Mobilya Sanayisindeki Kavga Barışla Son Buldu
Kanaat Önderlerinin Araya Girmesi İle Taraflar El Sıkıştı
Tarih: 2.9.2014 08:22:04

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü Mobilyacılar Sanayi Bölgesinde, yol verme meselesi yüzünden kaynaklandığı belirtilen iki nakliye firması çalışanlarının arasında çıkan kavga neticesinde oluşan küslük, kanaat önderleri ile bazı ilçe protokolünün araya girmesiyle tatlıya bağlandı. Dün İmren Izgara’da düzenlenen yemekte bir araya gelen İzmit ve Yarış Nakliyat firması sahipleri, tokalaşarak, barıştılar.

EL SIKIŞIP BARIŞTILAR

28 Ağustos 2014 Perşembe günü saat 21.00’de Mahmudiye mahallesi Şirin sokak üzerinde iki nakliyeci grup arasında çıkan kavgada, iki kişi yaralanmıştı. Kavganın ardından araya giren kanaat önderleri tarafından barıştırılan iki grup, dün saat 13.00‘de İmren Izgara’da düzenlenen yemekte bir araya geldiler. İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz ile 39 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Yusuf Ziya Özbek’in de katıldığı yemekte, Barış Nakliyat firmasının sahibi, Mobilya Nakliyat Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı Yakup Yarış ile İzmit Nakliyat firmasının sahibi, Mobilya Nakliyat Taşıyıcıları Kooperatifi Başkan Yardımcısı Muhtar Çelik,  el sıkışarak barıştılar.

AYNI BAYRAĞIN ALTINDA YAŞAYAN, AYNI YÖNE BAKAN İNSANLARIZ

Yemeğin ardından bir açıklama yapan İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, “Burada bugün toplanmamızın nedeni, İnegöl’de birlik ve beraberliği nasıl en üst noktada olduğunu göstermektir. Birkaç gün önce basına da yansıyan, iki güzide nakliyatçımız arasında istenmeyen tatsız bir olay gerçekleşti. Bazı kavgalar çıktı. Ama biz tabi ki bunu böyle bırakamazdık. Çünkü, Arnavut’uyla, Çerkez’iyle, Laz’ıyla, Gürcü’süyle, Boşnak’ıyla, Kürt’üyle hepimiz kardeşiz. Aynı bayrağın altında yaşayan, aynı yöne bakan insanlarız. Tabii ki hiçbir zaman huzurun olmadığı yerde, ticaretin de olmayacağını biliyoruz. Huzurun olduğu yerde, her türlü ticaretin yapılabileceğini, ekonominin de huzura dayalı olduğunu hepimiz biliyoruz. Bir iki ağabeyimiz ile görüştük. Kaymakam ve Emniyet Müdürümüz de konuya çok duyarlı davrandı. Biz tabi hiçbir zaman İnegöl’de huzurun bozulmasını istemeyiz. Kendileri de istemez. İki taraf da aslında dükkan komşuları. Kendileri ile görüştük. Yol verme meselesi yüzünden çıkan bir tartışma. Sağ olsunlar, iki tarafta sağduyulu yaklaştı. Biz de Şoförler Odası olarak, Kamyoncular Kooperatifi olarak, bu konuya duyarsız kalamazdık. Burada birlik ve beraberlik yemeği verdik. Biz sonuna kadar birlik ve beraberlikten yanayız. Bunu kimse unutmasın. İnegöl’de huzurun bekçileriyiz. İnegöl’de birlik ve beraberliğin bozulmasına hiçbir zaman izin vermeyeceğiz. Biz huzurlu olduğumuz sürece, ticaretimiz daha da ileriye gidecek. Bizim, bu ticareti daha ileriye götürmek için çaba sarf etmemiz gerekir. Biz de bu nedenle çaba sarf ediyoruz. Bugünden sonra böyle bir şeyin yaşanmayacağını biliyoruz. Ben iki kardeşimize de teşekkür ediyorum. İkisi de gerçekten sağduyulu, yapıcı insanlar. İnşallah bundan sonra böyle şeyler cereyan etmeyecek. İnşallah daha huzurlu daha iyi ortamlar olacak” şeklinde konuştu.

 Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Darbe girişimi nedeniyle altın fiyatlarında ki yükseliş nedeniyle vatandaşların mağdur olmamasını isteyen İnegöl Kuyumcular Derneği, aldığı yönetim kurulu kararıyla Pazartesi gününe kadar işyerlerini açmama kararı aldı.
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, trafik sirkülasyonunu rahatlamak ve kent estetiğini ortaya koymak adına Alanyurt´ta yeni bir kavşağı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
İnegöl´deki tavuk çiftliğinde çalıştırılmak üzere, aracı kişiden istenen elemanlar geldi ancak elemanları almaya giden çiftlik sahibi kadın hayatının şokunu yaşadı.
ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
İnegöl Belediyesi Kasasına Arsa Satışından 3 Milyon Lira Girdi
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (UEDAŞ) sosyal sorumluluk kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği "Kardeşim Üşümesin" isimli proje ile köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giysi yardımı yapıyor. Proje kapsamında, İnegöl´e bağlı Tahtaköprü mahallesi İlkokulunun da aralarında bulunduğu hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova´daki okullarda öğrenim gören 600 öğrenciye kışlık giysi dağıtıldı.
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
Türkiye´nin en büyük kapalı mobilya alışveriş merkezi Mobiliyum AVM´de İnegöllü sanatçı Mehmet Şakir Ünlü´nün Ahşapkari sanatının örneklerinin yer aldığı sergi izlenime açıldı.
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, İnegöl Belediyesinin desteğiyle, İnegöl Çevre Sağlığı ve İlaçlama Hizmetleri için kurulan ekip, İnegöl´de sivrisinek ve karasinekle mücadelesini sürdürüyor.
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
Kiraz´ın ardından Armut´a umut bağlayan çiftçi de ağır kış şartları ve aşırı yağışlardan darbe aldı. Oluşan lekeler yüzünden üretici armudu satamamaktan yakınıyor.
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, 2013 ve 2014 yıllarında sektörün büyük başarı gösterdiğini, bu yılın ilk yarısına ait sonuçlarda bu istikrarın süreceğine işaret ettiğini söyledi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Fırtına
23°
14°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
22°
12°
Pazar
Güneşli
24°
12°
Pazartesi
Parçalı bulutlu
28°
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37