamlı gecede yalnız bırakmadılar. Bugünde hanedanın davetlisi olarak İstanbul´a geldik. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin tertiplediği ve dünyanın dört bir tarafından hanedan üyelerinin hazır bulunduğu böylesi bir etkinlikte bulunmak bizlere büyük bir gurur yaşattı. İnşallah derneğimiz devlet büyüklerimizin ve hanedanımızın desteği ile güzel çalışmalara imza atacak. Bu vesile ile bizleri ağırlayan başta Nurhan Osmanoğlu olmak üzere tüm İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. HABER MERKEZİ
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Naaş-ı Muhteremler´ isimli yetişkin tiyatro oyununu ilçe halkıyla buluşturdu.
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisinin Hayati Bedir Başkanlığındaki İnegöl ilçe yönetimini ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İyi Parti İnegöl Gençlik Kolları tarafından, Afrin operasyonunda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve gaziler için Cuma namazı sonrasında vatandaşlara lokma ikram edildi.
GELECEK GÖKLERDE
GELECEK GÖKLERDE
Türk Hava Kurumunun (THK) kuruluşunun 93´ncı yıldönümü nedeniyle THK İnegöl Şubesi yönetimi, Kaymakam Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin´de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatı başarıyla sürerken, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de vatandaşlar dualar ederek Mehmetçiklerimize manevi destek verip, şehitlerimiz içinde mevlid okutuyorlar.
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
İnegöl Belediyesi´nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak adına yaptığı çalışmalar neticesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu kararına göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler artık Özdilek Köprülü Kavşağından giriş yapmayacak. Ankara istikametinden gelen otobüsler Hikmet Şahin Köprülü kavşağına kadar devam edip karşı yöne geçerek bu istikametten direk otogara giriş yapacak.
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan bayan öğretmen F.B., İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İnegöl ilçe Başkanlığı tarafından Afrin operasyonuna destek amaçlı, “Bayraksız Esnaf Kalmasın” sloganı ile sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında Cafer Paşa Hanı ve çevresinde esnaflara bayrak dağıtıldı.
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Proje Daire Başkanlığı ile Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı işbirliğinde başlatılan Cash For Work (İş Karşılığı Ücret) projesine talep patlaması oldu. İlk etapta açılacak olan ve 100 kişinin katılacağı 4 kursa, 500 kişi başvurdu.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Süt Dişlerini Önemseyin
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
DERNEKLER SİYASETİN ARKA BAHÇESİ MİDİR?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
DERİN SAVAŞ!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SÜRÜCÜ KURSLARINDA EĞİTİM VE TRAFİK
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SEVGİ BİR GÜNLÜK MÜ?
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ROCKY´NİN DÖNÜŞÜ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İSAÖRENSPOR VE DOĞANSPOR MUTLU
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
HELAL OLSUN SİZE
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7523
EURO
4.6967
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Pazartesi
Bulutlu
11°
Salı
Fırtına
13°
Çarşamba
Fırtına
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30