ORTAK AKLI ÇALIŞTIRACAĞIZ
İnegöl Şavşatlılar Derneği´nin ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, şehirdeki herkesin fikrine ve düşüncesine önem verdiklerini ifade ederek, “Biz öncelikli olarak ortak aklı çalıştıracağız” dedi.
Tarih: 15.11.2017 09:26:11

Durmuş Aydın Başkanlığındaki İnegöl Şavşatlılar Derneği, Belediye Başkanı Alper Taban´ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Dernek Başkanı Durmuş Aydın ile dernek yöneticileri ve camianın önde gelen isimlerinin yer aldığı ziyarette, hemşerileri Alper Taban´ın Başkanlığa seçilmesinden dolayı mutlu ve gururlu olduklarını ifade etti.

ARTVİNLİLERİ GURURLANDIRDI

Kalabalık bir grupla gerçekleşen ziyarette, kendisi de Artvinli olan Alper Taban konuklarıyla tek tek görüşerek tebrikleri kabul etti. Ziyaret sırasında bir açıklama yapan Şavşatlılar Dernek Başkanı Durmuş Aydın, Alper Taban´ın Başkanlığa seçilmesinin dernek olarak kendilerini gururlandırdığını ifade ederek, “Bugün değerli dernek yöneticilerimiz, camiamızın değerli büyükleriyle, kardeşlerimizle birlikte yeni Belediye Başkanımız Alper Taban´ı ziyarete geldik. Bugünler bizim bayram günlerimizdir. Biz çok sevinçliyiz, çok mutluyuz. İnegöl´e seçmiş olduğumuz Belediye Başkanımız Alinur Aktaş bey Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Alinur Aktaş bey bizim Şavşatlılar Derneği´nin üyesidir. Her türlü etkinliğinde İnegöl Şavşatlılar Derneği´nin yanında olan bir Başkanımızdır. Alinur Başkanımızdan sonra da yine derneğimizin mensubu olan, yönetimimizde yer alan Alper Taban bey, bizim kardeşimiz İnegöl Belediye Başkanlığı için Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirildi. İnegöl Belediye Meclisimiz tarafından da kendisi İnegöl Belediye Başkanlığına seçildi. Bu bizi gururlandırmıştır. Kendisi bizim bir parçamızdır. İnegöl´deki Artvinliler olarak Alper Başkanımızın bizi en iyi şekilde temsil edeceğini, bizleri onurlandıracağına biz sonuna kadar inanıyoruz. Alper Beyin başarısı bizim çocuklarımıza örnek olacaktır. Biz derneğimiz adına tekrar hayırlı uğurlu olsun diyoruz” dedi.

ÇOK GÜZEL İŞLER BAŞARACAĞIZ

Belediye Başkanı Alper Taban ise, Belediye Başkanı olarak İnegöl´e hizmet etme şansını yakaladığını belirterek, “Burada bir güzellik varsa; bunun müsebbibi, bunun sahibi buradaki bu güzel insanlardır aynı zamanda. Kendinizle de bundan ötürü kıvanç duyabilirsiniz. Belediye Başkanı olmakla biz bu şehre hizmet etme şansını yakalamış olduk. İnşallah Allah nasip ederse yapacağımız çalışmalarla, icraatlarla, kalan işleri tamamlamakla, üzerlerine yenilerini ilave etmekle dönemin sonuna geldiğimizde 16,5 ay sonra en güzel şekilde emaneti ehline teslim etmek üzere çalışmalarımızı tamamlamış olacağız. Burada ben şimdiden gönül rahatlığıyla inşallah çok güzel işler başaracağımızın teminatını sizlere verebilirim. İnegöl Belediyesi zaten disiplin içerisinde çalışan güçlü bir belediye. 2014 yılı başında yapılmış bir stratejik plan var. Bu plan dahilinde bizler çalışıyoruz. Bu planın dışında çıkabilecek olan çalışmaları da değerlendireceğiz” dedi.

ORTAK AKIL VURGUSU

Konuşmasında ortak akıl vurgusu da yapan Alper Taban, “Her yerde söylediğim bir söz var; benim aklım bana yeter. Biz öncelikli olarak ortak aklı çalıştıracağız. Buradaki herkesin fikrini, herkesin düşüncesini, hissiyatını değerlendireceğiz. Kaldı ki Cumhurbaşkanımızın bize öğüt olarak ifade ettiği iki konu vardı. Bunlardan biri; çok çalışacaksın. Herhangi bir yere Belediye Başkanı olmadın. İkincisi, halkın arasında olacaksın. Zaten halkın içerisinde olmak demek halkın talep ve isteklerini bilmek, düşüncelerini bilmek ve halkın hissiyatına sahip olmak demektir. Biz bundan önce böyle değil miydik? Tabi ki bundan önce de böyleydik ama demek ki Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle bu işi çok daha iyi perçinlememiz gerekiyor, çok daha fazla detaylara inmemiz gerekiyor. Yani kısacası gecemizi gündüzümüze katmamız gerekiyor. İnşallah biz bunları yaparız. Yaşımız genç, sağlığımız sıhhatimiz yerinde. Ben ziyaretinizden dolayı da ziyadesiyle mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Hepinize sonsuz teşekkürler ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette Şavşatlılar Derneği yöneticileri tarafından Başkan Taban´a çiçek ve Şavşat yöresini simgeleyen hediye takdimi de yapıldı.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ORTAK AKLI ÇALIŞTIRACAĞIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafo istasyonunda görevli güvenlik görevlisi, kendi tabancasıyla kafasına ateş ederek canına kıydı. Gencin intihar etmeden bir saat önce paylaştığı “önce hayaller, sonra insanlar ölür” paylaşımı dikkat çekti.
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu´nun borcunun ödenmesi üzerine serbest kalırken, evine dönen Recep Sert, Levent´e teşekkür etti.
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta merkezi olarak hazırlanan Türkiye geneli Cuma Hutbesinde bu haftanın konusu “Allah Katında Din İslam´dır” oldu.
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
Doğa Koleji 5. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Camiini ziyaret etti.
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert´e, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) şubesinden destek geldi. Sert, borcunun ödenmesi sonucu serbest bırakıldı.
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı´nca esnaf olarak çalışıp da kalfa ya da usta unvanı almak isteyenler için yeni düzenleme yapıldı. Buna göre, sınavları geçerek kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan esnaf, mesleğiyle ilgili alanlarda işyeri açma imkanına sahip olacak.
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
Kış sezonu öncesi yağışsız elverişli havaları değerlendiren İnegöl Belediyesi, Turgutalp Mahallesi Üniversite ve Özçelik Sokak´ta asfalt çalışmalarını tamamladı.
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İnegöl´e bağlı Hamzabey mahallesi üzerindeki Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrika inşaatından düşen usta ağır yaralandı.
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
El emeği göz nuru ipek ve yün yorganlar artık tarihe karışıyor. Yeni evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen el emeği yorganların sayısı her geçen gün azalıyor. Hazır yorganların fiyatlarının ucuz olması git gide el işi rengarenk yorganların evlere girmesine engel oluyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
BİR ELİNDE VİSKİ BARDAĞI DİĞER ELİNDE TÜRK BAYRAĞI
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
DEĞERLERİMİZ “Doğruluk
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
LEJYONERLER DEĞİL, İSTEYENLER KAZANDI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Fırtına
17°
Pazar
Sağanak
13°
Pazartesi
Sağanak
Salı
Parçalı bulutlu
10°
-1°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:01 07:43 12:59 15:35 17:56 19:25