REFAH-YOL YAŞASAYDI İNEGÖL ŞİMDİ İL´Dİ
Saadet Partisi İnegöl ilçe Başkanlığı görevini 8 Aralık´ta Hasan Eroğlu´na devredecek olan Başkan Ertan Sütçü:
Tarih: 7.12.2017 09:34:47

İki dönemdir başarılı bir şekilde sürdürdüğü Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı Başkanlığı görevini, 8 Aralık´ta Genel Başkan Temel Karamollaoğlu´nun katılımı ile gerçekleştirilecek olan genel kurulda Başkan adayı Hasan Eroğlu´na devredecek olan Ertan Sütçü, İnegöl´de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek, İnegöl´ün gündemini değerlendirdi.

YEREL BASINIMIZI ÖNEMSİYORUZ

SP İnegöl İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ve 8 Aralık´ta yapılacak kongrede başkanlığa aday olan Hasan Eroğlu´nun katıldığı kahvaltının ardından bir konuşma yapan Başkan Ertan Sütçü, “İki dönemdir ilçe başkanlık vazifesini yürütmekteyiz. 8 Aralık tarihinde, Kültür Park içerisinde bulunan Kapalı Spor Salonunda 7. olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. İnegöl´de görev yapan basın mensuplarının özellikle iki dönemdir yaptığı fedakarca çalışmalar var. Biz ne zaman çağırsak, hepiniz geldiniz, destek verdiniz. Biz yerel basınımızı önemsiyoruz, değerli buluyoruz. Bu çerçeve içerisinde sizlerle ilçe başkanı olarak son kez buluşmayı arzu ettik. Tabii bir araya gelmişken de, tekrar düşüncelerimizi tazelemekte, paylaşmakta ve sizin aracılığınız ile İnegöl´e yeniden hatırlatmakta fayda görüyorum” dedi.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İNEGÖL´ÜN MENFAATLERİ

Başkan Ertan Sütçü, “Saadet Partisi İnegöl ilçe teşkilatı olarak birinci önceliğimiz İnegöl´ün menfaatleri geliyor. Bu menfaatleri de hak ölçülerini göz önünde bulundurarak, tutumlarımızı, davranışlarımızı İnegöl´ün menfaatini öne koyarak yapmaya çalıştık. Bu kapsamda hiçbir görüşü ötelemeden, İnegöl´ümüzün daha iyiye gidebilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık. Bunu zaman zaman belediyede dile getirdik. Belediye meclis üyeliği bizde olmamasına rağmen bile belediye sorumlumuzu belirleyerek yapılan her toplantıda orada bir arkadaşımızı görevlendirerek, gündemi yakinen takip ettik. Bununla ilgili sorunlarımızı, çözüm noktasında sunmayı önemli bulduk” dedi.

İNEGÖL´ÜMÜZ İL OLACAKTI

“İnegöl il olmayı çoktan hak ediyor” diyen Sütçü, “Biz bunu söylemde bırakmadık, milletimize bize yetki verdiğinde rahmetli Erbakan hocamız Başbakan olduğunda, Sani Konukoğlu Cami´nin temeli atılırken, İnegöl inşallah 81 yada 82 olacak sözünü vermişti. Bugün göreve devam etmiş olsaydı, İnegöl´ümüz il olacaktı. İl olamamanın getirmiş olduğu bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Büyükşehir´e bağlanmamız bizi birçok sorunla karşı karşıya bıraktı. Üç dönemdir iktidarda olmuş olmasına rağmen mevcut partiden istediğimiz hizmetleri alamadık. Bizlere seçim sonuçları neticesinde yerelde aynı partinin olması, Bursa´da aynı partinin olması, iktidarda aynı partinin olmasıyla İnegöl´e büyük bir kazanım sağlayacaktır sözünü verdiler. İnsanlar gönlünde ki partiye değil de, mecburi konulan istikameti tercih etmek zorunda kaldı. Yaptığımız anketler sonucunda İnegöl´de Saadet Partisi´ne oy verebilecek potansiyelin yüzde 70 olduğunu gördük. Ama bu mecburi istikamet yüzünden iktidar partisine yönelmiş duruma. İnegöl´de de oyları bu partiye vermemiz lazım ki, hizmet gelsin deniyor. Peki hizmeti alabildik mi, şuan mutlu muyuz, hayır değiliz. Çünkü doğru yönetilemedik, anlayış ve zihniyet değişmedi. Biz Refah Partisi döneminde belediyeyi aldığımızda, ‘Halka hizmet Hakk´a hizmettir´ dedik. Bunu söylemlerde bırakmadık. Tüm teşkilatları ile belediye personeli gibi çalışarak bir milli görüş destanı ortaya koyduk. Bu bir zihniyet meselesi. Bu anlayışın daha sonra yerine gelmediğini gördük. Bizim millet olarak kişilere odaklı bir anlayış içerisinde olmamızdan ötürü hep yanıldık. Bizi bir anlayış, bir zihniyet yönetiyor. Bu anlayış ve zihniyet kişilerden çok daha önemlidir. Bu nedenle İnegöl hak ettiği hizmeti bugüne kadar alamadı” diye konuştu.

EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ İSTİŞARE

“İnegöl´ü doğru yönetmek istiyorsak, istişareye önem vermemiz gerekiyor” diyen Başkan Ertan Sütçü, “İstişarenin yapılmadığı çalışma başarılı olamaz. Bugün hangi konuyu ele alırsak alalım, iktidarda olan arkadaşlarımız istişareyi istenilen düzeyde gerçekleştiremediler. Bunu kabul edersiniz veya etmezsiniz, sonuç itibariyle İnegöl´de hepimiz birlikte yaşıyoruz. Farklı görüşlerin dikkate alınması gerekiyor. Ben belediye başkanı olsaydım, başta siyasi partiler olmak üzere, STK´lar, basın mensupları ve konusunda uzman kişiler ile orta ve uzun hedefli bir takım çalışmalar ortaya koyar, bunu halkımızla paylaşırdım. Bu yapılamadı. Bugüne kadar bununla ilgili bir çalışma görmedim. Bizim en büyük ihtiyacımız demek ki, istişareymiş. İshakpaşa Cami´nin etrafında ki uygulamada, ilgili isimler ile görüştüğümüz de, görüşlerin alınmadığını görüyoruz. Siz kimin görüşünü aldınız da, neye göre adım atıyorsunuz? Neden lüzumsuz hareketler içerisine giriyoruz. Bu bizi her geçen gün çıkmaz bir sokak haline getiriyor. Örneğin şuan ki Devlet Hastanesi. Devlet hastanesi projesi güzel bir proje, biz hastaneye değil, yerine karşıydık. Bugün geldiğimiz noktada bunun yanlış olduğunu hep beraber görüyoruz. Garaj konusu için dedik ki, bugün bunu 20 metre öteye taşıyorsunuz ama yarın tekrar yıkıp-yapma ihtiyacı olacak. Çünkü İnegöl büyüyen bir şehir. Tüm trafik unsurları göz önüne alınarak daha uygun bir yerde yapılmasını istedik, dikkate alınmadı. MER-PA ile ilgili dönemin Belediye Başkanı Alinur Aktaş´a tek proje sunan parti olduk. Bugün baktığımızda, sorunu çok rahat görebiliyoruz. Hala otopark sıkıntısı, trafik sıkıntısı var. Pazarın altına kapalı otopark yapılırdı. Yoldan gelip geçenler meyve satabileceğimiz çalışmalar yapılması gerekirken, böyle bir çalışma yürütülemedi. Bugün büyük bir konferans yapmak istesek nerede yapacağız? Merkezde 150 kişilik bir konferans salonu bize yeter mi? Merkez düzeyinde bir konferans salonuna ihtiyacımız var. Bu anlamda bin-bin 500 kişilik bir konferans salonumuz yok” dedi.

İNEGÖL İSTENİLEN YERE GELEMEDİ

İnegöl´ün yereldeki sorunlarıyla ilgili hiç geri adım atmadıklarını belirten Başkan Sütçü, “İnegöl sevdalıları olarak, tüm bu görüşlerin dikkate alınması gerekiyordu. Bunlar dikkate alınmadığı için İnegöl istenilen yere gelemedi. Hava kirliliğini aşamadık, Uludağ´ın eteklerinde yaşıyoruz ama hala damacanalarda su içiyoruz. İnegöl´ün bisiklet kullanımı artması gerekirken, bisiklet binenler başlı başına bir sorun. Kaldırımda dahi yürünemezken, bisiklet ile nereden yürüyeceksiniz? 15 yıldır iktidardasınız. İnegöl´ün ana arterleri ile ilgili deyin ki şurası değişti. Hükümet kavşağındaki bir misafirinizi araba ile nasıl Ziraat Bankası istikametine getireceğiz, hangi çıkmaza sokacağız. Şehri biz doğru planlayamadık. Kentsel dönüşümün en çok ihtiyaç olduğu dönemdeyiz. Bana söyleye bilir misiniz, kentsel dönüşümle ilgili şu planlarımız vardır. Halkımızın 5-10 yıl içerisindeki yapılacaklar ile ilgili bilgi sahibi olması gerekmiyor mu? Bugün vatandaşımız bana şunu soruyor; Ahmet Türkel Çevre Yolunun diğer tarafındaki araziler imara ne zamana geçecek? Herkes bir beklenti içerisinde. Halbuki biz orayı çevre imar yolu olarak düzenlemedik mi? Çevre imar yolu denmiş olmasına rağmen, dolambaçlı rant yoluna çevirmedik mi? Tüm bu geçmişi iyi hatırlamak gerekiyor. Biz İnegöl Belediye Başkanımızın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından dolayı memnun olduğumuzu söylemek istiyorum. Bundan rahatsız değiliz. Fakat, kişisel bazdaki ilişkilerimiz ile mevcut yapılanları değerlendirdiğimizde, İnegöl bugüne kadar bu başkanımız ile doğru yönetilemedi. İnşallah Bursa´yı daha doğru yönetir ama isimlerin belli bir yere gelmesi bir şeylerin çözüleceği anlamına gelmez. Biz zihniyet değişikliğine bakıyoruz. Bu değişirse İnegöl´de hizmet alır. Bursa´da hizmet alır. Hava kirliliği, su, altyapı, trafik ve otopark İnegöl´ün sorunlarıdır. Yerelde ve genelde aynı partisiniz ama bir türlü koordine olamıyorsunuz. Kurumlar arasındaki koordinasyonu da sağlayamadınız. Sağlayamadığınız için yap-boz belediyeciliği bugüne kadar devam ettirdiniz. Biz her zaman İnegöl´ün menfaatleri doğrultusunda hangi hizmet yapılacaksa o hizmetin yanında olacağımızı belirtmek isterim. Bizim anlayışımızda bu millete yapılacak olan hizmetin, bu dünyada da, ahirette de karşılığının alınacağı görüşündeyiz. Bizim inancımız doğrultusunda hizmet yapmaya devam ederiz. Geçmiş dönemlerdeki çalışmalarda bunun ispatıdır. Başkanlığım dönemimde 5 seçim geçirdim. İki genel, bir yerel, bir Cumhurbaşkanlığı ve birde referandum geçirdim. Özellikle yerel ve genel seçimlere baktığımızda en fazla çalışan Saadet Partisi´dir. Biz hemen seçimin ertesi günü çalışmalara devam eden bir partiyiz. İnegöl´ün hak ettiği değeri almasını istiyorsak, Saadet Partisi anlayışına daha çok gerek olduğunu belirtmek istiyorum. İki dönemdir yerel basının ne kadar hizmet ettiğine ben şahit oldum. Bizlere gereken önemi ve değeri verdiler” dedi.

İL YÖNETİMDEN GÖREVE DEVAM EDECEĞİM

Başkan Ertan Sütçü, “8 Aralık Cuma günü saat 19.30´da gerçekleştireceğimiz kongremize Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu bey iştirak edecek. Bundan sonraki süreçte İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edeceğiz. Alinur Başkan Büyükşehir Belediye başkanı oldu ama orada kendini rahat hissetmesin, il yönetim kurulu üyesi olarak oradaki çalışmalarını takip edeceğiz" diye konuştu.

YÜKÜMÜZÜN AĞIR OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkan Adayı Hasan Eroğlu ise, “8 Aralık tarihinde saat 19.30´da 7. Olağan Kongremizi icra edeceğiz. Bu kongrenin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ben 1980 İnegöl doğumluyum. İnegöl İmam-Hatip Ortaokulunu bitirdikten sonra, liseyi açıktan bitirdim. Şuanda işletme yönetimi mezunuyum. Bu şerefli görevi almaktan mutluluk duyuyorum. Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Görevimizi hakkıyla yerine getirmeye Cenab-ı Allah inşallah nasip eder. Bizim çalışmalarımız ile Saadet Partisi´nin hak ettiği yere gelmesini Cenab-ı Allah inşallah nasip eder. Amacımız bu görevde, toplumdaki kutuplaşmayı önlemek. Bizler bunun farkındayız. Saadet Partisi bu toplumun kutuplaşmasını önlüyor. Bu süreçten sonra önümüzdeki çalışmalar ile meclise girerek ülkemizdeki sevgi ve kardeşliği sağlayacaktır. Buna inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: REFAH YAŞASAYDI İNEGÖL ŞİMDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 İNEGÖL DOĞA KOLEJİ KARAGÖZ EVİNDE
İNEGÖL DOĞA KOLEJİ KARAGÖZ EVİNDE
İnegöl Doğa Koleji 2. sınıf öğrencileri Bursa´nın kültürel simgesi olan Türk Gölge oyunun kahramanın adını taşıyan Karagöz Evi´ni ziyaret ettiler. Müze evinde kukla galerisini, ihtisas kütüphanesini ve tasvir yapım atölyesini ziyaret edip, Karagöz-Hacivat gösterisini izlediler.
DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ
DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ
İnegöl Belediyespor Dağcılık Branşı ve DOSTUM (Doğa Sporları Turizm Merkezi) sporcuları tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı doğa yürüyüşüne yaklaşık 100 kişi katılım gösterdi.
PİYANGO HARAMDIR
PİYANGO HARAMDIR
İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel, yılbaşı eğlencelerinin ve milli piyangonun haram olduğunu söyledi.
BOĞAZOVA´DA KAÇAKLA MÜCADELE BAŞLADI
BOĞAZOVA´DA KAÇAKLA MÜCADELE BAŞLADI
İnegöl´ün doğal güzelliği ve yüksek hava kalitesi ile özellikle son dönemlerde turizm açısından önemli bölgelerinden biri olan Boğazova Yaylasında kaçak yapılaşmayla mücadele başlatıldı.
BU İŞ KAÇMAZ!
BU İŞ KAÇMAZ!
İş-Kur´un engelli ve eski hükümlülere yönelik proje destekleri başvuru tarihi uzatıldı. 11 Aralık´ta sona eren başvuru süresi 29 Aralık 2017 tarihine uzatılırken, destek ise 36 bin liradan 50 bin liraya çıkarıldı.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI MOTOSİKLETLİ YARALANDI
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI MOTOSİKLETLİ YARALANDI
Sinanbey mahallesi Muratbey caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile motosiklet çarpıştı, bir kişi yaralandı.
KENT KONSEYİNDEN KÜTÜPHANE YARDIMI
KENT KONSEYİNDEN KÜTÜPHANE YARDIMI
İnegöl Kent Konseyi, Diyarbakır´ın Kulp ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi Almanca ve İngilizce öğretmeni Özge Küçük´ün çağrısına yanıt verdi. Kitap kampanyası başlatan konsey üyeleri, kampanyayı başarı ile tamamladılar. Toplanan kitaplar, Diyarbakır´ın Kulp ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine gönderilerek kütüphane oluşturulmasına katkı sağlayacak.
İHTİSAS OSB BÜYÜYOR
İHTİSAS OSB BÜYÜYOR
İki fabrika ile başladı, şimdi 48 fabrikanın bacası tütüyor
MODEF AFRİKA VE ASYA´DA YENİ PAZARLARA YELKEN AÇTI
MODEF AFRİKA VE ASYA´DA YENİ PAZARLARA YELKEN AÇTI
İnegöl MODEF Fuarcılık Şirketi, ilçedeki mobilya sektörüne yurt dışında yeni pazarlar açmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. MODEF Fuarcılık, pazar araştırması yaptığı ülkelere ilçedeki mobilyacıları heyetler halinde götürerek bu ülkelerdeki büyük müşterilerle buluşturuyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
DİYABET HASTALARINDA AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI YAKLAŞIMI
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
KUDÜS DEĞİL ZİHİNLERİMİZ İŞGAL ALTINDA
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
SOKAKTA CAN VAR
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
EĞİTİM
Vedat Baykay
Vedat Baykay
NATO KAFA NATO MERMER
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BAKIŞ AÇISI… (FARKLI AÇILARDAN BAKABİLMEK)
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BİR FİNCAN KAHVE OLSAM
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ALİNUR BAŞKAN´IN ARDINDAN!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Nazi Tıbbi Deneyleri Nedir?
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DOĞUGÜCÜ GENÇLİK TAM GAZ İLERİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLİM ÖĞRENMENİN FAZİLETİ
Orhan Atan
Orhan Atan
TEK GOLLE 3 PUAN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İNEGÖLSPOR PLAY-OF´TA "BENDE VARIM" DİYOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8277
EURO
4.5086
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
15°
Perşembe
Güneşli
16°
Cuma
Parçalı bulutlu
17°
Cumartesi
Fırtına
14°
10°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:09 13:08 15:31 17:49 19:21