MESAFELİ SÖZLEŞMELER MAĞDUR EDİYOR
İnegöl Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Başkanı Şükrü Sütcü yaptığı açıklamada, tüketicilerin en çok mesafeli sözleşmelerde aldatıldığını belirtti.
Tarih: 13.2.2018 09:52:34

TÜKETİCİLER DOLANDIRILIYOR

Tüketicilerin en fazla mesafeli sözleşmelerle kandırıldığını ifade eden Başkan Şükrü Sütcü, tüketicilere uyarılarda bulunarak, “Mesafeli sözleşmeler; satıcı veya sağlayıcı ile tüketicinin eş zamanlı fiziksel varlığı olmaksızın, mal veya hizmetin uzaktan pazarlanmasına yönelik olarak oluşturulmuş bir sistem çerçevesinde, taraflar arasında sözleşmenin kurulduğu ana kadar ve kurulduğu an dahil olmak üzere uzaktan iletişim araçlarının kullanılması suretiyle yapılan sözleşmelerdir. Bu sözleşmelere birkaç örnek vermek gerekirse; danışmanlık şirketinden cep telefonunuzu aranarak sigorta kapsamında olduğunuzu, ses kayıtlarınızın mevcut olduğunu ve belirtilen tarihe kadar 370 lira ödemediğiniz takdirde bin 800 lira ödemek zorunda kalacağınızı açıkladıklarında, olmayan borcu korkarak ya nakit ya da kredi kartı numaranızı verdiğinizde kartınızdan ödedikten sonra da bu açgözlülerin gözü doymadığı için sizi tekrar arayarak, daha fazla para yatırmanız gerektiği bildirildiğinde dolandırıldığınızı öğreniyorsunuz. Mahallemizdeki marketlerden veya pazaryerinden aldığımız sebze ve meyveleri alırken gösterdiğimiz özeni televizyon veya internette yapılan reklamlarına inanarak sipariş ettiğimiz ürünlerde göstermediğimizden kaynaklandığını, Bazen telefon sipariş ettiğimizde PET şişe ile Islak mendil veya bitkisel ürünlerin gönderildiğine, Giyecek istediğinizde bedeni büyük veya küçük olarak gönderilebiliyor. Gönderilen ürünlerin  reklamlarda anlatıldığı gibi olmadığını, Garanti belgelerinin ya onaysız ya da hiç gönderilmediğini, Ürünlerin genelinde sorunlu olduğunu fark  etmeniz büyük olasılıktır. Bilhassa internet veya telefon aboneliklerinde halen kullanmakta olduğunuz gsm şirketinin adını kullanarak daha ucuza hizmet vereceklerini açıklayıp sizi ikna ettikten sonra onaylamanızı alarak abone yapar ve bir önceki şirkete cayma bedeli ödemek zorunda bırakabilirler” dedi.

KREDİ KART BİLGİLERİNİZİ VERMEYİN!

Tüketicilere mesafeli sözleşmelerde araştırma yapmadan kredi kartı numaralarını kimseye vermemeleri gerektiğini belirten Sütcü, “Şöyle ki, kredi kartı  numaramızı bilmediğiniz tanımadığınız kişilere verdiğinizde kartınızdan yüksek çekim yapılabilecekleri gibi kredi kartının kopyalanması da  mümkündür. Bu nedenle kredi kartı numaralarımızı bilmediğimiz, tanımadığımız kişilere kesinlikle telefonda vermeyelim ve kargo ödemeli olarak gönderilen kargo paketlerini ise kargoyu getiren görevlinin yanında açarak siparişimiz dışında ürün gönderilmiş ise tutanak tutturmalıyız. Alışveriş yapılması düşünülen internet sitesi hakkında ön araştırma yapmak ve internet sitesi üzerinde satıcının ticari unvanını, açık adresini ve diğer iletişim bilgilerini kontrol etmek hem güvenilir satıcıdan alışveriş yapmak hem de mağduriyet yaşamanız halinde, hak arama yoluna başvuruda size kolaylık sağlamak açısından faydalı olacaktır. Ayrıca internet veya telefon üzerinden alışveriş yapmadan önce, mutlaka fiyat araştırması yapılmalı, ürünün yaklaşık fiyatı ile ilgili önceden bilgiler edinilmeli ve eğer ürüne ait bir açıklama ya da fiyatla ilgili bir iddia gerçekçi değilse alışveriş tercih edilmemelidir” diye konuştu.

SATICININ YÜKÜMLÜLÜKLERİ

Mesafeli yöntemle alışveriş yaparken satıcının sözleşme öncesi bazı yükümlülükleri olduğunu ifade eden Şükrü Sütcü şöyle devam etti: “Satıcı, gerçekleştireceğiniz mesafeli sözleşmeye dair bazı hususlar hakkında sizi sözleşme kurulmadan (herhangi bir ödeme yapmadan) önce bilgilendirmek zorundadır. Bu husus mevzuatta “ön bilgilendirme” olarak düzenlenmiştir. Bu bilgilere örnek olarak satıcının adı, unvanı, açık adresi, telefon numarası, satın alacağınız malın temel özellikleri, vergiler dâhil toplam fiyatı, varsa diğer ek masraflar, cayma hakkına ilişkin bilgiler, hak arama yolları vb. verilebilir. Bu bilgilerin yapıldığına ilişkin ispat yükü satıcıya aittir. Ön bilgileri gerektiği gibi yapmamanın satıcı açısından olumsuz sonuçları vardır. Örneğin, satıcı ek masraflara ilişkin bilgilendirme yükümlülüğünü yerine getirmemişse, tüketici bunları karşılamakla yükümlü değildir. Yine satıcı, tüketiciye cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde ön bilgilendirme yapmamışsa, cayma hakkınızı kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı olmazsınız ve bu süre kendiliğinden (cayma süresinin bittiği tarihten itibaren) bir yıla çıkar. Diğer taraftan, satıcı, siz siparişinizi onaylamadan hemen önce, vereceğiniz siparişin ödeme yükümlülüğü anlamına geldiği hususunda sizi açık ve anlaşılır bir şekilde bilgilendirmek zorundadır. Aksi halde siparişiniz ile bağlı olmazsınız. Satıcı ön bilgileri edindiğinizi kullanılan (telefon, internet gibi) uzaktan iletişim aracına uygun olarak Satıcı, ön bilgilendirmeye dair olarak ayrıntıları Yönetmelikte belirtilen tüm hususlarda, tüketiciyi, kullanılan (telefon, internet gibi) uzaktan iletişim aracına uygun olarak anlaşılabilir bir dilde, açık, sade ve okunabilir bir şekilde yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bilgilendirmek zorundadır. Satıcı bu bilgilendirmeyi yaparken, internet sitesi üzerinden genel bir şekilde bilgilendirme yapamaz, ancak size özel kullanıcı adınız ve şifreniz ile siteye giriş yapıp tarafınıza ait bir sayfada bu bilgilere yer verebilir. Bu bilgilerin yapıldığına ilişkin ispat yükü satıcıya aittir. Tüketicinin gönderdiği veya kendisine gönderilen bilgiyi, makul bir süre incelemeye elverecek şekilde kaydedilebilmesini ve değiştirilmeden kopyalanabilmesini sağlayan ve istenen her zaman bu bilgiye aynen ulaşılmasına imkân veren “kısa mesaj, elektronik posta, internet, disk, CD, DVD, hafıza kartı ve benzeri” her türlü araç veya ortamdır.”

CAYMA HAKKI!

‘Mesafeli sözleşme yöntemiyle bir ürün satın aldım, ancak ürünü beğenmedim. Bu durumda ne yapabilirim?´ sorusu sıkça soruluyor. Tüketici mesafeli sözleşmede 14 gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin cayma hakkına sahiptir. Bu süre eğer mal satın alınacak ise mal tesliminden itibaren; “hizmet” satın alınacak ise hizmet sözleşmesinin kurulduğu andan itibaren başlar. Bunun yanı sıra sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de her zaman cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Mesafeli sözleşme yöntemiyle bir ürün satın aldım, ancak ürünün arızalı olduğu anlaşıldı. Bu durumda ne yapabilirim? Yine on dört günlük cayma hakkı süresi ile mi sınırlıyım? Hayır, bu durumda 6502 sayılı Kanunun ayıplı mal hükümleri gereği iki yıllık zamanaşımı süresi içerisinde (sözleşmeden dönüp bedel iadesini de içeren) Kanunda yer alan diğer seçimlik haklarınızı kullanabilirsiniz. Cayma hakkı, yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı gibi yöntemlerle kullanılabilir. Ancak cayma hakkı ispat açısından sıkıntı yaratabileceğinden mevzuat gereği telefon ile kullanılamamaktadır. Bu hakkınızı kullanmak istediğinize dair bildirimi süresi içinde satıcıya yöneltmeniz yeterli sayılacaktır. Bu konuda haklarım ve yükümlülüklerim nelerdir? Mesafeli yöntemle yapılan alışverişlerde, satıcı, cayma hakkınızı kullanma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren on dört gün içerisinde ödemiş olduğunuz bedeli iade etmek zorundadır. Ayrıca, tüketici olarak sizin de cayma hakkınızı kullanma bildiriminizden itibaren on gün içerisinde malı iade etme zorunluluğunuz bulunmaktadır. Aksi durumda, uyuşmazlık konusunun parasal değerini de dikkate alarak, mal veya hizmeti satın aldığınız veya ikametgâhınızın bulunduğu yerdeki tüketici hakem heyetine veya tüketici mahkemesine fatura, satış fişi, kredi kartı ekstresi, mesafeli sözleşme vb. belgeler ile birlikte başvurabileceğiniz değerlendirilmektedir.”

MASRAFLARDAN SORUMLU TUTULAMAZ

“Satıcı eğer ön bilgilendirmede cayma durumunda malın iadesi için anlaşmalı olduğu kargo şirketini belirtmişse, bu kargo şirketi aracılığıyla malın geri gönderilmesi halinde, tüketici iadeye ilişkin masraflardan sorumlu tutulamaz. Satıcının ön bilgilendirmede iade için herhangi bir taşıyıcıyı belirtmediği durumda ise, sizden iade masrafına ilişkin herhangi bir bedel talep edilemez. İade için ön bilgilendirmede belirtilen kargo şirketinin, bulunduğunuz yerde şubesinin olmaması durumunda ise satıcı, ilave hiçbir masraf talep etmeksizin iade edilmek istenen malın sizden alınmasını sağlamakla yükümlüdür. Mesafeli yöntemle taksitli olarak bir ürün satın alıp usulüne göre cayma hakkımı kullandım. Ancak satıcı bedel iadesini taksitli olarak yapıyor ve bu sebeple kredi kartımın limiti kullanılamaz hale geliyor. Satıcı cayma hakkı kullanılan durumlarda tüm geri ödemeleri, tüketicinin “satın alırken kullandığı ödeme aracına uygun” bir şekilde ve tüketiciye “herhangi bir masraf veya yükümlülük” getirmeden “tek seferde” yapmak zorundadır.”

CAYMA HAKKI KULLANILANMAYAN MAL VE HİZMETLER

Cayma hakkı kullanılamayan başlıca mal ve hizmet örneklerini sıralayan Sütcü, “Fiyatı piyasadaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcının kontrolünde olmayan altın, mücevherat gibi mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler. Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler. Misal olarak; çocuğunuzun resminin baskı yapıldığı tişört gibi özel istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanan mallar. Çiçek, yaş pasta gibi çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi çabuk geçebilecek mallar. İç çamaşırı, küpe gibi iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanlar mallar (ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla). CD, DVD gibi dijital içerikli mallar. Toner, kartuş gibi bilgisayar sarf malzemeleri ve kitap (ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması kaydıyla). Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlar. Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, otel rezervasyonu gibi konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve nişan, düğün organizasyonu gibi eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler. Uzaktan eğitim gibi elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler. Bilgisayarınıza veya telefonunuza indirdiğiniz müzik, film, programlar gibi tarafınıza anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmelerdir. İnternet veya telefon üzerinden yapılan alışverişlerde taahhüt edilen bir süre yoksa en geç otuz gün içerisinde satıcı malınızı göndermek zorundadır. Eğer bu süre içerisinde mal gönderilmezse, sözleşmeyi feshetme ve on dört gün içerisinde yasal faiziyle birlikte tüm ödemelerinizi geri alma hakkına sahipsiniz. Ancak, sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin “imkansızlaştığı” hallerde satıcı bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tarafınıza yazılı olarak veya kalıcı veri  saklayıcısı ile durumu bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması imkansızlaşma sayılmayacaktır. Satıcı, malın tarafınıza teslimine kadar oluşan kayıp ve hasarlardan sorumludur. Eğer malın satıcının belirlediği taşıyıcı dışında başka bir taşıyıcı ile gönderilmesini talep etmişseniz, malın ilgili taşıyıcıya tesliminden itibaren oluşabilecek kayıp ya da hasardan satıcı sorumlu değildir. Sözleşme kurulmadan önce, sözleşme yükümlülüğünden kaynaklanan ve üzerinde anlaşılmış esas bedel dışında örneğin satın alınan malın kurulumu gibi herhangi bir ilave bedel talep edilebilmesi için sizin açık onayınızın ayrıca alınması zorunludur. Sizin açık onayınız alınmadan ilave ödeme yükümlülüğü doğuran seçeneklerin “kendiliğinden seçili olarak sunulmuş olmasından” dolayı, örneğin uçak bileti satın alırken yiyecek veya koltuk seçimi gibi hizmetler için tüketici biletin ücretine ilave olarak bir ödemede bulunmuş ise, bu ödemelerin iadesi derhal yapılmak zorundadır. Mağdur olan tüketicilerimize 2007 yılından beri olduğu gibi bu günden sonrada hizmet vermeye devam edeceğimizi ve gerekli hukuki desteği sağlayacağımızı belirtirim” şeklinde konuştu.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: MESAFELİ SÖZLEŞMELER MAĞDUR EDİYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Naaş-ı Muhteremler´ isimli yetişkin tiyatro oyununu ilçe halkıyla buluşturdu.
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisinin Hayati Bedir Başkanlığındaki İnegöl ilçe yönetimini ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İyi Parti İnegöl Gençlik Kolları tarafından, Afrin operasyonunda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve gaziler için Cuma namazı sonrasında vatandaşlara lokma ikram edildi.
GELECEK GÖKLERDE
GELECEK GÖKLERDE
Türk Hava Kurumunun (THK) kuruluşunun 93´ncı yıldönümü nedeniyle THK İnegöl Şubesi yönetimi, Kaymakam Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin´de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatı başarıyla sürerken, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de vatandaşlar dualar ederek Mehmetçiklerimize manevi destek verip, şehitlerimiz içinde mevlid okutuyorlar.
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
İnegöl Belediyesi´nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak adına yaptığı çalışmalar neticesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu kararına göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler artık Özdilek Köprülü Kavşağından giriş yapmayacak. Ankara istikametinden gelen otobüsler Hikmet Şahin Köprülü kavşağına kadar devam edip karşı yöne geçerek bu istikametten direk otogara giriş yapacak.
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan bayan öğretmen F.B., İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İnegöl ilçe Başkanlığı tarafından Afrin operasyonuna destek amaçlı, “Bayraksız Esnaf Kalmasın” sloganı ile sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında Cafer Paşa Hanı ve çevresinde esnaflara bayrak dağıtıldı.
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Proje Daire Başkanlığı ile Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı işbirliğinde başlatılan Cash For Work (İş Karşılığı Ücret) projesine talep patlaması oldu. İlk etapta açılacak olan ve 100 kişinin katılacağı 4 kursa, 500 kişi başvurdu.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Süt Dişlerini Önemseyin
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
DERNEKLER SİYASETİN ARKA BAHÇESİ MİDİR?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
DERİN SAVAŞ!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SÜRÜCÜ KURSLARINDA EĞİTİM VE TRAFİK
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SEVGİ BİR GÜNLÜK MÜ?
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ROCKY´NİN DÖNÜŞÜ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İSAÖRENSPOR VE DOĞANSPOR MUTLU
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
HELAL OLSUN SİZE
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7523
EURO
4.6967
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Pazartesi
Bulutlu
11°
Salı
Fırtına
13°
Çarşamba
Fırtına
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30