TATİLE GİDENE KİTAPLAR KÜTÜPHANEDEN
Yaz tatiline çıkan vatandaşlara kütüphaneye uğramalarını tavsiye eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, okumak için istediklerini kadar kitap alabileceklerini söyledi.
Tarih: 15.8.2017 09:18:50

SINIRLAMAMIZ YOK

Tatile giderken kitap almak isteyen üyelere kitap sınırlaması olmadığını ifade eden İnegöl İshakpaşa Halk Kütüphanesi Müdürü Kenan Kahraman, “Çok uzun süreden bu yana İnegöl´deyim. Okuyucularımız kütüphanemize geldiklerinde ben de dahil tüm personelimiz, kitap alan kişiye bir tane daha kitap verebilir miyiz diye gözünün içine bakıyoruz. Bu konuda da başarılıyız. Bizde kitap alma konusunda sınır yok. Bir kişi yönetmelik gereğince 2 kitap alabiliyor. Daha sonra okuyucularımız içerisinde ‘benim evim uzak, sık sık gelemiyorum´, ‘uzakta çalışıyorum, dönemiyorum´ diyemeyen arkadaşlarımıza istedikleri kadar kitabı kendimizin yaptırmış olduğu el çantaları içerisinde veriyoruz. Bir sınırlama yok. Hatta yıllardır devam eden şöyle bir kampanyamız var, vatandaş gelip ‘Biz tatile çıkacağız, 1 ay yokuz´ diyor. Kütüphaneden bir koli yapıp kitapları arkadaşımızın üzerine zimmetliyoruz, kampanya adı altında istediği kadar kitap veriyoruz. İnegöl Halk Kütüphanesinde ödünç almak için kitap sayısı önemli değil. Yeter ki okuyucularımız çoğalsın, isteyen istediği kitabı okusun. Son yıllarda Kültür ve Turizm Bakanlığı Halk Kütüphanesine o kadar çok kitap gönderiyor ki, vatandaşımıza dışarıdan kitap satın almayın diyoruz. O kadar çok çeşit kitap geliyor ki… Vatandaşlarımız istedikleri kitabı buradan bulabiliyorlar ve istedikleri kadar kitap alabiliyorlar. Sınırlamamız yok. Arkadaşlarımız gelsinler, hiçbir engele takılmadan kendilerine kitapları verebiliriz” dedi.

90 BİNE YAKIN KİTAP VAR

Şuanda Çocuk ve Halk Kütüphanesi olmak üzere 2 kütüphanenin olduğunu belirten Kahraman, “Halk Kütüphanesinde kitap sayısı olarak 67 bini geçtik. Çocuk kütüphanesinde 22 bin kitabımız var. Çocuk kütüphanesi Bursa´da tek bir tane var, ilde de yok yalnızca İnegöl´de var. Halk Kütüphanesinde yeni gelen kitapları kaydetmeye yetişemiyoruz. O pozisyona geldik. Bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Bursa İl Halk Kütüphanesine, Manisa İl Halk Kütüphanesine ilk ne kitap gelirse bana da aynısı geliyor. Ama Yenişehir, Keles, Karacabey, Kemalpaşa´ya git bak bize gelen kitap kadar kitap gitmiyor. Neden? Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler Genel Müdürlüğü´ne kütüphanemizin bir il seviyesinde kütüphane olduğunu anlattık, kabul ettirdik. O nedenle bize gelen kitap sayısı, diğer ilçelere gelen kitap sayısından 2 kat daha fazla. O yönden çok mutluyuz. Vatandaşlarımız kitap satın almadan önce kütüphanemize gelsinler, yeni gelen kitap raflarını izlesinler. Bizim bir özelliğimiz daha var, yeni gelen kitaplarımızı okuyucumuza vermeden önce kaplıyoruz. Böylece hem kendisine hem kitabımıza zarar vermiyoruz, hijyen sağlıyoruz. Kütüphanemizden yararlanılmasını çok istiyorum” diye konuştu.

İLGİ BİZİ MEMNUN EDİYOR

Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphaneye davet eden Kenan Kahraman, “Kütüphanemiz şuanda Türkiye´de 81 il içinde ilk 10 dereceye girecek bir kütüphane. Türkiye´de İnegöl´ün haricinde 4 katlı bir kütüphane yok. Bu tip bir projedir. Bugüne kadar 3 katlı olarak yapılmış. İnegöl´ün toprağından dolayı bodrum katının yapılmamasını istedik. Bunu haklı bularak, projeyi 4 katlı olarak değiştirdiler. Bu nedenle sadece İnegöl´e 4 katlı bir kütüphane yapıldı. Bu sayede kullanım alanımız arttı. Bin 800 metrekarelik kullanım alanımız var. 150´şer metrekarelik 4 adet salonumuz var. Bu 4 salonun 3´ünde klimalı hizmet vermeye başladık. Sınavlara hazırlananlar var. Kütüphaneye gelerek burada ders çalışmaları bizi memnun ediyor. Yeter ki kütüphanemiz kullanılsın, burası devletin malı. Her taraf tertemiz ve klimalar çalışıyor. Sınavlara hazırlanan arkadaşlarımız yemeğe bile gitmiyor. Çünkü evde bu sessizliği, bu güzelliği bulmak mümkün değil. Bu nedenle kütüphanemizin yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı mutluyum. Sınavlara çalışmak isteyen herkesi kütüphanemize davet ediyoruz” şeklinde konuştu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
Önce Hayaller, Sonra İnsanlar Ölür Dedi Kafasına Sıktı
İnegöl Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Elektrik Dağıtım Şirketine ait trafo istasyonunda görevli güvenlik görevlisi, kendi tabancasıyla kafasına ateş ederek canına kıydı. Gencin intihar etmeden bir saat önce paylaştığı “önce hayaller, sonra insanlar ölür” paylaşımı dikkat çekti.
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
RECEP SERT´TEN HALUK LEVENT´E TEŞEKKÜR
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu´nun borcunun ödenmesi üzerine serbest kalırken, evine dönen Recep Sert, Levent´e teşekkür etti.
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
“ALLAH KATINDA DİN İSLAM´DIR”
Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından her hafta merkezi olarak hazırlanan Türkiye geneli Cuma Hutbesinde bu haftanın konusu “Allah Katında Din İslam´dır” oldu.
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
DOĞALI ÖĞRENCİLER OSB CAMİİNDE
Doğa Koleji 5. sınıf öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte İnegöl Organize Sanayi Camiini ziyaret etti.
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
HALUK LEVENT BORCU ÖDEDİ, RECEP SERT SERBEST
Borcu yüzünden tutuklanarak cezaevine koyulan ancak rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Recep Sert´e, sanatçı Haluk Levent öncülüğünde kurulan Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) şubesinden destek geldi. Sert, borcunun ödenmesi sonucu serbest bırakıldı.
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
KALFALIK VE USTALIK BELGELERİNDE YENİ DÖNEM
Milli Eğitim Bakanlığı´nca esnaf olarak çalışıp da kalfa ya da usta unvanı almak isteyenler için yeni düzenleme yapıldı. Buna göre, sınavları geçerek kalfalık ve ustalık belgesi almaya hak kazanan esnaf, mesleğiyle ilgili alanlarda işyeri açma imkanına sahip olacak.
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
HİZMETLERİ ARTIRARAK DEVAM EDECEĞİZ
Kış sezonu öncesi yağışsız elverişli havaları değerlendiren İnegöl Belediyesi, Turgutalp Mahallesi Üniversite ve Özçelik Sokak´ta asfalt çalışmalarını tamamladı.
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İNŞAATTAN DÜŞEN USTA AĞIR YARALANDI
İnegöl´e bağlı Hamzabey mahallesi üzerindeki Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki bir fabrika inşaatından düşen usta ağır yaralandı.
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
SAĞLIK İÇİN YÜN VE PAMUKTAN VAZGEÇMEYİN
El emeği göz nuru ipek ve yün yorganlar artık tarihe karışıyor. Yeni evlenecek kızların çeyizlerini süsleyen el emeği yorganların sayısı her geçen gün azalıyor. Hazır yorganların fiyatlarının ucuz olması git gide el işi rengarenk yorganların evlere girmesine engel oluyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Bleaching (Diş Beyazlatma)
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
BİR ELİNDE VİSKİ BARDAĞI DİĞER ELİNDE TÜRK BAYRAĞI
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
AĞIR SUÇA SIKI CEZA-2
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Vedat Baykay
Vedat Baykay
ALİNUR BAŞKAN OLDU BÜYÜK BAŞKAN
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
Değerlerimiz “Verilen Sözü Yerine Getirmek “
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
SANAL ALEMİN GETİRDİKLERİ
METİN AYDIN
METİN AYDIN
LEJYONERLER DEĞİL, İSTEYENLER KAZANDI
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Biz Seni Âlemlere Rahmet Olarak Gönderdik
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DERBİ GENÇLERGÜCÜ´NÜN
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
ALLAH KALPLERİ NİÇİN MÜHÜRLER?
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR KASTAMONU´DAN ŞEN DÖNDÜ
Sadullah Organ
Sadullah Organ
ÜÇÜNCÜ DEPLASMAN ZAFERİNE ALKIŞ
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8792
EURO
4.5760
Bursa Hava Durumu
Bugün
Sağanak
12°
Pazartesi
Sağanak
-2°
Salı
Parçalı bulutlu
10°
-2°
Çarşamba
Parçalı bulutlu
11°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:02 07:44 12:59 15:35 17:55 19:24