TABAN´DAN İLK AÇILIŞ
İnegöl Belediyesinin yeni Başkanı Alper Taban, ilk resmi açılışını gerçekleştirdi. İnegöl Belediyesi tarafından Burhaniye Mahallesi Doğan Sokak´ta yapılan düzenleme ile hayata geçirdiği çocuk oyun alanı ve fitness alanı hizmete girdi.
Tarih: 15.11.2017 09:35:47

İnegöl´ü geleceğe taşımak adına yapılan mega projelerin yanı sıra yaptığı küçük dokunuşlarla şehre modern bir görünüm kazandıran İnegöl Belediyesi, Burhaniye Mahallesi Doğan sokakta yeni bir çocuk oyun alanının yapımını tamamlayarak hizmete açtı. İçerisinde fitness aletlerinin de bulunduğu ve bölge için yeni bir yaşam alanı haline gelen alanın açılışı dün gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Alper Taban ile Başkanvekili Turgay Yel, Başkan Yardımcıları Adil Kansu ve Eşref Yiğit, AK Parti İlçe Başkanı Adem Demirel ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı açılış programında, Alper Taban halkla bir araya geldi. Bölgenin sorunlarının da konuşulduğu programda Alper Taban, hizmetin yapılmasından ziyade korunup geleceğe taşınmasının daha önemli olduğuna dikkat çekti.

PLANLANMIŞ HİZMETLER BİR BİR HAYATA GEÇİYOR

Törende konuşan Belediye Başkanı Alper Taban, “Bugün mahallemizde yeni bir parkın açılışı için bir aradayız. İnegöl Belediyesi olarak hiçbir şekilde insan ayırmadan, muhit ayırmadan, bölge ayırmadan biz hizmetlerimizi yapmak zorundayız. Zaten 5 yıl önce çıkılan bu hizmet yarışında planlamalarımız en başında yapılmıştı. Planlarımızda park alanı olarak gözüken, spor alanı olarak gözüken nereleri varsa bunlarla ilgili zaten hazırlıkları yapmıştık. Şimdi sadece bir bir hayata geçiriliyor” dedi.

ÖNEMLİ OLAN YAPMAK DEĞİL YAŞATABİLMEK

Park hakkında teknik bilgiler de veren Taban, “Burada yapımı tamamlanan parkımız 1375 m2 alan üzerinde bir planlama yapıldı ve proje uygulandı. 185 m2´lik çocuk oyun grubumuz var, 690 m2 yeşil alan var, yine 410 m2´lik sert zemin ve oturum alanlarıyla yürüyüş alanları bulunmakta. Bizler için önemli olan burada böyle bir güzelliği sizlerin hizmetine sunuyor olabilmek. Bunu yapmak da aslında mesele değil. Önemli olan bunu yaptıktan sonra yaşatabilmek. Çünkü nice parklar yapmıştır İnegöl Belediyesi, ama daha sonra gidip ziyaret ettiğimizde gerçekten içler acısı durumu görüyoruz. Bunun için de ben burada sizlerden bir ricada bulunmak istiyorum, bu alanlara lütfen hep birlikte sahip çıkalım. Zarar vereni gördüğümüzde devletin ilgili kurumlarına bilgi vermenizi rica ediyorum. Belediyemizin 153 hattı var, emniyet güçlerimiz var. Bu otokontrolü şehirde hep birlikte sağlamak durumundayız. Önemli olan bu projenin yapılmasından sonra yaşatılmasıdır. Ben bugün mahalle sakinlerimize bu parkı emanet ediyorum ama beraberinde takipçisi ve kontrolcüsü olacağımızı da ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

HER VATANDAŞIMIZIN FİKRİ BİZİM İÇİN ÖNEMLİ

Alper Taban konuşmasını şöyle sürdürdü: “8 Kasım tarihinde yapılan oylama sonucu meclisimizde bu görev bizlere verildi. Biz de görevi alır almaz çalışmalarımızı başlattık. Ekiplerimize kalan 16,5 aylık dönem içerisinde neler yapmamız gerektiğini, hedeflerimizin neler olduğunu ve ekiplerimizden beklentilerimizi kendilerine aktardık. Ama burada çok daha önemli bir şey söylemek istiyorum; bunlar sadece bizim bilip de düşünebildiklerimiz. Bu kalan 16,5 aylık sürede İnegöl´ün herhangi bir köşesinde ikamet eden bir vatandaşımızın bize vereceği fikir bizim için önemlidir. Bize yapacağı eleştiri başımızın tacıdır. Yalnız bir şeyi iletmek için illaki Belediye Başkanının mahalleye gelmesine gerek yok arkadaşlar. İnegöl Belediyesi´nin 800 tane personeli var. Bu personel gelen işleri yapmak için orada bulunuyor. Dolayısıyla sizler bizlere, 153 hattı başta olmak üzere watsap hattımız ve diğer iletişim kanallarını kullanarak ulaştırabilirsiniz. Siz sorunları iletirseniz inşallah bizler de en kısa sürede çözümleri üretmiş oluruz.” 
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: TABAN AÇILIŞ
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30