ÜST DÜZEY EĞİTİLMİŞ İNSAN GÜCÜNE İHTİYAÇ VAR
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) tarafından düzenlenen “Tecrübe Alıyoruz” programlarının bu sefer ki konuğu Prof. Dr. Özgür Demirtaş oldu. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye´nin cari açığı kapatabilmesi için üst düzey eğitilmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Tarih: 8.11.2017 09:14:02

İGİAD tarafından düzenlenen program önceki akşam Hotel Angelacoma´da, Ozzo ve Nanowood sponsorluğunda, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş´ın katılımı ile gerçekleştirildi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Programda konuşan İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, “Bugün toplanmamıza, 26 yıl önce derneğimizin kurulmasına sebep olan kurucu üyelerimize ve geçmiş dönem Başkanlarımıza şuan aramızda olan Bahadır Öke, Ersan Başaran, Süleyman Şenal, Mehmet İşgören, Cemal Kaplan, Alaaddin Kırcalı, Kenan Sülek, Hüseyin Şahin, Hasan Ünlüaslan ağabeylerime ve Bahadır Bayraktar kardeşime emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İfade edemeden geçemeyeceğim bir durumda, derneğimize, ilçemize ve birçok sektöre yıllarca değer katan, geçen yıl art arda yitirdiğimiz Hüseyin Ortakçı, İsmail Ortakçı ve İbrahim Ortakçı ağabeylerimizi buradan rahmetle anmak istiyorum, mekânları cennet olsun, ailelerine, dostlarına, aynı zamanda derneğimiz üyeleri olan evlatlarına sabırlar diliyorum. Ayrıca, derneğimize geçmiş dönemlerde emekleri olan kaybetmiş olduğumuz tüm büyüklerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

İGİAD, İNEGÖL´ÜN YANSIYAN AYNASI OLACAKTIR

Özdemir, “Bir ‘Tecrübe Alıyoruz´ programımızı daha onurlandıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Davetimizi kırmayıp yoğun temposuna rağmen katılım sağlayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş hocamıza huzurlarımızda ayrıca teşekkür ediyorum. Bu güzel gecemizin sponsoru olan Ozzo ve Nanowood firmaları Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Şimşek ve ortaklarına, aynı zamanda İGİAD üyelerimiz Burcu Gürel ve Uğur Şimşek´e katkılarından dolayı huzurlarınızda tüm İGİAD ailesi adına çok teşekkür ediyor, işlerinde başarılarının artarak devamını diliyorum. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım iki yıla yaklaşan görev süremiz içerisinde derneğimize 95 üye kazandırmış bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz gün 200 üye hedef sayımızı bugün itibariyle geçmiş bulunmaktayız. İlk zamanlarda çeşitli sektörlerden nitelikli, dinamik, genç, çalışkan kişi ve firmalara üyelik teklifinde bulunurken, bugün geldiğimiz noktada, yapmış olduğumuz faaliyetler neticesinde her geçen gün derneğimize üyelik talepleri artış göstermektedir. Değerli TÜGİK Başkanım Erkan Güral´ın teveccühü sonucu derneğimizi temsilen şahsımı yönetimine alması ve bunun neticesinde her ay yurdumuzun farklı şehirlerinde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda görüyorum ki, sürekli üreten ve büyüyen İnegöl´ümüzde üye sayısı hedefimizin en az 500 olması kanaati hâsıl olmuştur. İnşallah gelecek süreçlerde İGİAD ailesi emin adımlarla, tüm sektör üyelerimizle, her konuda dayanışma içerisinde yürüyecek ve büyüyecektir. İGİAD, İnegöl´ün yansıyan aynası olacaktır” dedi.

PROJENİN MERKEZİ İNEGÖL OLACAK

Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri (MARSİFED) Başkanı ve Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu üyesi İhsan Karademirler ise, “Biz 11 üye derneğimizle MARSİFED olarak Türkiye genelinde 23 bölgesel 2 sektörel federasyonla birlikte TÜRKONFED´i oluşturuyoruz. Öncelikle temsil tabanını genişletmeyi düşünüyorduk ve 11 üye derneğe ulaşarak bunu gerçekleştirdik. Ardından TÜRKONFED bünyesinde 40 bin şirket var. Bu şirketler arasında iş ortaklığını hızlandırmak amaçlı bir oluşum düşünüyorduk, bu da 1 ay önce yapılan toplantıda gündeme geldi. Yönetim kurulu üyelerimizden bu konuyla ilgili çalışan arkadaşlarımız çalışmalarını gerçekleştirmek adına işlemlerini sürdürüyorlar. KOBİ´ler ülke ekonomisinin yüzde 99´unu oluşturuyor. Rekabet edebilen KOBİ´ler yurtdışında rekabet edebilen bir Türkiye´yi getirir. Öncelikli sektör tespit ettik; otomotiv, mobilya, tekstil gibi… Firmalarımız bizim bu sevdamıza ortak oldular ve çalışmayı terk eden hiçbir otomotiv şirketimiz olmadı. Çok yakında mobilya sektörüyle de bu çalışmamıza İnegöl´de başlayacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ NESİLLERLE EĞİTİMİ EN ÜST SEVİYEYE TAŞIMALIYIZ

Programın konuşmacısı Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş´ta, finansal anlamda önemli bilgilendirmelerde bulundu. Demirtaş, “Türk ekonomisiyle ve dünya ekonomisiyle ilgili konuştuğumuz zaman bakmamız gereken rakamlar belli. Dünyada ülkeler 2´ye ayrılıyor, cari açığı olanlar ve cari fazlası olanlar… Türkiye, cari açığı olan ülkelerden biri. Bu eksi bir durum ama artıları da yok değil. Dinamik ve genç bir ülke. Son 1-2 yıldır Türkiye´nin başına gelenler başka bir ülkenin başına gelseydi darmaduman olabilirdi. Ama bu iyi özellikleri de kötü özellikleri de çok abartmamak lazım. Kötü özellikler arasında cari açığını kapatamamış olması, yüksek enflasyonun hala devam etmesi ve doğrudan yatırımların azalması var. O yüzden Türkiye´nin acilen katma değerli üretime geçmesi gerekiyor. Bunu nasıl yapması gerektiği de son derece basit. Üst düzey eğitilmiş insan gücüne ihtiyaç var. Bunu 2 türlü sağlayabiliriz. Ya önceden üst düzey eğitilmiş ve dünyanın dört bir tarafına dağılmış Türk vatandaşlarını Türkiye´ye geri getirmek ya da yeni yetişecek nesillerle eğitimi en üst seviyeye taşıyabiliriz. Türkiye´de eğitim seviyesinin bir problemi olduğu kesin, bunu herkes kabul ediyor. Üzerinde dikkatle durulması gerekiyor” diye konuştu.

Programın sonunda, derneğin yeni üyelerine rozetleri takılırken, İGİAD çalışmalarına destek veren firmalara da plaket takdiminde bulunuldu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
 İNEGÖL DOĞA KOLEJİ KARAGÖZ EVİNDE
İNEGÖL DOĞA KOLEJİ KARAGÖZ EVİNDE
İnegöl Doğa Koleji 2. sınıf öğrencileri Bursa´nın kültürel simgesi olan Türk Gölge oyunun kahramanın adını taşıyan Karagöz Evi´ni ziyaret ettiler. Müze evinde kukla galerisini, ihtisas kütüphanesini ve tasvir yapım atölyesini ziyaret edip, Karagöz-Hacivat gösterisini izlediler.
DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ
DOĞA YÜRÜYÜŞÜNE BÜYÜK İLGİ
İnegöl Belediyespor Dağcılık Branşı ve DOSTUM (Doğa Sporları Turizm Merkezi) sporcuları tarafından gerçekleştirilen 2 ayrı doğa yürüyüşüne yaklaşık 100 kişi katılım gösterdi.
PİYANGO HARAMDIR
PİYANGO HARAMDIR
İnegöl İlçe Müftüsü Kazım Güzel, yılbaşı eğlencelerinin ve milli piyangonun haram olduğunu söyledi.
BOĞAZOVA´DA KAÇAKLA MÜCADELE BAŞLADI
BOĞAZOVA´DA KAÇAKLA MÜCADELE BAŞLADI
İnegöl´ün doğal güzelliği ve yüksek hava kalitesi ile özellikle son dönemlerde turizm açısından önemli bölgelerinden biri olan Boğazova Yaylasında kaçak yapılaşmayla mücadele başlatıldı.
BU İŞ KAÇMAZ!
BU İŞ KAÇMAZ!
İş-Kur´un engelli ve eski hükümlülere yönelik proje destekleri başvuru tarihi uzatıldı. 11 Aralık´ta sona eren başvuru süresi 29 Aralık 2017 tarihine uzatılırken, destek ise 36 bin liradan 50 bin liraya çıkarıldı.
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI MOTOSİKLETLİ YARALANDI
OTOMOBİLİN ÇARPTIĞI MOTOSİKLETLİ YARALANDI
Sinanbey mahallesi Muratbey caddesi üzerinde meydana gelen kazada, özel otomobil ile motosiklet çarpıştı, bir kişi yaralandı.
KENT KONSEYİNDEN KÜTÜPHANE YARDIMI
KENT KONSEYİNDEN KÜTÜPHANE YARDIMI
İnegöl Kent Konseyi, Diyarbakır´ın Kulp ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi Almanca ve İngilizce öğretmeni Özge Küçük´ün çağrısına yanıt verdi. Kitap kampanyası başlatan konsey üyeleri, kampanyayı başarı ile tamamladılar. Toplanan kitaplar, Diyarbakır´ın Kulp ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesine gönderilerek kütüphane oluşturulmasına katkı sağlayacak.
İHTİSAS OSB BÜYÜYOR
İHTİSAS OSB BÜYÜYOR
İki fabrika ile başladı, şimdi 48 fabrikanın bacası tütüyor
MODEF AFRİKA VE ASYA´DA YENİ PAZARLARA YELKEN AÇTI
MODEF AFRİKA VE ASYA´DA YENİ PAZARLARA YELKEN AÇTI
İnegöl MODEF Fuarcılık Şirketi, ilçedeki mobilya sektörüne yurt dışında yeni pazarlar açmak için yoğun bir çalışma yürütüyor. MODEF Fuarcılık, pazar araştırması yaptığı ülkelere ilçedeki mobilyacıları heyetler halinde götürerek bu ülkelerdeki büyük müşterilerle buluşturuyor.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
DİYABET HASTALARINDA AĞIZ DİŞ SAĞLIĞI YAKLAŞIMI
Erdal Bayraktar
Erdal Bayraktar
İnegöl´ün Milyar Dolarlık Hazineleri
Uğur Bayram
Uğur Bayram
KUDÜS DEĞİL ZİHİNLERİMİZ İŞGAL ALTINDA
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
SOKAKTA CAN VAR
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
“İNEGÖL İL OLMALI MI?”
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
EĞİTİM
Vedat Baykay
Vedat Baykay
NATO KAFA NATO MERMER
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
BAKIŞ AÇISI… (FARKLI AÇILARDAN BAKABİLMEK)
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
BİR FİNCAN KAHVE OLSAM
METİN AYDIN
METİN AYDIN
ALİNUR BAŞKAN´IN ARDINDAN!...
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Nazi Tıbbi Deneyleri Nedir?
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DOĞUGÜCÜ GENÇLİK TAM GAZ İLERİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
İLİM ÖĞRENMENİN FAZİLETİ
Orhan Atan
Orhan Atan
TEK GOLLE 3 PUAN
Sadullah Organ
Sadullah Organ
İNEGÖLSPOR PLAY-OF´TA "BENDE VARIM" DİYOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
MAHKEMEYE GİTMEDEN ÖNCE ARABULUCUYA GİDİLECEK
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.8277
EURO
4.5086
Bursa Hava Durumu
Bugün
Bulutlu
15°
Perşembe
Güneşli
16°
Cuma
Parçalı bulutlu
17°
Cumartesi
Fırtına
14°
10°
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:24 08:09 13:08 15:31 17:49 19:21