RANTÇILIĞA VE USULSÜZLÜĞE GÖZ YUMMAYIZ
İnegöl Devlet Hastanesi eski yerine yapılacak olan Belediye Hizmet Binası ve Kent Meydanı Projesi ile ilgili yolsuzluk tartışmalarına MHP İlçe Başkanı Hayati Bedir´de dahil oldu.
Tarih: 14.9.2017 09:50:57

MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, “Son günlerde bir gazetede ve sosyal medyada yer alan haberlerde şahsımın da konu edilmesine hiçbir anlam veremediğimi öncelikle belirtmek isterim. Eski Devlet Hastanesi ve SGK binasının bulunduğu alana yapılacak olan yeni İnegöl Belediye Binası ve Kent Meydanı projesinde usulsüzlük ve rant iddialarını dile getiren gazeteci, partimiz Milliyetçi Hareket Partisi´ni de sessiz kalmak ile eleştiriyor” dedi.

RANTLARA SESSİZ KALMADIK

Başkan Bedir, “Bizler hiçbir dönemde, hiçbir zamanda yapılan usulsüzlüklere, yolsuzluklara ve rantlara sessiz kalmadık. Biz malum gazetenin çalışanları tarafından birkaç hafta önce telefonla arandık. Bize malum bölgede bir usulsüz ve rant konusunun olduğunu, bununla ilgili açıklama yapıp yapmayacağımız soruldu. Bizde kendilerine ‘eğer delil ve kanıt varsa belgeleriyle bizlere getirin açıklamasını yapalım´ şeklinde yanıt verdik. Gazete çalışanı, gazetenin genel yayın yönetmeninin kısa süre içerisinde bizi arayıp delil ve belgeleri göndereceğini söyledi. Ancak aradan uzun bir süre geçmesine rağmen ne bir delil sunuldu ne bir belge getirildi nede bir daha iletişim kuruldu. Belgesiz ve delilsiz yapılan bir iddia olarak gündeme gelen, bugüne kadar yazıldığı gibi herhangi bir delil sunulmayan konuyu, partimizde alanında uzman arkadaşlarımız ile birlikte yine de araştırıyoruz. Ancak bu araştırmayı kalkıp bütün İnegöl´e biz bunu yaptık demek için değil, İnegöllü hemşerilerimizin bu konuda hakkı yeniliyor mu diye araştırıyoruz. Ya da bir gazeteci, bir iş adamı, bir siyasetçi ya da belediye başkanı kendini tatmin etsin diye değil, milletimizin hakkı yenilmesin diye araştırıyoruz. Bizler hakkında sessiz kalıyor diyerek, cesaretimizi sorgulayan kişilere ben buradan sesleniyorum, bizim muhalefet anlayışımızda her şeye hayır demek ve sadece eleştiri yapmak yoktur. Bizim muhalefet anlayışımız yanlışı görüp, uyarmak ve yanlışa çözüm yolu üretmektir. Bizim muhalefet anlayışımız, çizgimiz, milletimizin refahı ve milletimizin hakkını savunma üzerine kuruludur” dedi.

USULSÜZLÜĞE KİM OLURSA OLSUN GÖZ YUMMAYIZ

Başkan Bedir konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bizler Milliyetçi Hareket Partisi olarak İnegöl´de elbette muhalefet partisiyiz ancak bizim muhalefet anlayışımızda konuyu muhatabına iletmek diye bir kavram vardır. Biz görülen sorunları gidip muhataplarına iletiyoruz. Eğer o sorun yeniden meydana geliyorsa işte o zaman bu sorunun her şeye rağmen çözülmediğini milletimize açıklıyoruz. İnegöllü hemşerilerimiz bizleri iyi tanımaktadır. Hiçbir yolsuzluğa, hırsızlığa, rantçılığa ve usulsüzlüğe kim olursa olsun göz yummayız.  Konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi olarak bize intikal eden ve tespit ettiğimiz ileri de sorun olabilecek her konuyu, konusunda uzman arkadaşlarımız ile değerlendiriyoruz. Bizlerinde konuyu daha kolay netleştirmemiz açısında partimiz ile ilgili ithamlarda bulunanlardan delil ve belgeleri ivedilikle bekliyoruz.”

 











Kaynak:

Anahtar Kelimeler: RANTÇILIĞA USULSÜZLÜĞE YUMMAYIZ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TRAFİKTE ACI TABLO
TRAFİKTE ACI TABLO
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
Günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından biri olan Alzheimer´ın insanların korkulu rüyası olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, "Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer´da da stres en önemli etkenlerden biri" dedi.
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
Bugüne kadar oynadığı 11 oyunla İnegöl halkının beğenisini toplayan Uğultu Tiyatro Grubu, Ballı Süt adlı oyunlarıyla yeniden seyircileriyle bulaşacak. Uğultu Tiyatro Grubu, geçtiğimiz aylarda sahneledikleri Ballı Süt oyunu yeniden sahneleyecekler.
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
2017-2018 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından müfredatta yapılan değişikliği değerlendiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddettiklerini belirtti.
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
Emniyet Genel Müdürlüğü, okullarının açılmasıyla birlikte çocukların güvenliğinin sağlamak için ailelere tavsiye mesajı yayınladı. Emniyetin yayınladığı mesajda, aile ile çocuklar arasında olması gereken ilişki de ele alındı.
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
Yol genişletme çalışmaları nedeniyle Mesudiye alt geçidi önüne bariyerler konularak trafiğe kapatılırken, araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu Bursa-Ankara karayolu üzerinden geçmek zorunda kalan yayalar ölümle burun buruna geliyor. CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, özellikle yayaların geçişiyle ilgili acilen tedbir alınması gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
Mimar Sinan Bulvarı üzeri yeni hastane mevkiinde meydana gelen kazada, görev yaptığı kırsal mahalleye gitmekte olan bayan öğretmen yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü ağır yaralandı.
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı caddesi üzerinde meydana gelen kazada, hafif ticari araç ile çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tartışmalı "bağımsızlık" referandumunda ısrar ederken, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinden yapılması planlanan referanduma tepki geldi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
23°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
21°
11°
Pazar
Güneşli
24°
11°
Pazartesi
Bulutlu
26°
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37