“SÖZ KONUSU VATANSA, GERİSİ TEFERRUATTIR”
14 Nisan Şehitler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayan İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Eğer söz konusu olan vatansa, bayraksa, milletse, milletimizin bağımsızlığıysa bizim için gerisi teferruattır” dedi.
Tarih: 16.4.2018 09:13:25

Başkan Taban yayımladığı mesajında, “Çanakkale´den Bakü´ye, Galiçya´dan Arabistan Çöllerine, İstiklal Savaşı´ndan, Kore Ve Kıbrıs´a,  son 30 küsur yıldır vatanımızın değişik yerlerinde PKK terör örgütüne karşı savaşan Mehmetçiğimiz ile karanlık geceyi aydınlığa çeviren ülkemizin bekası için canlarını hiçe sayan 15 Temmuz kahramanları ve son olarak Afrin´de destan yazarken şehit olan askerlerimizin ruhları şad olsun” şeklinde konuştu.

“ŞEHİTLİK MERTEBESİ EN ULVİ MAKAMDIR”

Taban mesajında şunlara yer verdi; “Şehitlik mertebesi, bir Müslümanın bu dünyada ulaşabileceği en ulvi makamdır. Bizim için bu mertebeye ulaşmak, vatanı ve milleti için canını vermek şereflerin en büyüğüdür. Yüce Allah Kur´an-ı kerimde şehitlere “ölü” denilmemesini emretmektedir. Ayet-i kerimede ‘Allah yolunda öldürülenlere «ölüler» demeyiniz. Bilakis onlar diridirler, lakin siz anlamazsınız´ diye buyrulmaktadır. Onların taşıdığı asil ruh biliyoruz ki bizlerin damarınızda dolaşmaya devam ediyor. Evet, bizler her şeyimizi şehitlerimize borçluyuz. Eğer gelecekle ilgili planlar yapabiliyorsak, onlar geleceklerini bizim için feda ettiği içindir. Ve o yüzden nerden geldiğimizi, ne yapmamız gerektiğini iyi bilmemiz gerekiyor” dedi.

“İSTİKLAL MÜCADELESİNİ KAVRAMADAN, İSTİKBAL MÜCADELESİNDE BAŞARILI OLUNAMAZ”

Geçmişte verilen istiklal mücadelesini kavramadan, istikbal mücadelesinde başarılı olmak mümkün olamaz diyen Taban, “Zor bir coğrafyada, zor bir dönemden geçtiğimizi biliyoruz. İstiklalin, daha ziyade emekle, alın teriyle, bilgiyle, donanımla, üretimle, yatırımla korunabildiği bir dönemde milletçe, tarihimize, medeniyetimize yakışır bir seviyeye ulaşmanın mücadelesini veriyoruz. Bu noktada şehitlerimiz bize çok büyük bir sorumluluk yükledi, çok değerli bir miras bıraktı. Emaneti kimden aldığımızı çok iyi biliyoruz. Bu emaneti taşımanın ne kadar büyük bir hassasiyet gerektirdiğini de çok iyi biliyoruz. Keyfi davranmak, dikkatimizi kaybetmek ya da yılgınlığa, yorgunluğa düşmek gibi bir hakkımızın olmadığını da çok iyi biliyoruz. Bunu böyle kabul ediyor, kendimizi her yeni güne, her yeni hedefe böyle hazırlıyor, böyle tazeliyoruz. Biliyoruz ki, önümüzdeki yol ne kadar uzun olursa olsun, bu yola yetecek gücümüz, sabrımız ve dirayetimiz vardır” diye konuştu.

“GİDİP DE DÖNMEMEK, GELİP DE GÖRMEMEK VAR”

Binlerce yıldır çeşitli cephelerde kanlarını dökerek bu coğrafyayı vatan yapanları unutmamalıyız diyen Taban, “Gidip de dönmemek, gelip de görmemek var diyerek helalleşip evden çıkmanın ne zor olduğunu iyice düşünmemiz lazım. Toprağa cansız düşen o gencecik bedenlerin  umutlarını, hayallerini, düşlerini  bir kez daha düşünmek lazım. Bu kahramanlar, 1911 Trablusgarp savaşından 1922 İstiklal Savaşının sonuna kadar, Çanakkale´den Bakü´ye, Galiçya´dan Arabistan çöllerine kadar ve son 30 küsur yıldır da vatanımızın değişik yerlerinde PKK terör örgütüne karşı savaştılar. Şehit cenazesi gelmeyen köyümüz ya da mahallemiz belki de kalmamıştır. Çanakkale´de 250 bin şehidimiz kaldı. Arıburnu´ndaki savaşlarda 6,5 saat gibi kısa bir sürede 10 bin kayıp verdik. Son olarak karanlık geceyi aydınlığa çeviren ülkemizin bekası için canlarını hiçe sayan 15 Temmuz kahramanları ve Afrin´de destan yazan askerlerimizi unutmamak lazım” ifadelerini kullandı.

ÇANAKKALE´DEN AFRİN´E

“Bugün Çanakkale´deki o asil ruha en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemlerden birini yaşıyoruz” diyen Taban, “Mehmetçiğimizin ülkemizin bekası için vermiş olduğu mücadeleyi anlamak için Çanakkale´yi çok iyi anlamamız gerekiyor. Dün Çanakkale´de yan yana karşımıza dikilen zihniyet, bugün ihanet şebekeleri vasıtası ile emellerini gerçekleştirmeye çalışırken, bize düşen görev, bu yiğit kahramanlara layık olabilmek. Unutulmamalıdır ki; her karış toprağı şehit kanıyla ıslanan bu topraklar kolay kazanılmadı ve kolay da kaybedilmeyecek” şeklinde konuştu.

Taban son olarak, “Tüm dünya şunu çok iyi bilsin ki; şehit kanlarıyla sulanan bu toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu aziz millet tarafından kutsal bir emanet olarak müdafaa ve muhafaza edilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, manevi huzurlarında saygıyla eğiliyorum” dedi. KURUM BÜLTENİ
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
HASTANE KANTİNİ İHALE EDİLDİ
HASTANE KANTİNİ İHALE EDİLDİ
İnegöl Devlet Hastanesi yönetimi ile müstecir arasındaki problem nedeniyle geçtiğimiz yıl Kasım ayında Mahkeme kararıyla kapatılmasının ardından mağduriyetlere neden olan ve yılan hikayesine dönen İnegöl Devlet Hastanesi kantin ihalesi, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapıldı. İhaleyi Çekirge Devlet Hastanesi´nin kantin işletmeciliğini yapan firma kazandı.
POLİSTEN KAÇAMADI
POLİSTEN KAÇAMADI
Bıçaklı yaralama olayında yaralanıp, ifade vermeyince ekipler tarafından yakalanan şüpheli üzerinden tabanca ve uyuşturucu madde çıktı. Polisleri görünce kaçmaya başlayan şahıs, üzerindeki tabanca ve uyuşturucu maddeleri Forkliftin üzerine attı.
MUHALEFETTEN İTTİFAK SİNYALİ
MUHALEFETTEN İTTİFAK SİNYALİ
Hasan Eroğlu Başkanlığındaki Saadet Partisi İnegöl İlçe Teşkilatının, Müfit Besler Başkanlığındaki İyi Parti İnegöl ilçe yönetimini ziyaretinde, genel seçimlerde ittifak sinyali verildi.
PENCEREDEN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
PENCEREDEN DÜŞEN ÇOCUK AĞIR YARALANDI
Kemalpaşa mahallesi Çilek sokak üzerindeki evlerinin penceresinden aşağı bakmak isterken beton zemine düşen küçük çocuk ağır yaralandı.
BURSA´DAN TBMM´YE 20 MİLLETVEKİLİ
BURSA´DAN TBMM´YE 20 MİLLETVEKİLİ
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 24 Haziran´da yapılacak seçimlerle belirlenecek 600 Milletvekilinin 81 İl´e dağıtımını yaptı. Bu seçimde 20 Milletvekili çıkaracak Bursa iki seçim çevresine bölündü. Öte yandan, Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçiminde aday olmak için görevinden ayrılacaklar, emeklilik veya ayrılma dilekçelerini en geç 26 Nisan Perşembe günü saat 17.00´ye kadar verecek.
HAYATA DÖNDÜREN MÜDAHALE
HAYATA DÖNDÜREN MÜDAHALE
Mesudiye mahallesinde meydana gelen olayda, kendisini iple asarak intihar eden genç kız, 112 acil sağlık ekibinin müdahalesiyle 25 dakika sonra hayata döndü.
HASTANEDE 23 NİSAN COŞKUSU
HASTANEDE 23 NİSAN COŞKUSU
Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi İnegöl´de de kutlanıyor. Bu kapsamda, İnegöl Devlet Hastanesi Çocuk Servisinde tedavi gören çocuklar, hasta olmalarına rağmen 23 Nisan Bayramını neşe içerisinde kutladılar.
“YERYÜZÜNDE İNSAN: BİREY, TOPLUM, VAROLUŞ VE KÜLTÜR”
“YERYÜZÜNDE İNSAN: BİREY, TOPLUM, VAROLUŞ VE KÜLTÜR”
İnegöl İşletme Fakültesi eski Dekanı, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim S. Canbolat tarafından “Yeryüzünde insan: birey, toplum, varoluş ve kültür” konulu konferans düzenlendi.
KİRALIK ARACI ZAMANINDA TESLİM ETMEYİNCE!
KİRALIK ARACI ZAMANINDA TESLİM ETMEYİNCE!
İddiaya göre, Kütahya´nın Tavşanlı ilçesinden çalındığı ihbarı yapılan özel otomobili tamir için İnegöl´e getiren şahıs, ihbar üzerine yakalandı.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
ÇENE EKLEMİ RAHATSIZLIKLARI
Uğur Bayram
Uğur Bayram
SEÇİM ÇALIŞMALARI DEĞİŞSİN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
YANLIŞ BİLEN EĞİTİMCİLER
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
"ALLAH´A DİNİNİZİ Mİ ÖĞRETMEYE ÇALIŞMAK..."
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
KÖY ENSTİTÜLERİ VE EĞİTİM
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
HASTA OLMAYA GÖR
Dr. Ömer Faruk Atan
Dr. Ömer Faruk Atan
MİRAÇLA GELEN HEDİYE, NAMAZ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Zeynep Nisa KAŞKIR
Gecikmiş Hoşgörü Sahipleri
İsmail YILDIRIM
İsmail YILDIRIM
MEHMET AKİF ERSOY MİLLİ-MANEVİ DEĞERLERİMİZDEN BİRİDİR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
İYİ GÜN İÇİN DE DOST LAZIM
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
DELİKANLI ŞEMPANZE ROMEO
METİN AYDIN
METİN AYDIN
THE END!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Neslin Çanakkale Savaşı Hakkında Bilmesi Gerekenler
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
İNEGÖLSPOR DOLUDİZGİN
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
YAZAR ADEM ÖZBAY İLE ‘YAZARLIK´ SÖYLEŞİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLGİSİZLİK SEVGİ VE DOSTLUKLARI YOK EDER
Orhan Atan
Orhan Atan
PLAY-OF İDDİASI KALMAYAN İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDERE KOLAY KAYBETTİ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
CANIN SAĞ OLSUN İNEGÖLSPOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
4.0332
EURO
4.9670
Bursa Hava Durumu
Bugün
Güneşli
28°
Çarşamba
Güneşli
27°
13°
Perşembe
Fırtına
26°
13°
Cuma
Gök gürültülü sağanak yağış
25°
15°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30