ÜST DÜZEY EĞİTİLMİŞ İNSAN GÜCÜNE İHTİYAÇ VAR
İnegöl Genç İş Adamları Derneği (İGİAD) tarafından düzenlenen “Tecrübe Alıyoruz” programlarının bu sefer ki konuğu Prof. Dr. Özgür Demirtaş oldu. Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Türkiye´nin cari açığı kapatabilmesi için üst düzey eğitilmiş insan gücüne ihtiyaç olduğunu ifade etti.
Tarih: 8.11.2017 09:14:02

İGİAD tarafından düzenlenen program önceki akşam Hotel Angelacoma´da, Ozzo ve Nanowood sponsorluğunda, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş´ın katılımı ile gerçekleştirildi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

Programda konuşan İGİAD Başkanı Hakan Özdemir, “Bugün toplanmamıza, 26 yıl önce derneğimizin kurulmasına sebep olan kurucu üyelerimize ve geçmiş dönem Başkanlarımıza şuan aramızda olan Bahadır Öke, Ersan Başaran, Süleyman Şenal, Mehmet İşgören, Cemal Kaplan, Alaaddin Kırcalı, Kenan Sülek, Hüseyin Şahin, Hasan Ünlüaslan ağabeylerime ve Bahadır Bayraktar kardeşime emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. İfade edemeden geçemeyeceğim bir durumda, derneğimize, ilçemize ve birçok sektöre yıllarca değer katan, geçen yıl art arda yitirdiğimiz Hüseyin Ortakçı, İsmail Ortakçı ve İbrahim Ortakçı ağabeylerimizi buradan rahmetle anmak istiyorum, mekânları cennet olsun, ailelerine, dostlarına, aynı zamanda derneğimiz üyeleri olan evlatlarına sabırlar diliyorum. Ayrıca, derneğimize geçmiş dönemlerde emekleri olan kaybetmiş olduğumuz tüm büyüklerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

İGİAD, İNEGÖL´ÜN YANSIYAN AYNASI OLACAKTIR

Özdemir, “Bir ‘Tecrübe Alıyoruz´ programımızı daha onurlandıran siz değerli misafirlerimize teşekkür ediyorum. Davetimizi kırmayıp yoğun temposuna rağmen katılım sağlayan Prof. Dr. Özgür Demirtaş hocamıza huzurlarımızda ayrıca teşekkür ediyorum. Bu güzel gecemizin sponsoru olan Ozzo ve Nanowood firmaları Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Şimşek ve ortaklarına, aynı zamanda İGİAD üyelerimiz Burcu Gürel ve Uğur Şimşek´e katkılarından dolayı huzurlarınızda tüm İGİAD ailesi adına çok teşekkür ediyor, işlerinde başarılarının artarak devamını diliyorum. Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım iki yıla yaklaşan görev süremiz içerisinde derneğimize 95 üye kazandırmış bulunuyoruz. Göreve geldiğimiz gün 200 üye hedef sayımızı bugün itibariyle geçmiş bulunmaktayız. İlk zamanlarda çeşitli sektörlerden nitelikli, dinamik, genç, çalışkan kişi ve firmalara üyelik teklifinde bulunurken, bugün geldiğimiz noktada, yapmış olduğumuz faaliyetler neticesinde her geçen gün derneğimize üyelik talepleri artış göstermektedir. Değerli TÜGİK Başkanım Erkan Güral´ın teveccühü sonucu derneğimizi temsilen şahsımı yönetimine alması ve bunun neticesinde her ay yurdumuzun farklı şehirlerinde gerçekleştirdiğimiz toplantılarda görüyorum ki, sürekli üreten ve büyüyen İnegöl´ümüzde üye sayısı hedefimizin en az 500 olması kanaati hâsıl olmuştur. İnşallah gelecek süreçlerde İGİAD ailesi emin adımlarla, tüm sektör üyelerimizle, her konuda dayanışma içerisinde yürüyecek ve büyüyecektir. İGİAD, İnegöl´ün yansıyan aynası olacaktır” dedi.

PROJENİN MERKEZİ İNEGÖL OLACAK

Marmara ve İç Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri (MARSİFED) Başkanı ve Türkiye Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu üyesi İhsan Karademirler ise, “Biz 11 üye derneğimizle MARSİFED olarak Türkiye genelinde 23 bölgesel 2 sektörel federasyonla birlikte TÜRKONFED´i oluşturuyoruz. Öncelikle temsil tabanını genişletmeyi düşünüyorduk ve 11 üye derneğe ulaşarak bunu gerçekleştirdik. Ardından TÜRKONFED bünyesinde 40 bin şirket var. Bu şirketler arasında iş ortaklığını hızlandırmak amaçlı bir oluşum düşünüyorduk, bu da 1 ay önce yapılan toplantıda gündeme geldi. Yönetim kurulu üyelerimizden bu konuyla ilgili çalışan arkadaşlarımız çalışmalarını gerçekleştirmek adına işlemlerini sürdürüyorlar. KOBİ´ler ülke ekonomisinin yüzde 99´unu oluşturuyor. Rekabet edebilen KOBİ´ler yurtdışında rekabet edebilen bir Türkiye´yi getirir. Öncelikli sektör tespit ettik; otomotiv, mobilya, tekstil gibi… Firmalarımız bizim bu sevdamıza ortak oldular ve çalışmayı terk eden hiçbir otomotiv şirketimiz olmadı. Çok yakında mobilya sektörüyle de bu çalışmamıza İnegöl´de başlayacağız” ifadelerini kullandı.

YENİ NESİLLERLE EĞİTİMİ EN ÜST SEVİYEYE TAŞIMALIYIZ

Programın konuşmacısı Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş´ta, finansal anlamda önemli bilgilendirmelerde bulundu. Demirtaş, “Türk ekonomisiyle ve dünya ekonomisiyle ilgili konuştuğumuz zaman bakmamız gereken rakamlar belli. Dünyada ülkeler 2´ye ayrılıyor, cari açığı olanlar ve cari fazlası olanlar… Türkiye, cari açığı olan ülkelerden biri. Bu eksi bir durum ama artıları da yok değil. Dinamik ve genç bir ülke. Son 1-2 yıldır Türkiye´nin başına gelenler başka bir ülkenin başına gelseydi darmaduman olabilirdi. Ama bu iyi özellikleri de kötü özellikleri de çok abartmamak lazım. Kötü özellikler arasında cari açığını kapatamamış olması, yüksek enflasyonun hala devam etmesi ve doğrudan yatırımların azalması var. O yüzden Türkiye´nin acilen katma değerli üretime geçmesi gerekiyor. Bunu nasıl yapması gerektiği de son derece basit. Üst düzey eğitilmiş insan gücüne ihtiyaç var. Bunu 2 türlü sağlayabiliriz. Ya önceden üst düzey eğitilmiş ve dünyanın dört bir tarafına dağılmış Türk vatandaşlarını Türkiye´ye geri getirmek ya da yeni yetişecek nesillerle eğitimi en üst seviyeye taşıyabiliriz. Türkiye´de eğitim seviyesinin bir problemi olduğu kesin, bunu herkes kabul ediyor. Üzerinde dikkatle durulması gerekiyor” diye konuştu.

Programın sonunda, derneğin yeni üyelerine rozetleri takılırken, İGİAD çalışmalarına destek veren firmalara da plaket takdiminde bulunuldu. 
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
ZEYTİN DALI HAREKATI İÇİN 1 AYDA 116 BAŞVURU
ZEYTİN DALI HAREKATI İÇİN 1 AYDA 116 BAŞVURU
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin´de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekâtına destek için İnegöl´de 116 kişi gönüllü askerlik için Askerlik Şubesine başvuruda bulundu.
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
OKUMA YAZMA SEFERBERLİĞİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde Türkiye genelinde olduğu gibi İnegöl´de de “Okuryazarlık Seferberliği” yeniden başlatıldı. Seferberlik kapsamında başlatılacak olan okuma yazma eğitimleri kayıtlarının 1 Mart´ta başlayacağı açıklandı.
İNGAZ´DAN 10 MİLYONLUK YATIRIM
İNGAZ´DAN 10 MİLYONLUK YATIRIM
2017 yılında İnegöl´e 8 milyon liralık yatırım yaptıklarını bildiren İNGAZ Genel Müdürü Faruk Coşkun, 2018 yılında ise 10 milyon liralık altyapı yatırımı yapacaklarını belirtti.
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR YARIŞMASI TANITILDI
OKUMAK ÖZGÜRLÜKTÜR YARIŞMASI TANITILDI
Uluslararası Aliya Düşünce Derneği tarafından ‘Okumak özgürlüktür´ adıyla sloganıyla başlatılan yarışma programı öğretmen ve öğrencilere tanıtıldı.
İNEGÖL BU FIRSATI KAÇIRMAMALI!
İNEGÖL BU FIRSATI KAÇIRMAMALI!
MÜSİAD´DAN TOSİ ÖNERİSİ
EMNİYETİN UYGULAMASINA TARAFTARDAN TEPKİ
EMNİYETİN UYGULAMASINA TARAFTARDAN TEPKİ
Geçtiğimiz Pazar günü Kocaeli Birlikspor maçına giden İnegölsporlu taraftarlara Karamürsel çıkışında bulunan uygulama noktasında ve stat girişinde emniyet tarafından keyfi uygulamalar yapıldığını ifade eden İnegölspor tribün lideri Tevfik Taşkın, “İnegölspor taraftarı bu olayda çok sağduyulu hareket etmiştir. Orada bulunan emniyet personelinin kışkırtmasına gelmemiş ve yapılan her türlü zulme karşı sağduyusundan ödün vermemiştir” dedi.
ACİL SERVİSLER TAMAMEN DEĞİŞİYOR
ACİL SERVİSLER TAMAMEN DEĞİŞİYOR
Acil servislerdeki saat düzenlemelerinin ardından yeni düzenlemeler getirildi. Bundan sonra acil servislerde hizmet 24 saat devam edecek, güvenlik kameraları artırılacak, 11 branş zorunlu nöbet tutacak, bekleme olmayacak.
DOSTUM OKÇULUK KURSUNA KAYITLAR DEVAM EDİYOR
DOSTUM OKÇULUK KURSUNA KAYITLAR DEVAM EDİYOR
Doğa Sporları ve Turizm Merkezi (Dostum) bünyesindeki okçuluk kursu için kayıtlar devam ediyor. İnsanlık tarihi kadar eski, avcılık ile beraber ortaya çıkmış olan, gelişen teknolojiye rağmen popülerliğini halen devam ettiren Okçuluğu İnegöllüler ile buluşturmayı amaçlayan İnegöl Belediyesi bu spora gönül verenleri eğitimlere katılmaya davet ediyor.
AT VE EŞEKLERE KİMLİK
AT VE EŞEKLERE KİMLİK
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, at ve eşeklerin de aralarında olduğu tek tırnaklı hayvanların kimliklendirilmesi zorunlu hale getirildi.
Serdar Nalcı
Serdar Nalcı
Çocuklarda meydana gelen diş Travmaları
Uğur Bayram
Uğur Bayram
İNEGÖL EKONOMİSİ RAYDAN ÇIKMASIN
Turhan Şahin
Turhan Şahin
ÇANAKKALE SAVAŞINDA İKİ İNEGÖL´LÜ
CİHAT DÜNDAR
CİHAT DÜNDAR
EVLİLİĞİN SÜRDÜRÜLMESİ
Melike Çalışkan
Melike Çalışkan
OKULA ADAPTASYONU HIZLANDIRMAK MÜMKÜN
İBRAHİM ÇOBAN
İBRAHİM ÇOBAN
Yeni Fuar Merkezi heyecanı
NİDA ALTUN
NİDA ALTUN
ERKEKLERE
MAHMUT ÇİL
MAHMUT ÇİL
BAŞDÖNDÜREN GÜNDEM
 NURİ TULUM
NURİ TULUM
Dr. EMİN ACAR BEYE TÜRBE
CEM HIZLI
CEM HIZLI
Grip iseniz bol sıvı tüketin
CUMA ALİ YÜREKLİ
CUMA ALİ YÜREKLİ
TARİH GEÇMİŞİ DEĞİL, GELECEĞİ OKUMAKTIR
Yaşar Yılmaz
Yaşar Yılmaz
SİYASET VE DİPLOMASİ
Mehmet Yurdakul
Mehmet Yurdakul
ÇOCUK EDEBİYATI YAZARI GÜLTEN DAYIOĞLU İLE “FADİŞ” ÜZERİNE BİR SÖYLEŞİ
Yusuf Kızıl
Yusuf Kızıl
İNEGÖL ARTIK TURİZM KENTİ OLMALI
Dr. Faruk Atan
Dr. Faruk Atan
ZAMAN BİLİNCİ ve CUMA GÜNÜNÜN FAZİLETİ
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
Uzm. Psikolog Gülizar Şehitoğlu
AİLE İÇİ İLETİŞİMDE KİLİT NOKTALAR
Vedat Baykay
Vedat Baykay
BALTALI HANO GERÇEK Mİ!?
F.Zeynep EROL
F.Zeynep EROL
SADAKA KUTUSU EĞİTİMİ
Erhan BİLİCAN
Erhan BİLİCAN
HASTANELERDE SEZARYEN ÇILGINLIĞI
ORHAN GÜNEŞ
ORHAN GÜNEŞ
AŞKIN GÖZÜ NASIL KÖR OLDU?
METİN AYDIN
METİN AYDIN
GERİLİM FİLMİ!
Serkan Arslan
Serkan Arslan
SAĞLIKLI OLMAK İÇİN ÖNERİLER
Arif AĞIRBAŞ
Arif AĞIRBAŞ
Şah-ı Nakşibend Hz. İsmini Nereden Aldı
Tolga Bahadır Şimşek
Tolga Bahadır Şimşek
DÖNEM SONU ENVANTERİ
ÖZDEN SUVAT
ÖZDEN SUVAT
DOĞUGÜCÜ GENÇLİK´TEN TAKİBE DEVAM
Mehmet YURDAKUL
Mehmet YURDAKUL
DÜNYA MERHAMET HİSLERİNE KEZZAP DÖKÜLMÜŞ VİCDAN FUKARALARINA STOP DEDİ
Cihat Sevinç
Cihat Sevinç
PERDENİN ARKASINDA NE VAR
Emre Türk
Emre Türk
Gül Bahçesine Giren Gül Kokar
Yasemin Bağoğlu
Yasemin Bağoğlu
MEDYA VE ALGI YÖNETİMİ
Enes Kara
Enes Kara
SOSYAL MEDYA VE NAZAR DEĞMESİ
Latif Sobot
Latif Sobot
KÂBE´DE Kİ GENÇLER BİZİZ
Ferit AYBAR
Ferit AYBAR
BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YOLLARDA ...
Şevket BOYRAT
Şevket BOYRAT
HAYRA KOŞMA VE HAYIRDA YARIŞMAK
Orhan Atan
Orhan Atan
İNEGÖLSPOR EVİNDE LİDER MENEMEN´İ SARSTI
Sadullah Organ
Sadullah Organ
BEKLENMEYEN FUTBOL VE SKOR
Oya BİÇİCİ
Oya BİÇİCİ
HAFIZAMIZ OLMASAYDI…..
Ziya Polat
Ziya Polat
KAPİTALİZM´İN ÜVEY EVLADI ZORUNLU SİGORTA
Ergün ÇAĞLAR
Ergün ÇAĞLAR
BİR REFERANDUM´DAN KISA ÖZET
Dursun Öztürkoğlu
Dursun Öztürkoğlu
MEDENİYETLER ÇATIŞMASI
 Bülent Levent
Bülent Levent
ÜNİVERSİTELİLERİN İŞ BULAMAMA, İŞVERENLERİN PERSONEL BULAMAMA KAYGISI
bekir hamlakay
bekir hamlakay
Doğaseverlerin ‘Kar’ Keyfi
DOLAR
3.7845
EURO
4.6641
Bursa Hava Durumu
Bugün
Fırtına
13°
Perşembe
Fırtına
12°
Cuma
Fırtına
14°
Cumartesi
Fırtına
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Bursa için namaz vakitleri
İmsak Güneş Öğle İkindi Akşam Yatsi
06:32 08:17 13:16 15:39 17:58 19:30