İNEGÖL MOBİLYASI İÇİN FİFA 2022 DÜNYA KUPASI FIRSAT
B2B Forum görüşmeleri kapsamında İnegöllü 110 firma yetkilisi Mobiliyum AVM organizasyonu ile Katar´a çıkarma yaptı. Mobiliyum AVM organizasyonuyla Katar´a uçan mobilyacılar, Katarlı işadamları ile görüşmelere başladılar.
Tarih: 12.1.2018 09:35:23

İkili görüşmeler öncesi düzenlenen programa Katar Büyükelçisi Fikret Özel, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Katar Türk Ateşesi Burak Ateş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Katar Ticaret Odası Başkanı, Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han ve Mobiliyum AVM´de mağazaları bulunan mobilyacılar katıldı.

Mobiliyum Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, FİFA 2022 Dünya Kupasının Katar´da yapılmasının İnegöl mobilyası için bir fırsat olduğunu söyledi. Han, “Öncelikle URGE faaliyetlerinde emeği geçenlere, katkı verenlere teşekkür ediyorum. Mobiliyum AVM olarak ilk URGE ziyaretimizi Katar´ı düşünmüştük, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi şimdi anlıyoruz. Dün ve bugün ciddi anlamda karşımızda Katarlı iş adamlarını gördük. Bize bakışları ticaretin olumlu yönde yansıması anlamında önemsiyoruz. Bu arada bizi bu gezimizde yalnız bırakmayan Bursa Valimiz İzzettin Küçük beye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş beye, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar´a, Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali´ye, İnegöl Kaymakamı Ali Akça´ya teşekkür ediyorum” dedi.

FİFA DÜNYA KUPASI BİZİM İÇİN AVANTAJ

FİFA Dünya kupasının Katar´da yapılmasından dolayı ciddi yatırımlar olduğunu ifade eden Talha Timur Han, “Bugün yaklaşık 110 heyet, Katarlı iş adamları ile görüşmeler yaptı. Gayet memnun ayrıldık. Burada İnegöl mobilyasının aksine proje işlerin olduğunu gördük. Biz fabrikalarımızda seri üretimler yapıyoruz ama proje işlerinin de önemsememiz gerektiğini anladık. Özellikle FİFA 2022 Dünya şampiyonasının burada oynanması ve burada ciddi yatırımda olmaları bizim için avantaj diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

DESTEK VERMEYE GELDİK

İnegöllü mobilyacılara destek için Katar´a giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Katar Türkiye dostluğu tartışılmaz bir gerçek. Sayın Cumhurbaşkanımız Katar´a çok önem verdiğini biliyorum. Bu manada Mobiliyum AVM´nin Global MarK´tan destek alarak gerçekleştirdiği bu organizasyonda Bursa Valimiz, Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanlarımız ve İnegöl Kaymakamımız olmak ile beraber işadamlarımıza destek vermek gayesi ile geldik” dedi.

İNEGÖL VE BURSA´YI YENİ PAZARLARA ALIŞTIRMAK

Gezinin amacının İnegöl ve Bursa´yı yeni pazarlara alıştırmak olduğunu söyleyen Aktaş “Burada Ticaret ve Sanayi Odamız, Büyükelçimiz büyük ilgi alaka gösterdiler. Gezilerimiz devam edecek, Ticaret Sanayi Odasını ziyaret edeceğiz. Önemli görüşmeler yapıldı. Aslında ben 4 sene önce buraya başka bir ekibi göndermiştim ama bugün yapılan organizasyonun kalitesinden dolayı güzel neticeler elde edileceğini düşünüyorum.  Tamamen amaç yeni pazarlar elde etmek. İnegöl mobilyasını, Bursa´yı yeni pazarlara alıştırmak. İnşallah bundan sonraki süreç için bizlere de yeni kapılar açılacak” şeklinde konuştu.

KATILANLAR İNEGÖL´ÜN MÜSTESTA FİRMALARI

Programa İnegöl´ün müstesna firmalarının katıldığını belirten Aktaş, “Benim burada yapılan birebir görüşmelere katılımcı olarak katılmam mümkün değil ama güzel bir ilgi alaka vardı. Kalabalık olabilir ama nicelik olarak hatta ondan daha önemli niteliktir, bu görüşmelerin içeriğidir. Benim Mobiliyum AVM üyelerinden ve Mobiliyum AVM başkanından edindiğim bilgi gerçekten üst düzey kalite projeler ile alakalı katılımlar söz konusu. İyi çalışılmış açıkçası, ben bu yüzden Global Mark´a çok teşekkür ediyorum. Hem iyi çalışılmış hem de iyi isimler buraya getirilmiş. Tabi gelen firmalarımızda İnegöl´ün müstesna firmaları” dedi.

YATIRIM YAPILACAK ÜLKE

Katar´ın yatırım yapılacak bir ülke olduğunun altını çizen Aktaş, “Katar gelişen bir ülke. Nüfusu itibari ile 2-3 milyonluk küçük bir ülke gibi gözüküyor ama tabi Orta Doğu´da öyle ülkeler var ki stratejik öneme sahipler. Özellikle 2022 Dünya Kupası ile alakalı müthiş bir yapılanma içerisindeler. Bir Dubai modeli gelişim görüyoruz burada. Tabi bu avantajların yanında Orta Doğu ve Afrika´nın farklı noktalarına mal satabilmek adına bu tip noktaların önemli araç olduğunu düşüyorum. Burası çok zengin petrol yatakları ve doğalgaz kaynaklarına sahip bir yer. Bütün parametreleri bir arada düşünüldüğünde burası yatırım yapılacak bir ülke” diye konuştu.

GÜZEL GÜNLER ORTAYA ÇIKACAK

Gelecek adına güzel günlerin ortaya çıkacağını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bizim devlet büyüklerimizin Katar´ı ziyaretleri, Katar´ın devlet büyüklerinin Türkiye´yi ziyaret etmesi ikili ilişkilerin iyi olması beni gelecek adına heyecanlandırıyor. Türkiye tüm dünyaya ulaşmaya çalışıyor. Biz sadece çevremizden ibaret değiliz Orta Doğu ve Afrika bizim potansiyel pazarımız. Çok daha dolu dolu kullanmamız gerekiyor. Belirli ortak noktalarımız var. Ben inanıyorum ki doğru adımlarla gelecek adına çok daha güzel günler ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

AKINCI BEYLERİ

İnegöl mobilyacısının akıncı beyi olduğunu ifade eden İnegöl Kaymakamı Ali Akça´da, “Buraya Katar´a geliş sebebimiz İnegöl´ün mobilya ile alakalı üretim potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek. İnegöl mobilyanın başkenti olarak bilinen bir ilçemiz. Bu noktada mobilyacılarımız dünyanın muhtelif yerlerinde birebir görüşmeler yapıyor. İnegöllü mobilyacılar üretim potansiyellerini sadece Türkiye´ye değil dünyaya da sunmak istiyorlar. Tabiri caizse müşteri kovalıyorlar. Bu girişimler ülkemizin ihracat rakamlarını arttırmaya yönelik çalışmalar. Ben bu noktada mobilyacılarımızı kutluyorum. İnegöl Mobilyacılarını akıncı beyleri olarak tabir ediyorum. Bu duygularla Katar´a geldiler” dedi.

BURSA´YA DAVET ETTİ

Katarlı işadamlarını Bursa´ya davet eden Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, “Burada bulunan kıymetli iş adamlarımıza belediye başkanlarımız ile eşlik etmek istedik. Çünkü gerçekten dost bir ülkeyi ve onun değerli insanlarını görmek istedik. Bu aramızdaki münasebet ekonomik sosyal ilişkilerin ötesinde bir tarihten gelen büyük kader birliğinin bir parçası olarak görüyorum. Ekonomik ilişkilerimizin derinlik kazanması çok önemlidir. Çünkü çalkantılı coğrafyada yarını inşa etmek belli ki bizlerin elinde. Bu toplantıdan sonra güzel ülkenizi gezeceğiz ama sizleri de güzel Bursa´mızda ağırlamak istiyorum” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
DEREYE DÜŞEN OTOMOBİLDE 5 YARALI
İnegöl´e bağlı Ortaköy ile Hamamlı mahallesi yolu üzerinde meydana gelen tek taraflı kazada, dereye uçan özel otomobilde 2´si çocuk 5 kişi yaralandı.
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
DOLANDIRICILARA İTİBAR ETMEYİN
İnegöl Belediyesi, Belediye Başkanı Alper Taban ve başkan yardımcılarının isimlerini kullanarak telefon ile vatandaşlardan para isteme talebinde bulunan dolandırıcılara itibar edilmemesi uyarısında bulundu.
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
DESTEKLEMELER KÖYE DÖNÜŞÜ SAĞLIYOR
İnegöl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Ekren, tarımsal faaliyetler ile ilgili yaptığı açıklamada, "Banlığımızın son dönemdeki farklı teşvikleri ile birlikte, geriye dönüşler cüzi miktarda da olsa gerçekleşiyor" dedi.
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
ELEKTRİKÇİLER´DE GERGİN KONGRE
İnegöl Elektrikçiler Odasının dün gerçekleştirilen ilk olağan genel kurul toplantısında gerginlik yaşandı. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 22 Ocak´a ertelenirken, üyelere dağıtılan davetiyelerde ilk genel kurul tarihinin yazılmaması tartışmalara neden oldu.
BU SOFRADA BEREKET VAR
BU SOFRADA BEREKET VAR
MHP İnegöl İlçe Teşkilatı, “Bu Sofrada Bereket Var” sloganı ile düzenlediği sabah namazı buluşması programlarını sürdürüyor. MHP İlçe Teşkilatı geçtiğimiz Pazar sabahı Yeniceköy mahallesi Cami´nde cami cemaati ile buluştu.
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
ÖĞRENCİLERE KUMBARA
İnegöl Belediyesi tarafından 16-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Kitap Fuarı için hazırlanan kumbaralar Sinanbey İlkokulu öğrencilerine dağıtıldı. Sınıfları tek tek gezerek öğrencilere kumbara hediye eden Başkan Alper Taban, tüm ilçe halkını Kitap Fuarına davet etti.
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
İŞSİZLİK RAKAMLARI AÇIKLANDI
Türkiye´de işsizlik oranı, Ekim 2017´de bir önceki yılın aynı dönemine göre 1,5 puan azalarak yüzde 10,3 oldu. Söz konusu dönemde işsiz sayısı 360 bin kişi azalarak 3 milyon 287 bin kişi olarak kayıtlara geçti.
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
ZİYA ÇALIŞKAN´DAN TEPKİ
Listesindeki usul hatası yüzünden Mobilyacılar Odasının genel kurulunda Başkan adaylığı kabul edilmeyen Ziya Çalışkan, yaşananlara tepki gösterdi.
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
HEM´DEN ÜÇ KURS BİRDEN
İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir yaptığı açıklamada, yeni açacakları Yöre Oyunları Ustaöğretici, Bilgisayarlı Muhasebe ve Ön Muhasebe kurslarının kayıtlarının devam ettiğini belirtti.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş eksilmesi ağız ve çene yapısını bozuyor
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
CUMHURİYET VE DEMOKRASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
İNEGÖLSPOR ALTYAPISI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS MUHASEBESİ VE YENİ YIL
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8150
EURO
4.6679
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
12°
Çarşamba
Karlı - Yağmurlu
10°
Perşembe
Parçalı bulutlu
-4°
Cuma
Parçalı bulutlu
12°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30