SEVGİLİLER GÜNÜ BOZULMUŞ HRİSTİYAN BAYRAMIDIR
Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Sütçü yaptığı açıklamada, “Sevgililer günü diye adlandırılan bu rezillik, bir bozulmuş Hristiyan bayramıdır” dedi.
Tarih: 14.2.2018 09:55:34

‘ÖNCE AHLAK VE MANEVİYAT´

Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Furkan Sütçü yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Kapitalizm ve emperyalizmin sömürü aracı olarak gördüğü sözde günlerden biri ile yine bugün karşı karşıyayız. Televizyon reklamlarında, mağaza vitrinlerinde, sosyal medyada bir ‘Sevgililer (!) günü´ çılgınlığı almış başını gitmektedir. Saadet Partisi olarak bizler ‘Önce Ahlak ve Maneviyat´ ilkemiz gereği, Peygamber Efendimizin “Bir yanlış gördüğünüzde elinizle, gücünüz yetmiyorsa dilinizle düzeltiniz. Buna da gücünüz yetmiyorsa kalbinizle buğuz ediniz” emri gereğince bu basın açıklamasını sizlerle paylaşıyoruz. Bizler icraat makamında olmadığımız şu zamanda icraat makamındakilere ve tüm halkımıza bir kez daha Hakkı tavsiye ederek şu hususları belirtmek istiyoruz.”

“Sevgililer (!) günü diye adlandırılan bu rezillik, bir bozulmuş Hristiyan bayramıdır. Roma Katolik kilisesinin anlayışına bağlı Hristiyanlar için tahrif edilerek sonradan sözde kutsal bir gün ilan edilmiştir de diyebiliriz. Her yıl ülkemizde de yediden yetmişe fütursuzca kutlanan bugünün geçmişinde şu gerçekler yatmaktadır. Sevgiler (!) Günü´nün kökü M.Ö 200´lü yıllara dayanmakla, tarihi bilgilere göre Roma imparatoru 2. Claudius büyük bir ordu kurmak ister. İmparator askerlerin orduya katıldıktan sonra ailelerini düşünmemeleri ve savaşa daha iyi adapte olmaları açısından evlenmelerini yasaklar. Aynı dönemlerde imparatorun bu yasasına karşı çıkan ve gençleri buluşturan rahip Valentine genç aşıkların (!) dostu olur. Daha sonra imparator rahibi hapse attırır ve çeşitli nedenlerden dolayı imparator rahibi 14 Şubat günü öldürür. Bundan böyle sapkın rahip Valentine´yi anmak için gayrimeşru sevgililer tarafından her 14 Şubat günü kutlanır”

CAİZ OLMAYIP, KÜFRE DESTEK OLMAYI İFADE EDER

“Biz Elhamdülillah Müslüman bir milletiz ve ilk başta bu iş, İslami ölçülere göre ne kadar doğru diye kendimize sormalıyız. İslam akaidinde Müslümanların; İslam dışı diğer bayram ve özel günleri kutlaması, bunlara iştirak etmesi Allah´ın bize emrettiklerini yalanlayan, emir ve yasaklarına uymayan düşüncelerin fiiliyata dönüştürmelerine destek vermeleri caiz olmayıp, aynı zamanda küfre destek olmayı da ifade eder. Gayrimeşru ilişkilerin, zinanın desteklenildiği, bir papazın ölümünün anıldığı bir günü Müslüman bir insan olarak kutlamak hangi vicdana sığar diye kendimize sormalıyız.”

TUZAKTAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİLDİR

“Sevgililer günü aynı zamanda israfın kol gezdiği, ihtiyaç karşılığı olmayan tüketimin hat safhaya ulaştığı bir gündür. Kapitalizmin tüketim çılgınlığına ilişkin birçok oyunu vardır, bunlardan bir tanesi ise bu tarz günlerle insanları meşgul edip, cebindeki paraya ortak olmaktır. Bu tür özel günler kapitalizmin insanları sömürmek için hayat yolu üzerine kurdukları tuzaktan başka bir şey değildir. “Hediye alacaksın, kapitalizmin cebine para akıtacaksın, yemeğe gideceksin, kapitalizme destek vereceksin” mesele budur.”

ALLAH CÜMLEMİZİ BİD´AT VE BATIL İNANÇLARA UYMAKTAN MUHAFAZA BUYURSUN

“Müslümanlar üzerinde oynanan oyunlar bitmeyecek, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da devam edecektir. Müslümanlar olarak bizlerin aklı başında ve uyanık olması gerekmektedir. Amacımızı ve hedefimizi bu tarz oyunlarla saptırmak isteyenlere feraset sahibi bir insan olarak gereken cevabı vermemiz gerekmektedir. Müslüman kişilik ve karakter sahibi bir insan olmak mecburiyetindedir. Batıya özenmenin onları taklit etmenin hiçbir zaman fayda getirmeyeceğinin aksine zarar getireceğinin fakında olmalıdır.  Allah cümlemizi bid´at ve batıl inançlara uymaktan muhafaza buyursun inşallah” 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
‘NAAŞ-I MUHTEREMLER´
İnegöl Belediyesi, Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Naaş-ı Muhteremler´ isimli yetişkin tiyatro oyununu ilçe halkıyla buluşturdu.
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
SAADET´TEN MHP´YE ZİYARET
Saadet Partisi (SP) İnegöl İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisinin Hayati Bedir Başkanlığındaki İnegöl ilçe yönetimini ziyaret ederek, çalışmalarında başarılar diledi.
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İYİ PARTİLİ GENÇLERDEN ASKERLERİMİZ İÇİN LOKMA
İyi Parti İnegöl Gençlik Kolları tarafından, Afrin operasyonunda şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ve gaziler için Cuma namazı sonrasında vatandaşlara lokma ikram edildi.
GELECEK GÖKLERDE
GELECEK GÖKLERDE
Türk Hava Kurumunun (THK) kuruluşunun 93´ncı yıldönümü nedeniyle THK İnegöl Şubesi yönetimi, Kaymakam Ali Akça´yı makamında ziyaret etti.
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
ŞEHİTLER VE MEHMETÇİK İÇİN DUA
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin´de yürütülen “Zeytin Dalı” Harekatı başarıyla sürerken, Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de vatandaşlar dualar ederek Mehmetçiklerimize manevi destek verip, şehitlerimiz içinde mevlid okutuyorlar.
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
TERMİNALİNİN OTOBÜS GİRİŞ GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
İnegöl Belediyesi´nin şehir içindeki trafik yoğunluğunu azaltmak adına yaptığı çalışmalar neticesinde, Bursa Büyükşehir Belediyesi UKOME Kurulu kararına göre şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler artık Özdilek Köprülü Kavşağından giriş yapmayacak. Ankara istikametinden gelen otobüsler Hikmet Şahin Köprülü kavşağına kadar devam edip karşı yöne geçerek bu istikametten direk otogara giriş yapacak.
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
GÜMÜŞHANE´DE ARANAN FETÖ´CÜ ÖĞRETMEN İNEGÖL´DE YAKALANDI
FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan, Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan bayan öğretmen F.B., İnegöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
BAYRAKSIZ ESNAF KALMASIN!
Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) İnegöl ilçe Başkanlığı tarafından Afrin operasyonuna destek amaçlı, “Bayraksız Esnaf Kalmasın” sloganı ile sosyal farkındalık çalışması gerçekleştirildi. Çalışma kapsamında Cafer Paşa Hanı ve çevresinde esnaflara bayrak dağıtıldı.
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
CASH FOR WORK´E REKOR BAŞVURU
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ), İŞKUR ve Halk Eğitim Merkezi Genel Müdürlüğü, Sosyal Ortaklar ve Proje Daire Başkanlığı ile Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı işbirliğinde başlatılan Cash For Work (İş Karşılığı Ücret) projesine talep patlaması oldu. İlk etapta açılacak olan ve 100 kişinin katılacağı 4 kursa, 500 kişi başvurdu.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Süt Dişlerini Önemseyin
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
DERNEKLER SİYASETİN ARKA BAHÇESİ MİDİR?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
DERİN SAVAŞ!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SÜRÜCÜ KURSLARINDA EĞİTİM VE TRAFİK
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SEVGİ BİR GÜNLÜK MÜ?
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ROCKY´NİN DÖNÜŞÜ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İSAÖRENSPOR VE DOĞANSPOR MUTLU
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
HELAL OLSUN SİZE
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7523
EURO
4.6967
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
10°
Pazartesi
Bulutlu
11°
Salı
Fırtına
13°
Çarşamba
Fırtına
12°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30