TATİLE GİDENE KİTAPLAR KÜTÜPHANEDEN
Yaz tatiline çıkan vatandaşlara kütüphaneye uğramalarını tavsiye eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, okumak için istediklerini kadar kitap alabileceklerini söyledi.
Tarih: 15.8.2017 09:18:50

SINIRLAMAMIZ YOK

Tatile giderken kitap almak isteyen üyelere kitap sınırlaması olmadığını ifade eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, “Çok uzun süreden bu yana İnegöl´deyim. Okuyucularımız kütüphanemize geldiklerinde ben de dahil tüm personelimiz, kitap alan kişiye bir tane daha kitap verebilir miyiz diye gözünün içine bakıyoruz. Bu konuda da başarılıyız. Bizde kitap alma konusunda sınır yok. Bir kişi yönetmelik gereğince 2 kitap alabiliyor. Daha sonra okuyucularımız içerisinde ‘benim evim uzak, sık sık gelemiyorum´, ‘uzakta çalışıyorum, dönemiyorum´ diyemeyen arkadaşlarımıza istedikleri kadar kitabı kendimizin yaptırmış olduğu el çantaları içerisinde veriyoruz. Bir sınırlama yok. Hatta yıllardır devam eden şöyle bir kampanyamız var, vatandaş gelip ‘Biz tatile çıkacağız, 1 ay yokuz´ diyor. Kütüphaneden bir koli yapıp kitapları arkadaşımızın üzerine zimmetliyoruz, kampanya adı altında istediği kadar kitap veriyoruz. İnegöl Halk Kütüphanesinde ödünç almak için kitap sayısı önemli değil. Yeter ki okuyucularımız çoğalsın, isteyen istediği kitabı okusun. Son yıllarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphanesine o kadar çok kitap gönderiyor ki, vatandaşımıza dışarıdan kitap satın almayın diyoruz. O kadar çok çeşit kitap geliyor ki… Vatandaşlarımız istedikleri kitabı buradan bulabiliyorlar ve istedikleri kadar kitap alabiliyorlar. Sınırlamamız yok. Arkadaşlarımız gelsinler, hiçbir engele takılmadan kendilerine kitapları verebiliriz” dedi.

90 BİNE YAKIN KİTAP VAR

Şuanda Çocuk ve Halk Kütüphanesi olmak üzere 2 kütüphanenin olduğunu belirten Kahraman, “Halk Kütüphanesinde kitap sayısı olarak 67 bini geçtik. Çocuk kütüphanesinde 22 bin kitabımız var. Çocuk kütüphanesi Bursa´da tek bir tane var, ilde de yok yalnızca İnegöl´de var. Halk Kütüphanesinde yeni gelen kitapları kaydetmeye yetişemiyoruz. O pozisyona geldik. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Bursa İl Halk Kütüphanesine, Manisa İl Halk Kütüphanesine ilk ne kitap gelirse bana da aynısı geliyor. Ama Yenişehir, Keles, Karacabey, Kemalpaşa´ya git bak bize gelen kitap kadar kitap gitmiyor. Neden? Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü´ne kütüphanemizin bir il seviyesinde kütüphane olduğunu anlattık, kabul ettirdik. O nedenle bize gelen kitap sayısı, diğer ilçelere gelen kitap sayısından 2 kat daha fazla. O yönden çok mutluyuz. Vatandaşlarımız kitap satın almadan önce kütüphanemize gelsinler, yeni gelen kitap raflarını izlesinler. Bizim bir özelliğimiz daha var, yeni gelen kitaplarımızı okuyucumuza vermeden önce kaplıyoruz. Böylece hem kendisine hem kitabımıza zarar vermiyoruz, hijyen sağlıyoruz. Kütüphanemizden yararlanılmasını çok istiyorum” diye konuştu.

İLGİ BİZİ MEMNUN EDİYOR

Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphaneye davet eden Kenan Kahraman, “Kütüphanemiz şuanda Türkiye´de 81 il içinde ilk 10 dereceye girecek bir kütüphane. Türkiye´de İnegöl´ün haricinde 4 katlı bir kütüphane yok. Bu tip bir projedir. Bugüne kadar 3 katlı olarak yapılmış. İnegöl´ün toprağından dolayı bodrum katının yapılmamasını istedik. Bunu haklı bularak, projeyi 4 katlı olarak değiştirdiler. Bu nedenle sadece İnegöl´e 4 katlı bir kütüphane yapıldı. Bu sayede kullanım alanımız arttı. Bin 800 metrekarelik kullanım alanımız var. 150´şer metrekarelik 4 adet salonumuz var. Bu 4 salonun 3´ünde klimalı hizmet vermeye başladık. Sınavlara hazırlananlar var. Kütüphaneye gelerek burada ders çalışmaları bizi memnun ediyor. Yeter ki kütüphanemiz kullanılsın, burası devletin malı. Her taraf tertemiz ve klimalar çalışıyor. Sınavlara hazırlanan arkadaşlarımız yemeğe bile gitmiyor. Çünkü evde bu sessizliği, bu güzelliği bulmak mümkün değil. Bu nedenle kütüphanemizin yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı mutluyum. Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphanemize davet ediyoruz” şeklinde konuştu. Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
TRAFİKTE ACI TABLO
TRAFİKTE ACI TABLO
Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı, yılın Ocak-Ağustos döneminde meydana gelen 270 bin 183 kazada 2 bin 353 bin kişinin olay yerinde hayatını kaybettiğini duyurdu.
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
STRES VE UYKUSUZLUK ALZHEİMER´I TETİKLİYOR
Günümüzün en sık rastlanılan hastalıklarından biri olan Alzheimer´ın insanların korkulu rüyası olduğunu belirten Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, "Her hastalıkta olduğu gibi Alzheimer´da da stres en önemli etkenlerden biri" dedi.
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
BALLI SÜT YENİDEN SAHNEDE
Bugüne kadar oynadığı 11 oyunla İnegöl halkının beğenisini toplayan Uğultu Tiyatro Grubu, Ballı Süt adlı oyunlarıyla yeniden seyircileriyle bulaşacak. Uğultu Tiyatro Grubu, geçtiğimiz aylarda sahneledikleri Ballı Süt oyunu yeniden sahneleyecekler.
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
ATATÜRK´SÜZ EĞİTİM PROGRAMINA HAYIR
2017-2018 eğitim öğretim yılının açılmasının ardından müfredatta yapılan değişikliği değerlendiren Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İnegöl Şubesi Başkanı Birol Atay, Milli Eğitim Bakanlığı´nın kindar ve dindar bir nesil yetiştirme projesi ile uyum içindeki yeni ders programlarını reddettiklerini belirtti.
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
TEHLİKE HER YERDE BULUNMAKTADIR
Emniyet Genel Müdürlüğü, okullarının açılmasıyla birlikte çocukların güvenliğinin sağlamak için ailelere tavsiye mesajı yayınladı. Emniyetin yayınladığı mesajda, aile ile çocuklar arasında olması gereken ilişki de ele alındı.
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
ACİLEN TEDBİR ALINMALIDIR
Yol genişletme çalışmaları nedeniyle Mesudiye alt geçidi önüne bariyerler konularak trafiğe kapatılırken, araç trafiğinin oldukça yoğun olduğu Bursa-Ankara karayolu üzerinden geçmek zorunda kalan yayalar ölümle burun buruna geliyor. CHP İlçe Başkanı Necmi Demir, özellikle yayaların geçişiyle ilgili acilen tedbir alınması gerektiğini söyledi.
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
ÖĞRETMENİN ÇARPTIĞI BİSİKLETLİ AĞIR YARALANDI
Mimar Sinan Bulvarı üzeri yeni hastane mevkiinde meydana gelen kazada, görev yaptığı kırsal mahalleye gitmekte olan bayan öğretmen yönetimindeki otomobilin çarptığı elektrikli bisiklet sürücüsü ağır yaralandı.
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
MOTOSİKLETLİ KAZADA YARALANDI
Organize Sanayi Bölgesi Havaalanı caddesi üzerinde meydana gelen kazada, hafif ticari araç ile çarpışan motosiklet sürücüsü yaralandı.
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
KERKÜK TÜRK´TÜR TÜRK KALACAK
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani tartışmalı "bağımsızlık" referandumunda ısrar ederken, İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneğinden yapılması planlanan referanduma tepki geldi.
Vedat Baykay
Vedat Baykay
CEMAATLEŞME GERÇEĞİ
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
ACILAR SİLSİLESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
NASİHAT
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
HAZAN AĞLAR BAHARIMDA
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BEN DİLİ ve SEN DİLİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BOYKOT VAAARRRR
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ÇİFT KARAKTER!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Peygamber Efendimiz ve Hayvanlar
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
OSMANİYESPOR 1. KÜMEDE
Uğur Bayram
Uğur Bayram
FARUK ÇELİK NE YAPMAK İSTİYOR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Diş hassasiyetine dikkat!
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ÖLÇÜLÜ, DENGELİ VE TUTARLI OLMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
BU MAĞLUBİYET HEZİMET DEĞİL, UYARI OLSUN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İLK YARIDA KAZANDIK İKİNCİ YARIDA KAYBETTİK
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
İŞVEREN TEŞVİK VE DESTEKLERİNDEN FAYDALANIYORMUSUNUZ
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.5090
EURO
4.1775
Bursa Hava Durumu
Bugün
Parçalı bulutlu
23°
13°
Cumartesi
Parçalı bulutlu
21°
11°
Pazar
Güneşli
24°
11°
Pazartesi
Bulutlu
26°
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
05:04 06:43 13:06 16:32 19:11 20:37