Milli Eğitim Müdürü ve Şube Müdürleri Değişiyor
-4 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlanan Yönetmelik Kapsamında Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk İle Şube Müdürlerinin Yeri Değişecek-
Tarih: 10.7.2013 09:24:25 / 119 okunma / 0 yorum


-4 Temmuz 2013 Tarihinde Yayınlanan Yönetmelik Kapsamında Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk İle Şube Müdürlerinin Yeri Değişecek-
Milli Eğitim Bakanlığı'nın, taşra teşkilatında görev yapan yöneticilerin yer değiştirme suretiyle atanmalarına ilişkin esasları belirlemesinin ardından, hazırlanan ilgili yönetmelik 4 Temmuz 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Yönetmelik, taşra teşkilatı yöneticilerinin hizmette etkililiğini ve verimliliklerini artırmayı amaçlıyor. Yönetmelik, taşra teşkilatında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı, İlçe Milli Eğitim Müdürü ile il ve ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri kadrolarında asaleten görev yapanları kapsıyor. Kılavuzların açıklanmasının ardından atamaların 31 Ağustos 2013 tarihine kadar yapılması bekleniyor.
BAŞTÜRK, ÇETİNKAYA, KARAASLAN VE YILMAZ BAŞKA YERLERE GİDİYOR
Yönetmeliğe göre; 2003 yılından bu yana Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yapan Mehmet Baştürk ile 2001 yılından bu günü İnegöl'de görev yapan Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Karaarslan ve Özer Yılmaz ile 2000 yılından bu yana İnegöl'de görev yapan Şube Müdürü Tahsin Çetinkaya'nın görev yeri değişecek. Şube müdürleri sayısının 5'e çıkarılması sonucunda geçici olarak Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevine getirilen Cavit Yakşi ile Erdoğan Kızmaz'ın ise, yerlerine kadro ataması yapılması halinde eski görev yerlerine dönecekleri bildirildi.
2003 yılında göreve gelen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ile beraberindeki Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Karaarslan, Tahsin Çetinkaya ve Özer Yılmaz ile birlikte, 2003 yılından bu yana yani 10 yıl içerisinde, hayırsever ve devlet katkıları ile 41 eğitim kurumu hizmete açıldığı, bunun yanında Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nun eğitim sezonuna hazırlanması, YGS, LYS ve SBS'ler de Türkiye ve Bursa dereceleri ve eğitim konusunda hizmetler yapıldığı bildirildi.
Yer değiştirmelerde hizmet puanı, performans ve yeterlilik belirleyici olacak. Hizmet bölgeleri, Kalkınma Bakanlığının yayınlamış olduğu İllerin ve Bölgelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması ile İlçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması Araştırması verileri esas alınarak, kurumsal kapasite ve hizmet gereklerine göre oluşturuldu.
HİZMET BÖLGELERİ 5'E AYRILDI
Hizmet bölgeleri 5'e ayrıldı. 5. hizmet bölgesinde Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Erzurum, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van illeri bulunuyor. Bu hizmet bölgesinde görev süresi 2 yıl. 4. hizmet bölgesinde yer alan iller ise Aksaray, Artvin, Çankırı, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Kahramanmaraş, Karaman, Kastamonu, Kilis, Niğde, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Tokat ve Yozgat. Görev süresi 2 yıl olan 4. hizmet bölgesi için 12 puan (yıl) verilecek. 3. hizmet bölgesi Afyonkarahisar, Amasya, Bartın, Çorum, Düzce, Giresun, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kütahya, Malatya, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize ve Uşak illerinden oluşuyor. Bölgede hizmet süresi 4 yıl, verilen puan (yıl) ise 10.8 olarak belirlendi. 2. hizmet bölgesinde ise Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Edirne, Eskişehir, Hatay, Isparta, Karabük, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Yalova, Zonguldak illeri yer alıyor. Bu bölgenin hizmet süresi 4 yıl. 1. hizmet bölgesinde Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mersin, Muğla ve Sakarya bulunuyor. Hizmet süresi 6 yıl olan bu bölge için 6 puan (yıl) verilecek.
HİZMET BÖLGESİNDEKİ SÜRE TAMAMLANACAK
Yönetmeliğe göre,  4. ve 5. hizmet bölgelerindeki bölge hizmeti süresini tamamlayan ve halen bu hizmet bölgelerinde çalışan yöneticiler, istemeleri halinde bir defaya mahsus olmak üzere 2 yıl daha yerlerinde kalabilecek. Hizmet bölgelerinde yöneticilik kadrolarında geçirilen süreler, yöneticiliğin geçirildiği kadro itibariyle ilgili bölge hizmeti süresinden sayılacak. Hizmet süresine bağlı yer değiştirme suretiyle atamalarda, hizmet bölgesindeki sürenin tamamlanması esas olacak. Yöneticilerin yer değişikliği işlemleri, bölge hizmeti süresinin bitimini takip eden haziran ayında sonuçlandırılacak. Yer değişikliği suretiyle atamalar, yöneticilerin tercihleri ve atamaya esas puan üstünlüğü esas alınarak gerçekleştirilecek.
40 TERCİH YAPILABİLECEK
Yöneticiler, bulundukları hizmet bölgesindeki yerler için aynı ilde olmamak koşuluyla 20, bulundukları hizmet bölgesi dışındaki alt hizmet bölgelerinde veya bir üst hizmet bölgesindeki yerler için de 20 olmak üzere toplam 40 tercih yapabilecek. Tercihlerine göre ataması yapılamayan veya tercihte bulunmayan yöneticilerin atamaları elektronik ortamda bakanlıkça gerçekleştirilecek kura sonucuna göre sırasıyla alt bölgelere re’sen yapılacak. Atamaya esas puanın hesabında bir aydan az hizmet süreleri dikkate alınmayacak. Sağlık ve eş durumuna ilişkin mazeretler belgelendirilmesi halinde yöneticilerin yer değiştirmeleri yapılabilecek. Yöneticiler, kendisinin veya eşinin nüfusa kayıtlı oldukları il ve bu ile bağlı ilçelere, nüfusa kayıtlı olmamakla birlikte, kendisinin veya eşinin en az on beş yıl süre ile devamlı olarak ikamet ettiği veya hizmetini olumsuz yönde etkileyebilecek maddi ilişkisinin bulunduğu il ve bu ile bağlı ilçelere atanamayacaklar. Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihte görevli olduğu hizmet bölgesinde bölge hizmeti süresini tamamlayanların yer değişiklikleri yönetmelik hükümlerine göre yapılacak.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Bugün 52 Bin Öğrenci Karne Alıyor
Bugün 52 Bin Öğrenci Karne Alıyor
İnegöl’de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olarak toplam 186 okulda, 24 Ocak 2014 Cuma günü (Bu gün) karne verileceğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, toplam 52 bin öğrencinin karne heyecanı yaşayacağını belirtti.
Alanyurt  İlk ve Ortaokulu Şubat’ta Açılacak
Alanyurt İlk ve Ortaokulu Şubat’ta Açılacak
Bursa İl Özel İdaresi tarafından, 2013 yılında yapımına başlanan 24 derslikli Alanyurt İlk ve Ortaokulu inşaatı tamamlandı.
“Çözümün öne çıktığı yoğun bir dönem geçirdik”
“Çözümün öne çıktığı yoğun bir dönem geçirdik”
2013-2014 eğitim-öğretim yılı birinci kanaat dönemini değerlendiren Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanı Sinan Aktaş, eğitim çalışanları açısından çözümün öne çıktığı bir dönem olduğunu belirtti.
Safvet Kolejinin Minik Pazarcıları
Safvet Kolejinin Minik Pazarcıları
Okulun minik öğrencilerinin, İngilizce dersinde öğrendikleri sebze ve meyve isimlerini, ayrıca alışveriş sırasında
HEM’in KPSS’ye  Hazırlık Kursları Başlıyor
HEM’in KPSS’ye Hazırlık Kursları Başlıyor
Halk Eğitimi Merkezi (HEM) tarafından geçtiğimiz yıl başlanılan KPSS kurslarının üçüncüsü, 2014 yılında yapılacak olan KPSS öncesinde tekrarlanacak. 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 440 kişiye KPSS hazırlık kursu veren Halk Eğitimi Merkezi, bu sene bu rakamı aşmayı hedefliyor.
Sınavlar Çakışınca, MTS Yazılı  Sınavı Bir Hafta Öne Alınıyor
Sınavlar Çakışınca, MTS Yazılı Sınavı Bir Hafta Öne Alınıyor
Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi yazılı sınavı ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sınavı ve 8. Sınıflara yönelik yapılan Ortak Sınavların mazeret sınavlarının aynı tarihe denk gelmesi sonucunda, Motorlu Taşıtlar Sürücü Belgesi yazılı sınav tarihi bir hafta öne alındı
Hacı Kemal Liselerinde “Speellıng Bee “ Coşkusu
Hacı Kemal Liselerinde “Speellıng Bee “ Coşkusu
İnegöl okullar bölgesinde 2013-2014 eğitim öğretim yılı başında eğitim öğretime açılan Nilüfer Hacı Kemal Liseleri İngilizce Zümre Başkanı Ercan Bayrakçı, dünyaca ünlü olan ve Nilüfer Eğitim Kurumları arasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen “Spellıng Bee” yarışmasının, Hacı Kemal Fen ve Anadolu Liselerinde öğrenciler arasında büyük ilgi gördüğünü bildirdi.
Sosyal Yardımlaşma Vakfından 752 Aileye Eğitim Yardımı
Sosyal Yardımlaşma Vakfından 752 Aileye Eğitim Yardımı
Yılın belirli aralıklarında, İnegöl’deki yoksul ve dar gelirli ailelere yönelik yardımlarını sürdüren Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için, 752 aileye nakdi eğitim yardımı yapacak.
Hacı Kemal Liselerinden  Yabancı  Dile Farklı  Yaklaşım
Hacı Kemal Liselerinden Yabancı Dile Farklı Yaklaşım
Özel Nilüfer Hacı Kemal Fen ve Anadolu Liseleri Zümre Başkanı Ercan Bayrakçı, İngilizce eğitimini dersle sınırlı tutmadıklarını, Tea Time (Çay Saati) etkinliği ile yabancı dil öğretmenleri ve öğrenciler bir araya gelerek teoriyi, pratiğe çevirdiklerini belirtti.
DOLAR
2.35
EURO
2.72
ALTIN
98.15
BIST
89889
 
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Bursa
Fırtına
Bugün
12 / 5 °C
Sağanak
Salı
11 / 4 °C
Sağanak
Çarşamba
10 / 3 °C
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi