Mudanya Belediye Başkanından İnegöl’e Eleştiri;
“Şu İnegöl Köftesi heykelini hiç sevmiyorum, çok kötü”
Tarih: 3.9.2014 08:37:25

Mudanya’nın Cumhuriyet Halk Partili (CHP)  Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, dün eşiyle birlikte İnegöl’e gelerek, bir dizi ziyaretler yaptı. İlk olarak parti binasında İlçe yöneticileri ile bir araya gelen Türkyılmaz, İnegöl’ün Organize Sanayi Bölgesi (OSB) girişindeki köfte figürünü beğenmediğini ifade ederek, “Şu İnegöl Köftesi heykelini hiç sevmiyorum, çok kötü” dedi.

Dün saat 14.30’da eşi Gülbahar Türkyılmaz ile birlikte CHP İlçe merkezini ziyaret eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ı, parti binasında CHP İlçe Başkanı Turhan Neşe ve Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı.

‘İNEGÖL’Ü 25 YILDIR YÖNETİYORUZ’ DİYENLERLE MÜCADELE EDİYORUZ

Türkyılmaz’a, ziyaretinden dolayı teşekkür eden CHP İlçe Başkanı Turhan Neşe, “Ziyaretten dolayı çok memnun olduk. Kendisi Mudanya’da 25 yıllık geçmişi yenileyen belediye başkanımız. Cumhuriyet Halk Partisi 25 yıl sonra tekrar Hayri Türkyılmaz ile Mudanya’da yerel yönetimde iktidar oldu. Biz de, ‘İnegöl’ü 25 yıldır yönetiyoruz’ diyenlerle mücadele ediyoruz. Önümüzdeki süreçte inşallah biz de İnegöl’de yerel yönetimi alarak bir ilki İnegöl halkına yaşatırız. Bu anlamda Belediye Başkanımızın çalışmaları bize önderlik edecektir, rol model olacaktır. Partiye yıllarını vermiş, örgütten gelen bir arkadaşımız. Yıllarca birlikte mücadele ettik, omuz omuza çalıştık. O çalışmanın semeresini de Mudanya’da Belediye Başkanlığı ile taçlandırdı. Biz her daim özgürlük, adalet, eşitlik ve kardeşlik duygularını İnegöl’de yaşatmaya devam edeceğiz” dedi.

BİZİM BELEDİYEMİZDE HIRSIZLIK, RÜŞVET VE YOLSUZLUK YOK

Mudanya’da 25 yıl sonra yaşanan ilkin, bir takım güzelliklerinin olduğunu ifade eden Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz ise, “30 Mart akşamı doğan güneş Mudanya’da bir başka ışıldıyor. 5 yıl sonra her yer Mudanya olsun. Ziyaretlerde örgütlerimizi geziyor, örgütlerimizle tanışıyoruz. 5 aylık süreç içerisinde Türkiye’nin en başarılı Belediye Başkanı Mudanya. 16 ilçenin yaptığından çok fazla hizmetler yaptığımızı göreceksiniz. Temiz, dürüst ve ahlaklı siyaset istiyoruz. Biz göreve geldiğimizde kapılarımızı söküp attık. Bizim belediyemizde hırsızlık, rüşvet ve yolsuzluk yok. Bizim belediyemizde hiç kimsenin işini görmesi için torpile ihtiyacı yok. Herkes gelir işini görür. Bizim belediyemizde adalet, eşitlik, hak ve hukuk temel ilkelerimiz. Kimseyi ötekileştirmedik. Göreve geldiğimiz günden bugüne 70 bin kişi ziyaret etti. Mudanya’nın nüfusu 77 bin 461’dir. 47 mahallenin bütün arazi yollarını açtık. Bütün mezarlıkların bakımını yaptık. 63 camimizin temizliğini yaptık ve halılarını yıkadık. Mahalle olan eski köylerin meydanlarında parke taşı çalışması yaptık. Okulların ve STK’ların bütün ihtiyaçlarını karşıladık. Bin araçlık otopark yaptık. Büyükşehir Belediyesinin yapması gereken, Mudanya’nın en büyük sorunu olan otopark sorununu büyük ölçüde çözdük. Ulaşımı rahatlattık” diye konuştu.

5 YIL SONRA İNEGÖL’Ü DE KAZANABİLİRİZ

30 Mart seçimlerinde Mudanya’da yüzde 42 oy aldığını belirten Türkyılmaz, “Şuanda yüzde 86’yız. Hiçbir belediye başkanının yakalayamadığı oran. Yaptığımız çok hizmetler var. Her yer Mudanya derken 5 yıl sonra İnegöl’ü de kazanabiliriz. Partimiz için en olumsuz ilçelerden biri olmasına rağmen, ben inanıyorum ki İnegöl kazanılır. Mükemmel bir kadro var. Bu kadro birçok ilçede yok. Diğer partilerde yok. Kapısını açmayan partiler ve ilçe binaları var. Önce kendimize güvenmemiz gerekiyor” dedi.

Basın mensuplarının örnek aldıkları bir ilçenin olup olmadığının sorulması üzerine Hayri Türkyılmaz, “Örnek aldığım şöyle böyle bir ilçe var diye söylemiyorum. Uzun yıllar siyasetin içerisindeyim. Siyaset ile harmanlanmış bir kişiyim. Benim birinci prensibim temiz, dürüst ve ahlaklı bir belediyeciliktir. İddia ediyorum, bizim belediyemizde rüşvet olmayacak, hırsızlık olmayacak. Bu kadar açık. Belediyeler suiistimallere çok müsait yönetimlerdir. Her biriminde istediğinizi yapabilirsiniz. Bu anlamda öncüyüz. Hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz. Herkes torpile ihtiyaç duymadan yasaların izin verdiği ölçüde gelip, nerede ihtiyacı varsa işini görebilir. Yasa dışı yok. Bizim anlayışımız gereği marifet belediyesi olduğumuz için, çok daha fazla dikkatli olmak zorundayız. Şuan 5. Müfettişimiz belediyede, dün başladılar. Alnımız açık ve sonuna kadar da devam edeceğiz. Müfettişimiz hiç gitmesin biz onu en lüks villada ağırlarız. O konuda hiç korkumuz yok, çünkü biz bu ülkeyi kuran atalarımızın çocukları, torunları olarak bu ülkeye en iyi biz sahip çıkarız. Bunu da başaracağız” diye konuştu.

KÖFTE HEYKELİNİ HİÇ SEVMİYORUM, ÇOK KÖTÜ

İnegöl ile ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine konuşan Türkyılmaz, “İnegöl’ün çok fazla içine girip gezmedim ama gelip geçerken gördüğüm şu İnegöl Köfte heykelini hiç sevmiyorum. Çok kötü” şeklinde konuştu.

CHP İlçe teşkilatının ardından BESOB Esnaf Sarayında esnaf odası başkanlarıyla bir araya gelen Türkyılmaz, BESOB Başkanı Arif Tak’ı eleştirerek, “30-40 yıldır esnaf odası başkanlığı yapıp da o sorunları çözemiyorsanız, hele de bir de hep iktidar partisinden yanaysanız  ve hala sorun var demeye bana göre hakkı olmaması gerekiyor” dedi.

SAHİLDEKİ 10-15 DÜKKANI ESNAF ZANNEDİYOR

Türkyılmaz, “30 Mart’ta göreve geldik. Şunu söyledik; Mudanya’nın bütün sorunlarına çözüm getireceğiz. Bunların içerisinde esnaflar da var. Esnaflarımızın Mudanya’da çok büyük sıkıntılarının olduğunu biliyorum. Aslında tüm Türkiye’de var” diye konuştu.

Mudanya’nın, en fazla seyyar satıcısı olan ilçe olduğunu belirten Türkyılmaz, “Bütün sokaklarda seyyar satıcılar var. Bu sene seyyarları düzenlemeye soktuk. Hatta dedik ki, gidin vergi dairesine kaydınızı yaptırın, esnaf odasına kaydınızı yaptırın, kayıt altına girin. Tabi ki ne yazık ki oradaki esnaf odası başkanıyla çekişme halindeyiz. O da bunların odaya üye olamayacağını ve seyyarlardan yana tavır koyan bir anlayışla bir çatışmaya girdik. Açıkçası benim akrabam olmasına rağmen şuanda görüşmüyoruz. Ben de böyle bir esnaf odası başkanını da görmüyorum, olmaz. Seyyarların ortadan kaldırılması demek, sabit dükkanların, kira ödeyen, elektrik, su parası ödeyen, vergi ödeyen o insanların menfaatine. O sadece sahildeki 10-15 dükkanı esnaf zannediyor. Oysaki Mudanya’nın arkasında olan esnaflar var. O esnafların hepsi teşekkür ediyor. ‘Başkanım sizin sayenizde dükkanımıza müşteri geliyor’ diyorlar. Bunları düşünmezsen olur mu?” dedi.

ESNAFIN SIKINTILARI HER YERDE OLDUĞU GİBİ İNEGÖL’DE DE MEVCUT

Esnaf Odalarının Başkanları adına bir konuşma yapan İnegöl Kahveciler Odası Başkanı Salih Remzi Pakoğlu ise, “İnegöl’de 11 tane esnaf odası var. Bu 11 esnaf odalarına kayıtlı 4 bin 150 esnaf var. Esnafın sıkıntıları her yerde olduğu gibi İnegöl’de de mevcut. Ama İnegöl’de taşıyıcı sektör olan mobilya olduğundan dolayı, biraz daha biz sıkıntıları geç hisseden bir kesimiz. Onun için esnafın yanında olan, esnafı ziyaret eden, yaklaşan herkese her zaman kapımız açık. Ama bilindiği gibi biz de hiç kimsenin günah keçisi değiliz. Sıkıntılarımızı seçimden seçime gelip dinleyen insanları da samimi bulmuyoruz. Hayri Türkyılmaz Başkanımıza, ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
İNEGÖLLÜ KUYUMCULARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Darbe girişimi nedeniyle altın fiyatlarında ki yükseliş nedeniyle vatandaşların mağdur olmamasını isteyen İnegöl Kuyumcular Derneği, aldığı yönetim kurulu kararıyla Pazartesi gününe kadar işyerlerini açmama kararı aldı.
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
ALANYURT YENİ BİR KAVŞAĞA KAVUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, trafik sirkülasyonunu rahatlamak ve kent estetiğini ortaya koymak adına Alanyurt´ta yeni bir kavşağı vatandaşların hizmetine sunmak için çalışmalarına devam ediyor.
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
ELEMAN İSTEDİ, GELENLER ŞOK ETTİ!
İnegöl´deki tavuk çiftliğinde çalıştırılmak üzere, aracı kişiden istenen elemanlar geldi ancak elemanları almaya giden çiftlik sahibi kadın hayatının şokunu yaşadı.
ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
ARSALAR KAPIŞ KAPIŞ
İnegöl Belediyesi Kasasına Arsa Satışından 3 Milyon Lira Girdi
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
UEDAŞ´TAN İÇ ISITAN PROJE
Uludağ Elektrik Dağıtım A.Ş.´nin (UEDAŞ) sosyal sorumluluk kapsamında, Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile bu yıl ikincisini düzenlediği "Kardeşim Üşümesin" isimli proje ile köy okullarındaki ihtiyaç sahibi öğrencilere kışlık giysi yardımı yapıyor. Proje kapsamında, İnegöl´e bağlı Tahtaköprü mahallesi İlkokulunun da aralarında bulunduğu hizmet bölgesi olan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova´daki okullarda öğrenim gören 600 öğrenciye kışlık giysi dağıtıldı.
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
MOBİLİYUM AVM´DE AHŞAPKÂRİ SERGİSİ
Türkiye´nin en büyük kapalı mobilya alışveriş merkezi Mobiliyum AVM´de İnegöllü sanatçı Mehmet Şakir Ünlü´nün Ahşapkari sanatının örneklerinin yer aldığı sergi izlenime açıldı.
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
BÜYÜKŞEHİR´DEN SİVRİSİNEKLE MÜCADELE
Bursa Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, İnegöl Belediyesinin desteğiyle, İnegöl Çevre Sağlığı ve İlaçlama Hizmetleri için kurulan ekip, İnegöl´de sivrisinek ve karasinekle mücadelesini sürdürüyor.
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
ÇİFTÇİYE İKİNCİ DARBE!
Kiraz´ın ardından Armut´a umut bağlayan çiftçi de ağır kış şartları ve aşırı yağışlardan darbe aldı. Oluşan lekeler yüzünden üretici armudu satamamaktan yakınıyor.
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Suriyelilerin Mobilyaya Olumlu Katkısı
Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, 2013 ve 2014 yıllarında sektörün büyük başarı gösterdiğini, bu yılın ilk yarısına ait sonuçlarda bu istikrarın süreceğine işaret ettiğini söyledi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Ağız Kokusuna Karşı Çözümler
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ALLAH´A VE ELÇİSİNE UYMAK, İKİ AYRI KAVRAM DEĞİLDİR
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Yavuz Selim Bayraktar
Yavuz Selim Bayraktar
GENÇLİĞİN MECLİSİ SOSYAL MEDYA!
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GAZOZUNA!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
TOKAT´TA GAZOZUNA MAÇTA 3 PUAN İNEGÖLSPOR´UN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
GEÇ GELEN GÜZEL GALİBİYET
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0668
EURO
4.9503
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
30°
11°
Cuma
Bulutlu
28°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
25°
14°
Pazar
Fırtına
27°
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30