ORTAK AKLI ÇALIŞTIRACAĞIZ
İnegöl Şavşatlılar Derneği´nin ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki herkesin fikrine ve düşüncesine önem verdiklerini ifade ederek, “Biz öncelikli olarak ortak aklı çalıştıracağız” dedi.
Tarih: 15.11.2017 09:26:11

Durmuş Aydın Başkanlığındaki İnegöl Şavşatlılar Derneği, Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Dernek Başkanı Durmuş Aydın ile dernek yöneticileri ve camianın önde gelen isimlerinin yer aldığı ziyarette, hemşerileri Alper Taban´ın Başkanlığa seçilmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.

ARTVİNLİLERİ GURURLANDIRDI

Kalabalık bir grupla gerçekleşen ziyarette, kendisi de Artvinli olan Alper Taban konuklarıyla tek tek görüşerek tebrikleri kabul etti. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Şavşatlılar Dernek Başkanı Durmuş Aydın, Alper Taban´ın Başkanlığa seçilmesinin dernek olarak kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Bugün değerli dernek yöneticilerimiz, camiamızın değerli büyükleriyle, kardeşlerimizle birlikte yeni Belediye Başkanımız Alper Taban´ı ziyarete geldik. Bugünler bizim bayram günlerimizdir. Biz çok sevinçliyiz, çok mutluyuz. İnegöl´e seçmiş olduğumuz Belediye Başkanımız Alinur Aktaş bey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Alinur Aktaş bey bizim Şavşatlılar Derneği´nin üyesidir. Her türlü etkinliğinde İnegöl Şavşatlılar Derneği´nin yanında olan bir Başkanımızdır. Alinur Başkanımızdan sonra da yine derneğimizin mensubu olan, yönetimimizde yer alan Alper Taban bey, bizim kardeşimiz İnegöl Belediye Başkanlığı için Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirildi. İnegöl Belediye Meclisimiz tarafından da kendisi İnegöl Belediye Başkanlığına seçildi. Bu bizi gururlandırmıştır. Kendisi bizim bir parçamızdır. İnegöl´deki Artvinliler olarak Alper Başkanımızın bizi en iyi şekilde temsil edeceğini, bizleri onurlandıracağına biz sonuna kadar inanıyoruz. Alper Beyin başarısı bizim çocuklarımıza örnek olacaktır. Biz derneğimiz adına tekrar hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.

ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Belediye Başkanı Alper Taban ise, Belediye Başkanı olarak İnegöl´e hizmet etme şansını yakaladığını belirterek, “Burada bir güzellik varsa; bunun müsebbibi, bunun sahibi buradaki bu güzel insanlardır aynı zamanda. Kendinizle de bundan ötürü kıvanç duyabilirsiniz. Belediye Başkanı olmakla biz bu şehre hizmet etme şansını yakalamış olduk. İnşallah Allah nasip ederse yapacağımız çalışmalarla, icraatlarla, kalan işleri tamamlamakla, üzerlerine yenilerini ilave etmekle dönemin sonuna geldiğimizde 16,5 ay sonra en güzel şekilde emaneti ehline teslim etmek üzere çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Burada ben şimdiden gönül rahatlığıyla inşallah çok güzel işler başaracağımızın teminatını sizlere verebilirim. İnegöl Belediyesi zaten disiplin içerisinde çalışan güçlü bir belediye. 2014 yılı başında yapılmış bir stratejik plan var. Bu plan dahilinde bizler çalışıyoruz. Bu planın dışında çıkabilecek olan çalışmaları da değerlendireceğiz” dedi.

ORTAK AKIL VURGUSU

Konuşmasında ortak akıl vurgusu da yapan Alper Taban, “Her yerde söylediğim bir söz var; benim aklım bana yeter. Biz öncelikli olarak ortak aklı çalıştıracağız. Buradaki herkesin fikrini, herkesin düşüncesini, hissiyatını değerlendireceğiz. Kaldı ki Cumhurbaşkanımızın bize öğüt olarak ifade ettiği iki konu vardı. Bunlardan biri; çok çalışacaksın. Herhangi bir yere Belediye Başkanı olmadın. İkincisi, halkın arasında olacaksın. Zaten halkın içerisinde olmak demek halkın talep ve isteklerini bilmek, düşüncelerini bilmek ve halkın hissiyatına sahip olmak demektir. Biz bundan önce böyle değil miydik? Tabi ki bundan önce de böyleydik ama demek ki Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle bu işi çok daha iyi perçinlememiz gerekiyor, çok daha fazla detaylara inmemiz gerekiyor. Yani kısacası gecemizi gündüzümüze katmamız gerekiyor. İnşallah biz bunları yaparız. Yaşımız genç, sağlığımız sıhhatimiz yerinde. Ben ziyaretinizden dolayı da ziyadesiyle mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Hepinize sonsuz teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette Şavşatlılar Derneği yöneticileri tarafından Başkan Taban´a çiçek ve Şavşat yöresini simgeleyen hediye takdimi de yapıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ORTAK AKLI ÇALIŞTIRACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30