TATİLE GİDENE KİTAPLAR KÜTÜPHANEDEN
Yaz tatiline çıkan vatandaşlara kütüphaneye uğramalarını tavsiye eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, okumak için istediklerini kadar kitap alabileceklerini söyledi.
Tarih: 15.8.2017 09:18:50

SINIRLAMAMIZ YOK

Tatile giderken kitap almak isteyen üyelere kitap sınırlaması olmadığını ifade eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, “Çok uzun süreden bu yana İnegöl´deyim. Okuyucularımız kütüphanemize geldiklerinde ben de dahil tüm personelimiz, kitap alan kişiye bir tane daha kitap verebilir miyiz diye gözünün içine bakıyoruz. Bu konuda da başarılıyız. Bizde kitap alma konusunda sınır yok. Bir kişi yönetmelik gereğince 2 kitap alabiliyor. Daha sonra okuyucularımız içerisinde ‘benim evim uzak, sık sık gelemiyorum´, ‘uzakta çalışıyorum, dönemiyorum´ diyemeyen arkadaşlarımıza istedikleri kadar kitabı kendimizin yaptırmış olduğu el çantaları içerisinde veriyoruz. Bir sınırlama yok. Hatta yıllardır devam eden şöyle bir kampanyamız var, vatandaş gelip ‘Biz tatile çıkacağız, 1 ay yokuz´ diyor. Kütüphaneden bir koli yapıp kitapları arkadaşımızın üzerine zimmetliyoruz, kampanya adı altında istediği kadar kitap veriyoruz. İnegöl Halk Kütüphanesinde ödünç almak için kitap sayısı önemli değil. Yeter ki okuyucularımız çoğalsın, isteyen istediği kitabı okusun. Son yıllarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphanesine o kadar çok kitap gönderiyor ki, vatandaşımıza dışarıdan kitap satın almayın diyoruz. O kadar çok çeşit kitap geliyor ki… Vatandaşlarımız istedikleri kitabı buradan bulabiliyorlar ve istedikleri kadar kitap alabiliyorlar. Sınırlamamız yok. Arkadaşlarımız gelsinler, hiçbir engele takılmadan kendilerine kitapları verebiliriz” dedi.

90 BİNE YAKIN KİTAP VAR

Şuanda Çocuk ve Halk Kütüphanesi olmak üzere 2 kütüphanenin olduğunu belirten Kahraman, “Halk Kütüphanesinde kitap sayısı olarak 67 bini geçtik. Çocuk kütüphanesinde 22 bin kitabımız var. Çocuk kütüphanesi Bursa´da tek bir tane var, ilde de yok yalnızca İnegöl´de var. Halk Kütüphanesinde yeni gelen kitapları kaydetmeye yetişemiyoruz. O pozisyona geldik. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Bursa İl Halk Kütüphanesine, Manisa İl Halk Kütüphanesine ilk ne kitap gelirse bana da aynısı geliyor. Ama Yenişehir, Keles, Karacabey, Kemalpaşa´ya git bak bize gelen kitap kadar kitap gitmiyor. Neden? Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü´ne kütüphanemizin bir il seviyesinde kütüphane olduğunu anlattık, kabul ettirdik. O nedenle bize gelen kitap sayısı, diğer ilçelere gelen kitap sayısından 2 kat daha fazla. O yönden çok mutluyuz. Vatandaşlarımız kitap satın almadan önce kütüphanemize gelsinler, yeni gelen kitap raflarını izlesinler. Bizim bir özelliğimiz daha var, yeni gelen kitaplarımızı okuyucumuza vermeden önce kaplıyoruz. Böylece hem kendisine hem kitabımıza zarar vermiyoruz, hijyen sağlıyoruz. Kütüphanemizden yararlanılmasını çok istiyorum” diye konuştu.

İLGİ BİZİ MEMNUN EDİYOR

Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphaneye davet eden Kenan Kahraman, “Kütüphanemiz şuanda Türkiye´de 81 il içinde ilk 10 dereceye girecek bir kütüphane. Türkiye´de İnegöl´ün haricinde 4 katlı bir kütüphane yok. Bu tip bir projedir. Bugüne kadar 3 katlı olarak yapılmış. İnegöl´ün toprağından dolayı bodrum katının yapılmamasını istedik. Bunu haklı bularak, projeyi 4 katlı olarak değiştirdiler. Bu nedenle sadece İnegöl´e 4 katlı bir kütüphane yapıldı. Bu sayede kullanım alanımız arttı. Bin 800 metrekarelik kullanım alanımız var. 150´şer metrekarelik 4 adet salonumuz var. Bu 4 salonun 3´ünde klimalı hizmet vermeye başladık. Sınavlara hazırlananlar var. Kütüphaneye gelerek burada ders çalışmaları bizi memnun ediyor. Yeter ki kütüphanemiz kullanılsın, burası devletin malı. Her taraf tertemiz ve klimalar çalışıyor. Sınavlara hazırlanan arkadaşlarımız yemeğe bile gitmiyor. Çünkü evde bu sessizliği, bu güzelliği bulmak mümkün değil. Bu nedenle kütüphanemizin yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı mutluyum. Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphanemize davet ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
AĞAÇ YOLA DEVRİLDİ
İnegöl´e bağlı Edebey mahallesinde yağmur ve rüzgârın etkisi ile devrilen ağaç yolu trafiğe kapattı.
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
AFRİN TERÖRDEN ARINDIRILMALIDIR
MHP İnegöl İlçe Başkanı Hayati Bedir, son günlerde konuşulan olası bir Afrin operasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “Afrin yapılması beklenen olası operasyon ile tamamen temizlenmeli ve terörden arındırılmalıdır” dedi.
KARNE ZAMANI
KARNE ZAMANI
2017-2018 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılının tamamlanacağı İnegöl´de okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 55 bin öğrenci karne sevinci yaşayacak.
 İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
İNEGÖL 15 BİN 500 SURİYELİYE KUCAK AÇTI
Suriye´de yaşanan iç savaş nedeniyle vatan topraklarını terk edip, ülkemize sığınarak burada yaşamlarını sürdüren 3 milyon 424 bin 237 Suriyeli vatandaştan 15 bin 500´ü İnegöl´de yaşıyor.
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
49 BİN KİŞİ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞTU
2 Ocak 2017 tarihi itibariyle Türkiye genelinde Nüfus Müdürlüklerinde verilmeye başlanan yeni kimlik için 256 bin nüfusu sahip İnegöl´de 49 bin kişi başvuru yaptı.
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
ŞİKAYET VE TALEPLERİNİZ YANITSIZ KALMAYACAK
Bursa Büyükşehir Belediyesi İletişim Koordinasyon Merkezi (BİKOM) ile 17 ilçe belediyesindeki hizmet masaları arasında koordinasyon sağlanırken, vatandaşlardan gelen talep, öneri ve şikayetlere olumlu ya da olumsuz mutlaka telefonla geri bildirim yapılacak. BİKOM´u ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli” dedi.
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
4-6 YAŞ´TA HEDEF BÜYÜK
İnegöl´de faaliyet gösteren 26 adet 4-6 Yaş Kur´an Kursunda şuan 503 öğrenciye Kur´an-ı Kerim öğretildiğini bildiren İlçe Müftüsü Kazım Güzel, önümüzdeki dönemde bu rakamı üç katına çıkaracaklarını söyledi.
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İŞSİZLERE 18 MİLYONLUK ÖDEME
İş-Kur İnegöl Şube Müdürü Ahmet Baştürk, 2017 yılında 3 bin 536 işsize 18 milyon 641 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
"NASIL İMZA ATILACAĞINI BİLMİYORUZ"
Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Daire Başkanlığı, yasalarda imzanın yazıyla atılması gerektiği belirtilmiş ise de toplumda imzanın ne şekilde atılacağı yönünde ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu bildirdi. Başkanlık, "Büyük çoğunluğun kullanmakta olduğu imzaların el yazısı karakterlerini içermeyen, bazı şekil ve çizgilerden oluştuğu ve bunlardan önemli bir bölümünün ise herkes tarafından oluşturulabilecek nitelikte basit el hareketlerinden ibaret olduğu bir gerçektir" denildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Tek taraflı çiğnemeyin...
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
MESUDİYE ALT GEÇİDİ Mİ YAPIYORSUNUZ SÜVEYŞ KANALI MI?
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
ACABA!...
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
İNEGÖL İL OLMAK İSTİYOR
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
SELAMLAŞMAK
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
HAYATA GENİŞ PENCEREDEN BAKMAK
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
UMUTSUZ OLMAYACAĞIZ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
SONUNA KADAR MÜCADELE
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Yeni Yılınız Kutlu Olmasın
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
SÜPERLER İKİNCİ YARIYA HAZIR
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
NEFİS VE ŞEYTANA KARŞI DUANIN ETKİN GÜCÜ
Orhan Atan
Orhan Atan
İLK YARININ SONU İNEGÖLSPOR
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ALKIŞLAR İNEGÖLSPOR´A
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7777
EURO
4.6367
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
13°
Pazar
Sağanak
11°
Pazartesi
Karlı - Yağmurlu
-1°
Salı
Bulutlu
-2°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30