İNEGÖL MOBİLYASI İÇİN FİFA 2022 DÜNYA KUPASI FIRSAT
B2B Forum görüşmeleri kapsamında İnegöllü 110 firma yetkilisi Mobiliyum AVM organizasyonu ile Katar´a çıkarma yaptı. Mobiliyum AVM organizasyonuyla Katar´a uçan mobilyacılar, Katarlı işadamları ile görüşmelere başladılar.
Tarih: 12.1.2018 09:35:23

İkili görüşmeler öncesi düzenlenen programa Katar Büyükelçisi Fikret Özel, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Kaymakamı Ali Akça, Katar Türk Ateşesi Burak Ateş, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Katar Ticaret Odası Başkanı, Mobiliyum AVM Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han ve Mobiliyum AVM´de mağazaları bulunan mobilyacılar katıldı.

Mobiliyum Yönetim Kurulu Başkanı Talha Timur Han, FİFA 2022 Dünya Kupasının Katar´da yapılmasının İnegöl mobilyası için bir fırsat olduğunu söyledi. Han, “Öncelikle URGE faaliyetlerinde emeği geçenlere, katkı verenlere teşekkür ediyorum. Mobiliyum AVM olarak ilk URGE ziyaretimizi Katar´ı düşünmüştük, ne kadar doğru bir karar verdiğimizi şimdi anlıyoruz. Dün ve bugün ciddi anlamda karşımızda Katarlı iş adamlarını gördük. Bize bakışları ticaretin olumlu yönde yansıması anlamında önemsiyoruz. Bu arada bizi bu gezimizde yalnız bırakmayan Bursa Valimiz İzzettin Küçük beye, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş beye, Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar´a, Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali´ye, İnegöl Kaymakamı Ali Akça´ya teşekkür ediyorum” dedi.

FİFA DÜNYA KUPASI BİZİM İÇİN AVANTAJ

FİFA Dünya kupasının Katar´da yapılmasından dolayı ciddi yatırımlar olduğunu ifade eden Talha Timur Han, “Bugün yaklaşık 110 heyet, Katarlı iş adamları ile görüşmeler yaptı. Gayet memnun ayrıldık. Burada İnegöl mobilyasının aksine proje işlerin olduğunu gördük. Biz fabrikalarımızda seri üretimler yapıyoruz ama proje işlerinin de önemsememiz gerektiğini anladık. Özellikle FİFA 2022 Dünya şampiyonasının burada oynanması ve burada ciddi yatırımda olmaları bizim için avantaj diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

DESTEK VERMEYE GELDİK

İnegöllü mobilyacılara destek için Katar´a giden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Katar Türkiye dostluğu tartışılmaz bir gerçek. Sayın Cumhurbaşkanımız Katar´a çok önem verdiğini biliyorum. Bu manada Mobiliyum AVM´nin Global MarK´tan destek alarak gerçekleştirdiği bu organizasyonda Bursa Valimiz, Osmangazi ve Yıldırım Belediye Başkanlarımız ve İnegöl Kaymakamımız olmak ile beraber işadamlarımıza destek vermek gayesi ile geldik” dedi.

İNEGÖL VE BURSA´YI YENİ PAZARLARA ALIŞTIRMAK

Gezinin amacının İnegöl ve Bursa´yı yeni pazarlara alıştırmak olduğunu söyleyen Aktaş “Burada Ticaret ve Sanayi Odamız, Büyükelçimiz büyük ilgi alaka gösterdiler. Gezilerimiz devam edecek, Ticaret Sanayi Odasını ziyaret edeceğiz. Önemli görüşmeler yapıldı. Aslında ben 4 sene önce buraya başka bir ekibi göndermiştim ama bugün yapılan organizasyonun kalitesinden dolayı güzel neticeler elde edileceğini düşünüyorum.  Tamamen amaç yeni pazarlar elde etmek. İnegöl mobilyasını, Bursa´yı yeni pazarlara alıştırmak. İnşallah bundan sonraki süreç için bizlere de yeni kapılar açılacak” şeklinde konuştu.

KATILANLAR İNEGÖL´ÜN MÜSTESTA FİRMALARI

Programa İnegöl´ün müstesna firmalarının katıldığını belirten Aktaş, “Benim burada yapılan birebir görüşmelere katılımcı olarak katılmam mümkün değil ama güzel bir ilgi alaka vardı. Kalabalık olabilir ama nicelik olarak hatta ondan daha önemli niteliktir, bu görüşmelerin içeriğidir. Benim Mobiliyum AVM üyelerinden ve Mobiliyum AVM başkanından edindiğim bilgi gerçekten üst düzey kalite projeler ile alakalı katılımlar söz konusu. İyi çalışılmış açıkçası, ben bu yüzden Global Mark´a çok teşekkür ediyorum. Hem iyi çalışılmış hem de iyi isimler buraya getirilmiş. Tabi gelen firmalarımızda İnegöl´ün müstesna firmaları” dedi.

YATIRIM YAPILACAK ÜLKE

Katar´ın yatırım yapılacak bir ülke olduğunun altını çizen Aktaş, “Katar gelişen bir ülke. Nüfusu itibari ile 2-3 milyonluk küçük bir ülke gibi gözüküyor ama tabi Orta Doğu´da öyle ülkeler var ki stratejik öneme sahipler. Özellikle 2022 Dünya Kupası ile alakalı müthiş bir yapılanma içerisindeler. Bir Dubai modeli gelişim görüyoruz burada. Tabi bu avantajların yanında Orta Doğu ve Afrika´nın farklı noktalarına mal satabilmek adına bu tip noktaların önemli araç olduğunu düşüyorum. Burası çok zengin petrol yatakları ve doğalgaz kaynaklarına sahip bir yer. Bütün parametreleri bir arada düşünüldüğünde burası yatırım yapılacak bir ülke” diye konuştu.

GÜZEL GÜNLER ORTAYA ÇIKACAK

Gelecek adına güzel günlerin ortaya çıkacağını vurgulayan Başkan Aktaş, “Bizim devlet büyüklerimizin Katar´ı ziyaretleri, Katar´ın devlet büyüklerinin Türkiye´yi ziyaret etmesi ikili ilişkilerin iyi olması beni gelecek adına heyecanlandırıyor. Türkiye tüm dünyaya ulaşmaya çalışıyor. Biz sadece çevremizden ibaret değiliz Orta Doğu ve Afrika bizim potansiyel pazarımız. Çok daha dolu dolu kullanmamız gerekiyor. Belirli ortak noktalarımız var. Ben inanıyorum ki doğru adımlarla gelecek adına çok daha güzel günler ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

AKINCI BEYLERİ

İnegöl mobilyacısının akıncı beyi olduğunu ifade eden İnegöl Kaymakamı Ali Akça´da, “Buraya Katar´a geliş sebebimiz İnegöl´ün mobilya ile alakalı üretim potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek. İnegöl mobilyanın başkenti olarak bilinen bir ilçemiz. Bu noktada mobilyacılarımız dünyanın muhtelif yerlerinde birebir görüşmeler yapıyor. İnegöllü mobilyacılar üretim potansiyellerini sadece Türkiye´ye değil dünyaya da sunmak istiyorlar. Tabiri caizse müşteri kovalıyorlar. Bu girişimler ülkemizin ihracat rakamlarını arttırmaya yönelik çalışmalar. Ben bu noktada mobilyacılarımızı kutluyorum. İnegöl Mobilyacılarını akıncı beyleri olarak tabir ediyorum. Bu duygularla Katar´a geldiler” dedi.

BURSA´YA DAVET ETTİ

Katarlı işadamlarını Bursa´ya davet eden Bursa Valisi İzzettin Küçük ise, “Burada bulunan kıymetli iş adamlarımıza belediye başkanlarımız ile eşlik etmek istedik. Çünkü gerçekten dost bir ülkeyi ve onun değerli insanlarını görmek istedik. Bu aramızdaki münasebet ekonomik sosyal ilişkilerin ötesinde bir tarihten gelen büyük kader birliğinin bir parçası olarak görüyorum. Ekonomik ilişkilerimizin derinlik kazanması çok önemlidir. Çünkü çalkantılı coğrafyada yarını inşa etmek belli ki bizlerin elinde. Bu toplantıdan sonra güzel ülkenizi gezeceğiz ama sizleri de güzel Bursa´mızda ağırlamak istiyorum” dedi. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ "ALTERNATİF ÇİMENTO ÜRETİMİ" PROJESİ İLE HARVARD YOLCUSU
DOĞA KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ "ALTERNATİF ÇİMENTO ÜRETİMİ" PROJESİ İLE HARVARD YOLCUSU
Doğa Koleji öğrencileri çimento üretimi için geliştirdiği proje ile başta Harvard olmak üzere dünyanın önde gelen üniversitelerine davet edildi.
YÜKSEK GERİLİME KAPILARAK AĞIR YARALANDI
YÜKSEK GERİLİME KAPILARAK AĞIR YARALANDI
Mobilyacılar sanayi bölgesi Ertuğrulgazi caddesi Gazcılar sokak üzerindeki mobilya imalathanesinde yüksek gerilim hattına kapılan işçi ağır yaralandı.
GAZİLER VE AİLELERİ ÖZDİLEK´TE BULUŞTU
GAZİLER VE AİLELERİ ÖZDİLEK´TE BULUŞTU
18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Özdilek Alışveriş Merkezi, İnegöl´deki Gazileri ve ailelerini yemekte ağırladı.
FEN LİSESİNDE NEVRUZ ATEŞİ
FEN LİSESİNDE NEVRUZ ATEŞİ
21 Mart Türk Dünyası Toplulukları Haftası (Nevruz Bayramı) nedeniyle Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi tarafından okul bahçesinde kutlama programı düzenlendi. İnegöl Mediha Hayri Çelik Fen Lisesi´nde düzenlenen etkinliğe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican, Milli Eğitim Şube Müdürleri, bazı okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Okul bahçesinde davetlilere pilav, ayran ve gözleme ikram edildi.
KUAFÖRLERİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
KUAFÖRLERİN EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
İnegöl Berberler ve Kuaförler Odası tarafından üyelere yönelik başlatılan “Eğitim Seferberliği” Royal Hotel´de düzenlenen “Saç Kesimi, Topuz ve Renklendirme” eğitimi ile devam etti.
CHP´DEN AKÇA´YA ZİYARET
CHP´DEN AKÇA´YA ZİYARET
Necmi Demir Başkanlığındaki CHP İnegöl İlçe Teşkilatı yönetimi, Kaymakamı Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
BEŞİNCİ MEVSİM MİNİKLERİ SANATLA BULUŞUYOR
BEŞİNCİ MEVSİM MİNİKLERİ SANATLA BULUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, Beşinci Mevsim Kreşinde eğitim hayatlarına ilk adımı atan minik öğrencilerini sanatla buluşturuyor. Haftada bir gün müzik eğitimi alan kreş öğrencileri, bir gün de kukla ile karagöz Hacivat gösterileriyle eğlenirken öğreniyor.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI ÇOCUK YARALANDI
Osmaniye mahallesi Ahmet Akyollu caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobilin çarptığı küçük çocuk yaralandı.
ÜZERİNE KİMYASAL DÖKÜLEN İŞÇİ AĞIR YARALANDI
ÜZERİNE KİMYASAL DÖKÜLEN İŞÇİ AĞIR YARALANDI
İnegöl Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Havaalanı caddesi üzerinde faaliyette bulunan fabrikada meydana gelen iş kazasında bir işçi, kimyasal maddenin üzerine dökülmesi sonucu yandı. Vücudunun tamamında ikinci derecede yanık olan işçi İstanbul´a sevk edildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
KALP RAHATSIZLIĞI OLANLARDA DİŞ TEDAVİLERİ
Uğur Bayram
Uğur Bayram
YETİŞ YA DİYANET
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ÇOCUK SUSAR ADALETİ DUYALIM
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
BOYKOT, İCAT, MÜSLÜMAN VE TÜRK
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
FETÖ MAĞDURLARI
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
ZAMAN AKIP GİDİYOR DUR DEMEK OLMAZ!
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
HASED - ŞÜKÜR
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
DÜŞÜNÜYORSUNUZ ÖYLEYSE VAR MI OLDUNUZ?
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
EN UZAK MESAFE
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DİZİLERE MÜDAHALE ŞART
METİN AYDIN
METİN AYDIN
HER MAÇ FİNAL
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Bir Gurbetçinin 28 Şubatı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
MAALESEF OLMADI
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
ABD, İSRAİL´İN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRIYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İMAN VE SALİH AMEL
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR AMED´İ GEÇEREK YİNE PLAY-OF KAPISINDA
Sadullah Organ
Sadullah Organ
KRİTİK MAÇTA ANLAMLI GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.9276
EURO
4.8223
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
16°
Perşembe
Sağanak
18°
Cuma
Sağanak
11°
Cumartesi
Bulutlu
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30