REFAH-YOL YAŞASAYDI İNEGÖL ŞİMDİ İL´Dİ
Saadet Partisi İnegöl ilçe Başkanlığı görevini 8 Aralık´ta Hasan Eroğlu´na devredecek olan Başkan Ertan Sütçü:
Tarih: 7.12.2017 09:34:47

İki dönemdir başarılı bir şekilde sürdürdüğü Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatı Başkanlığı görevini, 8 Aralık´ta Genel Başkan Temel Karamollaoğlu´nun katılımı ile gerçekleştirilecek olan genel kurulda Başkan adayı Hasan Eroğlu´na devredecek olan Ertan Sütçü, İnegöl´de görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek, İnegöl´ün gündemini değerlendirdi.

YEREL BASINIMIZI ÖNEMSİYORUZ

SP İnegöl İlçe Teşkilatı yönetim kurulu üyeleri ve 8 Aralık´ta yapılacak kongrede başkanlığa aday olan Hasan Eroğlu´nun katıldığı kahvaltının ardından bir konuşma yapan Başkan Ertan Sütçü, “İki dönemdir ilçe başkanlık vazifesini yürütmekteyiz. 8 Aralık tarihinde, Kültür Park içerisinde bulunan Kapalı Spor Salonunda 7. olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. İnegöl´de görev yapan basın mensuplarının özellikle iki dönemdir yaptığı fedakarca çalışmalar var. Biz ne zaman çağırsak, hepiniz geldiniz, destek verdiniz. Biz yerel basınımızı önemsiyoruz, değerli buluyoruz. Bu çerçeve içerisinde sizlerle ilçe başkanı olarak son kez buluşmayı arzu ettik. Tabii bir araya gelmişken de, tekrar düşüncelerimizi tazelemekte, paylaşmakta ve sizin aracılığınız ile İnegöl´e yeniden hatırlatmakta fayda görüyorum” dedi.

BİRİNCİ ÖNCELİĞİMİZ İNEGÖL´ÜN MENFAATLERİ

Başkan Ertan Sütçü, “Saadet Partisi İnegöl ilçe teşkilatı olarak birinci önceliğimiz İnegöl´ün menfaatleri geliyor. Bu menfaatleri de hak ölçülerini göz önünde bulundurarak, tutumlarımızı, davranışlarımızı İnegöl´ün menfaatini öne koyarak yapmaya çalıştık. Bu kapsamda hiçbir görüşü ötelemeden, İnegöl´ümüzün daha iyiye gidebilmesi için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalıştık. Bunu zaman zaman belediyede dile getirdik. Belediye meclis üyeliği bizde olmamasına rağmen bile belediye sorumlumuzu belirleyerek yapılan her toplantıda orada bir arkadaşımızı görevlendirerek, gündemi yakinen takip ettik. Bununla ilgili sorunlarımızı, çözüm noktasında sunmayı önemli bulduk” dedi.

İNEGÖL´ÜMÜZ İL OLACAKTI

“İnegöl il olmayı çoktan hak ediyor” diyen Sütçü, “Biz bunu söylemde bırakmadık, milletimize bize yetki verdiğinde rahmetli Erbakan hocamız Başbakan olduğunda, Sani Konukoğlu Cami´nin temeli atılırken, İnegöl inşallah 81 yada 82 olacak sözünü vermişti. Bugün göreve devam etmiş olsaydı, İnegöl´ümüz il olacaktı. İl olamamanın getirmiş olduğu bir takım sıkıntılarla karşı karşıya kaldık. Büyükşehir´e bağlanmamız bizi birçok sorunla karşı karşıya bıraktı. Üç dönemdir iktidarda olmuş olmasına rağmen mevcut partiden istediğimiz hizmetleri alamadık. Bizlere seçim sonuçları neticesinde yerelde aynı partinin olması, Bursa´da aynı partinin olması, iktidarda aynı partinin olmasıyla İnegöl´e büyük bir kazanım sağlayacaktır sözünü verdiler. İnsanlar gönlünde ki partiye değil de, mecburi konulan istikameti tercih etmek zorunda kaldı. Yaptığımız anketler sonucunda İnegöl´de Saadet Partisi´ne oy verebilecek potansiyelin yüzde 70 olduğunu gördük. Ama bu mecburi istikamet yüzünden iktidar partisine yönelmiş duruma. İnegöl´de de oyları bu partiye vermemiz lazım ki, hizmet gelsin deniyor. Peki hizmeti alabildik mi, şuan mutlu muyuz, hayır değiliz. Çünkü doğru yönetilemedik, anlayış ve zihniyet değişmedi. Biz Refah Partisi döneminde belediyeyi aldığımızda, ‘Halka hizmet Hakk´a hizmettir´ dedik. Bunu söylemlerde bırakmadık. Tüm teşkilatları ile belediye personeli gibi çalışarak bir milli görüş destanı ortaya koyduk. Bu bir zihniyet meselesi. Bu anlayışın daha sonra yerine gelmediğini gördük. Bizim millet olarak kişilere odaklı bir anlayış içerisinde olmamızdan ötürü hep yanıldık. Bizi bir anlayış, bir zihniyet yönetiyor. Bu anlayış ve zihniyet kişilerden çok daha önemlidir. Bu nedenle İnegöl hak ettiği hizmeti bugüne kadar alamadı” diye konuştu.

EN BÜYÜK İHTİYACIMIZ İSTİŞARE

“İnegöl´ü doğru yönetmek istiyorsak, istişareye önem vermemiz gerekiyor” diyen Başkan Ertan Sütçü, “İstişarenin yapılmadığı çalışma başarılı olamaz. Bugün hangi konuyu ele alırsak alalım, iktidarda olan arkadaşlarımız istişareyi istenilen düzeyde gerçekleştiremediler. Bunu kabul edersiniz veya etmezsiniz, sonuç itibariyle İnegöl´de hepimiz birlikte yaşıyoruz. Farklı görüşlerin dikkate alınması gerekiyor. Ben belediye başkanı olsaydım, başta siyasi partiler olmak üzere, STK´lar, basın mensupları ve konusunda uzman kişiler ile orta ve uzun hedefli bir takım çalışmalar ortaya koyar, bunu halkımızla paylaşırdım. Bu yapılamadı. Bugüne kadar bununla ilgili bir çalışma görmedim. Bizim en büyük ihtiyacımız demek ki, istişareymiş. İshakpaşa Cami´nin etrafında ki uygulamada, ilgili isimler ile görüştüğümüz de, görüşlerin alınmadığını görüyoruz. Siz kimin görüşünü aldınız da, neye göre adım atıyorsunuz? Neden lüzumsuz hareketler içerisine giriyoruz. Bu bizi her geçen gün çıkmaz bir sokak haline getiriyor. Örneğin şuan ki Devlet Hastanesi. Devlet hastanesi projesi güzel bir proje, biz hastaneye değil, yerine karşıydık. Bugün geldiğimiz noktada bunun yanlış olduğunu hep beraber görüyoruz. Garaj konusu için dedik ki, bugün bunu 20 metre öteye taşıyorsunuz ama yarın tekrar yıkıp-yapma ihtiyacı olacak. Çünkü İnegöl büyüyen bir şehir. Tüm trafik unsurları göz önüne alınarak daha uygun bir yerde yapılmasını istedik, dikkate alınmadı. MER-PA ile ilgili dönemin Belediye Başkanı Alinur Aktaş´a tek proje sunan parti olduk. Bugün baktığımızda, sorunu çok rahat görebiliyoruz. Hala otopark sıkıntısı, trafik sıkıntısı var. Pazarın altına kapalı otopark yapılırdı. Yoldan gelip geçenler meyve satabileceğimiz çalışmalar yapılması gerekirken, böyle bir çalışma yürütülemedi. Bugün büyük bir konferans yapmak istesek nerede yapacağız? Merkezde 150 kişilik bir konferans salonu bize yeter mi? Merkez düzeyinde bir konferans salonuna ihtiyacımız var. Bu anlamda bin-bin 500 kişilik bir konferans salonumuz yok” dedi.

İNEGÖL İSTENİLEN YERE GELEMEDİ

İnegöl´ün yereldeki sorunlarıyla ilgili hiç geri adım atmadıklarını belirten Başkan Sütçü, “İnegöl sevdalıları olarak, tüm bu görüşlerin dikkate alınması gerekiyordu. Bunlar dikkate alınmadığı için İnegöl istenilen yere gelemedi. Hava kirliliğini aşamadık, Uludağ´ın eteklerinde yaşıyoruz ama hala damacanalarda su içiyoruz. İnegöl´ün bisiklet kullanımı artması gerekirken, bisiklet binenler başlı başına bir sorun. Kaldırımda dahi yürünemezken, bisiklet ile nereden yürüyeceksiniz? 15 yıldır iktidardasınız. İnegöl´ün ana arterleri ile ilgili deyin ki şurası değişti. Hükümet kavşağındaki bir misafirinizi araba ile nasıl Ziraat Bankası istikametine getireceğiz, hangi çıkmaza sokacağız. Şehri biz doğru planlayamadık. Kentsel dönüşümün en çok ihtiyaç olduğu dönemdeyiz. Bana söyleye bilir misiniz, kentsel dönüşümle ilgili şu planlarımız vardır. Halkımızın 5-10 yıl içerisindeki yapılacaklar ile ilgili bilgi sahibi olması gerekmiyor mu? Bugün vatandaşımız bana şunu soruyor; Ahmet Türkel Çevre Yolunun diğer tarafındaki araziler imara ne zamana geçecek? Herkes bir beklenti içerisinde. Halbuki biz orayı çevre imar yolu olarak düzenlemedik mi? Çevre imar yolu denmiş olmasına rağmen, dolambaçlı rant yoluna çevirmedik mi? Tüm bu geçmişi iyi hatırlamak gerekiyor. Biz İnegöl Belediye Başkanımızın, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı olmasından dolayı memnun olduğumuzu söylemek istiyorum. Bundan rahatsız değiliz. Fakat, kişisel bazdaki ilişkilerimiz ile mevcut yapılanları değerlendirdiğimizde, İnegöl bugüne kadar bu başkanımız ile doğru yönetilemedi. İnşallah Bursa´yı daha doğru yönetir ama isimlerin belli bir yere gelmesi bir şeylerin çözüleceği anlamına gelmez. Biz zihniyet değişikliğine bakıyoruz. Bu değişirse İnegöl´de hizmet alır. Bursa´da hizmet alır. Hava kirliliği, su, altyapı, trafik ve otopark İnegöl´ün sorunlarıdır. Yerelde ve genelde aynı partisiniz ama bir türlü koordine olamıyorsunuz. Kurumlar arasındaki koordinasyonu da sağlayamadınız. Sağlayamadığınız için yap-boz belediyeciliği bugüne kadar devam ettirdiniz. Biz her zaman İnegöl´ün menfaatleri doğrultusunda hangi hizmet yapılacaksa o hizmetin yanında olacağımızı belirtmek isterim. Bizim anlayışımızda bu millete yapılacak olan hizmetin, bu dünyada da, ahirette de karşılığının alınacağı görüşündeyiz. Bizim inancımız doğrultusunda hizmet yapmaya devam ederiz. Geçmiş dönemlerdeki çalışmalarda bunun ispatıdır. Başkanlığım dönemimde 5 seçim geçirdim. İki genel, bir yerel, bir Cumhurbaşkanlığı ve birde referandum geçirdim. Özellikle yerel ve genel seçimlere baktığımızda en fazla çalışan Saadet Partisi´dir. Biz hemen seçimin ertesi günü çalışmalara devam eden bir partiyiz. İnegöl´ün hak ettiği değeri almasını istiyorsak, Saadet Partisi anlayışına daha çok gerek olduğunu belirtmek istiyorum. İki dönemdir yerel basının ne kadar hizmet ettiğine ben şahit oldum. Bizlere gereken önemi ve değeri verdiler” dedi.

İL YÖNETİMDEN GÖREVE DEVAM EDECEĞİM

Başkan Ertan Sütçü, “8 Aralık Cuma günü saat 19.30´da gerçekleştireceğimiz kongremize Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu bey iştirak edecek. Bundan sonraki süreçte İl Yönetim Kurulu üyesi olarak devam edeceğiz. Alinur Başkan Büyükşehir Belediye başkanı oldu ama orada kendini rahat hissetmesin, il yönetim kurulu üyesi olarak oradaki çalışmalarını takip edeceğiz" diye konuştu.

YÜKÜMÜZÜN AĞIR OLDUĞUNUN FARKINDAYIZ

Saadet Partisi İnegöl İlçe Başkan Adayı Hasan Eroğlu ise, “8 Aralık tarihinde saat 19.30´da 7. Olağan Kongremizi icra edeceğiz. Bu kongrenin hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Ben 1980 İnegöl doğumluyum. İnegöl İmam-Hatip Ortaokulunu bitirdikten sonra, liseyi açıktan bitirdim. Şuanda işletme yönetimi mezunuyum. Bu şerefli görevi almaktan mutluluk duyuyorum. Yükümüzün ağır olduğunun farkındayız. Görevimizi hakkıyla yerine getirmeye Cenab-ı Allah inşallah nasip eder. Bizim çalışmalarımız ile Saadet Partisi´nin hak ettiği yere gelmesini Cenab-ı Allah inşallah nasip eder. Amacımız bu görevde, toplumdaki kutuplaşmayı önlemek. Bizler bunun farkındayız. Saadet Partisi bu toplumun kutuplaşmasını önlüyor. Bu süreçten sonra önümüzdeki çalışmalar ile meclise girerek ülkemizdeki sevgi ve kardeşliği sağlayacaktır. Buna inancımız sonsuzdur” şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: REFAH YAŞASAYDI İNEGÖL ŞİMDİ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ZEYTİN DALI HAREKATI İÇİN 1 AYDA 116 BAŞVURU
ZEYTİN DALI HAREKATI İÇİN 1 AYDA 116 BAŞVURU
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin´de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına destek için İnegöl´de 116 kişi gönüllü askerlik için Askerlik Şubesine başvuruda bulundu.
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de “Okuryazarlık Seferberliği” yeniden başlatıldı. Seferberlik kapsamında başlatılacak olan okuma yazma eğitimleri kayıtlarının 1 Mart´ta başlayacağı açıklandı.
İNGAZ´DAN 10 MİLYONLUK YATIRIM
İNGAZ´DAN 10 MİLYONLUK YATIRIM
2017 yılında İnegöl´e 8 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildiren İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun, 2018 yılında ise 10 milyon liralık altyapı yatırımı yapacaklarını belirtti.
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR YARIŞMASI TANITILDI
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR YARIŞMASI TANITILDI
Uluslararası Aliya Düşünce Derneği tarafından ‘Okumak özgürlüktür´ adıyla sloganıyla başlatılan yarışma programı öğretmen ve öğrencilere tanıtıldı.
İNEGÖL BU FIRSATI KAÇIRMAMALI!
İNEGÖL BU FIRSATI KAÇIRMAMALI!
MÜSİAD´DAN TOSİ ÖNERİSİ
EMNİYETİN UYGULAMASINA TARAFTARDAN TEPKİ
EMNİYETİN UYGULAMASINA TARAFTARDAN TEPKİ
Geçtiğimiz Pazar günü Kocaeli Birlikspor maçına giden İnegölsporlu taraftarlara Karamürsel çıkışında bulunan uygulama noktasında ve stat girişinde emniyet tarafından keyfi uygulamalar yapıldığını ifade eden İnegölspor tribün lideri Tevfik Taşkın, “İnegölspor taraftarı bu olayda çok sağduyulu hareket etmiştir. Orada bulunan emniyet personelinin kışkırtmasına gelmemiş ve yapılan her türlü zulme karşı sağduyusundan ödün vermemiştir” dedi.
ACİL SERVİSLER TAMAMEN DEĞİŞİYOR
ACİL SERVİSLER TAMAMEN DEĞİŞİYOR
Acil servislerdeki saat düzenlemelerinin ardından yeni düzenlemeler getirildi. Bundan sonra acil servislerde hizmet 24 saat devam edecek, güvenlik kameraları artırılacak, 11 branş zorunlu nöbet tutacak, bekleme olmayacak.
DOSTUM OKÇULUK KURSUNA KAYITLAR DEVAM EDİYOR
DOSTUM OKÇULUK KURSUNA KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (Dostum) bünyesindeki okçuluk kursu için kayıtlar devam ediyor. İnsanlık tarihi kadar eski, avcılık ile beraber ortaya çıkmış olan, gelişen teknolojiye rağmen popülerliğini halen devam ettiren Okçuluğu İnegöllüler ile buluşturmayı amaçlayan İnegöl Belediyesi bu spora gönül verenleri eğitimlere katılmaya davet ediyor.
AT VE EŞEKLERE KİMLİK
AT VE EŞEKLERE KİMLİK
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, at ve eşeklerin de aralarında olduğu tek tırnaklı hayvanların kimliklendirilmesi zorunlu hale getirildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Çocuklarda meydana gelen diş Travmaları
Uğur Bayram
Uğur Bayram
İNEGÖL EKONOMİSİ RAYDAN ÇIKMASIN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
TARİH GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİ OKUMAKTIR
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SİYASET VE DİPLOMASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
İNEGÖL ARTIK TURİZM KENTİ OLMALI
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GERİLİM FİLMİ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DOĞUGÜCÜ GENÇLİK´TEN TAKİBE DEVAM
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
BEKLENMEYEN FUTBOL VE SKOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7845
EURO
4.6641
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Cuma
Bulutlu
12°
Cumartesi
Fırtına
Pazar
Sağanak
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30